Jump to content



Photo

Pareri Si Experiente Cu Un Dealer Din Brasov


  • This topic is locked This topic is locked
37 replies to this topic

#1 axesnet

axesnet

    Avansat

  • Members
  • PipPip
  • 68 posts
  • Gender:Male
  • Location:Oradea
  • Nume real:Zoran
  • Telefon:0
  • Marca ATV:Can-Am Outlander 800 XT

Posted 30 November 2013 - 04:22 PM

Buna,

Am gasit 2 atvuri, si ma bate gandul sa cumpar:

http://www.atv-de-va...er_800_MAX.html

http://www.atv-de-va...n_MAX_2009.html

 

Problema mea este ca pana acuma doar informatii negative am primit despre acest vanzator.

Dat faptul ca sunt din Oradea nu vreau sa fac un drum de 1000 km (dus - intors) doar sa vad niste atveuri "confectionate".

Voi ce stiti despre acest vanzator?? (pareri, informatii la mana doua, experiente)

Eventual un coleg (din zona) ma poate ajuta, si sa se deplaseze la fata locului sa vada daca atvurile sunt ok, si nu sunt sudate din 3 diferite bucati?

Astept posturile voastre.

 

Mersi.


Edited by axesnet, 30 November 2013 - 04:23 PM.

  • 0

#2 raoulexus

raoulexus

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 282 posts
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Nume real:raoulexus
  • Telefon:cu antena
  • Marca ATV:Commander/L200
  • Numar ATV:B881BRB

Posted 30 November 2013 - 04:31 PM

Buna,

Am gasit 2 atvuri, si ma bate gandul sa cumpar:

http://www.atv-de-va...er_800_MAX.html

http://www.atv-de-va...n_MAX_2009.html

 

Problema mea este ca pana acuma doar informatii negative am primit despre acest vanzator.

Dat faptul ca sunt din Oradea nu vreau sa fac un drum de 1000 km (dus - intors) doar sa vad niste atveuri "confectionate".

Voi ce stiti despre acest vanzator?? (pareri, informatii la mana doua, experiente)

Eventual un coleg (din zona) ma poate ajuta, si sa se deplaseze la fata locului sa vada daca atvurile sunt ok, si nu sunt sudate din 3 diferite bucati?

Astept posturile voastre.

 

Mersi.

Am relatat aici


  • 0

#3 Horia14

Horia14

    Super ATV-ist

  • Super MEMBRU
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,715 posts
  • Gender:Male
  • Location:Medias
  • Nume real:Horia Lapadat
  • Telefon:0749331783
  • Marca ATV:CAN AM 1000 XTP
  • Numar ATV:SB 12 CJH

Posted 30 November 2013 - 07:44 PM

Se pare că-i activ și nu prea-mi vine să cred că s-a lăsat de aceleași practici. Am avut o experiență asemănătoare cu cele povestite de voi, iar când ne-am întâlnit întâmplător de curând, cu mare naturalețe a trecut peste faptul că ne-am cunoaște de undeva. Mare atenție !


  • 0

#4 iusau

iusau

    Super MEMBRU

  • Super MEMBRU
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,498 posts
  • Gender:Male
  • Nume real:Iuliu Sauca
  • Telefon:Nokia
  • Marca ATV:Can-Am Outlander 1000 XTP
  • Numar ATV:Preferential

Posted 30 November 2013 - 09:07 PM

Zoran, din cate am inteles eu omul respectiv are un colaborator la Oradea - deci mare grija si pe acolo ;).


  • 0

#5 CHRYS

CHRYS

    R. ADMINISTRATOR

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5,620 posts
  • Gender:Male
  • Location:BRASOV
  • Nume real:CHRYS
  • Telefon:0724xxxxxx
  • Marca ATV:YAMAHA GRIZZLY SPECIAL EDITION
  • Numar ATV:BV

Posted 30 November 2013 - 09:38 PM

S-au auzit prea multe lucruri de rau despre acesta. Mai bine nu te baga.

Tipul ar fi de prin Pitesti sediul in Brasov si mai multi colaboratori prin tara. Cam asta s-a auzit despre el.

Tara asta este mare ,mai cauta si cere sfaturi colegilor de pe forum .


  • 0

#6 axesnet

axesnet

    Avansat

  • Members
  • PipPip
  • 68 posts
  • Gender:Male
  • Location:Oradea
  • Nume real:Zoran
  • Telefon:0
  • Marca ATV:Can-Am Outlander 800 XT

Posted 30 November 2013 - 10:11 PM

Mersi baieti.

