Jump to content



Photo

Proleasing


  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1 matteo_tgv

matteo_tgv

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 210 posts
  • Location:Targoviste
  • Interests:Tot ce zboara si tot ce stie off-road (si multe alte, dar care nu au legatura cu acest forum)
  • Nume real:Dan MATEI
  • Telefon:0722 932936
  • Marca ATV:King Quad 700 si Linhai Worker 4x4
  • Numar ATV:DB 11 AXS

Posted 01 October 2007 - 01:57 PM

Sal,

dupa o indelungata experientza si lucru cu o gramada de firme de leasing (penca unii clienti vor ei o firma anume, asta e), atat pentru mine, cat si pentru clientii mei, am ajuns la conlcuzia ca cei mai buni sunt, de departe, Proleasing IFN SA din Ploiesti. Va puteti face actele si formalitatile la orice reprezentantza Ford din tzara, penca sunt din acelasi grup de firme.

O echipa dinamica, serioasa, orientata spre client.

Rapiditate, seriozitate, dobanzi mici, transparentza, flexibilitate si intelegere.

Numerele vin imediat (uneori ai zice ca au fabrica de numere la ei la sediu).

Am numai cuvinte de lauda despre ei. Eu am incurcat de vreo 2 ori niste borcane cu ei (odata cu o serie de sasiu si apoi cu un ATV omologat in Europa sub alt nume si, in ambele situatii, au trebuit sa refaca ei o gramada de hartii interne si de asigurare) dar au salvat situatia rapid si fara sa-mi scoata ochii. Alta data nu am avut cum sa dau clientului numere provizorii, ca asa a fost situatia si ei s-au dat peste cap si am avut numere definitive in 2 zile !!! Nu ca as sfatui pe cineva sa se ia dupa mine, dar eu zic ca modul asta al lor de lucru cu clientii si felul in care fac fatza chestiunilor neprevazute si neplacute spune foarte mult despre calitatea lor.

Si, in calitate de furnizor, mi-am vazut banii mereu rapid si, atunci cand a fost necesar, chiar si inainte de livrare. Dupa altii am cam stat...

Forget about orice alta firma de leasing. Nici unii nu se compara cu Proleasing. Asa cum, in partea de service si intretinere, cei mai tari sunt Top Quad din Campina si Eurotech din Sibiu, asa, la capitolul leasing, conduce detasat Proleasing.

Si de la Eurial mi-am vazut banii repede, dar au cam plans clientii dupa numerele definitive ca au venit greu...

My 50 cents ...

Bafta,
Matteo
  • 0

#2 SPV13R

SPV13R

    ATV-ist veteran

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,537 posts
  • Location:Bucuresti - Brasov
  • Nume real:stanescu petru
  • Telefon:745383430
  • Marca ATV:SUZUKI/YAMAHA/CFMOTO
  • Numar ATV:B-XX-XEB

Posted 06 October 2007 - 01:18 PM

eu nu am lucrat cu proleasing inca, dar tot ce spui tu despre ei mi s-a intamplat la eurial, f tari din toate pct de vedere.
Am reusit livrari si in 24 de ore la ei.
  • 0

#3 matteo_tgv

matteo_tgv

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 210 posts
  • Location:Targoviste
  • Interests:Tot ce zboara si tot ce stie off-road (si multe alte, dar care nu au legatura cu acest forum)
  • Nume real:Dan MATEI
  • Telefon:0722 932936
  • Marca ATV:King Quad 700 si Linhai Worker 4x4
  • Numar ATV:DB 11 AXS

Posted 29 November 2007 - 01:14 PM

Sal,

tocmai am vorbit cu un client care a trecut printr-o perioada grea si a avut intarziere de 3 luni la plata ratelor .... A gasit intelegere si l-au pasuit. Alta firma probabil ca l-ar fi executat de mult.

