Jump to content



Photo

Atv Renegade 125cc


  • This topic is locked This topic is locked
20 replies to this topic

#1 dexter29

dexter29

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 12 posts
  • Nume real:Popescu
  • Telefon:-
  • Marca ATV:-

Posted 30 July 2013 - 11:42 AM

Salut!Sunt nou pe acest forum , si vreau sa va intreb despre acest atv renegade de 125cc .As vrea sa stiu daca e mai rezistent ca celelalte si daca este bun de ceva . partytime.gif Si care este mai bun ala cu roti de 7" sau cel cu roti de 8" ?
  • 0

#2 dexter29

dexter29

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 12 posts
  • Nume real:Popescu
  • Telefon:-
  • Marca ATV:-

Posted 30 July 2013 - 11:49 AM

Aaaaa am uitat sa va zic ca am 13 ani si 1,50 inaltime si 43 kg.
  • 0

#3 bLaStEr

bLaStEr

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 169 posts
  • Gender:Male
  • Location:Bistrita
  • Nume real:RauL
  • Telefon:0765********
  • Marca ATV:honda fourtrax 4x4
  • Numar ATV:De Tabla

Posted 31 July 2013 - 12:53 AM

Salut si bine ai venit printre noi,mai bine spunei tatalui tau sa-ti cumpere o bicicleta buna de pe banii aia sau mai strangeti bani macar de un linhai,chinezariile astea o sa va distruga memoria
  • 0

#4 dexter29

dexter29

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 12 posts
  • Nume real:Popescu
  • Telefon:-
  • Marca ATV:-

Posted 31 July 2013 - 01:28 PM

si chiar nici un atv de 125cc nu este bun?
  • 0

#5 dexter29

dexter29

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 12 posts
  • Nume real:Popescu
  • Telefon:-
  • Marca ATV:-

Posted 31 July 2013 - 01:40 PM

Nu o sa merg cu el foarte mult .Mai un delusor ,cata pe asfalt ,dar mai mult pe la tara unde nu este chiar asa drumu rau.
  • 0

#6 danutlupu

danutlupu

    ATV-ist convins

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 564 posts
  • Gender:Male
  • Location:Iasi
  • Interests:noroi si ravene
  • Nume real:Da, e real !
  • Telefon:Samsung
  • Marca ATV:Bomba 650 xt max
  • Numar ATV:Bafta !

Posted 31 July 2013 - 01:44 PM

Dexter, ala nu e atv e o gluma proasta facuta de chinezi inocentilor; nu o musca.
  • 0

#7 bLaStEr

bLaStEr

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 169 posts
  • Gender:Male
  • Location:Bistrita
  • Nume real:RauL
  • Telefon:0765********
  • Marca ATV:honda fourtrax 4x4
  • Numar ATV:De Tabla

Posted 31 July 2013 - 04:21 PM

este si atv de 125cm3 bun dar costa cat un linhai deci nu merita se numeste Yamaha Grizzly 125 !si e grizzly adevarat nu "BMW"sau alte lamborghini de astea gathering.gif
  • 0

#8 dexter29

dexter29

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 12 posts
  • Nume real:Popescu
  • Telefon:-
  • Marca ATV:-

Posted 31 July 2013 - 08:38 PM

ok , multumesc ca miati zis .O sa vorbesc cu taicamiu sa vad ce facem happy.gif
  • 0

#9 dexter29

dexter29

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 12 posts
  • Nume real:Popescu
  • Telefon:-
  • Marca ATV:-

Posted 01 August 2013 - 11:34 AM

Auziti,ce ziceti de atv-urile shineray ca am auzit ca-s mai bune? rolleyes.gif
  • 0

#10 dassad

dassad

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 39 posts
  • Gender:Male
  • Nume real:daSSad
  • Telefon:0000000000
  • Marca ATV:TGB Blade 425
  • Numar ATV:3

Posted 01 August 2013 - 01:06 PM

Pai jucariile astea chiar ca sunt doar jucarii.

Am si eu o chinezoaica de 110 si am si fost cu el, chiar si asa ca nu sunt atat de mic smile.gif Oricum eu zic ca poate sa fie amuzant si cu astea, daca ai grija. Daca poti sa-l iei cu cateva sute de lei (cum si eu) si daca ai acasa scule etc poti sa-l iei si sa te bucuri de el.

