Jump to content



Photo

Sunt interesat de casca + echipament


  • This topic is locked This topic is locked
5 replies to this topic

#1 gaby

gaby

    ATVMAG

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,123 posts
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti - Otopeni
  • Interests:ATV
  • Nume real:Vatafu Gabriel
  • Telefon:0723.632.400
  • Marca ATV:Polaris Scrambler 500HO
  • Numar ATV:B-55-SJA

Posted 02 October 2006 - 11:23 PM

Mi-a venit de cateva zile jucaria si trebuie sa am si un minim de echipament. Deci cam ce m-ar interesa:
- casca cross sau enduro aprox 200E, 300 daca e magazin sau deosebita
- ochelari
- casca integrala cat mai ieftina pt pasager
- manusi
- o geaca


in scurt timp:
- toba sport
- troliu ieftinache

in timp:
- gume de strada si jante mai maricele

Orice sugestie e binevenita, site, magazin, persoana care se ocupa cu asa ceva.
Ms
  • 0

#2 Armadilo

Armadilo

    Mechanix

  • Super MEMBRU
  • PipPipPipPipPip
  • 996 posts
  • Gender:Male
  • Location:ATV-Service Bucuresti
  • Interests:Service ATV in Bucuresti - Militari
    Piese Linhai, Suzuki, Yamaha, Kawasaki, etc. Accesorii Proarmor, Kimpex, Powermadd, etc. Uleiuri Motul, BelRay, Motorex, etc.
    Service mobil, si transport ATV indiferent de locatia acestuia, tractare cu un alt ATV pana la cel mai apropiat drum accesibil, si transportul ATV-ului pe platforma daca este cazul.

    Bulevardul Timisoara 104E
    0727.888.500
    Yahoo! ID: atvservice

    www.atv-service.ro
  • Nume real:Andi
  • Telefon:0727.888.500
  • Marca ATV:Yamaha Raptor 660R
  • Numar ATV:Galben

Posted 03 October 2006 - 12:22 AM

Casca si ochelari - eu de exemplu am casca Vemar si ochelari Axo, de ochelari sunt multumit, casca e slabuta, luate amandoua de la United Motors. Daca esti dispus sa dai mai mult, si sincer merita, incearca pe Soseaua Cotroceni spre Podul Cotroceni, e un dealer KTM. Intreaba daca au si consumabile, pentru ca iti vor folosi (cozoroc, suruburile de prindere, pad-uri, etc). Neaparat sa aiba interiorul detasabil, sa il poti spala.
Pentru pasager, eu ti-as recomanda tot o casca de cross, integralele se aburesc. Nu prea merita pe ATV. Daca ramai la o integrala, ia-i una intreaga, cu protectie si pentru barbie, nu una pentru scooter, doar cu viziera (nu mai tin minte cum se numeste modelul).
Manusi - de cross, cauta un model de iarna, captusite. Geaca la fel, cauta tot de cross. Merita sa dai banii pe ceva "de firma", pentru ca daca nu te protejaza, iti strica toata tura cu ATV-ul. Incearca sa gasesti AXO, Acerbis, etc.

Toba - depinde la ce model ai ramas, parca vroiai un Scrambler - sincer, nu prea merita banii, pentru minim 3-400 EUR castigi intre 2 si 5% din puterea motorului, adica pana in 2CP. Mai curand afla daca e limitat, teoretic ar trebui sa fie la 21CP, dar vezi ca daca scoti limitarea poti pierde garantia.
Troliu - decat unul ieftin, mai bine ia-ti un Warn, isi merita si ultimul cent. Aduce cineva din State, o sa il rog sa posteze la vanzari.

Jenti si cauciucuri - merita, si eu am tot zis ca imi iau si un set de strada, dar am tot amanat. Ideal e jenti de tabla si cauciucuri de off-road / jenti de aliaj incaltate de strada. Nu pune jenti mai mari, poti strica transmisia, care e calculata pentru ce e pe el acum. De obicei cedeaza planetarele si cardanele daca pui mai mari. Nu pune jenti de aliaj pentru off-road, sunt mai greu de indreptat.

