Jump to content



Photo

Inchirieri-Remorci Si Platforme: Tel.075.67.84.911, Bucuresti

atv karros inchirieri remorci 24 remorci 24 inchirieri remorci remorci remorca bucuresti platforme auto inchiriere remorca

  • Please log in to reply
63 replies to this topic

#41 dr.crinel

dr.crinel

    Super Doctor

  • Super MEMBRU
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,600 posts
  • Gender:Male
  • Location:Zalau - Salaj
  • Nume real:Crinel-Silviu
  • Telefon:Aifon
  • Marca ATV:Cf Moto X8 CF820 LE EPS
  • Numar ATV:SJ-xx-VET

Posted 26 January 2015 - 01:15 PM

Nu se poate accesa pagina. Probabil este conditionata de existenta "prieteniei" cu aceasta pagina pentru a putea fi vizualizata

Attached Files

  • Attached File  sav.JPG   31.58KB   0 downloads

Edited by dr.crinel, 26 January 2015 - 01:54 PM.

  • 0

#42 samy.

samy.

    ATV-ist convins

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 668 posts
  • Gender:Male
  • Location:Pitesti
  • Interests:Freedom Powersports
  • Nume real:Samy
  • Telefon:Galaxy S
  • Marca ATV:CF 500 2-A
  • Numar ATV:XYZ

Posted 26 January 2015 - 01:37 PM

La mine merge perfect.


  • 1

#43 coolsharky3

coolsharky3

    Avansat

  • Members
  • PipPip
  • 72 posts
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Nume real:Karros
  • Telefon:0756784911
  • Marca ATV:Honda
  • Numar ATV:B-38-ADV

Posted 27 January 2015 - 12:58 AM

Salut,

 

am postatl linkul pentru a fi accesibil tuturor. Posibil sa fi fost o eroare. Am atashat linkul corectat:

https://www.facebook...534245293337840

 

Drum bun!

Cu ganduri bune,

Tony   Karros www.inchirieri-remorci.ro

 

Attached Files


  • 0

#44 coolsharky3

coolsharky3

    Avansat

  • Members
  • PipPip
  • 72 posts
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Nume real:Karros
  • Telefon:0756784911
  • Marca ATV:Honda
  • Numar ATV:B-38-ADV

Posted 12 February 2015 - 03:09 PM

Salut tuturor,

 

Va prezentam un nou model de remorca: 3 metri lungime pe 1,5 metri latime; dublu ax, se conduce cu B; in acte masa

maxima autorizata 750kg. Nume - "Hercules 1"  smile.png

Mai multe pe www.inchirieri-remorci.ro sau la tel.0756784911

 

Drum bun!

Karros.ro

Attached Files


  • 0

#45 coolsharky3

coolsharky3

    Avansat

  • Members
  • PipPip
  • 72 posts
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Nume real:Karros
  • Telefon:0756784911
  • Marca ATV:Honda
  • Numar ATV:B-38-ADV

Posted 04 March 2015 - 10:42 PM

Va invitam sa vedeti o noua postare pe pagina noastra de Facebook.

Veti afla semnificatia unor indicatoare rutiere referitoare la remorci:  https://www.facebook...3337840?fref=nf

 

Drum bun tuturor!

www.karros.ro   www.inchirieri-remorci.ro

tel.075.67.84.911


  • 0

#46 robert_kiran

robert_kiran

    ATV-ist convins

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 646 posts
  • Gender:Male
  • Location:Maracineni-Arges
  • Nume real:Roland
  • Telefon:0744------
  • Marca ATV:TGB Blade 1000
  • Numar ATV:De Suceava

Posted 05 March 2015 - 08:58 PM

Salut tuturor,

 

Va prezentam un nou model de remorca: 3 metri lungime pe 1,5 metri latime; dublu ax, se conduce cu B; in acte masa

maxima autorizata 750kg. Nume - "Hercules 1"  smile.png

Mai multe pe www.inchirieri-remorci.ro sau la tel.0756784911

 

Drum bun!