Bafta,
Matteo
  • 0

#4 Richelieu

Richelieu

    Membru Arfos

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,466 posts
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Nume real:Mircea Muntean
  • Telefon:724031626
  • Marca ATV:Suzuki KingQuad 700

Posted 29 November 2007 - 08:09 PM

Eh...nu cred ca te executa nici o firma de leasing, daca esti cooperant si le prezinti problemele intr-un mod potrivit. Daca te faci ca ploua....e altceva. Conteaza mult si felul in care pui problemele.
  • 0

#5 atv_smiley

atv_smiley

    Avansat

  • Members
  • PipPip
  • 83 posts
  • Gender:Male
  • Location:Tg-Mures
  • Nume real:Szekely Elod
  • Telefon:0745840643
  • Marca ATV:inca nu am...:(
  • Numar ATV:as vrea sa am deja:)

Posted 12 January 2008 - 01:23 AM

As avea o intrebare. La proleassing se poate face leasing pentru orice tip de atv? De exemplu(chiar ca numai un exemplu banal:D) as vrea sa cumpar un renegade si pot face la ei leasingul? Mersi

Edited by atv_smiley, 12 January 2008 - 01:24 AM.

  • 0

#6 budy

budy

    ATV-ist convins

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 532 posts
  • Gender:Male
  • Location:SINAIA SI BUCURESTI
  • Nume real: LUCIAN
  • Telefon:0723359171
  • Marca ATV:nu mai am momentan
  • Numar ATV:fara

Posted 13 January 2008 - 03:22 PM

orice cu cat mai scump cu atat mai bine pentru ei
incearca si la astia EURIAL LEASING IFN S.A. si S.C. TBI LEASING IFN SA

Edited by budy, 13 January 2008 - 03:23 PM.

  • 0

#7 atv_smiley

atv_smiley

    Avansat

  • Members
  • PipPip
  • 83 posts
  • Gender:Male
  • Location:Tg-Mures
  • Nume real:Szekely Elod
  • Telefon:0745840643
  • Marca ATV:inca nu am...:(
  • Numar ATV:as vrea sa am deja:)

Posted 13 January 2008 - 09:06 PM

mersi mersi biggrin.gif
  • 0

#8 myATV

myATV

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 4 posts
  • Gender:Male
  • Nume real:marius
  • Telefon:0732957759
  • Marca ATV:linhai
  • Numar ATV:br 79 atv

Posted 31 January 2008 - 04:32 PM

QUOTE (matteo_tgv @ Oct 1 2007, 01:57 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Sal,

dupa o indelungata experientza si lucru cu o gramada de firme de leasing (penca unii clienti vor ei o firma anume, asta e), atat pentru mine, cat si pentru clientii mei, am ajuns la conlcuzia ca cei mai buni sunt, de departe, Proleasing IFN SA din Ploiesti. Va puteti face actele si formalitatile la orice reprezentantza Ford din tzara, penca sunt din acelasi grup de firme.

O echipa dinamica, serioasa, orientata spre client.

Rapiditate, seriozitate, dobanzi mici, transparentza, flexibilitate si intelegere.

Numerele vin imediat (uneori ai zice ca au fabrica de numere la ei la sediu).

Am numai cuvinte de lauda despre ei. Eu am incurcat de vreo 2 ori niste borcane cu ei (odata cu o serie de sasiu si apoi cu un ATV omologat in Europa sub alt nume si, in ambele situatii, au trebuit sa refaca ei o gramada de hartii interne si de asigurare) dar au salvat situatia rapid si fara sa-mi scoata ochii. Alta data nu am avut cum sa dau clientului numere provizorii, ca asa a fost situatia si ei s-au dat peste cap si am avut numere definitive in 2 zile !!! Nu ca as sfatui pe cineva sa se ia dupa mine, dar eu zic ca modul asta al lor de lucru cu clientii si felul in care fac fatza chestiunilor neprevazute si neplacute spune foarte mult despre calitatea lor.

Si, in calitate de furnizor, mi-am vazut banii mereu rapid si, atunci cand a fost necesar, chiar si inainte de livrare. Dupa altii am cam stat...

Forget about orice alta firma de leasing. Nici unii nu se compara cu Proleasing. Asa cum, in partea de service si intretinere, cei mai tari sunt Top Quad din Campina si Eurotech din Sibiu, asa, la capitolul leasing, conduce detasat Proleasing.

Si de la Eurial mi-am vazut banii repede, dar au cam plans clientii dupa numerele definitive ca au venit greu...

My 50 cents ...

Bafta,
Matteo





un numar de telefon de la pro leasing, pot obtine de la voi ?
  • 0




Vanzari ATV ATV Linhai ATV CF Moto