Jump to content



Photo

Pareri Si Experiente Cu Un Dealer Din Brasov


  • This topic is locked This topic is locked
37 replies to this topic

#21 iusau

iusau

    Super MEMBRU

  • Super MEMBRU
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,498 posts
  • Gender:Male
  • Nume real:Iuliu Sauca
  • Telefon:Nokia
  • Marca ATV:Can-Am Outlander 1000 XTP
  • Numar ATV:Preferential

Posted 12 December 2013 - 03:34 PM

Tu cu cine votezi amice? Ai aceeași pregătire ca și Marius AG?Același nivel de înțelegere?Ai luat ATV de la mine și ai fost nemulțumit?Sau nu ai observat paralela

dintre Țăranul din Spania ( a se căuta pe www.youtube.com) și ce am scris eu?Nu are rost să vă mai răspund că observ lipsa voastra de judecată.Viață faină frustraților!

Salut nae_brp,

 

Ma bucura faptul ca ti-ai asumat si ai raspuns acuzatiilor primite.

Ce vreau sa te rog este sa continui sa iti sustii integritatea daca consider necesar sau oportun, dar folosind un limbaj civilizat si politicos.

 

Rugamintea de mai sus este valabila pentru toata lumea ca sa tinem topicul deschis atata vreme cat se castiga ceva.

Consider folositoare discutia contradictorie atata timp cat sustinem obiectiv si argumentat.

 

Multumesc !


  • 0

#22 danutlupu

danutlupu

    ATV-ist convins

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 564 posts
  • Gender:Male
  • Location:Iasi
  • Interests:noroi si ravene
  • Nume real:Da, e real !
  • Telefon:Samsung
  • Marca ATV:Bomba 650 xt max
  • Numar ATV:Bafta !

Posted 12 December 2013 - 06:22 PM

Eu stiu ca fara foc nu iese fum, daca erau clientii cu adevarat multumiti cum sustine, ar fi aparut doar cuvinte de lauda iar atv-urile sale se vindea rapid.

Si referitor la faptul ca nu este cineva pe forum care sa fi luat de la el vreun atv, asta e ca si cum o parasuta acuzata ca are SIDA replica "ce ba te-ai culcat tu cu mine si te-am imbolnavit ?"

Sunt curios cine are curajul sa cumpere de la acest individ un atv.


  • 0

#23 Horia14

Horia14

    Super ATV-ist

  • Super MEMBRU
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,715 posts
  • Gender:Male
  • Location:Medias
  • Nume real:Horia Lapadat
  • Telefon:0749331783
  • Marca ATV:CAN AM 1000 XTP
  • Numar ATV:SB 12 CJH

Posted 12 December 2013 - 08:34 PM

Am mai scris despre acest individ și văd că acum scrie și el. Probabil că este în cele din urmă afectat de zarva care s-a declanșat pe net despre el și înșelătoriile pe care le face, iar acum din dorința de a face pe deșteptul și-a dat cu dreptu-n stângu făcând valul cât tsunami.

 

Am citit ce s-a scris despre Cosmin și vă pot spune că tipul nu-i prost, are doar mult tupeu și multă obrăznicie. Ați mai văzut voi escroc prost ?

Despre bani și despre cât de mulți are omul. Aici trebuie să-i dau dreptate, se pare că are și îi face mare plăcere să arate acest lucru.

 

Și cum nu-mi este în caracter să arunc acuzații neargumentate, să vă descriu întâlnirea mea cu el.

http://www.atv-de-va...AX_an_2009.html

 

DESCRIERE

New Force MAX, an 2009,inmatriculat politie,scuturi full IRON BALTIC,manere incalzite, BIXENON,cui remorcare,troliu,functional 100%,stare SUPER,unic proprietar!
 

Să vă fac eu o descriere, chiar dacă-i vorba despre una care se întrerupe destul de repede și o să vă dați seama singuri de ce.

