Jump to content



Photo

Stickere / Autocolante Atv / Quad / Side By Side

Stickere Can Am Polaris Arctic Cat Yamaha Honda Suzuki KTM Kawasaki Kymco

  • Please log in to reply
118 replies to this topic

#61 Martinel®

Martinel®

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 37 posts
  • Nume real:Martin
  • Telefon:0758091562
  • Marca ATV:Cf moto 500 2a
  • Numar ATV:Rosii

Posted 18 November 2017 - 12:55 PM

Multumesc de raspuns!
Nu ma grabesc foarte tare, dar oscilez intre voi si o firma din afara.
M-as bucura sa ma surprindeti cu ceva, ca pe viitor sa va fiu un posibil client, unul satisfacut sper :)
  • 0

#62 TudyATV

TudyATV

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 247 posts
  • Gender:Male
  • Nume real:Tudor
  • Telefon:0746474616
  • Marca ATV:Cf Moto 500-A
  • Numar ATV:Inmatriculat Nr. Negru

Posted 18 November 2017 - 10:55 PM

Pentru Cf Moto 500-A nu se poate face?Mai astepta si colegul pitesti tot pentru Cf Moto 500-A un model de kit grafic.


  • 0

#63 pitesti

pitesti

    Aventurier fricos

  • Moderatori
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3,754 posts
  • Gender:Male
  • Location:Pitesti
  • Nume real:Marius
  • Telefon:0732
  • Marca ATV:CF MOTO 500A
  • Numar ATV:primul

Posted 19 November 2017 - 01:16 PM

:) eu nu mai astept. Am renuntat. Il prefer asa, simplu, cum l-a facut chinezul.
  • 0

#64 apriliacluj

apriliacluj

    MEDALIA de AUR

  • Moderatori
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5,095 posts
  • Gender:Male
  • Location:Cluj Napoca
  • Interests:MY SON, MY HAYABUSA, MY WAY
  • Nume real:BUB
  • Telefon:0744xxxxxx
  • Marca ATV:Suzuki KingQuad 750
  • Numar ATV:CJxxBUB

Posted 20 November 2017 - 08:16 AM

.......... eu nu mai astept. Am renuntat..............

+1


  • 0

#65 stcmoto

stcmoto

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 43 posts
  • Nume real:Cristian Coman
  • Telefon:0723382383
  • Marca ATV:CanAm Outlander 800 X

Posted 20 November 2017 - 06:18 PM

smile.png eu nu mai astept. Am renuntat. Il prefer asa, simplu, cum l-a facut chinezul.

Salut. Am precizat cu 3 zile in urma ca inca nu avem sabloanele pentru modelul CF Moto 500-A. Incercam sa o rezolvam. Ms. 


  • 0

#66 CHRYS

CHRYS

    R. ADMINISTRATOR

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5,620 posts
  • Gender:Male
  • Location:BRASOV
  • Nume real:CHRYS
  • Telefon:0724xxxxxx
  • Marca ATV:YAMAHA GRIZZLY SPECIAL EDITION
  • Numar ATV:BV

Posted 20 November 2017 - 06:47 PM

Cristian,

 

tine aproape de doleantele clientilor daca tot te gazduim pe acest forum. 

Este atat in interesul clientilor ,cat si al tau in promovarea afacerii. thumbsup.gif


  • 0

#67 pitesti

pitesti

    Aventurier fricos

  • Moderatori
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3,754 posts
  • Gender:Male
  • Location:Pitesti
  • Nume real:Marius
  • Telefon:0732
  • Marca ATV:CF MOTO 500A
  • Numar ATV:primul

Posted 20 November 2017 - 07:05 PM

In ceea ce ma priveste, nu este o problema. Am inteles ca nu au posibilitate sa faca. Mai greu, dar am inteles. Nu este vina nimanui ca eu am un model mai vechi putin. Banuiesc ca si implicarea lor in executarea unor colante este destul de mare deoarece trebuie sa iasa totul perfect. Apreciez acest lucru si il respect.
  • 0

#68 stcmoto

stcmoto

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 43 posts
  • Nume real:Cristian Coman
  • Telefon:0723382383
  • Marca ATV:CanAm Outlander 800 X

Posted 20 November 2017 - 10:02 PM

Cristian,

 

tine aproape de doleantele clientilor daca tot te gazduim pe acest forum. 

Este atat in interesul clientilor ,cat si al tau in promovarea afacerii. thumbsup.gif

Sincer, aluzia asta cu ''daca tot de gazduim pe acest forum'' nu o inteleg? Sunt foarte dezamagit. Noi nu stam la cersit aici... chiar daca asa lasa unii sa se inteleaga. 


