Salt la continut



Fotografie

Chinese Power


  • Topic inchis Acest topic e inchis
36 replies to this topic

#1 JKV

JKV

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 16 Postari:
  • Nume real:Catalin
  • Marca ATV:LINHAI LC6

Postat 04 decembrie 2006 - 10:53

Salut tuturor,

Si eu sunt foarte proaspatul proprietar al unui Linhai Worker 4x4. "Jucaria" mea face parte dintr-un mic grupuletz de "joaca" compus din inca alte 3 Linhai-uri (2 LC6 4x4 si unul aniversar AM).

Noi le-am cumparat de la baietii de la MotorSide (Bucuresti), cre-ca singurii care le finanteaza si prin Tiriac Leasing. Am fost placut impresionat de rapiditatea cu care l-am achizitionat eu pe-al meu. Joia trecuta am primit proforma, vineri am dus dosarul, luni am primit aprobarea, marti am platit avansul, si vineri 1 Dec. la ora 9:00 AM aveam "jucaria" deja in duba cu care venisem s-o ridic.

Dupa un week-end am deja 100 si-un pic de km parcursi...km facuti doar in padurile de pe langa Snagov.
Sunt foarte incantat de el mai ales ca al meu e singurul din grupul nostru care nu are (inca) probleme cu toba (care se stie ca zdrangane la 80% din ele) si functioneaza impecabil. Nu mi s-a incins ambreiajul, nu scoate fum, nimic...

Totusi am avut o singura problema, si-anume: vid in rezervor. Din cauza noroiului abundent, mi s-a infundat aerisitorul rezervorului (eu am banuit ca e furtunasul cu un capat liber care e sub motor pe partea stanga) si se oprea motorul, dar s-a rezolvat imediat.

In rest...100% adrenalina...nu ma asteptam niciodata sa ma distrez atat de bine si sa fiu atat de multumit de un lucru chinezesc, aparent firav.

Totusi si eu as vrea mai multe de la el...un proiector mult mai puternic (ma gandesc la o instalatie de Xenon de 6000K cu un bec H3), plase de protectie pt radiator si faruri, frane mai eficiente sau eventual mai bine reglate (trebuie sa apas foarte tare pe frana fata ca sa ma opresc cat de cat decent) si un motor care sa traga putin mai bine, ma gandeam la o evacuare mai rapida si eventual un amestec mai mare.

In speranta ca nu v-am plictisit atasez si niste poze, facute inainte de innamolire... biggrin.gif

Fisiere atasate


  • 0

#2 Armadilo

Armadilo

    Mechanix

  • Super MEMBRU
  • PipPipPipPipPip
  • 996 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:ATV-Service Bucuresti
  • Interests:Service ATV in Bucuresti - Militari
    Piese Linhai, Suzuki, Yamaha, Kawasaki, etc. Accesorii Proarmor, Kimpex, Powermadd, etc. Uleiuri Motul, BelRay, Motorex, etc.
    Service mobil, si transport ATV indiferent de locatia acestuia, tractare cu un alt ATV pana la cel mai apropiat drum accesibil, si transportul ATV-ului pe platforma daca este cazul.

    Bulevardul Timisoara 104E
    0727.888.500
    Yahoo! ID: atvservice

    www.atv-service.ro
  • Nume real:Andi
  • Telefon:0727.888.500
  • Marca ATV:Yamaha Raptor 660R
  • Numar ATV:Galben

Postat 04 decembrie 2006 - 12:20

Salut, si bine ai venit in club!
In ceea ce priveste upgrade-urile, nu te sfatuiesc sa sa pui xenon, nu te va tine magnetoul si instalatia electrica. Ia-ti un proiector simplu, de maxim 55W, mai multe detalii gasesti AICI.
Franele sunt mai ciudate pe Linhai, oricum deocamdata esti in rodaj (nu-l forta, e pacat de motor) si dureaza pana incep toate sa functioneze corect. Fa-le eventual o aerisire. Oricum nu face improvizatii, franele sunt cea mai importanta problema pe un vehicul.
Cu toba sport sa stii ca nu castigi mare lucru, e vorba de maxim 1-2 CP in plus. Mai bine incepi cu un filtru sport, si un kit DynoJet pentru carburator, desi nu prea se gasesc. Linhai-ul nu duce lipsa de putere, mai curand de viteza...
Plasa de protectie pentru radiator e o idee excelenta, noi am montat-o pe bull-bar, sub plasa lui. Revo de aici de pe forum a montat-o direct pe radiator, de exemplu. Ambele solutii sunt bune.
  • 0