Karros.ro

Chestia asta va fi o problema pentru multi potentiali clienti. Multi dintre noi avem masini care au masa maxima remorcabila fara sistem de franare sub 750 Kg. De exemplu o Dacia Logan are masa maxima remorcabila fara frane 525 kg, o Skoda Octavia intre 620 si 670 de kg. Si exemplele ar putea continua.

Cel mai bine ar fi fost sa detarati remorcile undeva la 500-550 kg. Detararea nu va afecta cu nimic. Ba din contra v-ar fi ajutat deoarece castigati clientii cu masini mai mici.


  • 0

#47 coolsharky3

coolsharky3

    Avansat

  • Members
  • PipPip
  • 72 posts
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Nume real:Karros
  • Telefon:0756784911
  • Marca ATV:Honda
  • Numar ATV:B-38-ADV

Posted 30 March 2015 - 11:03 PM

Chestia asta va fi o problema pentru multi potentiali clienti. Multi dintre noi avem masini care au masa maxima remorcabila fara sistem de franare sub 750 Kg. De exemplu o Dacia Logan are masa maxima remorcabila fara frane 525 kg, o Skoda Octavia intre 620 si 670 de kg. Si exemplele ar putea continua.

Cel mai bine ar fi fost sa detarati remorcile undeva la 500-550 kg. Detararea nu va afecta cu nimic. Ba din contra v-ar fi ajutat deoarece castigati clientii cu masini mai mici.

Salut Robert_kiran,

merci pentru mentiunea si sugestia ta referitoare la masa maxima autorizata. Cu sigurantza vom tzine cont.

Totusi, noi avem deja si remorci cu masa maxima autorizata si de 500kg in care incape perfect un atv. Deci, chiar si soferii cu masini mici pot

gasi remorci pe placul si dupa necesitatile lor.

Sunt remorci noi, au doar cateva luni.Am atasat o poza mai jos si aici e si un link spre pagina noastra de Facebook https://www.facebook...?type=1

Va asteptam cu bucurie!

Drum bun tuturor,

Karros www.inchirieri-remorci.ro

Attached Files


  • 0

#48 coolsharky3

coolsharky3

    Avansat

  • Members
  • PipPip
  • 72 posts
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Nume real:Karros
  • Telefon:0756784911
  • Marca ATV:Honda
  • Numar ATV:B-38-ADV

Posted 09 April 2015 - 09:27 AM

Up.Merci
Drum bun tuturor! :)
Up
  • 0

#49 coolsharky3

coolsharky3

    Avansat

  • Members
  • PipPip
  • 72 posts
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Nume real:Karros
  • Telefon:0756784911
  • Marca ATV:Honda
  • Numar ATV:B-38-ADV

Posted 13 May 2015 - 04:01 PM

Salut tuturor,

 

va anuntz ca avem de inchiriat remorci transport 1 atv cu masa maxima autorizata in talon de 550kg :)  Deci, oricine poate sa traga!

 

Drum bun tuturor!

Karros

www.inchirieri-remorci.ro

tel 0756784911


  • 0

#50 coolsharky3

coolsharky3

    Avansat

  • Members
  • PipPip
  • 72 posts
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Nume real:Karros
  • Telefon:0756784911
  • Marca ATV:Honda
  • Numar ATV:B-38-ADV

Posted 21 June 2015 - 09:56 PM

Vara se topesc preturile! thumbsup.gif

Doar in cateva zile preturile de inchirieri remorci la Karros se vor topi.

De pe 1 IULIE scadem preturile pentru a va oferi remorci diverse la preturi si mai accesibile.
Pentru detalii va invitam sa ne sunati la 075.67.84.911 sau sa intrati pe www.inchirieri-remorci.ro

 

Drum bun tuturo!