Edited by stcmoto, 20 November 2017 - 10:12 PM.

  • 0

#69 Sergiu

Sergiu

    ATV-ist convins

  • Super MEMBRU
  • PipPipPipPipPip
  • 669 posts
  • Gender:Male
  • Location:Piatra Neamt
  • Nume real:Sergiu
  • Telefon:-
  • Marca ATV:ATV Can Am & SSV CF Moto
  • Numar ATV:NT-ATV

Posted 21 November 2017 - 12:03 AM

Eu am avut o prima colaborare reusita cu Stcomoto (Cristian) pentru stickere pentru Can Am 1000 XT-P. Sunt multumit de calitatea stickerelor si de cum a decurs comunicarea.

Operatiunea de aplicare am facut-o eu cu putin ajutor din partea domnisoarei smile.png .... bine bine ... defapt ea a facut mare parte din aplicari ca eu mi-a pierdut repede rabdarea

Attached File  IMG_3233.JPG   111.23KB   0 downloadsAttached File  IMG_3234.JPG   101.52KB   0 downloadsAttached File  IMG_3240.JPG   101.51KB   0 downloadsAttached File  IMG_3241.JPG   120.78KB   0 downloadsAttached File  IMG_3245.JPG   109.67KB   0 downloadsAttached File  IMG_3246.JPG   115.9KB   0 downloadsAttached File  IMG_3248.JPG   132.23KB   0 downloads

 

... dar am sarbatorit la final rezultatul! Attached File  IMG_3242.JPG   99.16KB   0 downloads

 

Urmeaza sa mai comand seturi de stickere si pentru celelalte "tractorase" din ograda.

Pentru SSV-ul CF Moto Z8 Cristian s-a oferit chiar sa imi faca design-ul colantelor dupa cel deja existent pe portiere. Voi reveni cu poze in acest sens. 

 


  • 0

#70 CHRYS

CHRYS

    R. ADMINISTRATOR

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5,620 posts
  • Gender:Male
  • Location:BRASOV
  • Nume real:CHRYS
  • Telefon:0724xxxxxx
  • Marca ATV:YAMAHA GRIZZLY SPECIAL EDITION
  • Numar ATV:BV

Posted 21 November 2017 - 06:47 AM

Eu am avut o prima colaborare reusita cu Stcomoto (Cristian) pentru stickere pentru Can Am 1000 XT-P. Sunt multumit de calitatea stickerelor si de cum a decurs comunicarea.

 

Ma bucur sa vad o prima postare a unui client multumit ! thumbsup.gif


  • 0

#71 CHRYS

CHRYS

    R. ADMINISTRATOR

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5,620 posts
  • Gender:Male
  • Location:BRASOV
  • Nume real:CHRYS
  • Telefon:0724xxxxxx
  • Marca ATV:YAMAHA GRIZZLY SPECIAL EDITION
  • Numar ATV:BV

Posted 21 November 2017 - 07:05 AM

Cristian,

 

tine aproape de doleantele clientilor daca tot te gazduim pe acest forum. 

Este atat in interesul clientilor ,cat si al tau in promovarea afacerii. thumbsup.gif

 

Sincer, aluzia asta cu ''daca tot de gazduim pe acest forum'' nu o inteleg? Sunt foarte dezamagit. Noi nu stam la cersit aici... chiar daca asa lasa unii sa se inteleaga. 

 

Ca de obicei ai o dificultate in comunicare, imediat te simti lezat si dezamagit .

 

Ti-am recomandat sa tii aproape de solicitari ? ................este vre-o problema ?

"...te gazduim pe acest forum."........... aici care este problema ? Iti poti promova produsele si intra in legatura cu potentialii clienti fara costuri,........... este ceva neadevarat sau gresesc? 

Te-a acuzat cineva ca stai la cersit ? ......te rog argumenteaza unde ai fost acuzat de cele afirmate ...........................nu doar impresii personale ?

 

Parerea mea este sa incerci o atitudine mai cooperanta in comunicare pe viitor .

Multumesc !


