Jump to content



Photo

Bashan 200


  • This topic is locked This topic is locked
35 replies to this topic

#1 turbo

turbo

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 9 posts
  • Nume real:george
  • Telefon:742104800
  • Marca ATV:bashan

Posted 09 December 2007 - 11:05 AM

gata!!!!!am facut achizitia si sunt super incantat.....este super si fuge ca dracii.....are motor de 200, 4 viteze,suspensie pe gaz(fata+spate).A costat 1500 euro nou,avea 15 km p bord......si bordul este digital..astept pareri si sfaturi....numai bine!!!!! thumbsup.gif

Attached Files


  • 0

#2 zixx

zixx

    Profesionist

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 381 posts
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Marca ATV:Linhai Worker 4x4

Posted 09 December 2007 - 01:21 PM

Sa-l stapanesti sanatos !
Cumpara-ti in primul rand macar o casca.
  • 0

#3 turbo

turbo

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 9 posts
  • Nume real:george
  • Telefon:742104800
  • Marca ATV:bashan

Posted 09 December 2007 - 06:00 PM

ms mult frate........casca mi-am luat inainte sa imi iau quad-ul........lem progeny cu flip-up negru mat

Attached Files


  • 0

#4 Andrei_DLC

Andrei_DLC

    Avansat

  • Members
  • PipPip
  • 78 posts
  • Gender:Male
  • Nume real:Andrei
  • Telefon:Nokia
  • Marca ATV:FB200S7

Posted 09 December 2007 - 08:32 PM

Sa ai parte de el fara evenimente neplacute ...
Am si un sfat, daca imi permiti: aranjeaza instalatia electrica... in a doua poza se vede cu cata "grija" a fost asamblat quad-ul biggrin.gif

L.E. Poate contribui si tu la discutiile de aici: http://atvforum.ro/i...?showtopic=1320, nu de alta dar nu sunt prea multi posesori de chinezarii din astea pe forum...

Salutari!

Edited by Andrei_DLC, 09 December 2007 - 08:34 PM.

  • 0

#5 turbo

turbo

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 9 posts
  • Nume real:george
  • Telefon:742104800
  • Marca ATV:bashan

Posted 09 December 2007 - 09:49 PM

ms mult pt link-ul ala pt baietii care au "chinezarii"...........nu prea inteleg d ce au fost date la o parte "chinezariile" pentru ca pana la urma toate lucrurile care ne inconjoara sunt "chinezarii".......dar in fine
  • 0

#6 Andrei_DLC

Andrei_DLC

    Avansat

  • Members
  • PipPip
  • 78 posts
  • Gender:Male
  • Nume real:Andrei
  • Telefon:Nokia
  • Marca ATV:FB200S7

Posted 09 December 2007 - 11:07 PM

nu cred ca au fost date la o parte... acolo s-a deschis un topic despre intretinere si s-a continuat discutia (cred ca una din putinele) despre bashan... si la cati posesori sunt pe forum, nu cred ca merita un sub-forum la "ATV-ul meu"
  • 0

#7 dany2666

dany2666

    Avansat

  • Members
  • PipPip
  • 131 posts
  • Gender:Male
  • Location:bucuresti/buzau
  • Nume real:mihai daniel
  • Telefon:722266945
  • Marca ATV:bashan 200s-7/ bakus/Yamaha Grizzly 700FI SE

Posted 10 December 2007 - 07:26 PM

bine ai venit printre noi omule ckinez tongue.gif dwarf.gif
  • 0

#8 dany2666

dany2666

    Avansat

  • Members
  • PipPip
  • 131 posts
  • Gender:Male
  • Location:bucuresti/buzau
  • Nume real:mihai daniel
  • Telefon:722266945
  • Marca ATV:bashan 200s-7/ bakus/Yamaha Grizzly 700FI SE

Posted 10 December 2007 - 07:46 PM

QUOTE (turbo @ Dec 9 2007, 01:05 PM) <{POST_SNAPBACK}>
gata!!!!!am facut achizitia si sunt super incantat.....este super si fuge ca dracii.....are motor de 200, 4 viteze,suspensie pe gaz(fata+spate).A costat 1500 euro nou,avea 15 km p bord......si bordul este digital..astept pareri si sfaturi....numai bine!!!!! thumbsup.gif




sa l stapanesti sanatos si fara sti tu
  • 0

#9 turbo

turbo

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 9 posts
  • Nume real:george
  • Telefon:742104800
  • Marca ATV:bashan

Posted 11 December 2007 - 06:31 PM

bine v-am gasit pe toti.....sper sa va fiu de ajutor cu ceva....cat de putin!!!!!azi am fost la rar,mi-au fact cartesi maine ma duc la politie sa imi faca talon+numere!!!

