Jump to content



Photo

Din Pacate Inca Un King Furat... si GASIIIT


  • Please log in to reply
80 replies to this topic

#21 engime007

engime007

    Welcome to my world, the World of What the Fuck is Going On

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,081 posts
  • Gender:Male
  • Location:bucuresti
  • Interests:Suzuki
  • Nume real:cosmin nicolae
  • Telefon:0733 700 890
  • Marca ATV:Suzuki King Quad 750 AXI
  • Numar ATV:B 444 RXS

Posted 09 February 2011 - 05:33 PM

Ai dreptate Rich! Dar e mai bine sa previ pe cat posibil. Si referitor la securitate...nu e deloc drastica, un prieten de-al meu ( nu are rost sa-i spun numele) are o vila la munte, unde are gard electric hysterical.gif si cand am fost la el m-a pufnit rasul...imi imaginam ca daca se incumeta niste baieti sa incerce sa intre pe proprietate ii gasesti pe langa gard....dormind hysterical.gif
  • 0

#22 catalin vintila

catalin vintila

    Profesionist

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 467 posts
  • Gender:Male
  • Location:brasov-sacele
  • Nume real:Catalin Vintila
  • Telefon:0744.566.492
  • Marca ATV:CF Moto 500 A
  • Numar ATV:BV 65 CDV

Posted 09 February 2011 - 06:41 PM

Gramer, prietene, ne pare tare rau sa auzim asemenea vesti.
In primul rand, sanatate multa si recuperare grabnica, Sacele te asteapta , calare sau pe jos. thumbup.gif
Cat despre atv, trimite-ne PM cu seria sasiu, eventual o poza, poate reusim sa te ajutam intr-un fel.
  • 0

#23 ionita bogdan

ionita bogdan

    Avansat

  • Members
  • PipPip
  • 93 posts
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Nume real:ionita bogdan
  • Telefon:0722.296.538
  • Marca ATV:King 750
  • Numar ATV:B - 33 - BOG

Posted 10 February 2011 - 11:13 PM

Concluzia este ca nici in garaj nu este sigur sa-l tii thumbdown.gif .Sunt in asentimentul tau ...dar poate se pot da mai multe detalii referitoare la furt. Garajul era intr-o zona mai nepopulata, era in curtea unei case ? Nu de alta dar poate suntem si altii in aceeasi situatie si...ramanem fara ele.
  • 0

#24 gospodarul

gospodarul

    ATV-ist convins

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 551 posts
  • Gender:Male
  • Location:TG. NEAMT
  • Nume real:precupeanu constantin
  • Telefon:0744/289664
  • Marca ATV:suzuki kingquad
  • Numar ATV:B 57 XCE

Posted 11 February 2011 - 08:30 AM

Gramer, imi pare rau, atat de accidentul ce l-ai avut cat si pt furtul atv-ului. Nenorociti!


" DRIVE FAST, BUT DRIVE SAFE! "

Edited by gospodarul, 11 February 2011 - 08:30 AM.

  • 0

#25 monster cat

monster cat

    veveritoaica

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,915 posts
  • Gender:Female
  • Location:Rm Valcea
  • Nume real:catalina
  • Telefon:0743 288 874
  • Marca ATV:ARCTIC CAT 450 XC - YAMAHA GRIZZLY 700 - YAMAHA RHINO 700 SE
  • Numar ATV:B XX XEB

Posted 11 February 2011 - 11:19 AM

QUOTE (Esperatul @ Feb 9 2011, 01:45 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Nasol tare. Eu sunt curios cum gasesc hotii astia prazile. De unde stiu ca X are ATV?

hmmm stiu baietii tot...incepand de la magazinele de atv-uri pana la clientii finali, e filat totul cu mult timp inainte sa se produca furtul...sunt convinsa de asta !
  • 0