Da asa este are un colaborator aici in Oradea ceva Florin daca am inteles bine.

OK am luat decizia, nu ma bag.

Astazi am vorbit la telefon cu colegii mei de la grupa si de la ei am primit numai feedback negativ.

Mai lasati un pic deschis acest topic si inchidem peste o saptamana.

Poate mai vin si ceilalti cei care vor sa posteze opinia.

Mersi de ajutor.


  • 0

#7 nae_brp

nae_brp

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 26 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brasov
  • Nume real:Cosmin LCT
  • Telefon:0766579540
  • Marca ATV:Bombardier Outlander
  • Numar ATV:BV-11-LCT

Posted 12 December 2013 - 11:57 AM

    S-a auzit despre mine că am colaborat cu securitatea,că am complici în străinătate,că am complici în toată țara și eventual că am participat la asasinarea lui J F K .

Dacă nu ar fi un forum de țațe sau de bârfă și nu ar exista unii ca raoulexus sau Stoica Mihai care să bată câmpii cu grație cum că aș fi dat țepe prin Sibiu sau că am 

vândut eu tot felul de atvuri dubioase,poate că ar intra și oameni mulțumiți de afacerile pe care le-au făcut cu mine.Bine că există ăștia care deconspiră hoția din țara asta!

Le sugerez să își caute o ocupație serioasă,să treacă peste frustrări și să aibă și ei o viață socială.Nu ar strica!


  • 0

#8 axesnet

axesnet

    Avansat

  • Members
  • PipPip
  • 68 posts
  • Gender:Male
  • Location:Oradea
  • Nume real:Zoran
  • Telefon:0
  • Marca ATV:Can-Am Outlander 800 XT

Posted 12 December 2013 - 12:33 PM

    S-a auzit despre mine că am colaborat cu securitatea,că am complici în străinătate,că am complici în toată țara și eventual că am participat la asasinarea lui J F K .

Dacă nu ar fi un forum de țațe sau de bârfă și nu ar exista unii ca raoulexus sau Stoica Mihai care să bată câmpii cu grație cum că aș fi dat țepe prin Sibiu sau că am 

vândut eu tot felul de atvuri dubioase,poate că ar intra și oameni mulțumiți de afacerile pe care le-au făcut cu mine.Bine că există ăștia care deconspiră hoția din țara asta!

Le sugerez să își caute o ocupație serioasă,să treacă peste frustrări și să aibă și ei o viață socială.Nu ar strica!

 

Salut,

 

Pot sa raspunzi concret la "barfe"??

Chiar sunt curios de ce se aude "numai" stiri negative despre tine.

Sunt invitati si "oameni multumiti de afacerile..." sa-si exprima opinia.


  • 0

#9 nae_brp

nae_brp

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 26 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brasov
  • Nume real:Cosmin LCT
  • Telefon:0766579540
  • Marca ATV:Bombardier Outlander
  • Numar ATV:BV-11-LCT

Posted 12 December 2013 - 01:16 PM

        Din câte tranzacții fac pe lună incluzând atvuri,snowmobile,skijeturi și mașini,e normal să se găsească 3-4 fără ocupație care 

să știe ei că dau eu țepe( care mă demască precum în filmele cu Sergiu Nicolaescu smile.png) ).Dar din fericire,ăștia care se plâng,nu au cumpărat de la mine!Clienții mei sunt ocupați să se dea cu atvurile,nu să stea de bârfă și probabil nici nu au idee ce minciuni se proliferează aici,cum că aș fabrica atvuri sau că aș da țepe.În plus,nu am avut niciun client care să mă sune cu vreo problemă legată de vreun atv al meu și căruia să nu-i ofer ajutorul.

„Aşa că, dragii mei prieteni, nu vă mai faceţi griji, că un om care are atvuri ca ale mele, care face câteva zeci de mii de euro pe lună, nu o duce chiar atât de rău în România. Şi nu mai fiţi invidioşi pe mine, că sunt sigur că şi voi o să vă cumpăraţi în maximum un an un atv ca ale mele"!


Edited by nae_brp, 12 December 2013 - 01:21 PM.

  • 0

#10 MariusAG

MariusAG

    Avansat

  • Members
  • PipPip
  • 67 posts
  • Gender:Male
  • Nume real:Marius
  • Telefon:telefon
  • Marca ATV:Can-Am Outlander

Posted 12 December 2013 - 01:22 PM

lol,sincer nu inteleg nimic din ceea ce ai spus mai sus!si sunt absolut sigur ca nici ceilalti nu vor intelege

 

anyway,numele tau real e Babusi Cosmin George? 

