Jump to content



Photo

Ţepe Atv Olx


  • This topic is locked This topic is locked
57 replies to this topic

#1 raoulexus

raoulexus

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 282 posts
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Nume real:raoulexus
  • Telefon:cu antena
  • Marca ATV:Commander/L200
  • Numar ATV:B881BRB

Posted 11 December 2013 - 08:42 AM

Dupa tepele cu utilaje rasturnate/facute din bucati de la Brasov, am mai gasit, in cautarile mele dupa un Outlander '12 - '13 urmatoarele...

 

 

 

 

Attached Files


  • 0

#2 ALH

ALH

    Profesionist

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 338 posts
  • Gender:Male
  • Location:Tg Jiu
  • Nume real:Alin
  • Telefon:0721505155
  • Marca ATV:Linhai Aniversary 300 4X4 & CF Moto X6
  • Numar ATV:GJ 12 ALH & GJ 13 ALH

Posted 11 December 2013 - 09:15 AM

Prima si ultima mi se par grosolane rau.


  • 0

#3 vic09092000

vic09092000

    Profesionist

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 352 posts
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti & Valea Prahovei
  • Nume real:Octavian
  • Telefon:0724
  • Marca ATV:CF Moto X6

Posted 11 December 2013 - 10:21 AM

ultima e de rasul lumii. cat de bou trebuie sa fie un om sa trimita banii asa in neant.

dar va dati seama ca exista si astfel de oameni ca altfel nu ar exista aceste anunturi.


  • 0

#4 ALH

ALH

    Profesionist

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 338 posts
  • Gender:Male
  • Location:Tg Jiu
  • Nume real:Alin
  • Telefon:0721505155
  • Marca ATV:Linhai Aniversary 300 4X4 & CF Moto X6
  • Numar ATV:GJ 12 ALH & GJ 13 ALH

Posted 11 December 2013 - 10:36 AM

Ultima e cea mai noua gaselnita in materie de tepe si a functionat atat de bine incat a fost si mediatizata pe masura.


  • 0

#5 raoulexus

raoulexus

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 282 posts
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Nume real:raoulexus
  • Telefon:cu antena
  • Marca ATV:Commander/L200
  • Numar ATV:B881BRB

Posted 11 December 2013 - 11:14 AM

Sa inceapa joaca!

 

Sa vedem pana unde ajung cu negocierile :)

 

Attached Files


  • 1

#6 vic09092000

vic09092000

    Profesionist

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 352 posts
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti & Valea Prahovei
  • Nume real:Octavian
  • Telefon:0724
  • Marca ATV:CF Moto X6

Posted 11 December 2013 - 04:11 PM

ce nebun esti

clap.gif =))


  • 1

#7 CHRYS

CHRYS

    R. ADMINISTRATOR

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5,621 posts
  • Gender:Male
  • Location:BRASOV
  • Nume real:CHRYS
  • Telefon:0724xxxxxx
  • Marca ATV:YAMAHA GRIZZLY SPECIAL EDITION
  • Numar ATV:BV

Posted 11 December 2013 - 04:40 PM

Sa inceapa joaca!

 

Sa vedem pana unde ajung cu negocierile smile.png

 

Consider ca procedezi foarte bine. Este timpul sa desconspiram acesti tepari.

 

Pe de alta parte si cei naivi sunt datori sa isi ia minimele masuri de precautie, ca nimeni nu ii va tine sub aripa ocrotitoare.

Colegul Raoulexus doar incearca sa ne atraga atentia si BINE FACE asupra noilor metode de pacaleala (tepe) inventate de excroci.


  • 1

#8 raoulexus

raoulexus

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 282 posts
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Nume real:raoulexus
  • Telefon:cu antena
  • Marca ATV:Commander/L200
  • Numar ATV:B881BRB

Posted 11 December 2013 - 05:18 PM

Epopeea continua!

