Jump to content



Photo

Cf Moto 500-2A


  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#21 CHRYS

CHRYS

    R. ADMINISTRATOR

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5,620 posts
  • Gender:Male
  • Location:BRASOV
  • Nume real:CHRYS
  • Telefon:0724xxxxxx
  • Marca ATV:YAMAHA GRIZZLY SPECIAL EDITION
  • Numar ATV:BV

Posted 22 March 2017 - 07:44 PM

...........................mi-a zis tatăl meu inainte sa il duca inapoi,.................
 

 

 a doua oara nu te mai intalnesti cu norocul asta.

Bafta!

 

Sau te mai poti intalni cu norocul asta cand il duci inapoi daca ........pe tatal tau il cheama ......  Sandu Lungu.snitch.gif


  • 0

#22 TudyATV

TudyATV

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 247 posts
  • Gender:Male
  • Nume real:Tudor
  • Telefon:0746474616
  • Marca ATV:Cf Moto 500-A
  • Numar ATV:Inmatriculat Nr. Negru

Posted 22 March 2017 - 08:35 PM

Stiu,m-am grabit sa scriu si nu am explicat cum era,l-am luat fara acte pentru ca am zis ca il voi inregistra doar pe primarie dar mi-am dat seama dupa ce l-am luat ca voi pierde mult la revanzare si este o posibilitate sa fie furat.

A doua oara nici nu voi ma suna la cele fara acte,cred ca pana in 3500 E voi gasi un Cf Moto cu toate actele in regula si intretinut,mi-am invatat lectia,a doua oara nu mai am norocul asta de a primi banii inapoi asa ca data viitoare voi fi foarte atent.

Multumesc!


  • 0

#23 Sasha77tm

Sasha77tm

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 224 posts
  • Gender:Male
  • Location:Timisoara
  • Interests:Have fun in the sun!
  • Nume real:Dosanu Alin
  • Telefon:0726331581
  • Marca ATV:Linhai M550 Efi
  • Numar ATV:TM80RWK

Posted 22 March 2017 - 08:37 PM

Salutare,

tocmai cand ma pregateam si eu sa-ti urez de bine cu noul ATV ... am citit patania ta pana la capat! Pacat ca ai dat peste astfel de oameni, dar la fel cum au spus si colegii, MARE noroc ai avut ca ti-ai recuperat banii ... cei care vand chestii din astea, tocmai asta incearca, sa pacaleasca oamenii si sa faca bani usor, fara munca cinstita!

Daca imi permiti (acum clar esti bucuros ca ti-ai recuperat banii) ti-as propune sa te gandesti la urmatorul client ce va merge, va cumpara si nu va avea norocul tau sa-si recupereze banii. Te-ai gandit sa mergi la politie? De fapt nu tu, deoarece nu ai varsta, dar tatal tau sa reclame la politie acest fapt. Poate respectivul ATV sa fie chiar furat ... eu as merge la politie.

In alta ordine de idei, Ltz este un quad foarte apreciat si are performante foarte bune in teren, dar este si foarte periculos daca nu este pilotat intr-un mod adecvat. In plus, majoritatea celor second au cel putin un defect pe care nu-l vezi imediat ... ci mai tarziu in padure! Daca va fi sa fie Ltz urmatorul, ai grija mare cu el. Iti spun din propria experienta, cand am vrut sa bravez nu a iesit chiar bine. Sa ai mereu in vedere scopul pentru care iti iei un ATV/Quad ... si sper ca acela nu este sa "te dai mare" in fata cuiva!

Bafta pe viitor si astept sa-ti citesc urmatorul topic in sectiunea "ATVul meu"!

Have fun!


Edited by pitesti, 22 March 2017 - 08:50 PM.

  • 0

#24 TudyATV

TudyATV

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 247 posts
  • Gender:Male
  • Nume real:Tudor
  • Telefon:0746474616
  • Marca ATV:Cf Moto 500-A
  • Numar ATV:Inmatriculat Nr. Negru

Posted 22 March 2017 - 09:30 PM

De furat nu stiu daca este,adica cred ca daca era furat seriile erau complet sterse (am mai vazut un suzuki ltz 400 asa),cred ca voi ramane pe atv,am lasat deoparte suzuki ltz pentru ca nu pot merge cu doi pe el,si pe atv voi mai merge cu tata la padure si poate voi iesi in grupul de atv-uri din Botosani,singur nu e prea interesant :)


