Jump to content



Photo

Bruteforce 650 V-twin


  • This topic is locked This topic is locked
160 replies to this topic

#41 d-rive

d-rive

    deleted

  • Banned
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3,064 posts
  • Gender:Male
  • Location:CO
  • Interests:atv&atv
  • Nume real:Suzuki
  • Telefon:0000000000
  • Marca ATV:Suzuki
  • Numar ATV:10

Posted 10 August 2009 - 10:13 AM

NU pot sa estimez cam cat timp o sa dureze pana o sa te vad iar pe un magarus 4x4... dar sigur o sa te vad smile.gif
  • 0

#42 Norian

Norian

    ATV-ist veteran

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,026 posts
  • Nume real:...
  • Telefon:...
  • Marca ATV:...

Posted 10 August 2009 - 11:04 AM

hm...vom vedea...Merci !

Deocamdata visez la un CAN-AM...dar Spyder !
O alta forma de a-mi gasi libertatea...
  • 0

#43 catalin vintila

catalin vintila

    Profesionist

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 467 posts
  • Gender:Male
  • Location:brasov-sacele
  • Nume real:Catalin Vintila
  • Telefon:0744.566.492
  • Marca ATV:CF Moto 500 A
  • Numar ATV:BV 65 CDV

Posted 12 August 2009 - 10:45 PM

Am fost in concediu si am lipsit din zona. Imi pare rau sa aud ca te-ai despartit de bruta, va statea tare bine impreuna.
Pana iti implinesti noul vis, la noi gasesti oricand un atv disponibil smile.gif si un tovaras de joaca...
  • 0

#44 Norian

Norian

    ATV-ist veteran

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,026 posts
  • Nume real:...
  • Telefon:...
  • Marca ATV:...

Posted 13 August 2009 - 12:39 PM

He, he, merci mult Catalin !
  • 0

#45 Guest_Monitor_*

Guest_Monitor_*
  • Guests

Posted 14 August 2009 - 10:26 PM

QUOTE (Norian @ Mar 2 2009, 12:39 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Completat setul de Carlisle AT489 si cu cele pe fata. Sunt foarte incantat de cum se misca. Le-am testat pe asfalt, zapada mare, gheata, noroi cu multa apa si noroi clisos. Se misca foarte bine, chiar nu am ce sa le cer mai mult.

Cateva poze, mai proaspete !


Se spune ca in coborarile lungi, apar probleme cu racirea celui de al doilea cilindru. Din moment ce n-ai pomenit inca de asa ceva, presupun ca nu a fost cazul, nu ?
  • 0

#46 Norian

Norian

    ATV-ist veteran

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,026 posts
  • Nume real:...
  • Telefon:...
  • Marca ATV:...

Posted 17 August 2009 - 09:04 AM

Intotdeauna mi-au placut chestiile astea cu: "se spune", "se crede" , "se zice" , "se banuieste" thumbdown.gif
Exprimarile astea impersonale sunt de obicei debitate de indivizi ce nu s-au dat nici macar 1km pe modelul in discutie, caci daca s-ar fi dat nu era cazul.

Ce se intelege prin coborari lungi? In 2000km nu am avut nicio problema si nu consuma deloc ulei. Si am facut destule cu el.
  • 0

#47 d-rive

d-rive

    deleted

  • Banned
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3,064 posts
  • Gender:Male
  • Location:CO
  • Interests:atv&amp;atv
  • Nume real:Suzuki
  • Telefon:0000000000
  • Marca ATV:Suzuki
  • Numar ATV:10

Posted 17 August 2009 - 09:29 AM

Dar de ce "apar" probleme pe coborare? Nu cumva pe urcare ar trebui sa fie acele asa-zis probleme?

Am auzit eu de la niste prieteni de-ai unui var de-al meu care stia de la cumatrul lui ca... biggrin.gif
  • 0

#48 Norian

Norian

    ATV-ist veteran

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,026 posts
  • Nume real:...
  • Telefon:...
  • Marca ATV:...