Dar NU e ATV nici QUAD e doar o jucarie motorizata cu patru roti si atat. O sa sparga, scade in piese, pieri cate ceva de pe el si asa mai departe. Daca nu te deranjeaza si daca vreu doar sa te bucuri de el CAND MERGE atunci e bun. Dar in cici-un caz nu pentru trasee lungi, nu pentru off-road nici ceva extrem si nici la viteza mai mare (prinde si el c-am 50) ca sunt foarte instabile.

Daca vrei sa ai un ATV sau QUAD adevarat ia macar un Linhai. Daca ai prea multi bani si ai timp liber foarte mult sa-l repari ia-l pe asta smile.gif

E o ziceala pe aici, tradus face c-am asta: Daca n-ai probleme si ai prea mult timp liber, IA O MASINA, daca si asa atunci casatoreste te smile.gif E adevarat si la jucariile astea.
  • 0

#11 Horia14

Horia14

    Super ATV-ist

  • Super MEMBRU
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,715 posts
  • Gender:Male
  • Location:Medias
  • Nume real:Horia Lapadat
  • Telefon:0749331783
  • Marca ATV:CAN AM 1000 XTP
  • Numar ATV:SB 12 CJH

Posted 01 August 2013 - 02:19 PM

Dassad, cred că am citit unul dintre cele mai frumoase mesaje transmise cuiva care pune întrebări inocente de învățăcel în ale atevismului. Nu conține nici ironii și nici cuvinte zornăitoare care să se refere la precaritatea construcției și comercializării acestor obiecte pe care tu le încadrezi la categoria ”jucării”.
Da, ai dreptate, sunt jucării așa cum sunt și cele ”adevărate”, doar că acelea sunt mai fiabile și concepute pentru copii un pic mai mari cum suntem noi.
Îmi place de asemenea și modul în care-i transmiți că de fapt acele jucării motorizate sunt destul de prost construite și riscă să se ”amuze” mai mult la umbra garajului șurubărind decât să se plimbe pe dealuri cu el. (comparația cu însurătoarea este delicioasă !)

Dexter 29, pot să contribui și eu cu ceva la imaginea asupra subiectului spunându-ți că dacă o să ai suficientă răbdare și ești pasionat cu adevărat, o să devi un mecanic iscusit. Spun asta chiar dacă sunt supărat pe comercianții lor pentru modul în care păcălesc inocenții neoferind nici o formă de garanție reală unui produs construit pentru a fi doar comercializat și care nu este neapărat nevoie să mai și funcționeze.

Mărturisire: în cazul în care aș fi avut o astfel de jucărie motorizată la vârsta la care ești tu acum aș fi dormit în garaj lângă ea !!! Așa că te înțeleg.
biggrin.gif
  • 0

#12 dexter29

dexter29

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 12 posts
  • Nume real:Popescu
  • Telefon:-
  • Marca ATV:-

Posted 01 August 2013 - 02:35 PM

Multumesc tuturor pentru vorbele frumoase si pentru ca miati raspuns la intrebari . Chiar sunteti de treaba . thumbup.gif
  • 0

#13 dexter29

dexter29

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 12 posts
  • Nume real:Popescu
  • Telefon:-
  • Marca ATV:-

Posted 01 August 2013 - 02:38 PM

Oricum tata zice ca nu sunt destul de mare ca sa manui un atv mai mare de 200cc , asa ca nu stiu ce sa fac . frusty.gif
  • 0

#14 dassad

dassad

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 39 posts
  • Gender:Male
  • Nume real:daSSad
  • Telefon:0000000000
  • Marca ATV:TGB Blade 425
  • Numar ATV:3

Posted 01 August 2013 - 02:48 PM

Mersi Horia.

Si chiar ca asa este, facem si noi "tampenii" si luam jucarii de astea ca vrem un ATV foarte foarte mult. Dar adevarat e asa cum am mai spus, chiar ca astea sunt bune ca sa fugi la prieteni la varsa asta si sa le arati ca "uite ce am eu".