#3 JKV

JKV

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 16 Postari:
  • Nume real:Catalin
  • Marca ATV:LINHAI LC6

Postat 04 decembrie 2006 - 12:34

1. Xenon-ul este o varianta mai scumpa, dar mai putin consumatoare de curent. Un bec cu Xenon consuma cam 35W si face lumina cam de-o 100W. Problema e ca nu stiu daca merita atat de multi bani pentru un ATV cu care mergi doar in week-end-uri si 80% pe timp de zi.
Cred ca si eu voi opta pentru un proiector patrat, mai sanatos si EVENTUAL un bec de la Philips, Blue Vision de 100W.

2. Referitor la plasa, ma gandeam sa mai adaug inca un strat peste cea deja existenta pe bullbar si doua bucatele in dreptul farurilor, pt protectie. Ma gandesc ca daca imbrac si radiatorul, sunt mai multe sanse sa retina namol si sa se incalzeasca mai repede.

3. Referitor la evacuare: am vazut ca in talon sunt trecute cu 13kW, adica aproape 18CP. Stiu din specificatiile producatorului ca motorul asta, asa cum vine el echipat din fabrica, dezvolta 21CP. Daca ii scot limitatorul si plec de la acei 21CP "curati" o evacuare e posibil sa-mi mai dea 1-2CP, intr-adevar, dar gandeste-te ca 2CP la motorul asta, reprezinta 10% din puterea lui...deci o sa-i simt. Si nu as inlocui toba de fabrica doar pt 2CP ci si pentru o evacuare mai rapida a gazelor si pentru....zgomot. biggrin.gif

Vroiam sa te mai intreb: ce as putea sa fac sa imi fie mai putin incomoda acceleratia (in afara de ungerea cablului)? Nu de alta dar m-a rupt de maini week-end-ul asta.

Merci frumos pt raspuns.
  • 0

#4 Armadilo

Armadilo

    Mechanix

  • Super MEMBRU
  • PipPipPipPipPip
  • 996 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:ATV-Service Bucuresti
  • Interests:Service ATV in Bucuresti - Militari
    Piese Linhai, Suzuki, Yamaha, Kawasaki, etc. Accesorii Proarmor, Kimpex, Powermadd, etc. Uleiuri Motul, BelRay, Motorex, etc.
    Service mobil, si transport ATV indiferent de locatia acestuia, tractare cu un alt ATV pana la cel mai apropiat drum accesibil, si transportul ATV-ului pe platforma daca este cazul.

    Bulevardul Timisoara 104E
    0727.888.500
    Yahoo! ID: atvservice

    www.atv-service.ro
  • Nume real:Andi
  • Telefon:0727.888.500
  • Marca ATV:Yamaha Raptor 660R
  • Numar ATV:Galben

Postat 04 decembrie 2006 - 12:51

1. Nu exagera cu proiectorul, instalatia electrica nu duce prea mult. 55W iti dau suficienta lumina noaptea. Uite AICI ce a patit un coleg forumist. sad.gif
2. Noi asa am procedat, am cumparat plasa de aluminiu cu ochiuri mici si am montat-o sub cea originala, pe bull-bar. Peste faruri poti eventual sa pui o plasa in genul celor de la tiruri, tot pentru faruri. Dar o sa o indoi destul de des pe lateral. Si eu ma gandeam sa fac la fel, am facut rost si de plase, dar pana la urma nu le-am montat.
3. Castigi maxim 10% in plus din puterea motorului cu un filtru sport, DynoJet si evacuare sport. Maxim 2 cai deci, dar marea majoritate a moto/ATV-urilor castiga de obicei cam 5%, aproximativ 1CP in cazul nostru. Trebuie sa modifici si galeria, nu numai sa schimbi toba. Iar consumul urca destul de mult. Daca e doar pentru zgomot, cea mai ieftina solutie este sa ii scoti sitele din toba. tongue.gif Sa vezi atunci "sound"...
4. Cu acceleratia te vei obisnui in timp, toti au avut la inceput probleme la drumuri mai lungi. Cum ai zis si tu, solutia este spray cu ulei de lant, si eventual curatat cablul din cand in cand.
  • 0

