Jump to content



Photo

Ajutor Domnilor Moderatori Si Admin


  • Please log in to reply
138 replies to this topic

#41 valentinos99

valentinos99

    Profesionist

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 596 posts
  • Gender:Male
  • Location:bucuresti underground mab
  • Interests:ATV-URI SI DISTRACTIE :)))
  • Nume real:black man
  • Telefon:Samsung galaxy
  • Marca ATV:CF MOTO
  • Numar ATV:NEGRU- POLITIE 100% LEGAL CU ITP SI RCA

Posted 23 February 2013 - 10:27 PM

QUOTE (CHRYS @ Feb 23 2013, 10:15 PM) <{POST_SNAPBACK}>
valentinos99 Multumesc pentru sustinere!

cu placere! dar asta e realitatea,esti singurul care intervii si ma bucur ca esti calm si aplanezi mereu situatiile incordate dintre membrii.
  • 0

#42 Richelieu

Richelieu

    Membru Arfos

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,466 posts
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Nume real:Mircea Muntean
  • Telefon:724031626
  • Marca ATV:Suzuki KingQuad 700

Posted 25 February 2013 - 10:20 PM

QUOTE (valentinos99 @ Feb 23 2013, 10:37 PM) <{POST_SNAPBACK}>
ideal ar fi ca cei care sunt moderatori vechi si nu au atv de cativa ani si nici timp de asa ceva sa cedeze functia celor care detin atv si au timp sa intervina cum e chrys .
Asta a fost un lucru intelept sa-l avanseza ca moderator pentru ca el chiar se implica pe acest forum thumbup.gif


Eu unul am facut asta deja, mi-am "depus mandatul" in mod public, acum ceva timp. De acum, masurile sunt in mainile adminilor. Singur nu ma pot scoate de la moderare smile.gif.
Felicitari @chrys wink.gif.
  • 0

#43 CHRYS

CHRYS

    R. ADMINISTRATOR

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5,620 posts
  • Gender:Male
  • Location:BRASOV
  • Nume real:CHRYS
  • Telefon:0724xxxxxx
  • Marca ATV:YAMAHA GRIZZLY SPECIAL EDITION
  • Numar ATV:BV

Posted 26 February 2013 - 12:45 AM

Richelieu multumesc de aprecieri.
Chiar imi pare rau sa aud ca decizia ta este...... daca am inteles bine.......luata.

Ar fi corect ca si noi cei mai vechi sa apreciem modul in care ti-ai indeplinit misiunea incredintata. Eu personal am fost f. multumit si nu am ce-ti reprosa si ca argument sta faptul ca pe perioada cat am "convietuit " pe acest forum nu am avut nici un fel de divergente.

Pe de alta parte nu ar fi corect sa nu amintim si sa multumim si celorlalti moderatori care si ei pana in prezent si-au indeplinit sarcinile functiei exemplar.
Pe de alta parte mi-e teama ca si ei sunt in situatia ta . Daca gresesc imi cer scuze fata de iei.
  • 0

#44 CHRYS

CHRYS

    R. ADMINISTRATOR

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5,620 posts
  • Gender:Male
  • Location:BRASOV
  • Nume real:CHRYS
  • Telefon:0724xxxxxx
  • Marca ATV:YAMAHA GRIZZLY SPECIAL EDITION
  • Numar ATV:BV

Posted 28 March 2013 - 06:06 PM

Revin la topicul deschis de mine cu mult timp in urma pe vremea cand nu eram moderator si incercam sa semnalez mai multe nemultumiri in buna functionare a forumului.
Astazi pot spune ca acele nemultumiri s-au rezolvat in totalitate si dupa cum lesne se poate observa in prezent avem un forum curat ,ordonat si disciplinat.
Prin urmare doresc sa multumesc pe aceasta cale administratorior care s-au implicat ,au reorganizat acest forum si ce este cel mai important au rezolvat cea mai mare problema SPAMURILE.

Multumesc CHRYS.
  • 0

#45 Armadilo

Armadilo

    Mechanix

  • Super MEMBRU
  • PipPipPipPipPip
  • 996 posts
  • Gender:Male
  • Location:ATV-Service Bucuresti
  • Interests:Service ATV in Bucuresti - Militari
    Piese Linhai, Suzuki, Yamaha, Kawasaki, etc. Accesorii Proarmor, Kimpex, Powermadd, etc. Uleiuri Motul, BelRay, Motorex, etc.
    Service mobil, si transport ATV indiferent de locatia acestuia, tractare cu un alt ATV pana la cel mai apropiat drum accesibil, si transportul ATV-ului pe platforma daca este cazul.