#26 Esperatul

Esperatul

    Avansat

  • Members
  • PipPip
  • 58 posts
  • Location:Darmanesti, BC
  • Nume real: Esperatul
  • Telefon:07xxxxxxxxx
  • Marca ATV:Suzu KQ 750 AXI

Posted 11 February 2011 - 12:49 PM

Eu nu cred ca au atata rabdare si anticipare sa fileze un cumparator pana acasa si sa astepte 1 an ca sa execute furtul.
Cred ca informatiile le au din alte surse, de exemplu asigurari, inmatriculare.
  • 0

#27 d-rive

d-rive

    deleted

  • Banned
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3,064 posts
  • Gender:Male
  • Location:CO
  • Interests:atv&amp;atv
  • Nume real:Suzuki
  • Telefon:0000000000
  • Marca ATV:Suzuki
  • Numar ATV:10

Posted 11 February 2011 - 01:39 PM

Hotii sunt din zona sau cineva din zona le furnizeaza informatiile.
  • 0

#28 Esperatul

Esperatul

    Avansat

  • Members
  • PipPip
  • 58 posts
  • Location:Darmanesti, BC
  • Nume real: Esperatul
  • Telefon:07xxxxxxxxx
  • Marca ATV:Suzu KQ 750 AXI

Posted 11 February 2011 - 01:45 PM

Eu cred ca e o retea la nivel national, care stie cum sa le valorifice. E posibil sa aiba informatii de la cineva(un vecin, etc) dar eu sunt aproape convins ca iau adresele dintr-o baza de date existenta.

Edited by Esperatul, 11 February 2011 - 01:45 PM.

  • 0

#29 Auras40

Auras40

    ATV-ist veteran

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,265 posts
  • Gender:Male
  • Location:Tg Mures
  • Nume real:Auras Lirca
  • Telefon:0742132098
  • Marca ATV:can am,z8
  • Numar ATV:I love my ATV

Posted 11 February 2011 - 03:27 PM

sa sti ca ai dreptate , si prin asigurari afla adrese si multe altele. in cautarile mele pt al meu am dat peste o femeie care este prietena unui hot dintre cei care mi-au furat atv-ul si lucra pe vremea aceea la asig. Tiriac si furniza multe date prietenului ei si in plus a acoperit un atv care-l folosea respectivul si era furat cu acte trase la copiator de la alt atv existent in Iasi si cumparat in leasing si cu CASCO la asig. Tiriac, folosea absolut tot ce-i trebuia pe acel atv in TG.Mures inclusiv nr. de imatriculare care la o adica controlat fiind ar fi iesit curat. si dupa ce a fost anuntata Militia nu a stiut ce sa faca si pana sa se dezmeticeasca ,hotul si-a dosit atv-ul(sau a fost anuntat) si a asteptat sa treaca valvataia si dupa vreo 10 luni l-am vazut in M.Ciuc cu acelasi atv aceleasi nr de imatriculare la o intilnire de agrement cu alti atv-isti., iar pe urma fara rusine si pe dealuri la noi in Mures. si va mai mirati ca am scris ca,, mai am un singur dor''. de valoarea atv-ului care l-am avut, sa-si cumpere si militeni si hoti numai pampers-uri de batrani si adeziv Corega.
  • 0

#30 GRAMER

GRAMER

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 233 posts
  • Gender:Male
  • Location:ROMAN
  • Nume real:iulian
  • Telefon:0788252681
  • Marca ATV:suzuki KQ 750 AXI
  • Numar ATV:NT06YGC

