Jump to content



Photo

Vand 2 Anvelope Maxxis 25X8-12

anvelope MAXXIS 25x8-12

  • This topic is locked This topic is locked
6 replies to this topic

#1 3works

3works

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 4 posts
  • Nume real:Paul
  • Telefon:0729909185
  • Marca ATV:Linhai

Posted 02 February 2016 - 09:50 AM

Salut,

 

Vând doua anvelope ATV MAXXIS,uzura 20%, dimensiune 25x8-12,fără tăieturi.
Pret 380 lei neg.

Prețul este pentru ambele bucati.

Tel: 0729909185

Predare personala Bucuresti si Ploiesti.

 

Attached File  IMAG0525.jpg   205.08KB   0 downloads Attached File  IMAG0526.jpg   135.37KB   0 downloadsAttached File  IMAG0527.jpg   255.85KB   0 downloadsAttached File  IMAG0529.jpg   144.44KB   0 downloadsAttached File  IMAG0533.jpg   266.18KB   0 downloadsAttached File  IMAG0532.jpg   100.19KB   0 downloadsAttached File  IMAG0531.jpg   189.39KB   0 downloads

 

Attached Files


  • 0

#2 dr.crinel

dr.crinel

    Super Doctor

  • Super MEMBRU
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,600 posts
  • Gender:Male
  • Location:Zalau - Salaj
  • Nume real:Crinel-Silviu
  • Telefon:Aifon
  • Marca ATV:Cf Moto X8 CF820 LE EPS
  • Numar ATV:SJ-xx-VET

Posted 02 February 2016 - 06:49 PM

Uzura 20% ?! Poate 80% si asa ramane profil de 20%.
Daca erai un membru activ nu adaugam comentariu dar târgul de pocnitori nu e aici!

Bafta!
  • 1

#3 cvalro

cvalro

    ATV-ist veteran

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,209 posts
  • Gender:Male
  • Nume real:Cojocaru Valentin
  • Telefon:0740161513
  • Marca ATV:ex CF Moto X8
  • Numar ATV:primarie

Posted 02 February 2016 - 09:06 PM

L-ai "pocnit" suficient de bine ca sa isi revina la realitate.

Sper sa functioneze 


  • 0

#4 3works

3works

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 4 posts
  • Nume real:Paul
  • Telefon:0729909185
  • Marca ATV:Linhai

Posted 02 February 2016 - 09:27 PM

Eu cu cat le-am cumparat, cu atat le dau. Deoarece pe linhai am alt profil pe spate si pe 4x4, pe suprafata dura nu "calca" cum trebuie. My bad ca nu m-am gandit la problema asta cand le-am luat. Ele provenind dupa un can am, in fine de stiut ca pe viitor sa "evit" sa pun anunturi sau intrebari pe acest forum, am observat ca imediat se raspunde ironic. O seara buna!
  • 0

#5 CHRYS

CHRYS

    R. ADMINISTRATOR

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5,620 posts
  • Gender:Male
  • Location:BRASOV
  • Nume real:CHRYS
  • Telefon:0724xxxxxx
  • Marca ATV:YAMAHA GRIZZLY SPECIAL EDITION
  • Numar ATV:BV

Posted 02 February 2016 - 09:53 PM

Dreptul de a mai posta, sau a nu mai posta, pe acest forum iti apartine !

De regula nu comentam asupra preturilor produselor expuse spre vanzare ,dar in cazul tau sau al altora care consideram ca incearca sa pacaleasca in vre-un fel comunitatea noastra, in mod sigur intervenim si vom interveni !

 

Spor la vanzare in continuare ! (in cazul in care mai doresti sa publici acest anunt)


  • 0

#6 dr.crinel

dr.crinel

    Super Doctor

  • Super MEMBRU
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,600 posts
  • Gender:Male
  • Location:Zalau - Salaj
  • Nume real:Crinel-Silviu
  • Telefon:Aifon
  • Marca ATV:Cf Moto X8 CF820 LE EPS
  • Numar ATV:SJ-xx-VET

Posted 02 February 2016 - 11:15 PM

Paul, nu suntem noi cei mai rai si chiar imi pare rau ca ti-o spun asa insa e singurul mod in care pot: ti-ai cam luat teapa cu aceste anvelope.

