Jump to content



Photo

Linhai Work Sau Linhai Aniversary


  • This topic is locked This topic is locked
24 replies to this topic

#21 Horia14

Horia14

    Super ATV-ist

  • Super MEMBRU
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,715 posts
  • Gender:Male
  • Location:Medias
  • Nume real:Horia Lapadat
  • Telefon:0749331783
  • Marca ATV:CAN AM 1000 XTP
  • Numar ATV:SB 12 CJH

Posted 30 January 2017 - 08:51 AM

Salut Tudor,

Dacă este vorba despre întrebarea care-i formulată în denumirea topicului apăi îi doar o problemă de filing, eu am avut Linhai, deci pot să-ți spun impresiile mele.

Pe vremuri, când încercam să aleg, Worker îmi părea mai agresiv în înfățișare față de mult mai urbanizatul Anniversary ziceam eu, dar am ajuns la concluzia că acea cutie față ce copiază Polaris și poziția mult mai echilibrată a troliului sunt avantajele modelului, mai ales că mecanica este identică.

Dacă ești hotărât să alegi din gama Linhai, să nu te atingi de 400, în schimb ai putea să consideri un 500, cel cu mecanica preluată de la CF, nu alte făcături.

Și în orice caz, doar 4x4 !


  • 0

#22 dorin9722

dorin9722

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 251 posts
  • Gender:Male
  • Nume real:Dorin B.
  • Telefon:0766106988
  • Marca ATV:Cf moto
  • Numar ATV:-

Posted 30 January 2017 - 09:07 AM

Salut Tudor!
Eu am avut workerul si daca imi amintesc bine Worker sau Aniversary e cam acelasi lucru,cu exceptia portbagajului fata de plastic si a farurilor diferite la Aniversary fata de batranul Worker...in rest pe parte mecanica insemnand motor,cutie,frane,suspensii,directie,etc,este acelasi atv.
Asadar daca ai de ales intre ele,poti sa il alegi pe cel care ii place ochiului mai tare.
In ceea ce priveste bugetul alocat...😳 Ar trebui sa te obisnuiesti cu ideea ca vei mai avea de surubarit si de bagat ceva bani in atv ca sa il faci sa corespunda din bara in bara...sau (desi noi toti ceilalti cunoastem sentimentul de nerabdare) mai asteapta ceva timp,mai strange niste bani si orienteaza-te spre ceva de calitate mai buna.
  • 0

#23 Drg Tudor

Drg Tudor

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 21 posts
  • Nume real:Tudorel
  • Telefon:0747819643
  • Marca ATV:linhai
  • Numar ATV:543678

Posted 30 January 2017 - 11:36 AM

Da, nu știu ce să zic ,dar la motor este reușit rezista mult timp daca ii scgimbi regulat uleiul și filtrele la cat timp se segmenteaza un astfel de motor? Că m-am uitat pe net cum sunt motoarele lor și mi se pare foarte mici parcă este motorul din vechiul meu ATV adică de 125 cc,mi se pare foarte fiabil (chinazerie) ,ce puteți comenta despre asta.......
  • 0

#24 rclaudiu86

rclaudiu86

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 24 posts
  • Gender:Male
  • Location:Timisoara-Lupeni
  • Interests:Mers la pescuit cu ATV ul.
  • Nume real:Rosu Claudiu
  • Telefon:0758xxxxxx
  • Marca ATV:Linhai

Posted 30 January 2017 - 11:44 AM

Eu zic ca nu are sens sa te gândești acuma la toate problemele atv-urilor. Găsește unu care sa te facă sa spui: ăsta îmi place, mă văd conducandu-l. După aceea, în funcție de ce probleme ai la el poți scrie pe forum. Nici eu nu mă pricep la mecanica, dar datorita internetului poți sa iti vezi întreg atv ul în schițe.
  • 0

#25 CHRYS

CHRYS

    R. ADMINISTRATOR

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5,620 posts
  • Gender:Male
  • Location:BRASOV
  • Nume real:CHRYS
  • Telefon:0724xxxxxx
  • Marca ATV:YAMAHA GRIZZLY SPECIAL EDITION
  • Numar ATV:BV

Posted 01 February 2017 - 01:13 PM

Daca tot pleci din tara , ca sa nu ne mai batem gura degeaba si sa mai bata vantul prin topicul tau il voi inchide si pe acesta.

Sper ca ai avut ceva de invatat din ce ti s-a recomandat pana acuma.


  • 0




Vanzari ATV ATV Linhai ATV CF Moto