Posted 17 August 2009 - 10:12 AM

@d-rive: How right you are ! Asa se propaga vorba printre cunoscatori....
  • 0

#49 Keoru

Keoru

    Profesionist

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 317 posts
  • Gender:Male
  • Location:Dr.Tr.Severin
  • Nume real:qazwsx
  • Telefon:0746000111
  • Marca ATV:Butzuki KQ 750 AXI
  • Numar ATV:de caruta

Posted 17 August 2009 - 12:59 PM

la o coborare mai abrupta am avut si eu ceva probleme cu roata dreapta spate , calcasem intr`o ditamai balega si`mi fugea de cur, ce e de facut cand te lovesti cu o situatie din asta?
plimbari placute norian , imi place cum suna v-twinul. thumbsup.gif
  • 0

#50 d-rive

d-rive

    deleted

  • Banned
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3,064 posts
  • Gender:Male
  • Location:CO
  • Interests:atv&amp;atv
  • Nume real:Suzuki
  • Telefon:0000000000
  • Marca ATV:Suzuki
  • Numar ATV:10

Posted 17 August 2009 - 02:00 PM

Dincolo de gluma, cand ai coborari, bagi 4x4 ca sa nu iti mai fuga de la o biata balega... biggrin.gif
  • 0

#51 Guest_Monitor_*

Guest_Monitor_*
  • Guests

Posted 22 August 2009 - 04:29 PM

QUOTE (Norian @ Aug 10 2009, 10:43 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Intrucat de ieri ne-am despartit drumurile, eu si Bruta, mai ramane doar nostalgia unor momente foarte frumoase....

Cateva poze de la o ultima joaca prin raul dintr-o padure de vis...

Cam asta a fost. Nice, very nice...


@ Norian = superbe poze, superbe intamplari.
Ce ai luat dupa BF 650 ?
Intreb pt. ca sunt tentat sa iau unul nou, model 2007 fara injectie, camo, cu 6.900 euro tva inclus, ce spui ? Cat de grea este de fapt directia fara eps?
  • 0

#52 Norian

Norian

    ATV-ist veteran

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,026 posts
  • Nume real:...
  • Telefon:...
  • Marca ATV:...

Posted 24 August 2009 - 05:02 PM

Ma gandesc la un Can-Am Spyder !
  • 0

#53 Guest_Monitor_*

Guest_Monitor_*
  • Guests

Posted 24 August 2009 - 06:53 PM

QUOTE (Norian @ Aug 24 2009, 06:02 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Ma gandesc la un Can-Am Spyder !


Succes si cale lunga !
  • 0

#54 Norian

Norian

    ATV-ist veteran

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,026 posts
  • Nume real:...
  • Telefon:...
  • Marca ATV:...

Posted 12 October 2009 - 10:20 AM

Motto: "Stimabile D-rive, cata dreptate ai putut avea la postul nr 41 de pe topicul asta" biggrin.gif

Deci: I'm back !

Trecusera 2 luni de cand imi vandusem atv-ul, in ideea ca imi voi imbunatati viata si voi mai scadea din stress, daca mai inchid un credit...Ei bine, nu a fost asa. In fiecare zi, baleam cate 2ore la pozele din iesirile precedente cu ATV-ul, in fiecare zi ma gandeam ce fain a fost si cat de liber si viu ma simteam la fiecare iesire cu atv-ul...
Am facut scoala de moto si mi-am luat carnetul in ideea in care imi iau moto pe post de jucarie...Rapid, mi-am dat seama ca nu moto era ceea ce-mi doream, ar fi fost doar un surogat...

Intr-una din zilele trecute, in timp ce ma conversam cu noul proprietar, m-a pocnit o idee. La 3 zile dupa asta, m-am dus cu banii si mi l-am recuperat.

Am beneficiat de un concurs de imprejurari fantastic: nu il radiasem inca de pe primarie, (practic a ramas inmatriculat pe numele meu), cel care il cumparase a avut grija de el, a rulat foarte putin si a acceptat sa refacem dealul in ideea de a-si lua altceva, mai mic si mai potrivit unui incepator.

Ne-am revazut, l-am inspectat, totul era exact ca in urma cu 2 luni.
L-am adus acasa l-am cinstit cu un gresaj complet, iar ieri cu o tura ca in vremurile bune: 5 ore de traseu prin creierii muntilor si cateva baite prin raurile adiacente...

Cu putin noroc, de poimaine, va avea si un fratior.... :wink:

Attached Files


Edited by Norian, 12 October 2009 - 10:30 AM.

  • 0

#55 d-rive

d-rive

    deleted

  • Banned
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3,064 posts
  • Gender:Male
  • Location:CO
  • Interests:atv&amp;atv
  • Nume real:Suzuki
  • Telefon:0000000000
  • Marca ATV:Suzuki
  • Numar ATV:10

Posted 12 October 2009 - 10:36 AM

Noriane, sincer te admir. Bravo thumbup.gif

Ieri am cazut, destul de rau cu toate ca nu aveam viteza. M-am rostogolit de vreo 3 ori, am dat cu spatele de un damb, cu casca am lovit binisor... adica m-am zgaltait zdravan. Abia merg dar e bine. Bazaiam si eu dupa moto ca sunt vitezoman dar totdeauna mi-am zis ca o imi rup gatul daca-mi iau asa ceva si m-am abtinut cu toate ca aveam niste deal-uri de moto noi la pret de mana a doua, foarte tentante. Acum ma felicit, nu vreau sa ma gandesc ce simt baietii cu moto cand cad de pe capritele lor, pe asfalt, viteza, etc...
Chiar si cu atv-ul m-am mai potolit... dar nu renunt la el pentru nimic in lume... nu e atv-ul vinovat ca eu am fost bou.
Deci te felicit ca ai ramas la atv si nu ai trecut la moto.