#5 JKV

JKV

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 16 Postari:
  • Nume real:Catalin
  • Marca ATV:LINHAI LC6

Postat 04 decembrie 2006 - 01:09

1. O sa te ascult si o sa fac cum ai zis tu: proiector de 55W si aia e.

3. Unde gasesc kit-uri de DynoJet, unde il montez, cat ma costa si nu pierd garantia?

Ah, si unde gasesc filtru de aer sport si cam cat costa?
  • 0

#6 Armadilo

Armadilo

    Mechanix

  • Super MEMBRU
  • PipPipPipPipPip
  • 996 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:ATV-Service Bucuresti
  • Interests:Service ATV in Bucuresti - Militari
    Piese Linhai, Suzuki, Yamaha, Kawasaki, etc. Accesorii Proarmor, Kimpex, Powermadd, etc. Uleiuri Motul, BelRay, Motorex, etc.
    Service mobil, si transport ATV indiferent de locatia acestuia, tractare cu un alt ATV pana la cel mai apropiat drum accesibil, si transportul ATV-ului pe platforma daca este cazul.

    Bulevardul Timisoara 104E
    0727.888.500
    Yahoo! ID: atvservice

    www.atv-service.ro
  • Nume real:Andi
  • Telefon:0727.888.500
  • Marca ATV:Yamaha Raptor 660R
  • Numar ATV:Galben

Postat 04 decembrie 2006 - 01:24

DynoJet si eu caut, carburatorul este Keihin CVK 30, deocamdata nu am gasit nimic. Filtru la fel, am vorbit pentru K&N la UnitedMotors, dar nu aduc pana prin primavara. Teoretic imi poate aduce cineva din Italia, daca gaseste pe acolo. Am vorbit, zilele astea imi da raspuns. Filtrul l-am gasit pe net intre 35 si 55 de euro.
  • 0

#7 JKV

JKV

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 16 Postari:
  • Nume real:Catalin
  • Marca ATV:LINHAI LC6

Postat 04 decembrie 2006 - 05:17

Uite, eu acum am fost la MotorSide, dealer Linhai si am vorbit la telefon cu mecanicii importatorilor (cei care se ocupa de garantii). Mi s-a spus ca motorul asta nu e limitat in nici un fel din punct de vedere putere/cuplu. In sensul ca n-are jiglere mai mici sau toba restrictionata sau clapeta blocata...el zicea ca intr-adevar motorul asta are un fel de catalizator dar indepartarea lui nu ar face cine stie ce minuni ci mai degraba sunetul mai pronuntat ar da senzatia de putere marita....in concluzie ziceau ca doar pentru joaca noastra proprie am putea sa ne apucam de schimbat admisii si filtre si alte nebunii.

Vroiam sa te intreb altceva: daca ai avea timp intr-o zi sa vorbim fata-n fata...mai am doi prieteni care sunt foarte interesati de subiectul asta...poate ne-am vedea intr-o zi la un suc ceva...

Merci frumos.
  • 0

#8 Armadilo

Armadilo

    Mechanix

  • Super MEMBRU
  • PipPipPipPipPip
  • 996 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:ATV-Service Bucuresti
  • Interests:Service ATV in Bucuresti - Militari
    Piese Linhai, Suzuki, Yamaha, Kawasaki, etc. Accesorii Proarmor, Kimpex, Powermadd, etc. Uleiuri Motul, BelRay, Motorex, etc.
    Service mobil, si transport ATV indiferent de locatia acestuia, tractare cu un alt ATV pana la cel mai apropiat drum accesibil, si transportul ATV-ului pe platforma daca este cazul.

