Jump to content



Photo

Ajutor Domnilor Moderatori Si Admin


  • Please log in to reply
138 replies to this topic

#1 CHRYS

CHRYS

    R. ADMINISTRATOR

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5,620 posts
  • Gender:Male
  • Location:BRASOV
  • Nume real:CHRYS
  • Telefon:0724xxxxxx
  • Marca ATV:YAMAHA GRIZZLY SPECIAL EDITION
  • Numar ATV:BV

Posted 04 January 2013 - 04:25 PM

Va rugam interveniti si opriti sau stergeti multitudinea de spamuri aparute in ultimul timp pe acest forum.
Cu respect va Multumim. LA MULT ANI !
  • 0

#2 sorinok

sorinok

    ATV-ist veteran

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,529 posts
  • Gender:Male
  • Location:sibiu
  • Nume real:Sorin
  • Telefon:0749.........
  • Marca ATV:de la prieteni

Posted 04 January 2013 - 10:19 PM

Da din pacate e plin forumul de spam.
  • 0

#3 CHRYS

CHRYS

    R. ADMINISTRATOR

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5,620 posts
  • Gender:Male
  • Location:BRASOV
  • Nume real:CHRYS
  • Telefon:0724xxxxxx
  • Marca ATV:YAMAHA GRIZZLY SPECIAL EDITION
  • Numar ATV:BV

Posted 04 January 2013 - 11:09 PM

Uitati intre ora10.31 si ora10.59 au fost postate 10 spamuri. Vad ca in prezent avem mai multe spamuri decat postari.
Sper ca cineva sa poata interveni.
  • 0

#4 Richelieu

Richelieu

    Membru Arfos

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,466 posts
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Nume real:Mircea Muntean
  • Telefon:724031626
  • Marca ATV:Suzuki KingQuad 700

Posted 12 January 2013 - 11:44 PM

Decat sa deschideti astfel de topic, in speranta ca un moderator in va citi, mai bine folositi functia report, iar atunci moderatorii primesc pe email o avertizare. Este mult mai eficient. Eu de exemplu, intru foarte rar pe-aici, tinand cont ca nu mai sunt atv-ist, dar cand primesc report, intervin.
  • 0

#5 d-rive

d-rive

    deleted

  • Banned
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3,064 posts
  • Gender:Male
  • Location:CO
  • Interests:atv&atv
  • Nume real:Suzuki
  • Telefon:0000000000
  • Marca ATV:Suzuki
  • Numar ATV:10

Posted 13 January 2013 - 10:44 AM

Acelasi lucru si in cazul meu sad.gif

Dar o sa remediez astazi problema cu spam-urile, cand reusesc sa revin la pc.
Multumim pentru intelegere si folositi functia report.

Daca citeste si adminul. Introduceti validarea manuala a membrilor ca sa nu ne mai trezim cu spammeri pe capul nostru.

Edited by d-rive, 13 January 2013 - 10:46 AM.

  • 0

#6 engime007

engime007

    Welcome to my world, the World of What the Fuck is Going On

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,081 posts
  • Gender:Male
  • Location:bucuresti
  • Interests:Suzuki
  • Nume real:cosmin nicolae
  • Telefon:0733 700 890
  • Marca ATV:Suzuki King Quad 750 AXI
  • Numar ATV:B 444 RXS

Posted 14 January 2013 - 10:16 AM

QUOTE (Richelieu @ Jan 12 2013, 11:44 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Decat sa deschideti astfel de topic, in speranta ca un moderator in va citi, mai bine folositi functia report, iar atunci moderatorii primesc pe email o avertizare. Este mult mai eficient. Eu de exemplu, intru foarte rar pe-aici, tinand cont ca nu mai sunt atv-ist, dar cand primesc report, intervin.


Eu cand am folosit functia REPORT, un admin...mai special mi-a dat ban smile.gif)) Asa ca....


Oricum...nimeni nu se mai ocupa de forumul asta, mai ales de cand a fost cumparat de baietii care-si fac reclama in sus-ul paginii.

Si...unde mai pui, ca de la o vreme...intra numai analfabeti...


Have fun in continuare !

Edited by engime007, 14 January 2013 - 10:19 AM.