Attached Files


  • 0

#10 turbo

turbo

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 9 posts
  • Nume real:george
  • Telefon:742104800
  • Marca ATV:bashan

Posted 11 December 2007 - 06:40 PM

astazi m-am uitat si eu pentru prima data la ulei surprise.gif .............super negru!!!! vreau sa-l schimb cat de curand si vreau sa mai schimb si furtunele de la alimentare+filtru benzina,bujia,si la vara anvelope cu profil de asfalt tank.gif
  • 0

#11 kpr

kpr

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 17 posts
  • Gender:Male
  • Location:Lugoj
  • Nume real:caprariu cristian
  • Telefon:0788 094 680
  • Marca ATV:Bashan
  • Numar ATV:TM-82-KPR

Posted 13 January 2008 - 07:40 PM

QUOTE (turbo @ Dec 11 2007, 06:40 PM) <{POST_SNAPBACK}>
astazi m-am uitat si eu pentru prima data la ulei surprise.gif .............super negru!!!! vreau sa-l schimb cat de curand si vreau sa mai schimb si furtunele de la alimentare+filtru benzina,bujia,si la vara anvelope cu profil de asfalt tank.gif


Salut.....tot cu Bashan ma dau si eu....tot nou l-am luat, dar am schimbat uleiul dupa vreo 30 de km....si am pus motul special pe motociclete in 4 t, nu pt auto......acum am aproximativ vreo 400 de km...si il schimb iar zilele astea.......iar urmatorul il fac pe la 1000 km. Numai ca la mine e o problema.....a picat placuta pe care e afisat kilometrajul ...si nu stiu exact cat am la bord.....zilele astea imi vine...in rest sunt multumit....merge ok......si pe zapada e super;) sa ai bafta de el;)
  • 0

#12 babaos

babaos

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 3 posts
  • Nume real:am
  • Telefon:546546456
  • Marca ATV:nu am inca
  • Numar ATV:44444

Posted 27 February 2008 - 10:57 PM

salut. vad ca aici sunt posesorii de bashan:) vreau si io sa-mi achizitionez un bashan dar nu de 200. am doua variante ..de 110cc ccutie semiautomata si un 150cc cutie automata. m-am dat cu amandoua, imi place foarte mult sprintul la cel de 110 cc. cunoasteti pe cineva care are asa ceva? urca greu in pante? vreau sa-l folosesc pentru padure, drum forestier, nu pante foarte abrupte si evident sosea. dealerul mi-a zis ca prinde 55-60 de km . sper sa primesc vreun sfat
  • 0

#13 turbo

turbo

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 9 posts
  • Nume real:george
  • Telefon:742104800
  • Marca ATV:bashan

Posted 29 February 2008 - 06:42 PM

salut rolleyes.gif eu am varianta 200s7 si sunt foarte multumit de el.......in afara de noroaie d-alea marI(PESTE 50 CM) face acelasi lucruri p care le face si unul de 7-8000 de euro si eu sunt super incantatde el......am mers cu 110 blana......eu te sfatuiesc sa te uiti mai atent la oferta celor de 200(bashan 200s7)
  • 0

#14 dany2666

dany2666

    Avansat

  • Members
  • PipPip
  • 131 posts
  • Gender:Male
  • Location:bucuresti/buzau
  • Nume real:mihai daniel
  • Telefon:722266945
  • Marca ATV:bashan 200s-7/ bakus/Yamaha Grizzly 700FI SE

Posted 16 April 2008 - 08:34 AM

QUOTE (babaos @ Feb 27 2008, 11:57 PM) <{POST_SNAPBACK}>
salut. vad ca aici sunt posesorii de bashan:) vreau si io sa-mi achizitionez un bashan dar nu de 200. am doua variante ..de 110cc ccutie semiautomata si un 150cc cutie automata. m-am dat cu amandoua, imi place foarte mult sprintul la cel de 110 cc. cunoasteti pe cineva care are asa ceva? urca greu in pante? vreau sa-l folosesc pentru padure, drum forestier, nu pante foarte abrupte si evident sosea. dealerul mi-a zis ca prinde 55-60 de km . sper sa primesc vreun sfat



[size="4"]sfatul meu este sa-ti iei u bashan de care am io ,are si turbo si andreidlc cautama am nr de mobil postat aici si vb daca te intereseaza modelul asta nou cu garantie factura cu tot ok[/size]
  • 0

#15 isti``

isti``

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 17 posts
  • Nume real:Gyurka Istvan
  • Telefon:0740776039
  • Marca ATV:Bashan

Posted 03 May 2008 - 09:28 PM

Salutare

Am si eu un Bashan de asta ca al vostru...si eu sunt multumit de el...merge super. Am vreo 300 de km mari probleme nu am. Imi suna frana spate cand franze intra in trepidatii nu prea stiu ce sa fac cu el dar oi gasi eu ceva solutie. In rest nu is probleme cu el ... bine mai trebe stranse cateva suruburi din cand in cand dar la pretul asta mi-ar fi concenivt sa il montez eu acasa:)) na Salutare baieti si astept pareri sfaturi etc.
  • 0