    Bulevardul Timisoara 104E
    0727.888.500
    Yahoo! ID: atvservice

    www.atv-service.ro
  • Nume real:Andi
  • Telefon:0727.888.500
  • Marca ATV:Yamaha Raptor 660R
  • Numar ATV:Galben

Postat 04 decembrie 2006 - 06:15

Oricand ne putem vedea, si eu sunt pasionat de subiectul asta. Problema nu este ca ar fi limitat motorul, ci cati cai putere mai putem stoarce de la el. Valva aceea actioneaza si ca limitator, s-a mai discutat subiectul acesta, desi rolul ei principal nu este acesta.
  • 0

#9 Forte

Forte

    Super ATV-ist

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1.611 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Constanta
  • Nume real:DMR
  • Telefon:0723/337007
  • Marca ATV:Linhai/Suzuki/Yamaha
  • Numar ATV:CT-xx-FRT

Postat 04 decembrie 2006 - 06:50

Sa-l stapanesti sanatos si sa te bucuri de el!
De ce Tiriac Leasing? Ai obtinut si alte avantaje de la cei de la MotorSide? Cat ajunge in total contractul de leasing?
  • 0

#10 rar

rar

    ATV-ist convins

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 572 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:predeal
  • Nume real:rares
  • Telefon:0762363885
  • Marca ATV: ATV SERVICE
  • Numar ATV:in zona Predeal

Postat 05 decembrie 2006 - 01:38

hmm , limitari ar cam fii pe linhai ,3 la numar , eu am facut cate ceva din punctul asta de vedere (vezi rubrica de tunning), eu stiu asa, motoarele in 4 timpi in general sunt limitate in asa fel incat sa nu fie folosite la mai mult de 80% din ce pot ele maxim decat daca scoti limitarile de diferite forme ... deci cativa caluti poti sa scoti dar nu cred ca ai sa mai capeti garantie daca se afla ca ai facut modificarile cu pricina wink.gif , vb din experienta... biggrin.gif deci te astept cu intrebari .) ps? si toba/tzeava ta o sa inceapa sa zornaie wink.gif dar se rezolva....smile.gif)

Fisiere atasate


  • 0

#11 gisurvey

gisurvey

    Avansat

  • Members
  • PipPip
  • 72 Postari:
  • Location:Timisoara
  • Marca ATV:Linhai Worker 4x4
  • Numar ATV:ceva de leasing

Postat 05 decembrie 2006 - 09:18

QUOTE (JKV @ Dec 4 2006, 12:34 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Vroiam sa te mai intreb: ce as putea sa fac sa imi fie mai putin incomoda acceleratia (in afara de ungerea cablului)? Nu de alta dar m-a rupt de maini week-end-ul asta.


Si la mine era aceeasi problema si din pacate nu m-am obisnuit sad.gif . Dar ... solutia e relativ simpla smile.gif
pe amazon.com sau cauta dupa thumbuddy/atv pe google.com
in Germania sau cauta daumengas/atv sau verlangerlung/atv pe google.de

sau poti sa improvizezi wink.gif
  • 0

#12 JKV

JKV

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 16 Postari:
  • Nume real:Catalin
  • Marca ATV:LINHAI LC6

Postat 06 decembrie 2006 - 11:11

QUOTE (Forte @ Dec 4 2006, 06:50 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Sa-l stapanesti sanatos si sa te bucuri de el!
De ce Tiriac Leasing? Ai obtinut si alte avantaje de la cei de la MotorSide? Cat ajunge in total contractul de leasing?


Tiriac Leasing pentru ca am un contract pe 2 ani cu avans 15%. In plus CASCO-ul e la Allianz si cu totii stim ca sunt unii dintre cei mai seriosi atunci cand vine vorba de despagubit.

Nimeni nu mai da asa ceva pt ATV-uri, deoarece sunt considerate autovehicule cu risc mare.

Cei de la Motorside pe langa super tratamentul si consilierea inainte de cumparare mi-au facut si un discount considerabil la incalzitoare de manere. In plus, mi-au livrat ATV-ul in mai putin de o saptamana.
Si eu lucrez in vanzari (auto) si apreciez foarte mult ca atunci cand sunt client sa fiu tratat personalizat.