  • 0

#7 sorinok

sorinok

    ATV-ist veteran

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,529 posts
  • Gender:Male
  • Location:sibiu
  • Nume real:Sorin
  • Telefon:0749.........
  • Marca ATV:de la prieteni

Posted 14 January 2013 - 06:44 PM

Nu vreau sa fiu rautacios sau sa deschid vreo polemica, dar daca eu stau tot timpul sa dau report la spam atunci treaba moderatorului care mai este?
Chrys cred ca vrut doar sa atraga atentia ca suntem vizitati tot mai mult de spamari si mai putin de moderatori. Poate ar fi cazul sa se mai puna moderatori care frecventeaza des forumul?
Va rog sa nu va suparati sau sa o luati ca ceva personal, mai bine sa o luam ca pe ceva constructiv.
  • 0

#8 CHRYS

CHRYS

    R. ADMINISTRATOR

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5,620 posts
  • Gender:Male
  • Location:BRASOV
  • Nume real:CHRYS
  • Telefon:0724xxxxxx
  • Marca ATV:YAMAHA GRIZZLY SPECIAL EDITION
  • Numar ATV:BV

Posted 14 January 2013 - 08:32 PM

Am deschis intentionat acest topic ca sa semnalez o problema destul de grava aparuta in buna functionare si folosire a forumului care ne afecteaza pe toti.
Consider ca acesta este un forum dedicat discutiilor intre pasionatii de ATV ,bineinteles folosind o conduita civilizata si respectuasa.
Daca insasi siteul acesta are o problema si este atacat de spamuri care ne fac comunicarea dificila, deschiderea unui topic in privinta unei probleme aparute care ne afecteaza pe toti cred ca nu ar trebui sa supere pe nimeni.
Sunt de acord pentru folosirea functiei report care mi s-a indicat si imi cer scuze daca am suparat pe cineva.
Cred ca ar fi necesar a se lua masuri drastice de remediere a problemelor semnalate (spamuri).
Sper ca semnalul meu sa nu se intoarca impotriva mea sub forma de ban. Si asa vad ca am ramas destul de putini activi pe acest forum.

PS. Dupa cu vedeti atacurile spam continua........


Cu stima un membru al acestui forum.
  • 0

#9 undercover

undercover

    pasionat

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,053 posts
  • Gender:Male
  • Location:constanta
  • Interests:atv-4x4
  • Nume real:IOAN.M
  • Telefon:0766469431
  • Marca ATV:linhai 4x4 , kingquad 750
  • Numar ATV:atv

Posted 15 January 2013 - 10:19 AM

Noi ca moderatori facem tot posibilu, eu sterg zilnic o gramada de spamuri ... Dupa cateva ore cand intru parca sunt mai multe . Doar adminu poate remedia problema.
  • 0

#10 CHRYS

CHRYS

    R. ADMINISTRATOR

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5,620 posts
  • Gender:Male
  • Location:BRASOV
  • Nume real:CHRYS
  • Telefon:0724xxxxxx
  • Marca ATV:YAMAHA GRIZZLY SPECIAL EDITION
  • Numar ATV:BV

Posted 15 January 2013 - 03:19 PM

In concluzie asi propune administratorilor sa modifice sistemul in asa fel incat acesti noi intrusi (spamuri) sa nu isi poata crea asa usor conturi noi in acest forum.
Cred ca au gasit punctul sensibil prin care se poate ataca usor si il exploateaza .
Daca nu se intervine imi este greu sa cred ca se vor plictisi si ne vor lasa in pace.
  • 0

#11 sorinok

sorinok

    ATV-ist veteran

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,529 posts
  • Gender:Male
  • Location:sibiu
  • Nume real:Sorin
  • Telefon:0749.........
  • Marca ATV:de la prieteni

Posted 15 January 2013 - 05:30 PM

Ok! E clar ca problema va persista atata timp cat nu este setat corect forumul.
  • 0

#12 Richelieu

Richelieu

    Membru Arfos

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,466 posts
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Nume real:Mircea Muntean
  • Telefon:724031626
  • Marca ATV:Suzuki KingQuad 700

Posted 15 January 2013 - 06:19 PM

QUOTE (sorinok @ Jan 14 2013, 07:44 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Nu vreau sa fiu rautacios sau sa deschid vreo polemica, dar daca eu stau tot timpul sa dau report la spam atunci treaba moderatorului care mai este?
Chrys cred ca vrut doar sa atraga atentia ca suntem vizitati tot mai mult de spamari si mai putin de moderatori. Poate ar fi cazul sa se mai puna moderatori care frecventeaza des forumul?
Va rog sa nu va suparati sau sa o luati ca ceva personal, mai bine sa o luam ca pe ceva constructiv.