  • 0

#51 Raul_26

Raul_26

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 3 posts
  • Gender:Male
  • Nume real:Madalin
  • Telefon:0723232368
  • Marca ATV:CF Moto

Posted 08 July 2015 - 09:59 AM

Salutare la toata lumea,

 

                Ieri am luat o remorca basculabila de la baietii de la www.inchirieri-remorci.ro. Trebuia sa ma duc cu ATV-ul la revizie si decat sa ma duc cu el pe roti (120 km dus intors) am ajuns la concluzia ca e mai ieftin sa iau o remorca. Asta din punct de vedere al consumului ATV-ului, nu mai zic uzura, asigurare, etc. Apropos, la ITP nu mi-a trebuit asigurare valabila. Pe aceasta cale recomand pe cei de la www.autocover.ro pentru cine vrea sa faca ITP la ATV, masina si chiar TIR. De ce? O sa vedeti voi de ce, cu exceptia faptului in care va duceti cu vreun "tomberon". Desi..., ai mai multe sanse sa treci cu un "tomberon" si chiar sa repari un "tomberon" mai ieftin si mai bine in provincie decat in Bucuresti.

                Revenind la remorca, super tare remorca basculabila. Desi beneficiaza de un nume pompos (te astepti la cine stie ce platforma hidraulica care basculeaza singura), in realitate este o remorca normala, mica - pentru ATV, insa are rampele incluse. Dupa ce s-a urcat ATV-ul pe remorca, rampele se ridica, ajungand perpendiculare pe sosea (pentru cei pentru care matematica reprezinta o reala necunoscuta, rampele stau "sculate"). Pe langa faptul ca remorcile basculabile sunt noi (desi nu cred ca e un avantaj real la o remorca, cel putin eu am mers si cu remorca cea mai mare a celor de la www.inchirieri-remorci.ro cu 120 km/ora cu 2 ATV-uri pe ea, dar poate or exista si "tomberoane" printre remorci care incep sa faca figuri dupa 50km/ora), faptul ca rampele sunt "la purtator" si se ridica prezinta mai multe avnataje: nu te mai chinui sa tragi de rampe, sa le fixezi, sa te murdaresti. Nu exista riscul sa cada rampele cand urci cu ATV-ul sa ajungi pe youtube, si nu mai ai grija fixarii rampelor pe remorca (inca doua piese de ancorat pe langa ATV). De asemenea, ATV-ul se ancoreaza mult mai usor - te folosestisi de aceste rampe.

                In concluzie, daca puteti sa puneti mana pe o astfel de remorca cand iesiti cu ATV-ul nu ezitati. Oricum, spre lauda lor, vad ca baietii nu stau degeaba si se doteaza/perfectioneaza. Ca un sfat pentru ei, ar fi utile niste filme pe youtube sau macar poze despre cum sa ancorezi/asiguri diverse lucruri pe care le cari cu remorca (de la ATV-uri si pana la alte lucruri comune - ca nu toata lumea inchiriaza remorca ca sa care ATV-uri)

 

                Asa cum spuneam si data trecuta, Keep up the good work, guys

                                Madalin

 

                PS. Tony, peste vreo luna o sa fie vreo iesire cu 10 ATV-uri. Pot sa contez pe tine cu inchiriatul de remorci? Daca da, cu cat timp inainte sa te anunt si banuiesc ca va fi si un discount...


  • 0

#52 pitesti

pitesti

    Aventurier fricos

  • Moderatori
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3,754 posts
  • Gender:Male
  • Location:Pitesti
  • Nume real:Marius
  • Telefon:0732
  • Marca ATV:CF MOTO 500A
  • Numar ATV:primul

Posted 09 July 2015 - 07:20 PM

tot ceea ce pot sa spun este ca yinyang.gif

 

"cei pentru care matematica reprezinta o reala necunoscuta" nu vor intelege.