 

Stare super:

  • aspect general: carenele erau de 3 nuanțe de galben (masca frontală fiind ce mai nouă) și nu prea se așezau la locul lor, semn că trebuia verificat cadrul;
  • ambele praguri sparte și prinse în mod artizanal cu niște coliere de plastic (acei ”șoricei”);
  • cadrul avea niște suduri tare suspecte, efectuate ”la poziție” și nu în uzină;
  • sticla bordului crăpată. Crăpătura mascată cu o folie aplicată;

funcțional 100%:

  • la proba de mers, pe o platformă betonată, deci perfect dreaptă, direcția trăgea (dacă-mi aduc aminte,cred că dreapta);
  • motorul n-avea viață și zgomotul era cam ciudat, parcă-l strângea cineva de gât;

În acest punct m-am oprit cu verificările, n-avea rost să-mi mai pierd timpul acolo cu toate explicațiile care curgeau de la Cosmin cu o cadență demnă de o cauză mai bună.

 

Deci tipul este diabolic, minte și înșeală cu seninătate punând oamenii pe drumuri degeaba atunci când cei care doresc să cumpere se mai și pricep cât de cât. Sunt convins că și vinde, reușește să ascundă defectele care nu sunt evidente iar unii iau țeapa.

 

Concluzia mea: nu cred că aș cumpăra de la el nici măcar chibrituri.


  • 0

#24 nae_brp

nae_brp

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 26 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brasov
  • Nume real:Cosmin LCT
  • Telefon:0766579540
  • Marca ATV:Bombardier Outlander
  • Numar ATV:BV-11-LCT

Posted 13 December 2013 - 08:10 AM

  Ar trebui să fiu cutremurat de zarva declanșată pe net de către un bătrân care se plimbă pe atv în blugi și șlapi?Din descrierea de acolo se presupune că am vândut de fapt o căruță pe care am lipit un abțipild cu ATV (deoarece sunt diabolic,mint și înșel).Horia de ce nu îți consumi tu pensia liniștit și te ții de șopârle?

Eu cred că ar fi cazul să se infiinţeze câteva rubrici pentru iubitorii de şopârle, cum ar fi: şopârle la care s-a răspuns şi şopârle la care nu s-a răspuns încă. O şopârlă pe adresa dumneavoastră sau... şopârla preferată.

Serios,pot să îmi bat joc așa de tine și de aprecierile tale stupide la infinit doar cu citate din Toma Caragiu (cum am făcut mai sus,dacă nu te-ai prins,poate te-a lăsat memoria).Fii tu băiat de comitet (sau bătrân de comitet) și zi-ne ce-ți lipsește..Dacă dorești să te plimb cu un ATV decent,vino și te plimb,nu mă supăr!Doar lasă-te de șopârle.L-ai văzut pe Giovani Becali la televizor că îi vede pe toți diabolici și ți-ai zis că e ok?ATVul despre care vorbești a fost vândut imediat și chiar e foarte mulțumit cumpărătorul.Ar avea vreo importanță dacă ar intra cumpărătorul să te combată?Normal că nu ai crede.

    Așa că o să răspund de acum înainte exclusiv celor care au cumpărat de la mine.Renunțăm la certuri inutile.


Edited by nae_brp, 13 December 2013 - 08:11 AM.

  • 0

#25 nae_brp

nae_brp

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 26 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brasov
  • Nume real:Cosmin LCT
  • Telefon:0766579540
  • Marca ATV:Bombardier Outlander
  • Numar ATV:BV-11-LCT

Posted 13 December 2013 - 09:20 AM

Mă tem că am fost incomplet în postul de mai sus,îmi fac "mea culpa"!L-am studiat mai atent pe coleguțul nostru Horia și a trebuit să reformulez mai jos.

   Dragă Horia! Sunt bucuros ca nu ai cumpărat un atv de la mine,este clar deoarece se vede că te pricepi din descrierea de mai sus!!

