Jump to content



Photo

Sfat Pentru Incepator: Can Am Renegade 800 Vs Cforce 550


  • This topic is locked This topic is locked
1 reply to this topic

#1 Chris_97_chris

Chris_97_chris

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 1 posts
  • Gender:Male
  • Nume real:Joker
  • Telefon:0741234567
  • Marca ATV:Can am

Posted 30 April 2017 - 04:07 PM

Salutate tuturor, sunt nou pe forum, sper ca nu am deschis topicul aiurea, dar am cautat si am citit multe aici pe site si nu am gasit raspunsul pentru mine.

Vreau sa aleg primul meu atv. Bugetul ar fi undeva la 5000-5500, daca se poate chiar mai jos :) . Stiu ca intre cele mentionate in titlu e diferenta cam mare ca performante, dar vreau sa iau din prima ceva bun ce sa ma si multumeasca pe viitor. Insa nu stiu daca sa iau ceva mai ieftin (cf moto 2016) dar cu km putini sau chiar nou, sau sa aleg ceva bun ca brand si model, dar mai vechi - Renegade 800 2007-2008. Mi-e putin frica sa nu prind ceva ruptura abuzata prin competitii:). Ma gandesc ca cine isi ia Renegade nu se plimba doar pe camp lejer.

Vreau neaparat sa fie inmatriculabil sau chiar inmatriculat la politie, cu nr negru. Vreau sa il folosesc atat prin oras cat si la offroad, nu ceva extrem, dar nici sa imi fie frica sa il bag intr-o balta mai serioasa. Plimbari prin padure etc. Nu e neaparat sa fie de doua persoane, insa era un punct in plus.

Imi place Renegade pentru ca are un aspect mai agresiv si am auzit de bine despre Can Am, fiind printre cele mai bune. E mare diferenta de pret la revizii/piese intre Brp si CF Moto?

La un atv cati km ar fi considerati multi?

Astept raspunsuri si sfaturi pentru a achizitiona un atv bun si frumos :)
  • 0

#2 pretorian

pretorian

    ATV-ist convins

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 704 posts
  • Gender:Male
  • Location:Berceni City
  • Interests:umblatu' pe coclauri
  • Nume real:Cristi
  • Telefon:0744961681
  • Marca ATV:Can Am 1000R MAX LTD
  • Numar ATV:B-131-DSC

Posted 01 May 2017 - 05:33 PM

 si am auzit de bine despre Can Am, fiind printre cele mai bune.

 

Salut, ai auzit de bine de can am pentru ca e cel mai bun, nu ca fiind printre......thumbup.gif  iar ca sfat daca vrei sa nu te 

 plictisesti repede ia-ti can-am dar, daca vrei sa o iei incet sa treci prin toate etapele de incepatori ia cf. Diferenta este de

pret intre ele si la revizii si la piese, acum depinde ce faci cu el si ce asteptari ai. Pana la urma banii sunt ai tai si decizia

iti apartine.wink.png


  • 0




Vanzari ATV ATV Linhai ATV CF Moto