  • 0

#72 apriliacluj

apriliacluj

    MEDALIA de AUR

  • Moderatori
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5,095 posts
  • Gender:Male
  • Location:Cluj Napoca
  • Interests:MY SON, MY HAYABUSA, MY WAY
  • Nume real:BUB
  • Telefon:0744xxxxxx
  • Marca ATV:Suzuki KingQuad 750
  • Numar ATV:CJxxBUB

Posted 21 November 2017 - 08:09 AM

 

felicitari, a iesit frumos

sper sa nu fii exceptia care confirma regula! thumbsup.gif

 

Parerea mea este sa incerci o atitudine mai cooperanta in comunicare pe viitor .

de unde nu-i, nici Domnul nu cere! hysterical.gif hysterical.gif


  • 0

#73 Sergiu

Sergiu

    ATV-ist convins

  • Super MEMBRU
  • PipPipPipPipPip
  • 669 posts
  • Gender:Male
  • Location:Piatra Neamt
  • Nume real:Sergiu
  • Telefon:-
  • Marca ATV:ATV Can Am & SSV CF Moto
  • Numar ATV:NT-ATV

Posted 21 November 2017 - 01:11 PM

Este stiut ca uneori lipsa intonatiei si a expresiei / mimicii din comunicarea scrisa face ca un mesaj transmis astfel sa "sune" altfel decat intentionat.

M-am auzit si telefonic cu colegul Cristian si fost foarte deschis la doleantele mele. Drept dovada ca dintr-un pachet complet de stickere oferit, le-am ales doar pe cele strict necesare si s-a oferit sa le personalizeze si pe acelea dupa dorinta mea.

 

Cu singuranta prezenta lui pe forum este benefica tuturor partilor implicate iar comunicarea poate fi imbunatatita.


  • 0

#74 CHRYS

CHRYS

    R. ADMINISTRATOR

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5,620 posts
  • Gender:Male
  • Location:BRASOV
  • Nume real:CHRYS
  • Telefon:0724xxxxxx
  • Marca ATV:YAMAHA GRIZZLY SPECIAL EDITION
  • Numar ATV:BV

Posted 21 November 2017 - 09:51 PM

Sergiu,

chiar ma bucur ca ai apelat la serviciile oferite si mai mult de atat ca ai si fost multumit de intreaga lucrare, inclusiv de raportul calitate /pret probabil.

Dar cel mai important lucru il consider ca ai posta public multumirea ta insotita de imagini !

 

Asi fi foarte bucuros sa ne tii la curent si cu rezistenta acestor materiale in timp dupa ce se vor intalni cu praful, noroiul ,crengile, apa si soarele nimicitor.

 

Toate acestea consider ca sunt de fapt cea mai buna reclama pentru produs !


  • 0

#75 Sergiu

Sergiu

    ATV-ist convins

  • Super MEMBRU
  • PipPipPipPipPip
  • 669 posts
  • Gender:Male
  • Location:Piatra Neamt
  • Nume real:Sergiu
  • Telefon:-
  • Marca ATV:ATV Can Am & SSV CF Moto
  • Numar ATV:NT-ATV

Posted 22 November 2017 - 08:54 AM

Salut Chrys,

Eu am optat pentru varianta de stickere Xtra Armor 3, care intradevar e destul de groasa.

Adezivul este destul de puternic. Odata lipit sticker-ul si apucat sa faca priza ... cam tragi de el serios sa il mai dezlipesti. Nu cred ca micile zgarieturi de la crengi / maracini vor ridica probleme majore, decat probabil zgarierea lacului protector de pe sticker. 

Sunt considerabil mai groase si par mai rezistente decat cele originale cu care a venit ATV-ul. Nu sunt casante precum unele stickere de pe Linhai, CF... si nici nu se alungesc / intind usor (dat fiind grosimea lor).

 

Eu le-am aplicat fara sa mai utilizez pistolul de aer cald, desi il aveam pregatit. A mers doar prin apasare la mana si nivel cu un card invelit in ceva carpa subtire. 

Pana acum ATV-ul a suferit 3-4 spalari la jet puternic fara vre-un semn ca ar da sa se desprinda vre-o bucata, .... si am spalat fara simt de raspundere pentru ele :D

 

Legat de comportamentul lor in timp, asta  ramane de vazut si povestit ca soarele chiar e un factor de stres serios pentru stickere. Principalul risc fiind decolorarea sau inmuierea adezivului sub  soare puternic ... 

 

Fata de colantul pe care l-am aplicat anul trecut pe SSV si care nu a tinut decat 2-3 luni.... diferenta majora calitativa! (grosime, adeziv ... )

 

Inainte sa comand stickerele de la Cristian am vrut sa aplic vopsea cauciucata pe unele parti si am comandat cava soi PlastiDip pe care l-am aplicat de test pe o zona mai mica .... sincer acum ca am incercat si PlastiDip-ul nu il recomand pentru ATV / SSV / UTV.

Se muleaza bine vopseaua cauciucata pe suport (carenele din plastic / fibra) dar aplicarea lui cere pregatire minitiuoasa si mana buna de vopsitor ca sa iasa treaba ok.