Să-ți spun ce ai făcut : ți-ai luat un pârci( să nu-i spun chinezărie) la un preț de ATV(evident nu de la mine). Însă pentru ceea ce faci tu cu pârciul era de ajuns un șasiu de BRP 800! Aceeași greșeală am făcut-o și eu  acum 8 ani, diferența este doar că mie vârsta mi-a permis să o remediez, la tine din păcate e cam fatală!!!

  Bun, acum o sa te întrebi ce-i de făcut (în a ta minte ageră)? Nimic! Singurul lucru pe care ți-l recomand  este să-ți lași  acasă ștrampii  și cămașa de noapte, după care putem vorbi  și despre motoare, nuanțe carene,etc. Mi-e rușine să discut cu niște oameni care nu au știut în viata lor sa stea pe picioare ,iar acum când locul vostru ar fi cu totul și cu totul în altă parte,vă apucați de prostii,șopârle și fitile.Îmi cer scuze că nu te-am remarcat la întâlnirea recenta,(probabil mi-a fost rușine de rușinea ta).Gata,a fost ultimul post!Vă pup și vă iubesc pe toți!Tare,tare,tare! Telefoane : 0726329103/0766579540 ATENȚIE! Două numere de telefon!


Edited by nae_brp, 13 December 2013 - 09:27 AM.

  • 0

#26 ALH

ALH

    Profesionist

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 338 posts
  • Gender:Male
  • Location:Tg Jiu
  • Nume real:Alin
  • Telefon:0721505155
  • Marca ATV:Linhai Aniversary 300 4X4 & CF Moto X6
  • Numar ATV:GJ 12 ALH & GJ 13 ALH

Posted 13 December 2013 - 09:57 AM

@nae_brp

 

Ai depasit cu mult limita bunului simt si pe aceasta cale rog moderatorii sa isi faca datoria!

Personal consider ca acel  "bătrân care se plimbă pe atv în blugi și șlapi" a facut mult mai multe pentru aceasta comunitate decat vei face tu vreodata, iar pentru a ajunge la nivelul acelui OM ar trebui sa-ti petreci restul zilelor intr-o biblioteca (pentru tine pun si definitia BIBLIOTÉCĂ, biblioteci, s. f. 1. Dulap sau mobilă specială cu rafturi pentru păstrarea cărților. 2. Încăpere, sală în care se păstrează și se citesc cărțile. 3. Colecție de cărți, periodice, foi volante, imprimate etc. ♦ Instituție de cultură care colecționează cărți, periodice etc. spre a le pune în mod organizat la dispoziția cititorilor. 4. Colecția de cărți (tipărite de o editură), care prezintă un caracter unitar din punct de vedere grafic și tematic. 5. (Inform.) Colecție centralizată de programe sau componente ale acestora, stocată și organizată în scopul facilitării activității de programare. [Pr.: -bli-o-] — Din fr. bibliothèque, lat. bibliotheca.)

Asa ca ocupa-te in continuare cu afacerila tale infloritoare cu "ATV-uri adevarate" si lasa-ne pe noi "frustratii" cu chinezariile noastre sa ne vedem de vioata noastra anosta.

Iti doresc "multe succesuri" in tot ceea ce intreprinzi!
 


  • 0

#27 vic09092000

vic09092000

    Profesionist

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 352 posts
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti & Valea Prahovei
  • Nume real:Octavian
  • Telefon:0724
  • Marca ATV:CF Moto X6

Posted 13 December 2013 - 10:00 AM

Mda..., foarte urat ce se intampla.

Daca cineva mai avea un pic de indoiala fata de cele reclamate de ceilalti colegi acum e clar cu cine avem de-a face. Cred ca i-ar trebui sters contul.


  • 0

#28 nae_brp

nae_brp

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 26 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brasov
  • Nume real:Cosmin LCT
  • Telefon:0766579540
  • Marca ATV:Bombardier Outlander
  • Numar ATV:BV-11-LCT

Posted 13 December 2013 - 10:16 AM

@ ALH Nu ai prea nimerit-o amice,din toate posturile ești singurul care crede că eu sunt prost (în sensul de nepregătit,să înțelegi și tu).Consider că am răspuns exact în aceeași manieră și mod de adresare prin care am fost acuzat,calomniat,bârfit.