Posted 19 February 2011 - 10:30 AM

Iata ca a venit momentul sa pot scrie si eu dupa stupidul accident. Va multumesc tuturor din aceasta breasla si in special lui Cristi pentru sustinera acordata. Ca sa revin cu explicatii tin sa va spun ca locuiesc intr-o casa in centrul orasului unde am un garaj in spatele casei cu doua posturi. In urma accidentului nu am mai parcat ATV-ul la in acelasi loc in care l-am tinut din 2008. Am decis in acele momente dureroase sa merg pe el pina acasa pentru ca drumul de reintoarcere era prea lung iar spitalul este la 150 m de casa mea. Nu neg faptul ca in anumite momente "bahice" mai garam acasa doar pentru momente scurte de maxim o zi. Astfel in acele momente dureroase am neglijat sau mai bine zis nu ma mai ineresat unde este ATV-ul. ERA IN GARAJUL DE ACASA SI ASTA IMI OFEREA SIGURANTA. Din nefericire acum abia am inteles de ce in luna Decembrie am gasit lupul ce il aveam otravit. Am gindit la acel moment ca vecinii sau cine stie cine era deranjat de agresivitatea lui. A urmat seara nefasta cind toata familia am fost la taierea de mot a scumpei noastre finute unde am ajuns acasa spre dimineata. A doua zi dupa ce am inceput sa foim prin curte am sezizat ca una dintre usile garajului este inchisa si pusa o caramida ca sa nu se deschida.Se intrase prin-trun gemulet de la mansarda garajului. Nu am caramizi in curte si nici alt fel de materiale de constructii.Stupefactia a fost mare la constatarea disparitiei din garaj a ATV-ului si nimic altceva caci lucruri de valoare la casa omului mai erau. Portile de la intrare erau fortate, sistemul de deschidere rupt si inchisa la loc legata cu o sirma . Aici se termina povestea si incep remuscarile. Daca nu ma accidentam ..nu il duceam acasa.
ROG pe aceasta cale ca cei ce sezizeaza aparitia unui KING QUAD 750 i AXI negru, neinmatriculat, in localitatile dumneavoastra sa ma contacteze. Are elemente unice ce numai 3 persoane le cunosc si disting. Incerc pe aceasta cale sa scot in evidenta faptul ca sperante sunt numai in voi cei ce iesiti de obicei impreuna si poate apare cineva nou. Aveti grija de jucariile voastre, feritile de hoti caci ponturi se dau la greu.
Va multumesc anticipat pentru sustinere si va doresc "adrenalina maxima fara evenimente".
Cu respect pentru fenomenul ATV, Iulian.
P.S. Cristi si Cataline nu mor caii cind vor cainii.
  • 0

#31 GRAMER

GRAMER

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 233 posts
  • Gender:Male
  • Location:ROMAN
  • Nume real:iulian
  • Telefon:0788252681
  • Marca ATV:suzuki KQ 750 AXI
  • Numar ATV:NT06YGC

Posted 10 April 2011 - 06:56 PM

Datorita faptului ca mi-am cam luat gindul de la el si m-am cam saturat de batut drumuri si carari in cautare de king ...donez gratis celor ce intradevar au nevoie, scuturi originale plastic pentru king si 4 jenti cu cauciucuri originale.Pentru mine fenomenul ATV a luat sfirsit cu mare parere de rau. Sunt scirbit de ce mi sa intimplat. Drumuri bune si fara evenimente va doresc.
  • 0

#32 Armadilo

Armadilo

    Mechanix

  • Super MEMBRU
  • PipPipPipPipPip
  • 996 posts
  • Gender:Male
  • Location:ATV-Service Bucuresti
  • Interests:Service ATV in Bucuresti - Militari
    Piese Linhai, Suzuki, Yamaha, Kawasaki, etc. Accesorii Proarmor, Kimpex, Powermadd, etc. Uleiuri Motul, BelRay, Motorex, etc.
    Service mobil, si transport ATV indiferent de locatia acestuia, tractare cu un alt ATV pana la cel mai apropiat drum accesibil, si transportul ATV-ului pe platforma daca este cazul.