Nici n-am avut curiozitatea sa ma uit cat ma duce cu totul contractul, dar iti pot spune ca ma costa cu doar cateva sute in plus fata de pretul DDP. Adica nu e dobanda atat de mare incat sa o simt.
  • 0

#13 Forte

Forte

    Super ATV-ist

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1.611 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Constanta
  • Nume real:DMR
  • Telefon:0723/337007
  • Marca ATV:Linhai/Suzuki/Yamaha
  • Numar ATV:CT-xx-FRT

Postat 07 decembrie 2006 - 10:13

Acelasi post il voi pune si celalt topic!

Am inteles ca aveti 2 Worker 300 4x4 si unul Limited! Pe langa plasticele din fata si spate ce alte diferente mai sunt? Eu presupun ca fiind un model mai nou ... au mai rezolvat din problemele vechiului model!
  • 0

#14 JKV

JKV

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 16 Postari:
  • Nume real:Catalin
  • Marca ATV:LINHAI LC6

Postat 08 decembrie 2006 - 10:20

Deocamdata nu l-am dat si pe acela la teren greu cum au fost date celelalte 3 LC6-uri.

Dar din "evaluarea" vizuala, sunt mai multe diferente intre ale noastre si asta aniversar.
1. Plastice in fata si spate. In fata in loc de portbagajul clasic are o cutie care ascunde troliul si contine un spatiu (destul de mare) de depozitare.
2. Bullbar-ul este foarte jos si nu mai are acea plasa de protectie. Tot pe el sunt prinse si semnalele (care sunt albe), dar sunt foarte scoase in afara si mai mult ca sigur vor fi rupte la primele craci.
3. Bordul este complet digital si contine mai multe informatii decat LC6-le, inclusiv turometru si un ceas.
4. Selectorul de 4x4 nu mai este mecanic ci este electric luand forma unui buton pe ghidon, in dreapta.
5. Frana de parcare nu mai foloseste maneta de pe ghidonul din stanga ci are o comanda separata pe partea stanga a atelajului luand forma unei manete gen schimbatorul de viteze.

Per total, atelajul lasa impresia de fragil. Asteptam sa-l dam si p-asta la noroi si la padure sa vedem cum se comporta.

O sa facem si niste poze si o sa dezbatem mai pe larg subiectul asta.
  • 0

#15 Armadilo

Armadilo

    Mechanix

  • Super MEMBRU
  • PipPipPipPipPip
  • 996 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:ATV-Service Bucuresti
  • Interests:Service ATV in Bucuresti - Militari
    Piese Linhai, Suzuki, Yamaha, Kawasaki, etc. Accesorii Proarmor, Kimpex, Powermadd, etc. Uleiuri Motul, BelRay, Motorex, etc.
    Service mobil, si transport ATV indiferent de locatia acestuia, tractare cu un alt ATV pana la cel mai apropiat drum accesibil, si transportul ATV-ului pe platforma daca este cazul.

    Bulevardul Timisoara 104E
    0727.888.500
    Yahoo! ID: atvservice

    www.atv-service.ro
  • Nume real:Andi
  • Telefon:0727.888.500
  • Marca ATV:Yamaha Raptor 660R
  • Numar ATV:Galben

Postat 08 decembrie 2006 - 11:38

Asa cum zicea si JKV, difera destul de mult de 300 Classic. Cu o singura mentiune, unele 300-uri au frana de parcare la fel ca Anniversary, o maneta separata in stanga, pe aripa fata. Bull-bar-ul este mai firav, si mai mici ca dimensiuni, seamana cu cele de pe quad-uri. Si este adus mai in spate, char langa radiator. Farurile si stopul sunt integrate in portbagaje, iar carena este cea de 260, cel putin partea din fata. Maneta de acceleratie este diferita, de plastic blink.gif , si are integrata comanda electrica pentru 4X4. Am impresia ca nu mai are nici proiectorul frontal, desi nu sunt sigur. In rest, motorizare, mecanica, etc de 300 Classic.
  • 0

#16 JKV

JKV

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 16 Postari:
  • Nume real:Catalin
  • Marca ATV:LINHAI LC6

Postat 08 decembrie 2006 - 01:09

Asa este, nu mai are proiectorul central, dar dupa dimensiunile farurilor cred ca lumineaza mai bine decat clasicul.