    Bulevardul Timisoara 104E
    0727.888.500
    Yahoo! ID: atvservice

    www.atv-service.ro
  • Nume real:Andi
  • Telefon:0727.888.500
  • Marca ATV:Yamaha Raptor 660R
  • Numar ATV:Galben

Posted 28 March 2013 - 06:58 PM

Da, bine ca am scapat de spam, desi asta inseamna validarea manuala a userilor, ne cerem scuze ca dureaza putin de cand va faceti cont pana il putem activa.
Am modificat categoriile la anunturi on-line, daca aveti alte propuneri, le astept cu placere. Va rog sa nu mai postati anunturi in alte parti, ele vor fi sterse!
  • 0

#46 Horia14

Horia14

    Super ATV-ist

  • Super MEMBRU
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,715 posts
  • Gender:Male
  • Location:Medias
  • Nume real:Horia Lapadat
  • Telefon:0749331783
  • Marca ATV:CAN AM 1000 XTP
  • Numar ATV:SB 12 CJH

Posted 13 June 2013 - 09:26 AM


Am citit despre problemele forumului și părerile voastre asupra acestora, pot să spun că ne bazăm pe voi, ”bătrânii ”și pe atitudinea voastră. Folosesc această postare în ideea a ceea cea am luat ca îndemnul din postul 37din 4 februarie, de a-l folosi drept ”condică de sugestii și reclamații”. Bună idee !!!
Nu vreau să reclam, eu vreau să ”sugestionez”.

M-am tot gândit dacă este bine să mai scriu ceva în legătură cu subiectul şi atmosfera de pe unele topic-uri având în vedere starea de inflamare a celor care le-au deschis sau bântuie pe ele şi de existenţa riscului ca să degenerăm în prescurtări cu sensuri jignitoare sau şi mai rău în exprimări explicite în acest sens. Am ajuns până la urmă să-mi spun că de fapt ar trebui să arăt în continuare că înţelegem, sper că în cea mai mare parte dintre noi, spiritul unui forum.

Un forum nu este o poştă cu mesaje private, adresate în mod particular cuiva şi interpretabile personal ca pe o înfruntare cu scopul de a provoca o confruntare. Fiecare contribuie la conţinutul topic-urilor cu ceea ce poate să aducă, bun sau mai puţin bun şi în mod natural şi absolut firesc ceea ce scrie fiecare reprezintă de fapt o bucăţică din el şi un punct de vedere care este de cele mai multe ori subiectiv şi nu obligatoriu mulat pe felul de a gândii al celorlalţi şi universal valabil, nimeni nedeținând adevărul suprem. Pe un forum, ca şi în viaţă, părerile sunt de cele mai multe ori diferite dar prin discutarea şi argumentarea lor oferim de cele mai multe ori sugestii de soluţionare, nu întotdeauna identice, asupra unor situaţii şi probleme asupra cărora ne exprimăm.

Mă întristează atunci când degenerăm textul prin adăugarea a tot felul de injurii sau prin utilizarea dezastroasă a limbi materne. Nu suntem perfecţi, avem scăpări atât în ceea ce priveşte atitudinea, nu întotdeauna prietenoasă şi o mai stâlcim şi cu exprimarea, dar de acolo şi până la adăugarea de vulgarităţi şi injurii direcţionate sau însăilând litere a căror alăturare să nu poată exprima nimic din ceea ce înseamnă limba română este cale lungă.

Am intrat aici pentru a exprima acest gând şi a contribui la ceea ce cred eu că este bun şi frumos în pasiunea noastră. Sunt relativ nou pe forum ca prezenţă activă şi postări neintenţionând să trag de ureche pe nimeni şi nici să-mi manifest sfătoşenia. Îmi pare rău dacă s-a întâmplat ca la un moment dat să declanşez un conflict aproape deschis, regret şi dacă prin ceea ce am scris am jignit sau am supărat pe cineva chiar şi pe cel care mi-a adresat prescurtările.

Spor la treabă moderatorilor şi sper să aveţi ce modera dar poate nu cel mai puțin important să modelați pe unii dintre noi ! Nu vă va fi ușor....