    Bulevardul Timisoara 104E
    0727.888.500
    Yahoo! ID: atvservice

    www.atv-service.ro
  • Nume real:Andi
  • Telefon:0727.888.500
  • Marca ATV:Yamaha Raptor 660R
  • Numar ATV:Galben

Posted 10 April 2011 - 06:58 PM

De jante te scap eu.
  • 0

#33 sorinok

sorinok

    ATV-ist veteran

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,529 posts
  • Gender:Male
  • Location:sibiu
  • Nume real:Sorin
  • Telefon:0749.........
  • Marca ATV:de la prieteni

Posted 10 April 2011 - 09:27 PM

Gramer imi pare sincer rau pentru cele intamplate...am crezut ca anul acesta te invit pe Transalpina, anul trecut ai mai avut parte de un incident neplacut cu acel accident stupid cand veneati spre Obarsia Lotrului.
Sper sa nu te lasi de acest sport, e pacat.
  • 0

#34 GRAMER

GRAMER

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 233 posts
  • Gender:Male
  • Location:ROMAN
  • Nume real:iulian
  • Telefon:0788252681
  • Marca ATV:suzuki KQ 750 AXI
  • Numar ATV:NT06YGC

Posted 10 April 2011 - 09:59 PM

Da Sorine...nu pot decit sa iti multumesc pentru tot.Vad ca incidentele si accidentele se tin lant...poate e un semn..cine stie...multam oricum de invitatie..era tot ce imi mai doream si ce nu vazusem...TRANSALPINA. Nu stiu daca mai am puterea si curajul ca dupa o asa dezamagire sa reiau fenomenul ATV. Poate ma reorientez spre alt sport cu 4 roti tot ofroad.Oricum trebuie sa aveti grija de voi si multumesc la toti cei din familia ATV. lA TOTI CEI ADEVARATI CE STIU CA ATV-UL NU ESTE DOAR O JUCARIE CU PATRU ROTI CI ESTE MULT MAI COMPLEXA SI TINE CONT DE SOLIDARITATE SI ECHIPA.Fara citiva prieteni si amici ce i-am cunoscut nu asi fi simtit gustul adevarat al libertatii. Nimic si nimeni nu va putea scoate din inima si sufletul meu tot ce am dobindit, invatat si iubit, fie singur, in echipa, pe munte sau la mare. FELICITARI DOMNILOR SI DOAMNELOR. SI VA MULTUMESC.
  • 0

#35 Auras40

Auras40

    ATV-ist veteran

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,265 posts
  • Gender:Male
  • Location:Tg Mures
  • Nume real:Auras Lirca
  • Telefon:0742132098
  • Marca ATV:can am,z8
  • Numar ATV:I love my ATV

Posted 11 April 2011 - 07:37 AM

te rog frumos sa te mai gandesti si incearca sa depasesti momentul acesta. cred ca poti sa-ti spun lucrul acesta pt ca si eu am fost in situatia ta si l-am cautat de mi-au sarit ochii. am fost in stare sa- l caut pana aproape de Bucuresti si in Ardeal nu-ti mai spun pe unde am ajuns plus de scandaluri in care am fost implicat si de drumurile la militie si ca victima si ca acuzat de hoti, dar iti spun , a trecut. am avut si cadere nervoasa , am urmat si un pic de tratament(la mine nervi sau transformat in altceva)dar a trecut.unde mai pui ca hotii stau undeva pe langa mine. incearca si nu te lasa dus de amareala si vezi ca este mai bine sa treci decat sa te lasi orict de greu iti este(financiar sau psihic). daca o sa reusesti sa incaleci pe altul o sa te simti minunat. Crede-ma.
  • 0

#36 gospodarul

gospodarul

    ATV-ist convins

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 551 posts
  • Gender:Male
  • Location:TG. NEAMT
  • Nume real:precupeanu constantin
  • Telefon:0744/289664
  • Marca ATV:suzuki kingquad
  • Numar ATV:B 57 XCE

Posted 11 April 2011 - 07:39 AM

E trist cand se intampla astfel de lucruri, nu inteleg de ce nu s-a intamplat unuia pentru care atv-ul nu e decat un moft, un accesoriu de duminica, pe asfalt si fara casca. Ce sa zic... Sa dea Dumnezeu sa ai puterea sa iei totul de la inceput. Multa bafta!! thumbsup.gif


" DRIVE FAST, BUT DRIVE SAFE! "

Edited by gospodarul, 11 April 2011 - 07:40 AM.