 

intreb pentru ca mai apoi putem deduce cat esti de corect si cinstit.


  • 0

#11 nae_brp

nae_brp

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 26 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brasov
  • Nume real:Cosmin LCT
  • Telefon:0766579540
  • Marca ATV:Bombardier Outlander
  • Numar ATV:BV-11-LCT

Posted 12 December 2013 - 01:34 PM

lol,sincer nu inteleg nimic din ceea ce ai spus mai sus!si sunt absolut sigur ca nici ceilalti nu vor intelege

 

anyway,numele tau real e Babusi Cosmin George? 

 

intreb pentru ca mai apoi putem deduce cat esti de corect si cinstit.

  Păi nu ai înțeles nimic pentru că bănuiesc că nu ai absolvit ciclul gimnazial (tradus 8 clase,să ne înțelegem ).Și nepoată-mea de 15 ani ar fi sesizat ironia sau sarcasmul.Tu le poți căuta pe google dar să le pui în ghilimele!


  • 0

#12 MariusAG

MariusAG

    Avansat

  • Members
  • PipPip
  • 67 posts
  • Gender:Male
  • Nume real:Marius
  • Telefon:telefon
  • Marca ATV:Can-Am Outlander

Posted 12 December 2013 - 01:38 PM

exact,ai dreptate,sunt incult..Insa totusi nu mi-ai raspuns la intrebare!


  • 0

#13 nae_brp

nae_brp

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 26 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brasov
  • Nume real:Cosmin LCT
  • Telefon:0766579540
  • Marca ATV:Bombardier Outlander
  • Numar ATV:BV-11-LCT

Posted 12 December 2013 - 01:54 PM

exact,ai dreptate,sunt incult..Insa totusi nu mi-ai raspuns la intrebare!

 De obicei îmi place să fac cunoștință cu fete băi Sherlock Holmes smile.png) nu cu dubioși..P.S. Ai acolo două dubitative "însă" și "totuși ".Nu le poți folosi împreună că e pleonasm wink.png


Edited by nae_brp, 12 December 2013 - 01:57 PM.

  • 0

#14 MariusAG

MariusAG

    Avansat

  • Members
  • PipPip
  • 67 posts
  • Gender:Male
  • Nume real:Marius
  • Telefon:telefon
  • Marca ATV:Can-Am Outlander

Posted 12 December 2013 - 01:57 PM

Daca erai baiat de baiat si plini de bani,asa cum susti...bani din asa zisele tale vanzari...nu ai fi incercat sa te scoti ca un nepot mai sus.Ceea ce faci tu se numeste nepotism! Incerci sa te scoti cu explicatii de 2 bani exact ca si un hot de buzunare.Pentru ca daca era cum susti ,ti se rupea de ceea ce credem noi aici si ai fi spus frumos.."baieti daca nu va convine marfa si preturile mele sunteti liberi sa luati de la altu" sau pur si simplu ai fi ignorat acest topic. Insa tu ca si o curva ai venit repede sa te lauzi cu banii ce ai faci pa luna (vrajala ieftina) Aceleasi atv-uri le ai de luni de zile pe net..Concluzia? Stai cu ele si astepti sa cada fraieru.

Cum am zis mai sus,ma repet..daca esti baiat cinstit..da-mi numele tau real si numele societatii tale..si promit ca in maxim 15 minute sa iti spun eu cine esti si ce vinzi.Iar daca e cum spui tu,atunci imi cer scuze si imi retrag cuvintele!


  • 0

#15 nae_brp

nae_brp

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 26 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brasov
  • Nume real:Cosmin LCT
  • Telefon:0766579540
  • Marca ATV:Bombardier Outlander
  • Numar ATV:BV-11-LCT

Posted 12 December 2013 - 02:08 PM

Daca erai baiat de baiat si plini de bani,asa cum susti...bani din asa zisele tale vanzari...nu ai fi incercat sa te scoti ca un nepot mai sus.Ceea ce faci tu se numeste nepotism! Incerci sa te scoti cu explicatii de 2 bani exact ca si un hot de buzunare.Pentru ca daca era cum susti ,ti se rupea de ceea ce credem noi aici si ai fi spus frumos.."baieti daca nu va convine marfa si preturile mele sunteti liberi sa luati de la altu" sau pur si simplu ai fi ignorat acest topic. Insa tu ca si o curva ai venit repede sa te lauzi cu banii ce ai faci pa luna (vrajala ieftina) Aceleasi atv-uri le ai de luni de zile pe net..Concluzia? Stai cu ele si astepti sa cada fraieru.

