Jump to content



Photo

Montare Indicator Bord!


  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1 Tutorialeatv1

Tutorialeatv1

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 8 posts
  • Nume real:Miron
  • Telefon:0747437879
  • Marca ATV:Loncin
  • Numar ATV:110-125-150cm

Posted 17 August 2014 - 09:17 PM

Vrau sa imi montez pe atv-ul meu de 110cm un kilometraj, dar nu am partea electrica. Am nevoie de acea chestie care inregistreaza viteza si nu stiu de unde sa fac rost si de kilometraj!

Va multumesc!


Edited by pitesti, 17 August 2014 - 09:27 PM.
corecturi

  • 0

#2 pitesti

pitesti

    Aventurier fricos

  • Moderatori
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3,754 posts
  • Gender:Male
  • Location:Pitesti
  • Nume real:Marius
  • Telefon:0732
  • Marca ATV:CF MOTO 500A
  • Numar ATV:primul

Posted 17 August 2014 - 09:36 PM

Buna ziua, buna seara, salut, etc. Acestea sunt niste forme de salut pe care ai voie sa le utilizezi in momentul in care te adresezi cuiva. De asemenea, multi din cei avizati si care pot propune solutii, apreciaza un limbaj decent si clar. Formulari de tipul "acea chestie care inregistreaza"  este destul de ambigua si denota faptul ca nu stii nici chiar tu ceea ce doresti, daramite sa mai si primesti raspuns. Eu ti-as recomanda un reportofon. Face exact ceea ce iti doresti. Cu viteza chiar.

 

Inca ceva. O scurta prezentare de-a ta si a atv-ului tau, ar fi fost de folos chiar si unui novice. Marca "atv-ul meu" nu este prea cunoscuta asa ca, si celui mai experimentat dintre cei prezenti pe forum ii va fi greu sa-ti raspunda. Pentru simplul motiv ca nu vei intelege.

 

Ca idee, pentru a rezolva cu acea chestie care inregistreaza,ai nevoie de un shtihbaitz (nu stiu cum se scrie in germana, dar cred ca intelegi la ce fac referire).

 

Succes!


Edited by pitesti, 17 August 2014 - 09:39 PM.

  • 1

#3 cvalro

cvalro

    ATV-ist veteran

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,207 posts
  • Gender:Male
  • Nume real:Cojocaru Valentin
  • Telefon:0740161513
  • Marca ATV:ex CF Moto X8
  • Numar ATV:primarie

Posted 18 August 2014 - 09:26 AM

Salut

Monteaza un GPS si rezolvi o gramada de probleme: viteza, orientare, consum estimativ, fara mari probleme de alimentare

Si probabil o sa arate si mai sic decit un gadget after market. 

E doar o sugestie


  • 0




Vanzari ATV ATV Linhai ATV CF Moto