  • 0

#47 ALH

ALH

    Profesionist

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 338 posts
  • Gender:Male
  • Location:Tg Jiu
  • Nume real:Alin
  • Telefon:0721505155
  • Marca ATV:Linhai Aniversary 300 4X4 & CF Moto X6
  • Numar ATV:GJ 12 ALH & GJ 13 ALH

Posted 13 June 2013 - 10:40 AM

@Horia14

daca forumul dispunea de un "buton" de like aveati unul de la mine thumbsup.gif
  • 0

#48 vic09092000

vic09092000

    Profesionist

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 352 posts
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti & Valea Prahovei
  • Nume real:Octavian
  • Telefon:0724
  • Marca ATV:CF Moto X6

Posted 13 June 2013 - 04:05 PM

sugerez moderatorilor sa inchida contul utilizatorilor care aduc injurii grosolane asa cum s-a intamplat in postul cu remorca. astfel de indivizi nu au ce cauta aici. altfel riscam sa-i pierdem de pe forum si pe cei care chiar au ceva de spus.
este clar ca indivizi de genul asta sunt frustrati sau poate prea tineri si necopti si atunci cand nu mai au argumente incep sa-si bage si sa-si scoata. poate ar fi bine sa-i lasam sa mai creasca.
  • 0

#49 Horia14

Horia14

    Super ATV-ist

  • Super MEMBRU
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,715 posts
  • Gender:Male
  • Location:Medias
  • Nume real:Horia Lapadat
  • Telefon:0749331783
  • Marca ATV:CAN AM 1000 XTP
  • Numar ATV:SB 12 CJH

Posted 13 June 2013 - 04:44 PM

@Vic09092000, Iartă-mă dacă nu sunt chiar în asentimentul tău. Eu cred că a avut o zi mai proastă și oricum s-a ales cu ceva, s-a descărcat pe primul întâlnit în cale astfel că și-a golit năduful după care a avut o zi fericită. Ia zis-o el ăluia ...
Lucruri de acest gen nu se rezolvă întotdeauna cu biciul.

  • 0

#50 valentinos99

valentinos99

    Profesionist

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 596 posts
  • Gender:Male
  • Location:bucuresti underground mab
  • Interests:ATV-URI SI DISTRACTIE :)))
  • Nume real:black man
  • Telefon:Samsung galaxy
  • Marca ATV:CF MOTO
  • Numar ATV:NEGRU- POLITIE 100% LEGAL CU ITP SI RCA

Posted 13 June 2013 - 07:03 PM

Rog un moderator sa-mi stearga contul ,aceasta fiind decizia mea!
Sanatate tuturor!
  • 0

#51 CHRYS

CHRYS

    R. ADMINISTRATOR

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5,620 posts
  • Gender:Male
  • Location:BRASOV
  • Nume real:CHRYS
  • Telefon:0724xxxxxx
  • Marca ATV:YAMAHA GRIZZLY SPECIAL EDITION
  • Numar ATV:BV

Posted 13 June 2013 - 08:38 PM

QUOTE(valentinos99 @ Jun 13 2013, 08:03 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Rog un moderator sa-mi stearga contul ,aceasta fiind decizia mea!
Sanatate tuturor!


Nu am posibilitatea sa iti sterg contul definitiv.
Pot doar sa iti suspend dreptul de a mai posta in acest forum.
Ai posibilitatea sa nu mai accesezi acest forum daca nu mai doresti.
Deocamdata nu ai suspendare doar avertisment.

Decizia iti apartine! Toate cele bune!

  • 0

#52 sorinnita

sorinnita

    Profesionist

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 427 posts
  • Gender:Male
  • Location:otopeni
  • Nume real:nita sorin
  • Telefon:0722588595
  • Marca ATV:King Quad 700
  • Numar ATV:IF-33-SOR

Posted 13 June 2013 - 08:54 PM

Eu zic ca moderatori de azi sunt prea indulgenti,daca vedeti cateva discuti de acum cativa ani ramaneti blocati surprise.gif
  • 0

#53 sorinnita

sorinnita

    Profesionist

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 427 posts
  • Gender:Male
  • Location:otopeni
  • Nume real:nita sorin
  • Telefon:0722588595
  • Marca ATV:King Quad 700
  • Numar ATV:IF-33-SOR

Posted 13 June 2013 - 09:05 PM

Chrys,va jucati cu inchis si deschis topicuri,l-ai mai inchis o data(ma refer la iesiri pe lang buc.)Vali si tu nu ai minte ai un topic deschis cu iesiri pe langa buc. si-l inchizi si-l deschizi,va jucati si voi,daca si noi faceam asa si ceilalti care au topicuri cu iesiri, nu mai ramanea nimic din forumul asta.
  • 0

#54 Horia14

Horia14

    Super ATV-ist

  • Super MEMBRU
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,715 posts
  • Gender:Male
  • Location:Medias
  • Nume real:Horia Lapadat
  • Telefon:0749331783
  • Marca ATV:CAN AM 1000 XTP
  • Numar ATV:SB 12 CJH

Posted 13 June 2013 - 09:16 PM

Păcat că s-a ajuns aici.
La toată tărășenia asta am avut și eu partea mea de vină. În acest context îmi cer scuze de la toată lumea, atât cât a fost, am avut și eu contribuția mea la crearea atmosferei care s-a sfârșit în acest fel.