  • 0

#37 dyanyta68

dyanyta68

    ATV-ist veteran

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,150 posts
  • Gender:Female
  • Location:URICANI-HD
  • Interests:ATV PASIUNE
  • Nume real:diana
  • Telefon:FARA FIR
  • Marca ATV:POLARIS SPORTSMAN 550 EPS-EFI
  • Numar ATV:DYA 79

Posted 11 April 2011 - 10:39 AM

I-mi pare nespus de rau pentru cele intamplate, sper sa reusesti sa treci peste acest moment penibil,este ca pierderea unui cineva drag din familie.Nu cred ca se poate spune in cuvinte, dar stiu ca poate cauza o depresie, iar vremurile care le traim, i-si mai pun si ele amprenta.Merita fiecare zi pretuita, pe care o avem de trait,altii trec prin mult mai mari necazuri, si au taria de putea trece, pentru ca cineva sus ne poarta de grija, si nimic nu va ramane ascuns, totul va iesi la iveala, si cei care cred ca se pot bucura de lucrul altuia, nu o sa aiba parte de fericire, ci dimpotriva : FIE ROATA EA PATRATA, TOT SE INVARTE ODATA!
  • 0

#38 Mardeiasu

Mardeiasu

    ATV-ist convins

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 534 posts
  • Gender:Male
  • Location:Pitesti
  • Interests:am evoluat
  • Nume real:mazilu petrut
  • Telefon:0766732945
  • Marca ATV:SUZUKI KINGQUAD 700
  • Numar ATV:AG ..........

Posted 13 April 2011 - 07:56 PM

E nasol cand trebuie sa renunti la ceva frumos cum e atv ul. Si eu am renuntat acu o saptamana prin vanzarea atv ului din motive financiare. Asta este. THE END. sad.gif Si asa am scapat si de hoti si ii anunt pe aceasta cale ca nu mai am atv .

Edited by Mardeiasu, 13 April 2011 - 07:57 PM.

  • 0

#39 koko

koko

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 162 posts
  • Nume real:levi
  • Telefon:0740201180
  • Marca ATV:kq 750
  • Numar ATV:cj 27 axi

Posted 03 May 2011 - 11:12 AM

ceva poze cu el? poate ca ajuta cu ceva.

QUOTE (GRAMER @ Apr 10 2011, 07:56 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Datorita faptului ca mi-am cam luat gindul de la el si m-am cam saturat de batut drumuri si carari in cautare de king ...donez gratis celor ce intradevar au nevoie, scuturi originale plastic pentru king si 4 jenti cu cauciucuri originale.Pentru mine fenomenul ATV a luat sfirsit cu mare parere de rau. Sunt scirbit de ce mi sa intimplat. Drumuri bune si fara evenimente va doresc.

nu lasa asa usor!!! o cunostinta de a mea dupa un an jumate l-a gasit, era pus pe internet(era de vanzare), a fost vopsit deja pe alta culoare , si eu caut deja de 2 ani pe al meu , pune cateva poze cu el poate ca-l vedem undeva,poate ca ajuta mult daca vedem despre ce vorba.
  • 0

#40 atentul

atentul

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 27 posts
  • Nume real:Alex.G
  • Telefon:073xxxxxxx
  • Marca ATV:Polaris Sportsman 850 xp eps
  • Numar ATV:x-xx-awd

Posted 11 May 2011 - 11:24 PM

E urat..cand te gandesti ca tu ai lucrat ceva timp pentru atv-ul ala...si acum..vin 2-3 jigodi..care nu au facut nimic cu viata lor..si traiesc din teama...si iti iau bani lucrati. blue_bandana.gif
  • 0




Vanzari ATV ATV Linhai ATV CF Moto