Nu toti avem 8000 de iepuroi (nici eu) pentru un ATV adevarat, jucariile astea sunt bune ca sa ne linistim un pic la suflet ca la urma si noi avem una. Facem cateva ture prin jur, acasa cu el, un set de scule, si poti sa strangi toate suruburile pe el ca altfel o sa cada in piese, si chiar ca asa e. Si sa fie si mai amuzant, poate nu o sa gasesti doua suruburi la fel pe el smile.gif Au pus si ele ce au gasit pe acolo.


Si asa e, jucariile astea sunt vandute ca super atvuri, fara probleme, trage ca naiba, nici-un defect, garantie, etc etc. Insa aproape nimic nu e adavarat. Sunt facute pentru copii si sunt vandute pe coperta cartilor pentru copii ca OCHELARII DE RAZE X cu care vezi prin pereti, submarin din hartie, si asa mai departe.
  • 0

#15 dexter29

dexter29

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 12 posts
  • Nume real:Popescu
  • Telefon:-
  • Marca ATV:-

Posted 01 August 2013 - 02:56 PM

Nu exista si un linhai mai mic de 300cc ? (oricum acum eu cu taicamiu nu dispunem de 2000 de iepuroi da poate o sa strangem si o sa vedem ) Oricum ce atv este bun de maxim 200cc dar sa fie maxim 2000 euro?

Edited by dexter29, 01 August 2013 - 02:57 PM.

  • 0

#16 dexter29

dexter29

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 12 posts
  • Nume real:Popescu
  • Telefon:-
  • Marca ATV:-

Posted 01 August 2013 - 03:10 PM

Auziti am mai gasit aceasta marca Loncin care face atv-uri si scutere . Imi puteti spune daca e marca buna ca vad ca preturile la sh sunt bune . (scuze daca par isistent )
  • 0

#17 bLaStEr

bLaStEr

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 169 posts
  • Gender:Male
  • Location:Bistrita
  • Nume real:RauL
  • Telefon:0765********
  • Marca ATV:honda fourtrax 4x4
  • Numar ATV:De Tabla

Posted 01 August 2013 - 04:22 PM

Loncin suna mai degraba a fabrica de facut saci de ciment gathering.gif alegerea ideala pentru tine si tatal tau este ori un linhai 260 ori un linhai 300,ala de 260 merge ceva mai incet si e bunicel destul de rezistent si se gasesc piese peste tot,nu da banii pe bashan shineray loncin sau alte chinezarii,iti zic pe propria piele ca o sa regreti mai tarziu ca ai dat banii pe el pentru ca sunt niste gunoaie facute de chinezi pe vapor
  • 0

#18 dexter29

dexter29

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 12 posts
  • Nume real:Popescu
  • Telefon:-
  • Marca ATV:-

Posted 01 August 2013 - 08:36 PM

Si cam cat costa un linhai de 260cc nou si sh ?
  • 0

#19 bLaStEr

bLaStEr

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 169 posts
  • Gender:Male
  • Location:Bistrita
  • Nume real:RauL
  • Telefon:0765********
  • Marca ATV:honda fourtrax 4x4
  • Numar ATV:De Tabla

Posted 01 August 2013 - 08:55 PM

sh undeva la 1000-1500,nou nu stiu cred ca sare de 3000
  • 0

#20 m_atv

m_atv

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 15 posts
  • Nume real:Popescu Ionut
  • Telefon:0743666462
  • Marca ATV:yamaha 125cc

Posted 12 September 2013 - 12:14 PM

Orice atv este bun atata timp cat iti satisface o necesitate.Chiar si o chinezarie daca stii sa ai grija de ea si la fel de bine poti sa te relaxezi si cu ea. Eu inteleg ca unii dintre voi sunt obisnuiti(fara suparare) cu lucruri ''SCUMPE '' dar nu incercati sa vedeti o chinezarie ca cel mai mare rau care ti se poate intampla atunci cand achizitionezi un atv.Nimic nu e perfect si asta e valabila la toate tipurile de atv-uri.

P.S. daca te porti cu bun simt cu el(atv) si el te rasplateste la fel

Edited by m_atv, 12 September 2013 - 12:23 PM.

  • 0




Vanzari ATV ATV Linhai ATV CF Moto