  • 0

#53 coolsharky3

coolsharky3

    Avansat

  • Members
  • PipPip
  • 72 posts
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Nume real:Karros
  • Telefon:0756784911
  • Marca ATV:Honda
  • Numar ATV:B-38-ADV

Posted 14 July 2015 - 07:54 PM

Salutare la toata lumea,

 

                Ieri am luat o remorca basculabila de la baietii de la www.inchirieri-remorci.ro. Trebuia sa ma duc cu ATV-ul la revizie si decat sa ma duc cu el pe roti (120 km dus intors) am ajuns la concluzia ca e mai ieftin sa iau o remorca. Asta din punct de vedere al consumului ATV-ului, nu mai zic uzura, asigurare, etc. Apropos, la ITP nu mi-a trebuit asigurare valabila. Pe aceasta cale recomand pe cei de la www.autocover.ro pentru cine vrea sa faca ITP la ATV, masina si chiar TIR. De ce? O sa vedeti voi de ce, cu exceptia faptului in care va duceti cu vreun "tomberon". Desi..., ai mai multe sanse sa treci cu un "tomberon" si chiar sa repari un "tomberon" mai ieftin si mai bine in provincie decat in Bucuresti.

                Revenind la remorca, super tare remorca basculabila. Desi beneficiaza de un nume pompos (te astepti la cine stie ce platforma hidraulica care basculeaza singura), in realitate este o remorca normala, mica - pentru ATV, insa are rampele incluse. Dupa ce s-a urcat ATV-ul pe remorca, rampele se ridica, ajungand perpendiculare pe sosea (pentru cei pentru care matematica reprezinta o reala necunoscuta, rampele stau "sculate"). Pe langa faptul ca remorcile basculabile sunt noi (desi nu cred ca e un avantaj real la o remorca, cel putin eu am mers si cu remorca cea mai mare a celor de la www.inchirieri-remorci.ro cu 120 km/ora cu 2 ATV-uri pe ea, dar poate or exista si "tomberoane" printre remorci care incep sa faca figuri dupa 50km/ora), faptul ca rampele sunt "la purtator" si se ridica prezinta mai multe avnataje: nu te mai chinui sa tragi de rampe, sa le fixezi, sa te murdaresti. Nu exista riscul sa cada rampele cand urci cu ATV-ul sa ajungi pe youtube, si nu mai ai grija fixarii rampelor pe remorca (inca doua piese de ancorat pe langa ATV). De asemenea, ATV-ul se ancoreaza mult mai usor - te folosestisi de aceste rampe.

                In concluzie, daca puteti sa puneti mana pe o astfel de remorca cand iesiti cu ATV-ul nu ezitati. Oricum, spre lauda lor, vad ca baietii nu stau degeaba si se doteaza/perfectioneaza. Ca un sfat pentru ei, ar fi utile niste filme pe youtube sau macar poze despre cum sa ancorezi/asiguri diverse lucruri pe care le cari cu remorca (de la ATV-uri si pana la alte lucruri comune - ca nu toata lumea inchiriaza remorca ca sa care ATV-uri)

 

                Asa cum spuneam si data trecuta, Keep up the good work, guys

                                Madalin

 

                PS. Tony, peste vreo luna o sa fie vreo iesire cu 10 ATV-uri. Pot sa contez pe tine cu inchiriatul de remorci? Daca da, cu cat timp inainte sa te anunt si banuiesc ca va fi si un discount...

Multumim Madalin pentru postare :)

Ne bucuram ca ti-a fost utila remorca.Am notat sugestiile si le vom pune in aplicare.

ps.Stii ca mereu gasim o solutzie buna ca sa fie totul ok.Vorbim pe privat.Fara probleme te ajut cu remorci pentru mai multe atv (avem acum si

platforma de 8 metri)

Drum bun tuturor!

www.inchirieri-remorci.ro Karros


tot ceea ce pot sa spun este ca yinyang.gif

 

"cei pentru care matematica reprezinta o reala necunoscuta" nu vor intelege.

 :)


  • 0

#54 coolsharky3

coolsharky3

    Avansat

  • Members
  • PipPip
  • 72 posts
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Nume real:Karros
  • Telefon:0756784911
  • Marca ATV:Honda
  • Numar ATV:B-38-ADV

Posted 14 July 2015 - 08:01 PM

Din seria -Artileria grea- va prezentam o plaftorma noua (an 2015)

pe care o puteti inchiria de la noi: platforma de 2 masini "Tango"

 

Lungime utila= 8 metri, latime utila=2 metri, sarcina maxima=3500 kg

Pentru detalii puteti folosi linkul http://www.inchirier...e-platforma.php

 

Drum bun tuturor!