@vic09092000 Bravo măi Harpalete,e clar cu cine aveți de-a face!Cu unul care știe să și răspundă balivernelor,aberațiilor,închipuirilor voastre.Cine are nelămuriri să mă contacteze,știți unde mă puteți găsi coțcarilor.Și te rog nu îi zice adminului să îmi șteargă contul de pe acest forum cu MILIOANE de atviști,nu fi crud cu mine!!E Crăciunul,ce Dumnezeu!

Încă o dată,vă iubesc! :*


Edited by nae_brp, 13 December 2013 - 10:17 AM.

  • 0

#29 danutlupu

danutlupu

    ATV-ist convins

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 564 posts
  • Gender:Male
  • Location:Iasi
  • Interests:noroi si ravene
  • Nume real:Da, e real !
  • Telefon:Samsung
  • Marca ATV:Bomba 650 xt max
  • Numar ATV:Bafta !

Posted 13 December 2013 - 11:26 AM

Suntem invadati ca si natie de tigani si pentru ca asta nu a fost de ajuns, unii le-au imprumutat si caracterul daca etnia nu au putut. Asta e motivul pentru care dam la tot pasul de "destepti" in persoana bisnitarului de masini, a valutistului de la cotul strazii, a pestilor cu curve, ect. Specia bisnitarului cunoaste cunoaste iata o subspecie mai nou aparuta, cea a bisnitarului de atv-uri, baiat cult ca doar iote cate citate din replici celebre arunca.

 

Probabil in tranzactiile sale atarna greu in capul lui faptul ca a vandut atv-uri unor borfasi celebrii sau altor persoane interlope, iar cel care isi ia de la el un atv carpit nu prea poate de multe ori sa faca nimic pentru ca evident nu se pot da garantii iar atv-ul a plecat de la el din curte perfect, utilizatorul fiind cel care l-a distrus ulterior in 10 km.

 

In loc sa-i bagam in seama pe forumuri, ar trebui sa-i tratam asa cum se cuvine, dar din pacate ecologistii dau o lupta acerba pentru a salva orice specie (desi asta nu e pe cale de disparitie) iar legile ii includ in categoria "oameni" si pedepsesc exterminarea lor fiind pedepsiti pentru o fapta buna. Pacat, ar putea iesi niste huse de roti din pielea lor iar restu se poate folosi ca furaj la animale sau ingrasamant.

 

Personal l-as plimba pe acest individ cu atv-ul meu, eu la ghidon si el in spate ....... vreo 5 m comod la orizontala si m-as opri când se termina benzina in rezervor sau se roade sufa de care e legat. 

 

Si da, vin sarbatorile http:/www.youtube.com/watch?v=tMW19scI2g0  


Edited by danutlupu, 13 December 2013 - 11:31 AM.

  • 0

#30 nae_brp

nae_brp

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 26 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brasov
  • Nume real:Cosmin LCT
  • Telefon:0766579540
  • Marca ATV:Bombardier Outlander
  • Numar ATV:BV-11-LCT

Posted 13 December 2013 - 12:27 PM

    Observ că eu sunt criticat în fiecare post că sunt deplasat pe când sceleratul ăsta cu ideile lui naziste,nu e criticat de nimeni.

Păi măi Harpalete,așa vrei tu să faci :)) ? Să prinzi bandiți internaționali (ca mine și alții) și să faci mici din ei? :))(citat din B.D.,nu te speria).Personal (observ că îți place cuvântul ăsta "personal",ți se pare fain) cred că toată viața ta nu ai lovit pe nimeni în afară de femei sau copii,d-apoi să mă tragi pe mine cu șufa :)).De asta ești agresiv din spatele unei tastaturi pe un forum.De ce mă silești tu să fiu dur?EU,care nu pot să tai un pui (iar citat din B.D)

    Te aștept ca pe o cireașă coaptă să mă tragi cu șufa.Practic,țelul meu în viață e să mă tragi TU,un bărbat adevărat ce înjură doar pe facebook,cu șufa!!