Treaba moderatorilor este sa.....modereze smile.gif. De ce crezi tu ca moderatorul este dator sa perieze forumul in fiecare zi, sa vada fiecare discutie in parte, sa tempereze eventualele conflicte, sa verifice daca ju cumva au aparut spamuri noi..etc? Toti mai avem si job-uri, toti mai avem si alte treburi. Si nici nu ne plateste nimeni pentru moderare. Daca e atat de greu sa apasati pe un buton atunci cand apare o problema, atunci....poate vreti sa apasati mai multe in calitate de moderatori. smile.gif. Uite, eu anunt aici, public, ca sunt dispus sa renunt la drepturile de moderare, in favoarea ta, sau a oricui altcuiva dispus sa preia rolul asta. Dar va avertizez ca, pentru a sterge un spam, sunt mai multe butoane de apasat, decat pentru un report. wink.gif.
QUOTE (CHRYS @ Jan 14 2013, 09:32 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Am deschis intentionat acest topic ca sa semnalez o problema destul de grava aparuta in buna functionare si folosire a forumului care ne afecteaza pe toti.
Consider ca acesta este un forum dedicat discutiilor intre pasionatii de ATV ,bineinteles folosind o conduita civilizata si respectuasa.
Daca insasi siteul acesta are o problema si este atacat de spamuri care ne fac comunicarea dificila, deschiderea unui topic in privinta unei probleme aparute care ne afecteaza pe toti cred ca nu ar trebui sa supere pe nimeni.
Sunt de acord pentru folosirea functiei report care mi s-a indicat si imi cer scuze daca am suparat pe cineva.
Cred ca ar fi necesar a se lua masuri drastice de remediere a problemelor semnalate (spamuri).
Sper ca semnalul meu sa nu se intoarca impotriva mea sub forma de ban. Si asa vad ca am ramas destul de putini activi pe acest forum.

PS. Dupa cu vedeti atacurile spam continua........


Cu stima un membru al acestui forum.



Nu e vorba ca ai suparat pe cineva si cu atat mai putin nu e un motiv de ban. Engime si-a luat ban din alte motive...si daca e sa fiu sincer si-a cam cautat-o. Eu am vrut sa ofer o solutie eficienta, pentru stergerea spamurilor, pana cand vreun admin va fi imteresat sa faca ceva si sa stopeze inscrierea facila.
QUOTE (CHRYS @ Jan 15 2013, 04:19 PM) <{POST_SNAPBACK}>
In concluzie asi propune administratorilor sa modifice sistemul in asa fel incat acesti noi intrusi (spamuri) sa nu isi poata crea asa usor conturi noi in acest forum.
Cred ca au gasit punctul sensibil prin care se poate ataca usor si il exploateaza .
Daca nu se intervine imi este greu sa cred ca se vor plictisi si ne vor lasa in pace.



Nu se vor plictisi niciodata, pentru ca nici macar useri reali nu sunt.Sunt niste roboti, niste programe special facute pentru asa ceva.
  • 0

#13 CHRYS

CHRYS

    R. ADMINISTRATOR

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5,620 posts
  • Gender:Male
  • Location:BRASOV
  • Nume real:CHRYS
  • Telefon:0724xxxxxx
  • Marca ATV:YAMAHA GRIZZLY SPECIAL EDITION
  • Numar ATV:BV

Posted 15 January 2013 - 07:28 PM

Multumesc moderatorului pentru raspunsul dat. Sunt de acord cu sistemul report deocamdata pana speram cu totii ca se va gasi o solutie mai eficienta de rezolvare a acestei probleme.
Totodata rog moderatorul (moderatorii) care vor citi acest topic deschis de mine sa intervina la administratori sau mai sus pentru modificarea sistemului in asa fel ca aceste neplaceri create membrilor forumului pe viitor sa li se gaseasca o rezolvare.
Observ ca din munca moderatorului din ce a fost o data adica de a tempera diferite discutii intre membri in prezent a ramas doar munca de curatare a spamurilor..........Pacat........
Multumesc moderatorilor pentru munca depusa de a sterge manual fiecare spam in parte.
In rest sper ca acest forum pe viitor sa prinda ceva mai multa viata cum a fost in urma cu vre-o doi ani. Din pacate observ ca multi colegi cu experienta de la care am fi avut ce invata s-au retras si active au mai ramas doar vanzarile si diferiti incepatori pentru sfaturi elementare. In rest mai nimic.............
Daca gresesc imi cer scuze . Este doar o parere personala a mea.
  • 0

#14 Richelieu

Richelieu

    Membru Arfos

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,466 posts
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Nume real:Mircea Muntean
  • Telefon:724031626
  • Marca ATV:Suzuki KingQuad 700

Posted 15 January 2013 - 07:45 PM

Sa stii ca eu prefer sa sterg spamuri, decat sa temperez discutii smile.gif. E bine cand lumea se intelege de minune wink.gif. Din pacate insa, in cazul de fata, asta se pune mai mult pe seama lipsei de activitate decat pe a perfectei intelegeri.
  • 0