Tony smile.png

www.inchirieri-remorci.ro Karros

Attached Files


  • 0

#55 coolsharky3

coolsharky3

    Avansat

  • Members
  • PipPip
  • 72 posts
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Nume real:Karros
  • Telefon:0756784911
  • Marca ATV:Honda
  • Numar ATV:B-38-ADV

Posted 29 August 2015 - 11:46 AM

Salut tuturor,

 

presiunea corecta in cauciucuri la ATV, la masina, la avion si chiar la o remorca este esentiala pentru sigurantza dar si pentru uzura.

In postarea noastra de pe Facebook am enumerat toate tipurile de cauciucuri pentru remorci si presiunea recomandata:

https://www.facebook...hirieri.remorci

Nu uita: chiar si remorca ta are nevoie de aer :)

 

Drum bun tuturor!

Karros www.inchirieri-remorci.ro tel.0756784911


  • 1

#56 coolsharky3

coolsharky3

    Avansat

  • Members
  • PipPip
  • 72 posts
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Nume real:Karros
  • Telefon:0756784911
  • Marca ATV:Honda
  • Numar ATV:B-38-ADV

Posted 22 September 2015 - 11:35 PM

Salutare tuturor,

 

inca o bijuterie noua completeaza parcul nostru de remorci:

"Samson" remorca de cu masa maxima autorizata de 2.000, 

lungime utila 3,2m si latime de 1,7m.Are sistem de franare

propriu.Pret de inchiriere=150 ron/zi.

 

Va asteptam!

Tony, Echipa Karros www.inchirieri-remorci.ro

tel.0756784911


Remorca "Samson" 

 

www,inchirieri-remorci.ro

tel.0756784911

Attached Files


  • 0

#57 coolsharky3

coolsharky3

    Avansat

  • Members
  • PipPip
  • 72 posts
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Nume real:Karros
  • Telefon:0756784911
  • Marca ATV:Honda
  • Numar ATV:B-38-ADV

Posted 25 October 2015 - 10:54 PM

Va oferim spre inchiriere platforma auto pentru transport 2 masini sau 4 ATVuri; masa maxima autorizata 3500kg;

lungime utila 8.5m iar latimea de 1.6m.Remorca este noua (2015) Stare impecabila.

Toate actele pentru intern si international.

Pentru detalii tel.0756784911 sau pe www.inchirieri-remorci.ro

 

Drum bun tuturor!

Karros (Bucuresti)

Attached Files


  • 0

#58 coolsharky3

coolsharky3

    Avansat

  • Members
  • PipPip
  • 72 posts
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Nume real:Karros
  • Telefon:0756784911
  • Marca ATV:Honda
  • Numar ATV:B-38-ADV

Posted 11 December 2015 - 12:29 AM

Up.Multumesc.


  • 0

#59 coolsharky3

coolsharky3

    Avansat

  • Members
  • PipPip
  • 72 posts
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Nume real:Karros
  • Telefon:0756784911
  • Marca ATV:Honda
  • Numar ATV:B-38-ADV

Posted 15 January 2016 - 07:01 PM

Up.Merci


  • 0

#60 coolsharky3

coolsharky3

    Avansat

  • Members
  • PipPip
  • 72 posts
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Nume real:Karros
  • Telefon:0756784911
  • Marca ATV:Honda
  • Numar ATV:B-38-ADV

Posted 14 April 2016 - 10:30 PM

Salutare tuturor,

 

Karros Va ofera spre inchiriere o noua bijuterie :) Aceasta remorca are masa maxima autorizara 2.000 kg, lungime 3.2m, latime 1.6.

Pentru alte detalii Va invitam sa ne sunati la tel.075.67.84.911 sau www.inchirieri-remorci.ro 

 

Ai carlig? Agatza o remorca

Attached Files


  • 0





Also tagged with one or more of these keywords: atv, karros, inchirieri remorci 24, remorci 24, inchirieri remorci, remorci, remorca, bucuresti, platforme auto, inchiriere remorca

Vanzari ATV ATV Linhai ATV CF Moto