 

Omul e de buna credinta, chiar imi lasa si la pret smile.png

 

Dupa ce am raportat argumentat anunturile catre mercador, admini le-au sters!

 

 

Sa vedem daca imi mai raspunde! Poate ma trezesc cu un Bombardier nou la poarta ....Attached File  teapa 5.jpg   38.09KB   12 downloadsAttached File  teapa 6.jpg   51.4KB   10 downloads


Edited by raoulexus, 11 December 2013 - 05:23 PM.

  • 0

#9 samy.

samy.

    ATV-ist convins

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 668 posts
  • Gender:Male
  • Location:Pitesti
  • Interests:Freedom Powersports
  • Nume real:Samy
  • Telefon:Galaxy S
  • Marca ATV:CF 500 2-A
  • Numar ATV:XYZ

Posted 11 December 2013 - 07:20 PM

Mai interesant ca o telenovela! M-am abonat si eu la vizualizare :)


  • 0

#10 fabian

fabian

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 277 posts
  • Gender:Male
  • Location:Anina
  • Nume real:fabian
  • Telefon:075.......
  • Marca ATV:Honda
  • Numar ATV:no number

Posted 16 December 2013 - 10:29 AM

Daca voi ati inceput telenovela,nu se poate termina in halul asta...NEST EPISODE :) )))

 

Prea frumos sa fie real,sau nu???

 

http://mercador.ro/o...html#0b205a3fbc

 

DRAGOSTE LA PRIMA VEDERE...strawberry.gif

 

  •  
  • Raspunsul tau

    Salut,sunt interesat de ATV,insa nu ai nr de tel. pt a lua legatura.Cum ne putem auzi?

  • Data: 14 dec, 23:25margaritdanielstefan Anunturile utilizatorului

    puteti vedea in aceste fotografii ca atv-ul este în stare perfecta, are 5178 km, benzina, un motor de 650 cc, model 2006, inmatriculat in Romania.
    Pretul final pentru atv este de 3300 euro.
    Nu am avut niciun accidenct si am schimbat recent filtrul de ulei, si placutele de frâna.Cu taxele platite la zi.
    Lucrez in Anglia...si am atv-ul aici...ideea este ca aici nu prea am ce face cu el...actele sunt europene, este inmatriculat in alta tara, deci daca incerc sa il inmatriculez aici ma costa foarte mult...
    Spuneti-mi daca sunteti interesat de achizita atv-ului si pt mai multe poze si detalii la : [email protected]

    Multumesc frumos

  • Data: Ieri, 00:51Raspunsul tau

    Pai ce detalii sa mai ma intereseze...vreau sa-l vad si daca e asa dupa cum arata,sa-l cumpar.Cum facem..IL VREAU :)

  • Data: Ieri, 15:11margaritdanielstefan Anunturile utilizatorului

    Cum spuneam...e aici cu mine in Anglia.
    Cat despre livrare pot spune ca masina sotiei mele am vandut-o prin Transport Car Logistics (www.tcltduk.com)
    Practic functioneaza dupa ideea de third party sau escrow adica...dupa ce am primit datele de transport , voi merge la companie si pregateasc atv-ul, tester, notariat, documentele si contractele pe care le avem de semnat pentru livrare .
    Dupa ce totul este verificat, compania va continua cu livrarea . Compania va va trimite factura de transport, invoice-u,l contractul de vanzare cumparare legalizat de notar cu numarul de urmarire si toate informatiile de plata .
    Plata trebuie sa fie facuta prin transfer bancar catre companie din momentul in care aceasta va fi in custodia lor.
    Ideea este ca dupa plata, atv-ul ajunge la dvs si il puteti testa pentru 5 zile lucratoare la orice service autorizat. Banii raman in contul companiei pana in momentul in care semnati contractul de vazare cumparare trims de acestia (deci doar dupa ce primiti si testati atv-ul, doar cand sunteti sigur de achizitionarea acestuia va treceti CNP-ul si data nasterii si il semnati, daca nu, NU) daca ceva nu e conform cu ce s-a declarat in acte sau orice alta problema, cereti companiei sa vina sa ridice atv-ul si banii vi se vor inapoia in 3 zile lucratoare, bancare
    Transportul pot sa il platesc eu...este vreo 160 de lire...cel putin pentru A3-ul nevestiimi atat am platit
    Atv-ul ajunge cam in 2-3 zile.
    Daca e totul clar si decideti cumpararea atv-ului nu am nevoie decat de datale personale...nume, prenume, adresa, cod posta...si presupun ca in acasa in Romania.
    Eu il pot trimite maine dimineata cel mai devreme. Cum doriti dvs. Si un numar de telefon sa imi lasati in caz ca sunteti decis sa il luati pt ca veti fi contactat de companie sau agentii sai in clipa in care ei trec granita in tara.