Si am auzit si eu de frana aia de parcare separata pe LC6-le clasic. Chiar sunt curios daca putem face in vreun fel sa punem si noi pe clasic la fel. Ma gandesc ca e mai eficienta. Noua ni s-a intamplat sa parcam atv-urile in plan inclinat si pana dimineata 2 dintre ele o luasera la vale, proptindu-se intr-o duba pe care o pusesem perpendicular sa nu dispara peste noapte. Deci sistemul asta cu opritorul ala la maneta e destul de pacatos.
  • 0

#17 Armadilo

Armadilo

    Mechanix

  • Super MEMBRU
  • PipPipPipPipPip
  • 996 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:ATV-Service Bucuresti
  • Interests:Service ATV in Bucuresti - Militari
    Piese Linhai, Suzuki, Yamaha, Kawasaki, etc. Accesorii Proarmor, Kimpex, Powermadd, etc. Uleiuri Motul, BelRay, Motorex, etc.
    Service mobil, si transport ATV indiferent de locatia acestuia, tractare cu un alt ATV pana la cel mai apropiat drum accesibil, si transportul ATV-ului pe platforma daca este cazul.

    Bulevardul Timisoara 104E
    0727.888.500
    Yahoo! ID: atvservice

    www.atv-service.ro
  • Nume real:Andi
  • Telefon:0727.888.500
  • Marca ATV:Yamaha Raptor 660R
  • Numar ATV:Galben

Postat 08 decembrie 2006 - 07:25

Cam greu de facut modificarea, etrierul este diferit de cel cu Park hidraulic. Park-ul lateral este mecanic, pe cablu, si etrierul are un surub care impinge pistonasul cand este trasa frana. Pe de alta parte este un pic incomod sistemul, eu am uitat de cateva ori ca am pus frana de parcare, si am plecat cu ea pusa rolleyes.gif .
Intrebare: Etrierul fata la Anniversary are 2 pistonase? Sau n-am vazut eu bine?
  • 0

#18 dany

dany

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 4 Postari:
  • Nume real:daniel
  • Telefon:0748411505
  • Marca ATV:suzuky
  • Numar ATV:1

Postat 03 februarie 2008 - 09:15

SALL!!!AM SI EU DISPONIBILI 3000 DE EURO!AS VREA SA-MI IAU UN ATV LA MANA A 2!DACA A-TI PUTEA SA-MI RECOMANDATI CEVA MARCA SI VREAU UNUL DE 300 CC!!!!AS VREA SA-MI SPUNETI SI MIE CE AS PUTEA SA TUNEZ LA EL, SI DAK ESTE MAI BINE SA-L IAU DIN TARA SAU DIN AFARA!!MULTUMESC SI ASTEPT RASPUNSURI!!!

Aceasta postare a fost editata de dany: 03 februarie 2008 - 09:16

  • 0

#19 karloss

karloss

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 7 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Nume real:carol
  • Telefon:0745561155
  • Marca ATV:linhai 300 muddy

Postat 16 martie 2008 - 11:23

sall all.Sunt de curand proprietarul unui linhai 300 muddy 275 cc 4x4 full...are doar 35 km..mi se pare in regula,are demarajul bun dar ajunge pe la 55 km/h,cu acceleratie la maxim,si nu mai poate mai mult....am impresia ca esapamentul se incalzeste foarte mult dupa 1-2 ore...pana acum m-am plimbat cu el numai pe drum de tara deoarece inca nu l-am inmatrculat......pe asfalt poate prinde mai mult ??...si tinand cont ca are 300 kg spuneti-mi ce as putea face pentru mai multa viteza.. o toba mai mare ajuta la demaraj si cu cat influenteza consumul ?? pana acum am facut o medie si a consumat in jur de 6 litri...ce naiba,cat o masina !!! .....adevarul e ca m-am cam dat la el si inca estte in rodaj tongue.gif

Fisiere atasate


  • 0

#20 rar

rar

    ATV-ist convins

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 572 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:predeal
  • Nume real:rares
  • Telefon:0762363885
  • Marca ATV: ATV SERVICE
  • Numar ATV:in zona Predeal

Postat 16 martie 2008 - 12:50

stai sa vezi cand o sa ajunga la 10l/100Km:) , al tau se pare ca e limitat,,,wink.gif
  • 0




Vanzari ATV ATV Linhai ATV CF Moto