Serios,potolește-te.Nu mai visa pe forumuri.Fii băiat de comitet și nu mai scrie te rog,că mă faci să pierd timpul cu toți dezaxații.

Love you :*


  • 0

#31 danutlupu

danutlupu

    ATV-ist convins

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 564 posts
  • Gender:Male
  • Location:Iasi
  • Interests:noroi si ravene
  • Nume real:Da, e real !
  • Telefon:Samsung
  • Marca ATV:Bomba 650 xt max
  • Numar ATV:Bafta !

Posted 13 December 2013 - 12:36 PM

Nae daca o sa ai nenorocul sa ma cunosti nu o sa mai dai citate din filme ci din alte carti sfinte. 


Edited by danutlupu, 13 December 2013 - 12:38 PM.

  • 0

#32 raoulexus

raoulexus

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 282 posts
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Nume real:raoulexus
  • Telefon:cu antena
  • Marca ATV:Commander/L200
  • Numar ATV:B881BRB

Posted 13 December 2013 - 01:49 PM

Vanatoarea de soparle continua :) 

 

Varanul e cu ochii pe voi si pe oamenii din ateliere care tocmai fabrica o iguană pentru şourum


  • 0

#33 danutlupu

danutlupu

    ATV-ist convins

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 564 posts
  • Gender:Male
  • Location:Iasi
  • Interests:noroi si ravene
  • Nume real:Da, e real !
  • Telefon:Samsung
  • Marca ATV:Bomba 650 xt max
  • Numar ATV:Bafta !

Posted 13 December 2013 - 05:45 PM

Cred ca ar fi util de motificat titlul topicului si introduse si numelere de telefon ale individului, vor fi gasite mai usor de motoare de cautare si poate ii ajutam pe mai multi sa nu ia plasa.

Si un vechi proverb chinezesc pt Nae "daca iti place sa scuipi pe altii, trebuie sa induri si când se pisa altcineva pe tine"


  • 0

#34 iusau

iusau

    Super MEMBRU

  • Super MEMBRU
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,498 posts
  • Gender:Male
  • Nume real:Iuliu Sauca
  • Telefon:Nokia
  • Marca ATV:Can-Am Outlander 1000 XTP
  • Numar ATV:Preferential

Posted 13 December 2013 - 10:16 PM

Zoran ( axesnet ) te rog sa imi spui daca topicul se poate inchide, adica daca ai aflat informatiile de care aveai nevoie in momentul in care l-ai deschis si nu mai ai nevoie ca sa ramana deschis

Voi inchide topicul dar nu ii voi sterge continutul ( e posibila putina dezinfectie totusi ) pentru ca lumea sa aiba de unde sa isi traga concluziile.

 

Daca sunt motive sa il tinem deschis, va rog sa le expuneti.

 

Multumesc,

Iuliu


Edited by iusau, 13 December 2013 - 10:17 PM.

  • 0

#35 Horia14

Horia14

    Super ATV-ist

  • Super MEMBRU
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,715 posts
  • Gender:Male
  • Location:Medias
  • Nume real:Horia Lapadat
  • Telefon:0749331783
  • Marca ATV:CAN AM 1000 XTP
  • Numar ATV:SB 12 CJH

Posted 13 December 2013 - 10:19 PM

Faină treabă !

Cred că este suficient, omul s-a desconspirat în toată splendoarea caracterului său.

 

Probabil este foarte încântat de modul în care, se gândește în sinea lui, jignește atât de tare încât am căzut pe spate la silabisirea cuvintelor mocirloase adresate celor împotriva escrocheriilor sale. Eu spun că nu se poate să ne coborâm atât de jos și să dăm concurs care-i mai prost crescut, noi sau el.