Să mă explic.
L-am folosit pe Vali pe post de ”CAL TROIAN”, într-un fel de bate șaua să priceapă iapa. Am tot dat-o înainte cu explicațiile adresate de fapt altora ignorând semnalele pe care le puteam lesne înțelege din modul în care așeza Vali cuvintele. Era din ce în ce mai iritat și suporta frustrarea din ce în ce mai greu.
El reușise în cele din urmă să-și cumpere o remorcă pentru care cine știe ce sacrificii a făcut și vine unul care îl face să i se prăbușească toate. Cam asta cred eu că s-a întâmplat și mai ales că eu sunt convins că în sinea lui a realizat ce se întâmplase, n-a întrebat pe nimeni sau nu s-a informat suficient iar acum avea în curte o remorcă despre care cu numai o jumătate de oră înainte era foarte mândru și dintr-o dată risca să fie sancționat dacă o folosea.
Și colac peste pupăză mai și formulez sfatul cu ... mai bine o vinzi și iei alta... Greșeala mea, trebuia să mă opresc la timp și să deschid un alt topic pe care să fac pe deșteptul cu toate că nu ăsta era scopul. Culmea a fost că am recitit cu mare atenție Codul Rutier, Regulamentul de aplicare, Normele de omologare și alte de-astea ca să pot oferi informații corecte. Și uite ce-a ieșit !!!

Eu cred că asta s-a întâmplat, se vede și din atitudinea lui actuală.

Vali, sincer îmi pare rău de cele întâmplate, te rog să mă scuzi pentru ceea ce ți-am produs. Nu renunța la ceea ce, sunt convins, ți-a oferit până acum multă satisfacție.

Sper să pot să-mi pot cere scuze și în alt context. Curaj și ... viața este ... ști cum ?

Scurtă și plină de că.. at ca scara de la cotețul găinilor. Așa că eu zic că este păcat să iei o decizie sub imperiul supărării.

Horia

  • 0

#55 sorinok

sorinok

    ATV-ist veteran

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,529 posts
  • Gender:Male
  • Location:sibiu
  • Nume real:Sorin
  • Telefon:0749.........
  • Marca ATV:de la prieteni

Posted 13 June 2013 - 09:19 PM

Mai dar ce s-a mai suparat lumea. Vali eu ti-am mai spus ca prea le pui la suflet! Sa fiu nu am mai ras de mult asa pe forum, totul a devenit interesant si voi va suparati. Nu stiu motivele supararii, dar am impresia ca aici e vorba de: cat de important sunt eu pe acest forum?!
Haideti pe topicul lui bucurell sa vorbim de tuning, fiecare are ce invata de acolo biggrin.gif
  • 0

#56 valentinos99

valentinos99

    Profesionist

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 596 posts
  • Gender:Male
  • Location:bucuresti underground mab
  • Interests:ATV-URI SI DISTRACTIE :)))
  • Nume real:black man
  • Telefon:Samsung galaxy
  • Marca ATV:CF MOTO
  • Numar ATV:NEGRU- POLITIE 100% LEGAL CU ITP SI RCA

Posted 13 June 2013 - 09:20 PM

QUOTE (sorinnita @ Jun 13 2013, 10:05 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Chrys,va jucati cu inchis si deschis topicuri,l-ai mai inchis o data(ma refer la iesiri pe lang buc.)Vali si tu nu ai minte ai un topic deschis cu iesiri pe langa buc. si-l inchizi si-l deschizi,va jucati si voi,daca si noi faceam asa si ceilalti care au topicuri cu iesiri, nu mai ramanea nimic din forumul asta.

sal Sorin ,ok puteti sa faceti ce vreti cu topicurile deschise de mine pentru ca eu am luat decizia finala de a termina cu forumul asta .
Asa e pe forum unii posteaza si ceilalti interpreteaza ,am ajuns la concluzia ca n-am nevoie de un forum sa ies cu prieteni mei cu atv. Unii dintre ei chiar au insistat la un moment sa ne oprim cu postrea aici dar eu am insistat sa postam si sa marim echipa de langa Bucuresti , acum chiar le dau dreptate . Va urez toate cele bune si asta a fost ultima postare a mea si chiar daca se sterge sau nu contul eu nu voi intra aici never . Toate cele bune!
  • 0