Mai ales daca este asa cum ne-ai spus, ca le-ai cumparat pentru Linhai-ul tau.

Sunt o parte pe acest forum care au o experienta in spate si cunosc unele aspecte si detalii ale unor anvelope care si-au trait viata. 

Poate specificatia cu 20% uzura ai preluat-o din anuntul de cand le-ai cumparat insa fara suprare am scris si in prima postare, uzura e spre 80%.

 

Acuma deciziile iti apartin cu pastrarea anuntului sau nu, insa ca si invatatura de minte: daca iti faceai o prezentare si stiam de tine ca ai vrea sa iti cumperi aceste anvelope si sa le tii de bune; si mai ales daca ne mai si aratai o poza doua, nu cred ca ajungeai aici. 

 

Daca vrei sa intram in detalii putin, crezi ca nu "calca" bine daca pui aceste anvelope pe fata avand pe 24 pe spate? Daca pe spate ar fi anvelope bune iar pe aceste de pe fata le-ai tine undeva la 0.3 atm ~ 4-5 PSI nu ar fi probleme nici in 4x4.

 

Vezi ca poti sa primesti si sfaturi, doar ca nu avem de unde sa stim cam ce gandesti ;)


  • 0

#7 Horia14

Horia14

    Super ATV-ist

  • Super MEMBRU
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,715 posts
  • Gender:Male
  • Location:Medias
  • Nume real:Horia Lapadat
  • Telefon:0749331783
  • Marca ATV:CAN AM 1000 XTP
  • Numar ATV:SB 12 CJH

Posted 03 February 2016 - 08:36 AM

De fapt discuția se învârte în jurul unor principii, respectarea lor și nu în ultimul rând despre corectitudine și conservarea demnității personale.

Hai să vedem cum stă treaba ... Pe forum s-au statuat niște reguli prin care, dacă nu te interesează produsul promovat într-un topic de vânzări, să nu intervenim adăugând comentarii de nici un fel pentru a nu influența sau perturba toată treaba.

Nimic rău în asta, dar ...aici intervine un mare DAR !

 

Este firesc și natural ca atunci când prezentăm un produs, să-i scoatem în evidență aspectele pentru care el mai poate fi util chiar și în starea de obiect folosit, dar atunci când induci în eroare în mod evident, atunci când minți, caracterul propriei persoane se trădează, spune lucruri deloc măgulitoare despre tine.

Din păcate o prea mare parte dintre noi încercăm pur și simplu să prezentăm o stare falsă a ceea ce dorim să vindem, mințim !

Mi-am mușcat limba de multe ori încercând să respect principiul topicurilor de vânzări, când erau prezentate diverse chestii cu vârste matusalemice ca fiind ”noi”, cauciucuri compromise aproape 100% ca fiind ”aproape noi” și exemplele pot continua, dar de data asta sparg tăcerea și vă spun că atunci când nu iei atitudine din postura de persoană care se ocupă cu salubrizarea forumului, devii complice. Complice devine și forumul în sine când promovează înșelătoria și cred că nu trebuie să ne ascundem în spatele scuzei: ”corectitudinea textului anunțului este responsabilitatea exclusivă a celui care îl redactează.”

Apunând astea, îmi manifest sprijinul față de cei care au luat atitudine în cazuri flagrante asigurându-i că de dragul unui numeric îndoielnic și dubios nu trebuie să sacrificăm aerul în întreg apartamentul. După ce folosim toaleta este indicat să tragem apa.

 

N-am nimic împotriva lui Paul și cu siguranță exemplul lui nu este cel mai grav nici când a încercat acea penibilă motivare, dar ne amintim cu siguranță despre câteva dispute care frizau grotescul prin argumentele invocate de către cei care invadau acest forum sau erau discutați pe el din cauza lucruri dubioase pe care încercau să le vândă. Nu cred că avem nevoie de așa ceva.

 


  • 2





Also tagged with one or more of these keywords: anvelope, MAXXIS, 25x8-12

Vanzari ATV ATV Linhai ATV CF Moto