Jump to content



Photo

Probleme Kilometraj Cf Moto 500 2a-bord Digital


  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1 godzylla85

godzylla85

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 8 posts
  • Nume real:Cosmin
  • Telefon:0730550013
  • Marca ATV:cf moto 500-2a

Posted 04 July 2013 - 09:59 PM

va rog ajutati ma sa identific o problema care ma sacaie...kilometrajul la bord cade sau se intrerupe, adica ori este pe 0 , ori merge normal ori merge sacadat...am observat cand este pe 0 ca nu inregistreaza nimic.intr adevar pe teren accidentat, merge, sa fie ceva problema de contact undeva?
  • 0

#2 Horia14

Horia14

    Super ATV-ist

  • Super MEMBRU
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,715 posts
  • Gender:Male
  • Location:Medias
  • Nume real:Horia Lapadat
  • Telefon:0749331783
  • Marca ATV:CAN AM 1000 XTP
  • Numar ATV:SB 12 CJH

Posted 05 July 2013 - 04:41 PM

Salut,
Se pare că ai mai multe probleme la jucăria ta. Ai reușit să găsești manualul ?
Vezi că în ultimele pagini ale capitolului 9 se află schema electrică. După asta, la cap.10 sunt descrise și reproduse cam toate componentele instalației electrice, inclusiv bordul. Spor la treabă !

  • 0

#3 godzylla85

godzylla85

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 8 posts
  • Nume real:Cosmin
  • Telefon:0730550013
  • Marca ATV:cf moto 500-2a

Posted 08 July 2013 - 10:03 PM

multumesc.poate cineva cu experienta nu le ar numi neaparat probleme.poate si fiind incepator vreau ca toate sa fie optic si fizic f bine.atv u arata f bine si merge f bine.
  • 0

#4 Horia14

Horia14

    Super ATV-ist

  • Super MEMBRU
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,715 posts
  • Gender:Male
  • Location:Medias
  • Nume real:Horia Lapadat
  • Telefon:0749331783
  • Marca ATV:CAN AM 1000 XTP
  • Numar ATV:SB 12 CJH

Posted 09 July 2013 - 09:40 AM

Și cei cu experiență, sau poate cu atât mai mult ei, doresc să le funcționeze bine jucăria. Preocuparea ta este firească, naturală și nu poate să-ți aducă decât satisfacții, nu este prea plăcut ”să te lase” când te afli pe la mama supărării în nu știu ce văgăună !!!

Pune-l la punct și folosește-l după, este foarte probabil ca anteproprietarul lui să-l fi neglijat iar în momentul în care s-a manifestat în felul în care l-ai descris să-i fi făcut vânt tocmai din aceste motive. Ar fi păcat ca prin ignorarea unor semnale pe care tractorașul încearcă să ți le transmită, tocmai tu să-i provoci daune mai costisitoare, așa că verifică-l ”din cap până-n picioare” și dup-aia dă-i gaz !!!

  • 0

#5 Master4us

Master4us

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 9 posts
  • Gender:Male
  • Nume real:Andrei
  • Telefon:-
  • Marca ATV:CF MOTO 500A

Posted 08 September 2014 - 11:56 AM

Salut!

 

A reusit cinve sa ii dea de cap acestei probleme?

 

De ceva vreme imi inregistreaza si mie aiurea, ba e pe 0, ba inregistreaza ok, ba arata 11 km cand am 60 kmph. Acum de 2 zile e pe 0 si nu se mai misca, inainte se misca imediat cum treceam printr-o balta sau pe un drum denivelat, acum l-am si spalat si tot degeaba...

 

Am desfacut in partea stanga si am ajuns la sezorul de kilometraj(conform manualului de service de pe net) l-am desfacut si parea foarte ok, oricum preventiv l-am dat cu un spary de contacte. Degeaba, tot nu a mers

 

Am mai citit undeva ca ar fi de la incarcarea in baterie, am verificat si incarcarea si variaza intre 13,5 si 14.

 

DIn pacate nu gasesc nimic concludent pe net iar atv-ul se afla undeva departe de un mecanic priceput asa ca orice ajutor este binevenit.

 

Multumesc!


  • 0




Vanzari ATV ATV Linhai ATV CF Moto