Edited by d-rive, 12 October 2009 - 10:39 AM.

  • 0

#56 Norian

Norian

    ATV-ist veteran

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,026 posts
  • Nume real:...
  • Telefon:...
  • Marca ATV:...

Posted 12 October 2009 - 10:54 AM

@d-rive: Tizule (pentru ca suntem) , merci mult de sustinere si ganduri bune thumbup.gif

Moto e altceva, dar nu m-ar fi prins atat de bine. In plus, nu sunt absolut sigur ca sunt ata de responsabil incat sa ajung dupa fiecare iesire intreg acasa.

Imi pare rau de cazatura, dar imi pare bine ca esti ok. Sper ca si jucaria e ok...

Poate ajungi odata prin zona cu ATV, sa iesi cu gasca de aici la niste trasee....Crede-ma ramai fara aer la ce peisaje sunt.
Vezi cateva mostre aici: http://atvforum.ro/W...=160#entry50215

Te salut si numai bine !
  • 0

#57 d-rive

d-rive

    deleted

  • Banned
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3,064 posts
  • Gender:Male
  • Location:CO
  • Interests:atv&amp;atv
  • Nume real:Suzuki
  • Telefon:0000000000
  • Marca ATV:Suzuki
  • Numar ATV:10

Posted 12 October 2009 - 11:02 AM

Pai asta ziceam si eu de moto... prea periculos pentru lipsa mea de... abtinere biggrin.gif

Urmaresc topicurile voastre a celor din acea zona si a baietilor din Ploiesti si Campina. Cu mare placere o sa venim (mai sunt si altii de aici care vor sa mergem impreuna).
Eu imi caut o remorca la un pret decent ca asta e lucrul care ma tine pe loc sa nu vin. Sper ca si baietii din Constanta sa ni se alature ca si ei sunt super de treaba si faini la distractie.
Ramane sa facem un soi de intalnire la care noi sa ramanem cel putin o noapte prin zona, asta in afara de haladuiala in sine.
  • 0

#58 Norian

Norian

    ATV-ist veteran

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,026 posts
  • Nume real:...
  • Telefon:...
  • Marca ATV:...

Posted 12 October 2009 - 11:18 AM

Ok, asteptam vesti.

Depinde foarte mult de momentul in care veniti ce trasee putem face: daca e zapada serioasa, adio prea mult pe munte, nu vom putea urca.
Putem face altfel de trasee, dar mai pe la baza unde sa fie mai putin de 30cm de zapada....

In iarna am iesit cu baietii de la CT si a fost super: Gabi72, Crinu si Undercover, daca nu ma insel...Sper sa ne revedem si cu ei. De atunci am marit si noi gasca smile.gif
  • 0

#59 romanu

romanu

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 283 posts
  • Gender:Male
  • Location:Sinaia si Bucale
  • Nume real:ionas florin
  • Telefon:0749233605
  • Marca ATV:King Quad 700
  • Numar ATV:B-67-XKF

Posted 12 October 2009 - 01:52 PM

QUOTE (Norian @ Oct 12 2009, 12:18 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Ok, asteptam vesti.

Depinde foarte mult de momentul in care veniti ce trasee putem face: daca e zapada serioasa, adio prea mult pe munte, nu vom putea urca.
Putem face altfel de trasee, dar mai pe la baza unde sa fie mai putin de 30cm de zapada....

In iarna am iesit cu baietii de la CT si a fost super: Gabi72, Crinu si Undercover, daca nu ma insel...Sper sa ne revedem si cu ei. De atunci am marit si noi gasca smile.gif

Bine ai revenit.Dupa ce imi repar tractorasul poate o sa facem si o iesire impreuna tabletalk.gif .

Edited by romanu, 12 October 2009 - 01:53 PM.

  • 0

#60 Norian

Norian

    ATV-ist veteran

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,026 posts
  • Nume real:...
  • Telefon:...
  • Marca ATV:...

Posted 12 October 2009 - 02:05 PM

Merci ! Chiar te rog....De la voi din PH se ajunge la noi super usor direct pe ATV, ori prin Valea Doftanei, ori prin Predeal-Azuga...
  • 0




Vanzari ATV ATV Linhai ATV CF Moto