Magazine in Bucuresti - cateva, nu le stiu pe toate:
United Motors - la Mario Plaza, pe Calea Dorobantilor.
Revit - in general au echipament pentru moto de viteza
Magazin in statia de metrou Romana.
Magazin pe Dacia, vis-a-vis de Pasapoarte.
AZ Motors pe Calea Calarasi, inainte de Hala Traian, cum vii dinspre Unirii.
Magazin pe Trafic Greu, la intersectia cu 13 Septembrie.

Daca vrei ceva mai ieftin, cauta pe Louis - e un tip care aduce, a vorbit KKY sa puna un anunt la Vanzari.
  • 0

#3 gaby

gaby

    ATVMAG

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,123 posts
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti - Otopeni
  • Interests:ATV
  • Nume real:Vatafu Gabriel
  • Telefon:0723.632.400
  • Marca ATV:Polaris Scrambler 500HO
  • Numar ATV:B-55-SJA

Posted 03 October 2006 - 01:23 PM

pt toba o sa vb cu alex de la care am luat polarisul
da e limitat pana ii fac rodajul, pe urma o vom scoate
la jante cat timp sunt in oferta la polaris nu vad cu ce ar afecta jucaria, ma gandesc la o janta mai mare si o guma mai mica pt strada ca sa pastrez proportia si cele cu care vine el echipat sa le folosesc in offroad si la iarna

cred ca am vb cu persona care aduce de pe louis, daca e vb de ionutz, pb e ca oferta lor e cam saraca, treb sa caut ceva pe alt site si sa vb cu el poate ma rezolva
imi trebuie si integrala pt ca eu l-am luat mai mult pt sport decat 4x4 si la viteza mai mare o sa-mi inghetze nasu in casca de cross smile.gif

ms pt raspuns
  • 0

#4 albra

albra

    Super MAAN

  • Members
  • PipPipPip
  • 203 posts
  • Gender:Male

Posted 10 October 2006 - 09:07 AM

QUOTE (gaby @ Oct 3 2006, 02:23 PM) <{POST_SNAPBACK}>
pt toba o sa vb cu alex de la care am luat polarisul
da e limitat pana ii fac rodajul, pe urma o vom scoate
la jante cat timp sunt in oferta la polaris nu vad cu ce ar afecta jucaria, ma gandesc la o janta mai mare si o guma mai mica pt strada ca sa pastrez proportia si cele cu care vine el echipat sa le folosesc in offroad si la iarna

cred ca am vb cu persona care aduce de pe louis, daca e vb de ionutz, pb e ca oferta lor e cam saraca, treb sa caut ceva pe alt site si sa vb cu el poate ma rezolva
imi trebuie si integrala pt ca eu l-am luat mai mult pt sport decat 4x4 si la viteza mai mare o sa-mi inghetze nasu in casca de cross smile.gif

ms pt raspuns


Salve tongue.gif gaby nu mai da din casa ce facem noi blink.gif blink.gif blink.gif
  • 0

#5 gaby

gaby

    ATVMAG

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,123 posts
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti - Otopeni
  • Interests:ATV
  • Nume real:Vatafu Gabriel
  • Telefon:0723.632.400
  • Marca ATV:Polaris Scrambler 500HO
  • Numar ATV:B-55-SJA

Posted 10 October 2006 - 10:28 AM

cine io? rolleyes.gif
cool.gif
mf casca biggrin.gif
  • 0

#6 cipanezu

cipanezu

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 4 posts
  • Nume real:ciprian .....
  • Telefon:745034429

Posted 20 May 2007 - 11:43 PM

da sa sti ca e bine acolo de acolo am cumparat si eu
  • 0




Vanzari ATV ATV Linhai ATV CF Moto