Jump to content



Photo

Parere Atv Cn Moto/campbell 650


  • This topic is locked This topic is locked
7 replies to this topic

#1 danielgrig

danielgrig

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 153 posts
  • Gender:Male
  • Location:Vatra Dornei-Suceava
  • Interests:Atv-uri,tractoare
  • Nume real:Grigorescu Daniel
  • Telefon:htc
  • Marca ATV:Linhai Worker 4x4

Posted 05 April 2016 - 08:59 PM

Buna seara!Ce parere aveti despre acest Atv?

http://olx.ro/oferta...html#4532cdab61

Am vorbit cu vanzatorul,care este de la mine din oras si a zis ca Atv-ul se mai nu numeste si campbell.Am cautat pe internet si nu am gasit mai nimic informatii despre aceasta marca,doar ca este chinezeasca,nici piese nu am gasit nimic.Vanzatorul a mai zis ca nu ii merge kilometrajul,dar trebuie schimbata o dioda ca sa merga si a mai zis ca are delco(sau cum se scrie)de Dacie.

Acest motor in 2 cilindrii cam cat ar consuma,avand in vedere ca e pe carburator?Vanzatorul a zis ca Atv-ul consuma mai putin decat un Linhai,se poate sa fie adevarat?A zis ca a mers cu el 3-4 ore si a consumat in jur de 6 litrii.

Am vazut ca si pe forum a mai fost la vanzare un model exact ca acesta http://atvforum.ro/i...ri-second-hand/

In concluzie,s-ar merita acest Atv sau sa mai pun niste bani si sa cumpar un Linhai 300?Va intreb pe voi,cei care va pricepeti ca sa nu fac o prostie sa-l iau si dupa sa regret ca nu gasesc piese sau mai stiu eu ce..


  • 0

#2 Adi Radu

Adi Radu

    ATV-ist veteran

  • Super MEMBRU
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,094 posts
  • Gender:Male
  • Location:Sighisoara/ Tg Mures /Bucuresti /Romania
  • Interests:Unde se termina asfaltul incepe distractia!
  • Nume real:Adi Radu
  • Telefon:0747511555
  • Marca ATV:UTV Cf Moto 600/Outlander 650 XT/ Outlander L 570 DPS
  • Numar ATV:Urmeaza /MS26MFA/

Posted 05 April 2016 - 09:33 PM

Tu m-ai convins cand ai spus Delcou  , sa nu intelegi gresit dar cand auzi ca deja au fost facute modificari de genu .. lasa asa si mergi mai departe . Un alt minus ar fi cutia de viteze manuala .. Cate atv-uri au cutie manuala ?  ( Nu bagam quadul in ecuatia asta el e din alta categorie )

Eu iti recomand sa te uiti spre un linhai


  • 0

#3 pitesti

pitesti

    Aventurier fricos

  • Moderatori
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3,754 posts
  • Gender:Male
  • Location:Pitesti
  • Nume real:Marius
  • Telefon:0732
  • Marca ATV:CF MOTO 500A
  • Numar ATV:primul

Posted 06 April 2016 - 06:06 AM

CN Moto = China Moto. Ceva de genul "Dadidas" original.
In alta ordine de idei, un motor cu doua pistoane nu are cum sa consume mai putin decat unul cu un piston.
Deja ai sesizat ca nu ai gasit niciun fel de piese de schimb pentru el. Si vanzarorul a sesizat asta.
Adi ti-a recomandat Linhai. E bine ca ai intrebat. Mergi pe Linhai. Este perfect pentru tine.
  • 0

#4 danielgrig

danielgrig

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 153 posts
  • Gender:Male
  • Location:Vatra Dornei-Suceava
  • Interests:Atv-uri,tractoare
  • Nume real:Grigorescu Daniel
  • Telefon:htc
  • Marca ATV:Linhai Worker 4x4

Posted 06 April 2016 - 10:27 PM

Ok.cred ca o sa merg pe Linhai,dar eu as fi vrut ceva mai mare(nu imi permite bugetul un Linhai de 400 sau 500)si de asta am zis acesta,mai ales ca e la mine in oras.

Totusi nu sunt sigur daca imi iau un alt Atv deoarece as avea de ales intre el si tractor,iar tractorul imi e mult mai util,dar eu as vrea si Atv.Multumesc!


  • 0

#5 Andrei HD

Andrei HD

    ATV-ist convins

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 826 posts
  • Gender:Male
  • Location:TIMISOARA - VATA
  • Nume real:Andrei
  • Telefon:0721/...,...
  • Marca ATV:CF MOTO 820 LE
  • Numar ATV:HD 14 XLX

Posted 06 April 2016 - 11:01 PM

Îți recomand, la fel ca si colegi, sa mai strângi bani si sa te orientezi către un LinHai dacă îți este mai de folos decât un tractor, aici tu trebuie sa pui in balanța.

Am ieșit mai demult cu un băiat care avea acest model de atv, imi spunea ca motorul si CV este de Subaru si diverse "avantaje si beneficii" vândute pervers de un dealer. Atvul nu are nici o legătura cu marca menționata sau cu prea multe avantaje in offroad. Diferențialul spate este liber la fel ca cel de pe fata. Piese nu se găsesc si aceasta model cred ca nu se mai fabrica nici măcar in China. Dacă o sa cauți pe net cred ca o sa găsești mai multe de vânzare, unul era chiar de vanzare pt piese(in Arad cred).

Uita de acest model.
  • 0

#6 CHRYS

CHRYS

    R. ADMINISTRATOR

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5,620 posts
  • Gender:Male
  • Location:BRASOV
  • Nume real:CHRYS
  • Telefon:0724xxxxxx
  • Marca ATV:YAMAHA GRIZZLY SPECIAL EDITION
  • Numar ATV:BV

Posted 06 April 2016 - 11:12 PM

Cu toate ca suntem pe un forum dedicat ATV-urilor daca este sa trebuiasca sa alegi strict intre ATV si tractor ,parerea mea alege tractorul ,cu acesta poti rezolva diverse probleme care pot aduce beneficii materiale ,pe cand cu ATV-ul poti " unge"doar partea sufletului.

Deci fa bani cu tractorul sa iti porti lua alt ATV. Invers in mod sigur nu se poate.


  • 0

#7 pitesti

pitesti

    Aventurier fricos

  • Moderatori
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3,754 posts
  • Gender:Male
  • Location:Pitesti
  • Nume real:Marius
  • Telefon:0732
  • Marca ATV:CF MOTO 500A
  • Numar ATV:primul

Posted 07 April 2016 - 04:17 AM

Si eu votez tot pentru tractor.
  • 0

#8 danielgrig

danielgrig

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 153 posts
  • Gender:Male
  • Location:Vatra Dornei-Suceava
  • Interests:Atv-uri,tractoare
  • Nume real:Grigorescu Daniel
  • Telefon:htc
  • Marca ATV:Linhai Worker 4x4

Posted 07 April 2016 - 02:28 PM

Va multumesc mult pentru sfaturi,mai ales si cele despre tractor.

In final,o sa aleg un Linhai 300 4x4 sau un tractor,in functie de cum stau cu banii(la tractor chestia e ca daca se strica piesele sunt destul de scumpe sau la unele modele nu prea se gasesc,pe cand la un Linhai din cat am mai citit aici pe forum piesele se gasesc foarte usor si sunt destul de ieftine,dar ce pot face cu un tractor nu o sa pot face niciodata cu un Atv si poate o sa astept pana fac 18 ani si atunci o sa imi cumpar tractor).O zi buna!


  • 0




Vanzari ATV ATV Linhai ATV CF Moto