Jump to content

Blackfriday atv-de-vanzare.ro
Photo

Can Am 570 T3 Dps 2017

• Please log in to reply
24 replies to this topic

#21 cvalro

cvalro

ATV-ist convins

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 695 posts
  • Nume real:Cojocaru Valentin
  • Telefon:0740161513
  • Marca ATV:CF Moto X8
  • Numar ATV:BC 15 KKK

Posted 24 September 2017 - 03:43 PM

Pe unde ai facut trecerea din Tataru catre Malaia ca sa ajungi la lac?
Ai coborit pe acea vale pina la canton dupa care ai facut stinga si urcare in Malaia, sau ai gasit o trecere directa?
  • 0

#22 alexandruvica

alexandruvica

Incepator

• Members
  • Pip
  • 26 posts
  • Nume real:Alexandru Vica
  • Telefon:fara fir
  • Marca ATV:Can Am 570 Max T3
  • Numar ATV:-

Posted 24 September 2017 - 05:46 PM

Habar nu am care e Tătaru si care e Malaia. De la Tabla Buții am mai mers puțin, am făcut dreapta după care la o intersecție stânga. Am ținut drumul care duce in pădure si mergi practic pe unde se scurge apa cred, cand e umflata ; drum nașpa, coborâre destul se abrupta, înclinată si bolovani mari am coborât pe alocuri doar cu frâna , dat jos de pe el. Ajungi intr un drum forestier si cand ajungi la o bariera faci stânga la semn, sunt si niste cabane acolo. De acolo in 45 de min esti la lac. Mi ar plăcea sa ies cu mai multi dar nimeni nu s a sesizat din zona, Vălenii de Munte, Maneciu. Eu tot pun poze, poate poate ...
  • 0

#23 cvalro

cvalro

ATV-ist convins

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 695 posts

Posted 27 September 2017 - 05:12 AM

Ai un track la traseu?
Daca da, pune macar o poza a trackului aici.
Traseul este facut de multa lume, dar informatiile sunt destul de sarace.
  • 0

#24 alexandruvica

alexandruvica

Incepator

• Members
  • Pip
  • 26 posts
  • Nume real:Alexandru Vica
  • Telefon:fara fir
  • Marca ATV:Can Am 570 Max T3
  • Numar ATV:-

Posted 27 September 2017 - 07:33 AM

L am făcut cu ajutorul Google Earth de pe telefon . Cu alte cuvinte m am uitat in ce direcție vreau sa merg, am vzt ca se poate merge ( se vad din satelit bine drumurile bătătorite ) si am mai întrebat pe drum : ciobani , niste pădurari . Era imposibil sa nu se poată ajunge de la Tabla Buții pe versantul opus chiar daca asta a însemnat peripeție si drum nu tocmai forestier. In orice caz daca te bate gândul sa l mai faci, da mi un semn, poate mai vin si eu o data acum ca știu si traseul.Eu am plecat la 11 din Homoraciu si am ajuns la 8 acasa , fara prea multe pauze. Așadar cu cat mal devreme cu atat mai bn
  • 0

#25 cvalro

cvalro

ATV-ist convins

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 695 posts

Posted 27 September 2017 - 02:53 PM

Traseul a fost facut in vara lui 2016 (vezi topicul Pe urmele primului razboi mondial).
Se pare ca tu ai coborit pe un forestier, dreapta imediat dupa cetatea Tabla Butii (sau ma rog, ce a mai ramas din ea) ocolind Vf. Gilmei.
La vremea respectiva noi am cautat sa gasim o trecere mai directa intre Tataru si Poarta Vinturilor, dar nu am avut de ales decit sa facem o coborire pe firul unui piriiu (nu ii gasesc denumirea) care ne- scos in axialul ce duce la Chiojdu, acelasi pe care ai urcat si tu, dupa care urcare in Maliia.
  • 0

Vanzari ATV ATV Linhai ATV CF Moto