Voi nu vedeți că nici măcar la înjurături nu se pricepe, am cunoscut persoane care chiar aveau talent, așa că și din acest punct de vedere cred că l-am supraevaluat, se cam repetă. Dacă este un escroc de succes habar nu mai am, inițial îl ”înzestrasem” eu cu nu știu ce inteligențe speciale gândindu-mă că o persoană care se ocupă de așa ceva nu poate fi prost. Cred că trebuie să ne schimbăm părerea, se străduiește tot mai tare să facă asta așa că ... să-i dăm ceea ce ne cere!

 

Ceea ce vă recomand și vouă este să nu-i mai cântăm în strună, să ne facem treaba semnalând încontinuare escrocheriile lui sau ale altora, fără a intra în dialog cu astfel de personaje. N-aveți nimic de câștigat, nici măcar la înjurături nu se pricepe.

Dacă vrea careva pot să dau lecții, am suficient de mulți ani (vorba poetului) petrecuți pe șantiere ca să am chiar și în acest domeniu mai mult de spus decât am putut citi scris de mânuța lui.


  • 0

#36 CHRYS

CHRYS

    R. ADMINISTRATOR

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5,620 posts
  • Gender:Male
  • Location:BRASOV
  • Nume real:CHRYS
  • Telefon:0724xxxxxx
  • Marca ATV:YAMAHA GRIZZLY SPECIAL EDITION
  • Numar ATV:BV

Posted 13 December 2013 - 11:40 PM

Dragi colegi vad ca acest topic deschis de axesnet a fost “deliciul” tuturor.

Tocmai de aceea nu am intervenit pana acuma , dand posibilitate fiecaruia sa isi expuna liber cum doreste  punctul sau de vedere.  

 

Cosmin (LCT) dealerul de ATV-uri din Brasov aici nae_brp ( cel banuit de incorectitudine) a intervenit singur, a avut posibilitatea de a si face o  mica prezentare  cine este si chiar a publica numerele sale de contact pentru cine doreste in viitor sa achizitioneze ATV-uri de la acesta.

Personal consider ca ne-am edificat suficient si fiecare dintre noi a putut sa isi faca o parere .

 

Propun inchiderea topicului daca se considera problemele clarificate.

 

 

                                                                                                                                        Astept raspunsul vostru!

 

 

PS. Cosmin sa stii contul tau daca este cazul pot sa il sterg si de craciun , chiar nu am nici un fel de retinere, doar daca insista membrii forumului  sa te mai pastram printre noi.

 

                                                                                                                                    


  • 0

#37 axesnet

axesnet

    Avansat

  • Members
  • PipPip
  • 68 posts
  • Gender:Male
  • Location:Oradea
  • Nume real:Zoran
  • Telefon:0
  • Marca ATV:Can-Am Outlander 800 XT

Posted 13 December 2013 - 11:41 PM

Zoran ( axesnet ) te rog sa imi spui daca topicul se poate inchide, adica daca ai aflat informatiile de care aveai nevoie in momentul in care l-ai deschis si nu mai ai nevoie ca sa ramana deschis

Voi inchide topicul dar nu ii voi sterge continutul ( e posibila putina dezinfectie totusi ) pentru ca lumea sa aiba de unde sa isi traga concluziile.

 

Daca sunt motive sa il tinem deschis, va rog sa le expuneti.

 

Multumesc,

Iuliu

 

Da, Iuliu se poate inchide.

Asa cum am scris in primele posturi am luat decizia si nu ma complic.

Restul este doar cireasa de pe tort :)

Asa cum ai scris si tu, te rog nu sterge continutul pt-ca sunt 100% convins ca acest topic este foarte benefic. 

Colegi mersi de sfaturi.


  • 0

#38 iusau

iusau

    Super MEMBRU

  • Super MEMBRU
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,498 posts
  • Gender:Male
  • Nume real:Iuliu Sauca
  • Telefon:Nokia
  • Marca ATV:Can-Am Outlander 1000 XTP
  • Numar ATV:Preferential

Posted 13 December 2013 - 11:55 PM

Multumesc tuturor !

Tragem linie, adunam concluziile si punem punct.

Topic closed.


  • 0




Vanzari ATV ATV Linhai ATV CF Moto