  • 0

#25 cipy06

cipy06

    Avansat

  • Members
  • PipPip
  • 64 posts
  • Gender:Male
  • Location:fieni,dambovita
  • Nume real:marisoiu ciprian
  • Telefon:0726876876
  • Marca ATV:linhai 300
  • Numar ATV:b-23-xyz

Posted 22 March 2017 - 09:31 PM

salut,e bine ca ti-ai recuperat banii,ai avut intr-adevar noroc,ma gandesc ca cel care il vinde ori este fricos sa nu dea peste cineva ca Sandu Lungu :),ori asteapta sa prinda clientul "ideal" care sa fie multumit cu ce a luat.Eu pot spune ca am fost ca al doilea tip de client,care a cumparat ceva aproape nefunctional si cu care nu s-a mai intors inapoi la vanzator.bafta!
  • 0

#26 TudyATV

TudyATV

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 247 posts
  • Gender:Male
  • Nume real:Tudor
  • Telefon:0746474616
  • Marca ATV:Cf Moto 500-A
  • Numar ATV:Inmatriculat Nr. Negru

Posted 22 March 2017 - 09:40 PM

Fara acte si la pretul pe care il vrea nu cred ca il va cumpara nimeni (inafara de mine :( ),bafta si tie si sper sa nu mai ai probleme cu Linhai-ul.


  • 0

#27 CHRYS

CHRYS

    R. ADMINISTRATOR

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5,620 posts
  • Gender:Male
  • Location:BRASOV
  • Nume real:CHRYS
  • Telefon:0724xxxxxx
  • Marca ATV:YAMAHA GRIZZLY SPECIAL EDITION
  • Numar ATV:BV

Posted 22 March 2017 - 10:28 PM

Daca tot ai pomenit de inregistrarea pe primarie sa stii ca si pentru inregistrarea pe primarie cu numar galben tot ai nevoie de acte.

In ce priveste cele furate nu trebuie sa aiba neaparat seriile sterse.

Oare de ce se sterge seria ? Probabil sa nu se afle adevaratul proprietar initial de la care s-a furat, in rest nu cred ca are vre-o importanta.

Tu cumparator neavizat care te risti sa cumperi asa ceva fara acte de unde sa stii ca acela este furat sau nu daca vezi niste serii acolo. Poate daca le vezi sterse incepi sa iti pui diverse intrebari....Oare de ce sunt sterse ?


  • 0

#28 Sasha77tm

Sasha77tm

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 224 posts
  • Gender:Male
  • Location:Timisoara
  • Interests:Have fun in the sun!
  • Nume real:Dosanu Alin
  • Telefon:0726331581
  • Marca ATV:Linhai M550 Efi
  • Numar ATV:TM80RWK

Posted 22 March 2017 - 10:47 PM

De curiozitate, pui te rog anuntul?

Apropos, ai verificat banii primiti sa nu fie cumva falsi???!!! :)))

Scuze, dar nu inteleg de ce permitem existenta nemernicilor astora prin nepasarea noastra??!!!
  • 0

#29 TudyATV

TudyATV

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 247 posts
  • Gender:Male
  • Nume real:Tudor
  • Telefon:0746474616
  • Marca ATV:Cf Moto 500-A
  • Numar ATV:Inmatriculat Nr. Negru

Posted 23 March 2017 - 12:35 AM

https://www.olx.ro/i...11-ID8a4JX.html
Asta este atv-ul,banii sunt tot aceiasi care i-am dat eu cand am cumparat atv-ul.
  • 0

#30 cipy06

cipy06

    Avansat

  • Members
  • PipPip
  • 64 posts
  • Gender:Male
  • Location:fieni,dambovita
  • Nume real:marisoiu ciprian
  • Telefon:0726876876
  • Marca ATV:linhai 300
  • Numar ATV:b-23-xyz

Posted 23 March 2017 - 07:05 AM

daca ceea ce spui este adevarat,tot anuntul asta este..un revers al minciunii,ce spune ca nu are,de fapt are.Ma gandesc sa nu fie vreun pui de politician..
  • 0

#31 apriliacluj

apriliacluj

    MEDALIA de AUR

  • Moderatori
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5,094 posts
  • Gender:Male
  • Location:Cluj Napoca
  • Interests:MY SON, MY HAYABUSA, MY WAY
  • Nume real:BUB
  • Telefon:0744xxxxxx
  • Marca ATV:Suzuki KingQuad 750
  • Numar ATV:CJxxBUB

Posted 23 March 2017 - 08:57 AM

 

 

........pe tatal tau il cheama ......  Sandu Lungu.

score-101010.gif score-101010.gif score-101010.gif


  • 0




Vanzari ATV ATV Linhai ATV CF Moto