#57 valentinos99

valentinos99

    Profesionist

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 596 posts
  • Gender:Male
  • Location:bucuresti underground mab
  • Interests:ATV-URI SI DISTRACTIE :)))
  • Nume real:black man
  • Telefon:Samsung galaxy
  • Marca ATV:CF MOTO
  • Numar ATV:NEGRU- POLITIE 100% LEGAL CU ITP SI RCA

Posted 13 June 2013 - 09:27 PM

cine doreste sa vada in continuare iesrile noastre viitoare se poate abona la canalul meu si al lui forestieru' pe youtube. Sanatate baieti si scuze de suparari si deranj ! Bye bye thumbup.gif
  • 0

#58 valentinos99

valentinos99

    Profesionist

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 596 posts
  • Gender:Male
  • Location:bucuresti underground mab
  • Interests:ATV-URI SI DISTRACTIE :)))
  • Nume real:black man
  • Telefon:Samsung galaxy
  • Marca ATV:CF MOTO
  • Numar ATV:NEGRU- POLITIE 100% LEGAL CU ITP SI RCA

Posted 13 June 2013 - 09:39 PM

Horia sa traiesti si sa fii sanatos multi ani de acum incolo,nu sunt suparat pe tine iar plecarea mea trebuia sa intervina candva si probabil ca acum a fost momentul prielnic.
Urasc sa postez orice cuvintel pe forum si 20 de oameni sa-l interpreteze in 20 de feluri sau in stilul haita de lupi,asa ca la mine s-a umplut paharul si e foarte simplu sa folosesc telefonul pentru a organiza o iesire in locul forumului.
Sper sa nu ramana lumea suparata pe mine si imi cer scuze daca am suparat pe careva.
Dupa cum se vede am sters cam tot ce s-a putut legat de profilul meu si cam asta e .
La revedere tuturor!
  • 0

#59 iusau

iusau

    Super MEMBRU

  • Super MEMBRU
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,498 posts
  • Gender:Male
  • Nume real:Iuliu Sauca
  • Telefon:Nokia
  • Marca ATV:Can-Am Outlander 1000 XTP
  • Numar ATV:Preferential

Posted 13 June 2013 - 09:51 PM

Eu cred ca moderatori au lasat intr-un mod pozitiv loc pentru toata lumea pe acest forum.

Nu pot decat sa apreciez si atitudinea lui Horia !

Din cate vad eu, la fel ca in urma cu cativa ani, incepem sa ne formam ca un grup in care reusim sa ne respectam valorile fiecaruia.
Eu vad in asta o reusita si sunt sigur ca vom avem mult de castigat de aici !


  • 0

#60 CHRYS

CHRYS

    R. ADMINISTRATOR

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5,620 posts
  • Gender:Male
  • Location:BRASOV
  • Nume real:CHRYS
  • Telefon:0724xxxxxx
  • Marca ATV:YAMAHA GRIZZLY SPECIAL EDITION
  • Numar ATV:BV

Posted 13 June 2013 - 11:40 PM

QUOTE(sorinnita @ Jun 13 2013, 10:05 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Chrys,va jucati cu inchis si deschis topicuri,l-ai mai inchis o data(ma refer la iesiri pe lang buc.)Vali si tu nu ai minte ai un topic deschis cu iesiri pe langa buc. si-l inchizi si-l deschizi,va jucati si voi,daca si noi faceam asa si ceilalti care au topicuri cu iesiri, nu mai ramanea nimic din forumul asta.


Da ai dreptate am acceptat destul de multe........care puteau fi lejer sanctionate...... chiar si inchideri si deschideri de topicuri in speranta bunului mers al acestui forum.
Da valentinos99 clar a gresit dar am sperat ca se va indrepta si am acceptat redeschiderea topicului lui.
Nici postarile lui succesive de doua cuvinte nu erau regulamentare dar le-am trecut cu vederea.(gen messenger)
De ce nu am intervenit in divergenta cu Horia14 (cu remorca), tocmai pentru a nu incinge si mai mult spiritele chiar daca Horia14 avea 100% dreptate ,demonstrat si argumentat.

Sanctiuni sunt usor de aplicat dar am considerat ca in prezent am mai ramas o mana de oameni activi pe acest forum si am avut increderea si speranta ca ne vom putea intelege chiar daca unul din noi mai are o iesire necontrolata isi va reveni si nu este necesar in a doua clipa sa ii taiem capul.

Horia nu te invinovati cu nimica nu ai gresit suntem pe un forum in care avem dreptul sa ne expunem parerile.


  • 0




Vanzari ATV ATV Linhai ATV CF Moto