    Merci frumos.

     

  • 0

#11 samy.

samy.

    ATV-ist convins

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 668 posts
  • Gender:Male
  • Location:Pitesti
  • Interests:Freedom Powersports
  • Nume real:Samy
  • Telefon:Galaxy S
  • Marca ATV:CF 500 2-A
  • Numar ATV:XYZ

Posted 16 December 2013 - 04:00 PM

Pai zii ca ai drum in Anglia si il poti vedea. Sa vedem, da inapoi?


Edited by samy., 16 December 2013 - 04:01 PM.

  • 0

#12 MariusAG

MariusAG

    Avansat

  • Members
  • PipPip
  • 67 posts
  • Gender:Male
  • Nume real:Marius
  • Telefon:telefon
  • Marca ATV:Can-Am Outlander

Posted 16 December 2013 - 05:51 PM

daca puteti face rost si de nr lui de telefon atunci ar fi superb..O sa primeasca cu siguranta colindatori!


  • 0

#13 iusau

iusau

    Super MEMBRU

  • Super MEMBRU
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,498 posts
  • Gender:Male
  • Nume real:Iuliu Sauca
  • Telefon:Nokia
  • Marca ATV:Can-Am Outlander 1000 XTP
  • Numar ATV:Preferential

Posted 16 December 2013 - 06:47 PM

daca puteti face rost si de nr lui de telefon atunci ar fi superb..O sa primeasca cu siguranta colindatori!

Ma inscriu la colinda.

Imi aduc si sustinatorul de voce - un istoric printre oameni "colindatori" :).


  • 0

#14 raoulexus

raoulexus

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 282 posts
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Nume real:raoulexus
  • Telefon:cu antena
  • Marca ATV:Commander/L200
  • Numar ATV:B881BRB

Posted 17 December 2013 - 06:16 PM

Escrocii dispun de un site clonat al transportatorului!!! Am sesizat Serviciul de Combatere a Criminalitatii Informatice! Sunt foarte bine organizati si actioneaza cu anunturi false si pe autovit

 

CLONA

 

ORIGINAL

 

 

Citat:

 

 

Buna ,

Am primit emailul dumneavoastra si am vazut ca sunteti interesat de masina mea Mitsubishi Outlander din  anul 2008 pe care o am la vanzare  pe internet la pretul de 7200 EURO.

Masina am cumparat-o in 2008 din reprezentanta,   sunt primul proprietar al masini .  Masina se afla in Targoviste in garaj , acolo unde am  eu  domiciliu .

Taxa de mediu nu am recuperat-o . Ofer dovada.

Arata si merge perfect, niciodata nu a fost lovita si niciodata nu am avut probleme cu ea la motor sau la  cutia de viteze sau alte probleme grave . Am carte service si sunt trecute in ea toate reviziile pana in prezent.

As fi preferat sa vorbim toate aceste lucruri la telefon dar din pacate nu am acces la telefon deoarece eu ma aflu in Anglia unde locuiesc de 6 ani si aici lucrez ca soldat angajat in armata Angliei.  Acum sunt intrun stagiu de pregatire de 6 luni intro baza militara si nu avem acces la telefoane, avem doar acces la internet si acesta fiind monitorizat .

