Jump to content



Photo

Utv


  • This topic is locked This topic is locked
25 replies to this topic

#21 apriliacluj

apriliacluj

    MEDALIA de AUR

  • Moderatori
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5,094 posts
  • Gender:Male
  • Location:Cluj Napoca
  • Interests:MY SON, MY HAYABUSA, MY WAY
  • Nume real:BUB
  • Telefon:0744xxxxxx
  • Marca ATV:Suzuki KingQuad 750
  • Numar ATV:CJxxBUB

Posted 28 April 2017 - 06:40 AM

da da! thumbsup.gif :) thumbsup.gif


  • 0

#22 laurm

laurm

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 8 posts
  • Gender:Male
  • Nume real:laura
  • Telefon:fara
  • Marca ATV:utv

Posted 28 April 2017 - 08:41 AM

ce dileme ? pune le aici si te lamurim noi.

pai, unele se inmatriculeaza, altele numai pe primarie...  chestii administrative

nou sau second?

varianta sport, sau utilitar? mai conteaza si garda la sol care vad ca difera si in muntii nostri sunt hartoape

cm clar cat mai multi

ce sa zic, sisteme de siguranta ca de ex la atv lipsesc cu desavarsire

si sunt atatea modele ca n-am cum sa-mi dau seama de diferente! ma gandesc ca compari dacia cu mercedes!

pe urma mai e si piticul ca ramai fara el, daca nu stai acolo unde e folosit, deci tb sa-l cari cu tine! Am avut aceeasi chestie si la atv, si am luat remorca speciala. Reclama aia - o cumparatura duce la alta e perfect valabila!


  • 0

#23 ALH

ALH

    Profesionist

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 338 posts
  • Gender:Male
  • Location:Tg Jiu
  • Nume real:Alin
  • Telefon:0721505155
  • Marca ATV:Linhai Aniversary 300 4X4 & CF Moto X6
  • Numar ATV:GJ 12 ALH & GJ 13 ALH

Posted 28 April 2017 - 09:02 AM

Salutare!
Hai sa incerc sa lamuresc macar o dilema: nou sau second.
La bugetul mentionat de tine anterior ai sanse mult mai mari sa castigi premiul cel mare la 6/49 decat sa gasesti unul nou.
In al doilea rand: sport sau utilitar. Asta depinde doar de tine si de modul in care vrei sa-l folosesti. Daca il iei numai pentru plimbari clar sport, daca mai vrei sa-l pui si la treaba pe langa casa atunci utilitar (aici lucrurile sunt putin mai complicate si anume utv-ul nu e tractor dar in schimb se preteaza la anumite activitati specifice gospodariilor din zona de munte).
Sper ca ti-am fost de folos si nu te-am incurcat si mai tare.
  • 0

#24 laurm

laurm

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 8 posts
  • Gender:Male
  • Nume real:laura
  • Telefon:fara
  • Marca ATV:utv

Posted 28 April 2017 - 11:26 AM

Iti recomand un CF Moto Z5 EX nou, cu garantie (sufleteasca) de 2 ani , e si sport e si semi-utilitar (poti cara trei-patru brate de lemne in bena din spate) e si apropiat de bugetul tau.

http://www.motoboom....rce-550-ex.html

 

Daca vrei mai sportiv si mai puternic ca sa poti trage si ceva remorcuta dupa tine de cateva sute de kg atunci mai pluseaza si uita-te la un Z8 cum am si eu.

http://www.motoboom....across-800.html

 

sincer asa ma gandeam si eu, mai ales ca astia de la motoboom vin si in zona

multzam fain si sa aveti o vacanta pe cinste


  • 0

#25 ady_bz2002

ady_bz2002

    Avansat

  • Members
  • PipPip
  • 83 posts
  • Gender:Male
  • Nume real:adi
  • Telefon:000000000
  • Marca ATV:Polaris RZR 800cc
  • Numar ATV:-RZR

Posted 28 April 2017 - 03:27 PM

pai, unele se inmatriculeaza, altele numai pe primarie...  chestii administrative

nou sau second?

varianta sport, sau utilitar? mai conteaza si garda la sol care vad ca difera si in muntii nostri sunt hartoape

cm clar cat mai multi

ce sa zic, sisteme de siguranta ca de ex la atv lipsesc cu desavarsire

si sunt atatea modele ca n-am cum sa-mi dau seama de diferente! ma gandesc ca compari dacia cu mercedes!

pe urma mai e si piticul ca ramai fara el, daca nu stai acolo unde e folosit, deci tb sa-l cari cu tine! Am avut aceeasi chestie si la atv, si am luat remorca speciala. Reclama aia - o cumparatura duce la alta e perfect valabila!

 

Eu am nr galben de primarie si nu am avut probleme pana acum.  daca vrei nr negre platesti taxele de rigoare 

nou sau second in functie de buget. daca i-ti permiti nou este ideal daca nu un second de 800. nu de 600. tragi de el.

varianta sport daca ai o remorcuta sa o pui dupa el. garda la sol e relativa in functie de model. o poti ridica si tu cu ceva distantiere fara eforturi mari.

in utv ai centura de siguranta ca la auto cel putin. poti opta pt alt tip de centuri de exp in 4 pct. contracost.

cat despre pitic il cari cu tine fara prb.

 

Nu ai o gama prea variata din care sa alegi.  Pe piata noastra nu sunt decat 3 modele. polaris ,yamaha, sau cf moto. in bugetul pe care la i spus uita-te dupa cf moto de 800.  poate or mai fi si alte chinezarii dar fereste- te de ele.

 

Sper ca te-ai mai lamurit.


  • 0

#26 apriliacluj

apriliacluj

    MEDALIA de AUR

  • Moderatori
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5,094 posts
  • Gender:Male
  • Location:Cluj Napoca
  • Interests:MY SON, MY HAYABUSA, MY WAY
  • Nume real:BUB
  • Telefon:0744xxxxxx
  • Marca ATV:Suzuki KingQuad 750
  • Numar ATV:CJxxBUB

Posted 02 May 2017 - 07:00 AM

 

 in bugetul pe care la i spus uita-te dupa cf moto de 800.  

thumbsup.gif

 

 

 

 poate or mai fi si alte chinezarii dar fereste- te de ele.

corect!


  • 0




Vanzari ATV ATV Linhai ATV CF Moto