Cum am zis mai sus,ma repet..daca esti baiat cinstit..da-mi numele tau real si numele societatii tale..si promit ca in maxim 15 minute sa iti spun eu cine esti si ce vinzi.Iar daca e cum spui tu,atunci imi cer scuze si imi retrag cuvintele!

Băi pârlitule,dacă tot nu ai înțeles cum îmi băteam joc de tine mai sus că nu te duce capul,îți dau explicația din DEX pentru ce ai scris mai sus.

Nepotismul este o formă de favoritism, care implică acordarea de avantaje nemeritate pe baza unor legături de rudenie.

Păi mă lăudam eu în fața ta măi coate-goale?Nu observi că nu ai capacitate intelectuală să înțelegi ce scriu,d-apoi ce vând!Asta ai înțeles tu din al doilea post,că mă laud cu banii :))..Bravo amice! Ți se pare că îmi pasă că nu cumperi tu de la mine?Sau alții care comentează? Bravo măi Harpalete!


  • 0

#16 danutlupu

danutlupu

    ATV-ist convins

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 564 posts
  • Gender:Male
  • Location:Iasi
  • Interests:noroi si ravene
  • Nume real:Da, e real !
  • Telefon:Samsung
  • Marca ATV:Bomba 650 xt max
  • Numar ATV:Bafta !

Posted 12 December 2013 - 02:20 PM

Nae, imi plac pozele din albumul tau de familie

Si o dedicatie draga tie cred http://www.youtube.c...h?v=ctDmDEpx8Sk

 


  • 0

#17 nae_brp

nae_brp

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 26 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brasov
  • Nume real:Cosmin LCT
  • Telefon:0766579540
  • Marca ATV:Bombardier Outlander
  • Numar ATV:BV-11-LCT

Posted 12 December 2013 - 02:33 PM

Nae, imi plac pozele din albumul tau de familie

Si o dedicatie draga tie cred http://www.youtube.c...h?v=ctDmDEpx8Sk

 

Tu cu cine votezi amice? Ai aceeași pregătire ca și Marius AG?Același nivel de înțelegere?Ai luat ATV de la mine și ai fost nemulțumit?Sau nu ai observat paralela

dintre Țăranul din Spania ( a se căuta pe www.youtube.com) și ce am scris eu?Nu are rost să vă mai răspund că observ lipsa voastra de judecată.Viață faină frustraților!


  • 0

#18 raoulexus

raoulexus

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 282 posts
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Nume real:raoulexus
  • Telefon:cu antena
  • Marca ATV:Commander/L200
  • Numar ATV:B881BRB

Posted 12 December 2013 - 02:48 PM

Multumim de explicatii, Cosmine!

 

De multa vreme asteptam si opinia vanzatorului.


  • 0

#19 axesnet

axesnet

    Avansat

  • Members
  • PipPip
  • 68 posts
  • Gender:Male
  • Location:Oradea
  • Nume real:Zoran
  • Telefon:0
  • Marca ATV:Can-Am Outlander 800 XT

Posted 12 December 2013 - 02:48 PM

Dupa parerea mea ar fiu un fair play daca cineva are un atv cumparat de la nae_brp si nu este multumit cu marfa cumparata din diferite motive.

O alta varianta este ca cineva a cumparat atv tot de la el si este multumit.

Sa vorbim despre cazuri concrete.


  • 0

#20 raoulexus

raoulexus

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 282 posts
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Nume real:raoulexus
  • Telefon:cu antena
  • Marca ATV:Commander/L200
  • Numar ATV:B881BRB

Posted 12 December 2013 - 03:10 PM

Asa cum am mai susutinut si in alte postari, NU am achizitionat de la LCT Brasov. Am fost la "drive test" cu doua utilaje la interval de un an.

Probabil ca in primavara, o sa merg undercover sa testez si unul cu servo, pe care mi-l doresc acum.

 

Nu o sa ezit sa va impartasesc opinia personala de pârlit fara viata sociala  smile.png


Edited by raoulexus, 12 December 2013 - 03:15 PM.

  • 0




Vanzari ATV ATV Linhai ATV CF Moto