Masina o vand deoarece in tara nu mai am pe nimeni , singurul care il  aveam in tara era fratele meu care de 2 luni a plecat si el cu sotia sa in America. Iar eu aici nu o pot folosi ca se conduce pe partea cealalta .

Masina o cumparasem pentru fratele meu si pentru cand mai mergeam eu in tara la el, sa am cu ce umbla dar acum el fiind  plecat nu ma mai leaga nimic de Romania si din acest motiv vreau sa o vand , nu are rost sa mai platesc impozite si taxe dupa ea daca nu o foloseste nimeni , plus ca ar fi pacat sa stea in garaj sa se strice nefiind utilizata, inca masina e ca noua.

Daca sunteti intradevar interesat de masina si vreti sa o cumparati eu pot sa imi iau bilet de avion si sa vin in Romania pentru a incheia vanzarea.
Pentru a pleca din unitatea trebuie sa fac o cereere comandantului de parasire de tara si nu am voie mai mult de 6 zile sa stau plecat!

Eu vin in tara sa fac vanzarea masini, numai daca sunt sigur ca dumneavoastra chiar vreti sa imi cumparati masina si ca aveti banii disponibili pentru acest lucru, nu imi permit sa risc sa imi iau liber din unitate si sa vin in tara doar pentru o plimbare .

Masina, garantez  ca este intr-o perfecta stare de functionare si ca niciodata nu a fost accidentata. Accept orice fel de test inainte de a face contractul de vanzare cumparare, inclusiv la reprezentanta !

Aveti mai jos toate datele masini :

Mitsubishi Outlander,  fabricatie 2008 , 
 
Motor 2.0 TDI, diesel , cutie manuala, 140 cai putere,  79.000 km reali

Clima, 4 geamuri electrice, incalzire scaune ,  radio CD, comenzi volan si reglabil, genti aluminiu+4 cauciucuri iarna, oglizi electrice si rabatabile, trapa electrica, 4 airbaguri, ABS, ESP, 4x4, interior alcantara .

Itp-ul l-am facut eu acum in primavara cand am fost acasa , asigurarea e pana anul viitor in martie
Consumul nu trece de 6- 6,5 in afara orasului si maxim 9 in oras .

AM ATASAT LA ACEST EMAIL SI NISTE POZE LA CALITATE MAI BUNA CARE LE AVEAM !!!

Din cauza ca nu pot comunica la telefon am incercat in acest email sa fiu cat mai explicit , sper ca m-am facut intru totul inteles.
Daca doriti sa facem aceasta afacere trimiteti-mi un mail pentru a va explica modalitatea prin care putem incheia vanzarea fara niciun fel de probleme pentru amandoi !

Cu stima ,
Constantin Rupea


  • 0

#15 cosminozo

cosminozo

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 216 posts
  • Gender:Male
  • Location:brasov
  • Nume real:cosmin
  • Telefon:samsung
  • Marca ATV:cf moto x8 eps

Posted 17 December 2013 - 08:10 PM

Ce poezii au escrocii in ziua de azi,te doare capu,mai ca era sa-l credscared.gif


  • 1

#16 iusau

iusau

    Super MEMBRU

  • Super MEMBRU
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,498 posts
  • Gender:Male
  • Nume real:Iuliu Sauca
  • Telefon:Nokia
  • Marca ATV:Can-Am Outlander 1000 XTP
  • Numar ATV:Preferential

Posted 17 December 2013 - 11:09 PM

Chiar asa .... mint unii de nu-ti vine sa crezi ca nu e adevarat ... din pacate nu-s actori.

 

Eu am mai vazut din astea si in urma cu cativa ani dar credeam ca e la un nivel mai redus adica efectiv cate un "nime-n drum" pune anunturi si poate musca cineva ... dar se pare ca e vorba de ceva organizat.