#15 ovico

ovico

    Profesionist

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 463 posts
  • Gender:Male
  • Location:Sibiu
  • Nume real:Ovidiu
  • Telefon:0747 75 70 29
  • Marca ATV:Grizzly
  • Numar ATV:de sibiu

Posted 15 January 2013 - 08:43 PM

Cardinale, cred ca sorinoku nu s-ar supara daca ar fi moderator,timp are suficient si este destul de activ pe forum,printre putini care mai si posteaza cate ceva dintre cei vechi.
cum crezi..... decizia ta. tabletalk.gif gathering.gif
  • 0

#16 CHRYS

CHRYS

    R. ADMINISTRATOR

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5,620 posts
  • Gender:Male
  • Location:BRASOV
  • Nume real:CHRYS
  • Telefon:0724xxxxxx
  • Marca ATV:YAMAHA GRIZZLY SPECIAL EDITION
  • Numar ATV:BV

Posted 15 January 2013 - 09:03 PM

QUOTE(Richelieu @ Jan 15 2013, 07:45 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Sa stii ca eu prefer sa sterg spamuri, decat sa temperez discutii smile.gif. E bine cand lumea se intelege de minune wink.gif. Din pacate insa, in cazul de fata, asta se pune mai mult pe seama lipsei de activitate decat pe a perfectei intelegeri.


Te inteleg ca nu este placut a tempera discutiile pe forum dar nici monotonia asta nu este deloc placuta si nici benefica .
Se resimte lipsa celor mai vechi care mult timp au fost foarte activi si din pacate au disparut brusc. Daca gresesc ar fi frumos sa isi faca simtita prezenta macar din cand in cand !
Lipsa discutiilor aprinse chiar divergente uneori dar in limita bunului simt sunt ca sarea in mancare. Fara ele totul este fara gust...........
Nu doresc sa starnesc agitatie dar o dezmortire cred ca ar fi necesara.
  • 0

#17 Richelieu

Richelieu

    Membru Arfos

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,466 posts
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Nume real:Mircea Muntean
  • Telefon:724031626
  • Marca ATV:Suzuki KingQuad 700

Posted 17 January 2013 - 01:50 PM

QUOTE (ovico @ Jan 15 2013, 09:43 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Cardinale, cred ca sorinoku nu s-ar supara daca ar fi moderator,timp are suficient si este destul de activ pe forum,printre putini care mai si posteaza cate ceva dintre cei vechi.
cum crezi..... decizia ta. tabletalk.gif gathering.gif


Nu e decizia mea din pacate, ci a adminilor. Dar reiterez disponibilitatea mea de a renunta la functia de moderator in favoarea cuiva mai activ. Am vorbit serios. Mai departe, e decizia adminilor.
  • 0

#18 sorinok

sorinok

    ATV-ist veteran

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,529 posts
  • Gender:Male
  • Location:sibiu
  • Nume real:Sorin
  • Telefon:0749.........
  • Marca ATV:de la prieteni

Posted 17 January 2013 - 05:49 PM

Timp nu am, dar oricum merci ovico biggrin.gif. Si nu mai am nici atv in acest moment.
  • 0

#19 CHRYS

CHRYS

    R. ADMINISTRATOR

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5,620 posts
  • Gender:Male
  • Location:BRASOV
  • Nume real:CHRYS
  • Telefon:0724xxxxxx
  • Marca ATV:YAMAHA GRIZZLY SPECIAL EDITION
  • Numar ATV:BV

Posted 17 January 2013 - 11:50 PM

Asa ca Richelieu ramai sanatos in continuare pe functie. Eu personal sunt multumit de activitatea ta si in general al moderatorilor pe acest forum si nu doresc sa iti iau locul.
Activitate usoara in continuare ca oricum valuri mari nu pare sa se mai produca ca in trecut.
  • 0

#20 catalin vintila

catalin vintila

    Profesionist

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 467 posts
  • Gender:Male
  • Location:brasov-sacele
  • Nume real:Catalin Vintila
  • Telefon:0744.566.492
  • Marca ATV:CF Moto 500 A
  • Numar ATV:BV 65 CDV

Posted 18 January 2013 - 09:07 AM

Ooooo... se pare ca se animeaza? partytime.gif
S-a spus la un moment dat ca cei vechi s-au cam lasat si de aceea nu mai este animatie. Asa este.
Dar cei noi de ce nu tin "cald" acest forum?
Mi-ar place sa vad ca exista o generatie noua dupa noi care au un scop si o pasiune cum am avut si noi... thumbup.gif
  • 0




Vanzari ATV ATV Linhai ATV CF Moto