Problema pe care am constatat-o este ca fiind o vopsea pe baza de cauciuc este destul de poroasa, aderenta si noroiul se prinde chiar binisor de carene ... Ca sa il dai jos nu prea iti vine sa freci agresiv ca e riscul sa se agate si folia daca o lovesti cu coltul periei, trebuie intai inmuiat bine si dupa aia luat la perie moale si jet (si ala nu foarte puternic). Fiind asa de aderent si mai moale "soft" la atingere, si crengutele cu spini se vor agata destul de bine il vor strapunge / agata / intinde iar la spalare sub jet existand riscul il umfle apa in zona strapunsa

Exista ceva lac-uri protectoare mate sau lucioase de dat peste PlastiDip care mai inchid porii si face suprafata mai alunecoasa dar nici alea nu sunt chiar ieftine si in caz ca trebuie facut o corectie locala peste o zona exfoliata de PlastiDip nu stiu cum va arata si daca nu va necesita aplicarea unui strat de lac nou pe toata zona. 

Pentru auto probabil este o solutie buna, ca nu prea circula ele (de regula snitch.gif  ) pe unde circula ATV-ul ...


  • 1

#76 CHRYS

CHRYS

    R. ADMINISTRATOR

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5,620 posts
  • Gender:Male
  • Location:BRASOV
  • Nume real:CHRYS
  • Telefon:0724xxxxxx
  • Marca ATV:YAMAHA GRIZZLY SPECIAL EDITION
  • Numar ATV:BV

Posted 22 November 2017 - 09:36 AM

Sergiu,

 

multumim pentru precizarile facute, sunt convins ca informatiile oferite de tine sunt utile multora dintre noi.


  • 0

#77 Martinel®

Martinel®

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 37 posts
  • Nume real:Martin
  • Telefon:0758091562
  • Marca ATV:Cf moto 500 2a
  • Numar ATV:Rosii

Posted 12 December 2017 - 10:56 AM

Salut. Daca nu-i graba foarte mare atunci te rugam sa mai astepti 2-3 saptamanai. Inca nu avem sabloanele pentru modelul tau. Incercam sa o rezolvam. Ms pentru intelegere.

Saptamana viitoare se face o luna de cand nu s-a mai miscat nimic pe aici, am sa renunt. Fara suparare din ambele parti, o zi buna!
  • 0

#78 stcmoto

stcmoto

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 43 posts
  • Nume real:Cristian Coman
  • Telefon:0723382383
  • Marca ATV:CanAm Outlander 800 X

Posted 12 December 2017 - 03:24 PM

Saptamana viitoare se face o luna de cand nu s-a mai miscat nimic pe aici, am sa renunt. Fara suparare din ambele parti, o zi buna!

Salut. Te inteleg, dar momentan nu am gasit modelul tau de CF Moto in zona. Am vorbit si cu cei care vand CF Moto aici si inca nu am primit raspuns. In momentul in care il rezolvam, esti primul care primeste vestea. Multumesc ptr intelegere.


  • 0

#79 Martinel®

Martinel®

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 37 posts
  • Nume real:Martin
  • Telefon:0758091562
  • Marca ATV:Cf moto 500 2a
  • Numar ATV:Rosii

Posted 12 December 2017 - 03:40 PM

Sa zicem ca nu ma grabesc. Deja a venit anotimpul rece si umed, iar eu vreau sa il aplic personal pe atv iar spatiu inchis in curte nu am unde sa il bag sa il mesteresc. Deci imi este imposibil, o sa astept.
Apreciez amabilitatea, Multumesc!
  • 0

#80 stcmoto

stcmoto

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 43 posts
  • Nume real:Cristian Coman
  • Telefon:0723382383
  • Marca ATV:CanAm Outlander 800 X

Posted 12 December 2017 - 05:44 PM

Un frate mai mare de-al ATV-ului, coafat saptamana trecuta - Ski Doo Summit X 850 2018 154''.

 

Attached File  WhatsApp Image 2017-12-05 at 14.59.15(2).jpeg   131.66KB   0 downloadsAttached File  WhatsApp Image 2017-12-05 at 14.59.15(1).jpeg   203.81KB   0 downloadsAttached File  WhatsApp Image 2017-12-05 at 14.59.15.jpeg   132.94KB   0 downloads


  • 0





Also tagged with one or more of these keywords: Stickere, Can Am, Polaris, Arctic Cat, Yamaha, Honda, Suzuki, KTM, Kawasaki, Kymco

Vanzari ATV ATV Linhai ATV CF Moto