 

Eu zic ca nu peste multa vreme ii vedem pe la televizor. Eu le tin pumnii sa ajunga "actori" celebri.


Edited by iusau, 17 December 2013 - 11:09 PM.

  • 0

#17 MariusAG

MariusAG

    Avansat

  • Members
  • PipPip
  • 67 posts
  • Gender:Male
  • Nume real:Marius
  • Telefon:telefon
  • Marca ATV:Can-Am Outlander

Posted 17 December 2013 - 11:57 PM

Magariile astea au fost deja sesizate..iar daca cei de la Service vor cere detalii despre cei care au postat anunturile pe mercador si tocmai..cu siguranta vor fi prinsi. E destul adresa de IP cu,care sa logat pe site.Oricum tin sa cred ca nu sunt atat de idioti sa se logheze cu IP lor real...din moment ce au fost atat de inteligenti sa cloneze un site care este momentat in reparatii.

 

genu asta de oameni fac bani la greu pe ebay si amazon,si nu de ieri sau de azi..ci de ani de zile...Sti vorba aia..daca nu ar exista prosti..ar muri smekerii de foame :)


  • 1

#18 dyanyta68

dyanyta68

    ATV-ist veteran

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,150 posts
  • Gender:Female
  • Location:URICANI-HD
  • Interests:ATV PASIUNE
  • Nume real:diana
  • Telefon:FARA FIR
  • Marca ATV:POLARIS SPORTSMAN 550 EPS-EFI
  • Numar ATV:DYA 79

Posted 18 December 2013 - 09:47 PM

O telenovela ca in Tanar si Nelinistit, felicitari coegilor pentru timpul si rabdarea de a desconspira aceste fraude majore! wizard.gif


Edited by dyanyta68, 18 December 2013 - 09:50 PM.

  • 0

#19 ALH

ALH

    Profesionist

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 338 posts
  • Gender:Male
  • Location:Tg Jiu
  • Nume real:Alin
  • Telefon:0721505155
  • Marca ATV:Linhai Aniversary 300 4X4 & CF Moto X6
  • Numar ATV:GJ 12 ALH & GJ 13 ALH

Posted 20 January 2014 - 09:47 AM

Salutare,

 

Ma folosesc de acest topic deschis tocmai in ideea prevenirii unor tepe pentru a mai sesiza inca una.

 

Atasez mai jos cateva imagini cu anuntul si raspunsul primit de la "proprietar" . Mai departe nu am mers pentru ca rezultatul final il stiti cu totii.

 

Concluziile le trageti voi!

 

Attached File  Anunt.jpg   131.52KB   11 downloads Attached File  Anunt1.jpg   139.83KB   7 downloads Attached File  Anunt2.jpg   158.45KB   5 downloads Attached File  Raspuns.jpg   103.76KB   7 downloads


  • 0

#20 Horia14

Horia14

    Super ATV-ist

  • Super MEMBRU
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,715 posts
  • Gender:Male
  • Location:Medias
  • Nume real:Horia Lapadat
  • Telefon:0749331783
  • Marca ATV:CAN AM 1000 XTP
  • Numar ATV:SB 12 CJH

Posted 20 January 2014 - 11:08 AM

Eu am încercat sa merg mai departe, mult mai departe pentru a putea deconspira tot mecanismul pentru că mă aștept ca la un moment dat să se treacă de la tatonări asupra labilității cumpărătorului la  ”hai să trimiți niște bani pentru timbre, transport, orice, etc.” și sunt extraordinar de curios cum reușește vânzătorul să se inoculeze pe sub pielea credulului și cât de fleț trebuie să fie acesta !?

 

Nu știu dacă o să mai primesc acum un răspuns pentru că și au am conversat cu același personaj ...


  • 0




Vanzari ATV ATV Linhai ATV CF Moto