#16 lexe

lexe

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 14 posts

Posted 10 May 2008 - 10:53 PM

salut , care stie si poate sa imi dea si mie un site al unui dealer de bashan din romania ca sa ma orientez si eu?? smile.gif biggrin.gif.

apropo, sa-l stapanesti sanatos
  • 0

#17 dany2666

dany2666

    Avansat

  • Members
  • PipPip
  • 131 posts
  • Gender:Male
  • Location:bucuresti/buzau
  • Nume real:mihai daniel
  • Telefon:722266945
  • Marca ATV:bashan 200s-7/ bakus/Yamaha Grizzly 700FI SE

Posted 29 May 2008 - 11:29 AM

QUOTE (lexe @ May 10 2008, 11:53 PM) <{POST_SNAPBACK}>
salut , care stie si poate sa imi dea si mie un site al unui dealer de bashan din romania ca sa ma orientez si eu?? smile.gif biggrin.gif.

apropo, sa-l stapanesti sanatos




cautama pe mobil si vb am pe cineva care aduce noi cu factura si garantie daca vrei
  • 0

#18 C.O.X.X

C.O.X.X

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 22 posts
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Nume real:constantin
  • Telefon:0727224336
  • Marca ATV:chinezarie ieftina pentru 'unii'...
  • Numar ATV:B-85-NTX

Posted 13 July 2008 - 10:48 PM

QUOTE (turbo @ Feb 29 2008, 07:42 PM) <{POST_SNAPBACK}>
salut rolleyes.gif eu am varianta 200s7 si sunt foarte multumit de el.......in afara de noroaie d-alea marI(PESTE 50 CM) face acelasi lucruri p care le face si unul de 7-8000 de euro si eu sunt super incantatde el......am mers cu 110 blana......eu te sfatuiesc sa te uiti mai atent la oferta celor de 200(bashan 200s7)




Eu m-am saturat deja,am 200 km cu el si ma disperat frate,un amortizor cu ''gaz'' pe dracu sa dus dracu,o fuzeta sa indoit in sus la roata stanga fata,lantul sa slabit umilitor de mult fara vre-un motiv vizibil,etrierul spate se misca si face ca dracu tot timpul ,suruburile de fixare pe axul rotilor spate se slabesc la fiecare tura pe care o fac cu toate ca am pus sigurante de otel ,busonul rezervor zornaie ca la balamuc,rotile fata strambe din nastere ,geanta si cauciucul ,carburatia e de 2 lei,in momentul in care dau drumul la robinet filtrul se umple mere 1 kilometru dupa care se goleste si oha continuitate de umplere ,rame gol,ooofff mama,ma plimb zece minute si trei ore stau cu cheia in mana ,eu unul il m-am cam saturat ,nu stiu daca si voi aveti acelesi probleme cu ele ,macar safiu mai impacat cu situatia.

Imi cer scuze ca am uploadat aiure dublurile a doua poze,sorry.

Attached Files


Edited by C.O.X.X, 13 July 2008 - 10:58 PM.

  • 0

#19 Andrei_DLC

Andrei_DLC

    Avansat

  • Members
  • PipPip
  • 78 posts
  • Gender:Male
  • Nume real:Andrei
  • Telefon:Nokia
  • Marca ATV:FB200S7

Posted 14 July 2008 - 12:59 AM

In mare parte problemele enumerate de tine sunt specifice ... ranting.gif

Edited by Andrei_DLC, 14 July 2008 - 01:00 AM.

  • 0

#20 Dan.ct

Dan.ct

    Membru

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 608 posts
  • Gender:Male
  • Location:Constanța
  • Nume real:Dan
  • Telefon:mobil
  • Marca ATV:Quad 250
  • Numar ATV:galben

Posted 14 July 2008 - 12:20 PM

Va salut cu respect atv`isti posesori de bashan, am si e o mare rugaminte la voi, cine vrea dintre voi bineinteles.. daca poate sa scaneze si sa puna actele care le aveti la jucari cu care ati fost la rar si cum a decurs treaba cu inmatricularea ( precizez ca am o chinezarie care seamana mult cu Bashan`ul insa la Constanta la RAR nu prea reusesc de cca 1 an sa il inmatriculez in vreun fel sau altul ) sad.gif poate stie cineva vreo firma prin care poate fi inmatriculat sa-i pun numere definitive sa-mi dea si mie detalii, daca este cineva binevoitor a ma ajuta ii multumesc anticipat... stiu ca e chinezarie dupa cum spun unii..dar e pentru inceput, si e dupa posibilitati, ofera senzatii la fel de frumoase ca o plimbare pe oricare atv chiar daca trebuie intretinut putin biggrin.gif ( sper ca pana in toamna sa trec pe linhai principalul ar fii sa-mi gasesc ceva de munca intai ca momentan sunt posesor de chinezarie si student si cam atat ) va salut, s-aveti un inceput de saptamana perfect. jump.gif







Bafta,
Dan
  • 0




Vanzari ATV ATV Linhai ATV CF Moto