Jump to content



Photo

Învățați-vă Muta Acul In 4t Carburator


  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1 motorcycleparts

motorcycleparts

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 13 posts
  • Nume real:dajun
  • Telefon:630-963-9976
  • Marca ATV:Roekta

Posted 03 September 2013 - 09:17 AM

Atât de mulți utilizatori a pune o întrebare simplă despre ac-Cum să-l înființeze și modul în care aceasta reglementeaza doza de amestec. In acest tutorial voi arăta cum se face. Desigur, nu este ușor

1, pentru a intra în ac, scoateți scaunul scuter (pentru a avea acces mai bun la carburator), veți vedea o imagine a carburatorului, care arată după dezmembrarea



2, Avem nevoie pentru a scoate capacul carburator prin desurubarea cele două șuruburi indicate mai sus. După ce faci acest lucru ne arată este punctul de vedere:


3, Pentru a ajunge la același ac trebuie să scoateți vizibil în imaginea de mai sus membrana negru, împreună cu arc și am căutat Spire. Se pare ca acest lucru:



4, în mijlocul membranei este de obicei plastic alb care cu ajutorul unei șurubelnițe Phillips poate fi îndepărtată cu ușurință. După îndepărtarea acului de plastic ar trebui să pop cu ușurință. Ea turnul de pini arata ca aceasta:


Reglarea acul se realizează prin schimbarea poziției de pin în altă canelură. În plus, amintiți-vă că știftul de fixare pe scuter devine mai multe compusi.
Ilustrează perfect această fotografie:


Dacă aveți întrebări, vă rugăm să scrie mesaje de carte de bucate sau scrie la priw
Vă rugăm, de asemenea, să nu postați comentarii de tip Orice prost știe, cu excepția faptului că o mulțime de oameni, dar acest lucru este cerut.

Edited by motorcycleparts, 03 September 2013 - 09:22 AM.

  • 0

#2 danutlupu

danutlupu

    ATV-ist convins

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 564 posts
  • Gender:Male
  • Location:Iasi
  • Interests:noroi si ravene
  • Nume real:Da, e real !
  • Telefon:Samsung
  • Marca ATV:Bomba 650 xt max
  • Numar ATV:Bafta !

Posted 03 September 2013 - 10:58 AM

Se pare ca pe site apar boti din ce in ce mai perfectionati.
  • 0




Vanzari ATV ATV Linhai ATV CF Moto