Jump to content



Photo

Piese Buyang Fa-D300 4X4


  • This topic is locked This topic is locked
3 replies to this topic

#1 mariusv

mariusv

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 3 posts
  • Gender:Male
  • Nume real:Marius
  • Telefon:0757199772
  • Marca ATV:Buyang

Posted 10 July 2016 - 04:30 PM

Buna ziua,

Am un buyang fa-d300 4x4 cumparat la mana a doua si ma intereseaza sa ii schimb piesele uzate, cum ar fi butucii rotilor din spate si planetarele din fata.  Aceste piese sunt diferite de cele de la linhai. Ma puteti ajuta cu informatii despre ce furnizori de piese de buyang sunt in romania? Sau de unde as putea da comanda de astfel de piese la un pret rezonabil, am mai citit pe acest forum ca din germania se poate da comanda la un pret mai mic ca in romania dar nu am gasit de unde mai exact.

Va multumesc.


Edited by mariusv, 10 July 2016 - 04:47 PM.

  • 0

#2 Adi Radu

Adi Radu

    ATV-ist veteran

  • Super MEMBRU
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,094 posts
  • Gender:Male
  • Location:Sighisoara/ Tg Mures /Bucuresti /Romania
  • Interests:Unde se termina asfaltul incepe distractia!
  • Nume real:Adi Radu
  • Telefon:0747511555
  • Marca ATV:UTV Cf Moto 600/Outlander 650 XT/ Outlander L 570 DPS
  • Numar ATV:Urmeaza /MS26MFA/

Posted 10 July 2016 - 10:43 PM

Ai verificat si ai vazut ca nu se potrivesc cele de linhai sau ai citit undeva ? Undeva unde cineva il lauda ca e cu mult peste Linhai ?

 

Si de ce piesa ai nevoie si eventual o poza si poate te ajutam .


  • 0

#3 mariusv

mariusv

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 3 posts
  • Gender:Male
  • Nume real:Marius
  • Telefon:0757199772
  • Marca ATV:Buyang

Posted 11 July 2016 - 08:46 PM

Da, am citit discutiile color care il laudau pe buyang in defavoarea linhai si etc.

Am verificat cu butucii spate, cei de linhai se potrivesc dar sunt mai scurti si trebuie pusa bucsa prelungitoare ca sa ii poata strange piulita. Plus, distanta intre prezoane e mai mica si trebuie o alta flansa adaptoare ca sa fac sa se potriveasca la prezoane jantele pe 12.

s-l300.jpg

s-l225.jpg


  • 0

#4 mariusv

mariusv

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 3 posts
  • Gender:Male
  • Nume real:Marius
  • Telefon:0757199772
  • Marca ATV:Buyang

Posted 11 July 2016 - 09:00 PM

M-am mai documentat si am vazut ca butucii spate de polaris sunt la fel (arata identic) dar nu am gasit inca ceva care sa imi confirme sigur asta, daca se potrivesc la caneluri ( cel mai important) caut sa gasesc de la ce model de polaris mai exact se potriveste pe buyang.

La fel si planetarele din fata, arata la fel ca cele de polaris dar nu am gasit dimensiuni exacte ca sa imi confirme de la ce model de polaris au dimensiunile identice sad.png

Grupul fata la fel, e ca cel de polaris.

Cat despre celelalte piese se potrivesc de la linhai.

 

Deci prima data am nevoie de butucii din spate (pentru ca nu pot merge fara ei), apoi planetarele din fata( inca mai merg dar au ceva joc), apoi un grup fata(pentru ca avea rugina veche la canelurile unde intra planetarele( dar cred ca inca mai merge pentru ca nu par uzate canelurile, totusi pe viitor as dori sa il schimb).

Am experienta cu atv-uri de peste 5 ani, stiu sa le repar si sa le intretin, si doresc ca si acesta sa aiba o viata lunga si frumoasa ca celelalte atv-uri ale mele smile.png

 

P.S.Raspund mai greu la mesaje pentru ca ziua lucrez si nu am acces la internet.


Edited by mariusv, 11 July 2016 - 09:19 PM.

  • 0




Vanzari ATV ATV Linhai ATV CF Moto