Jump to content



Photo

Cutie Plastic Kolpin - Probleme


  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1 VlaadTM

VlaadTM

    Avansat

  • Members
  • PipPip
  • 72 posts
  • Nume real:Vlaad
  • Telefon:0700000000
  • Marca ATV:Suzuki King Quad 750AXI

Posted 21 May 2016 - 11:04 AM

Buna ziua, am si eu o cutie kolpin in spate, dar am urmatoarele probleme... la orice tura, nu prea pot depozita mai nimic in ea, ba intra praf, ba noroi , ba apa.. Existra vre o solutie sa nu mai am probleme cu ea? Ma gandeam la ceva cheder de geam sau ceva.. Voi aveti probleme cu ale voastre?


  • 0

#2 pitesti

pitesti

    Aventurier fricos

  • Moderatori
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3,754 posts
  • Gender:Male
  • Location:Pitesti
  • Nume real:Marius
  • Telefon:0732
  • Marca ATV:CF MOTO 500A
  • Numar ATV:primul

Posted 23 May 2016 - 11:39 AM

Pai cred ca un cheder mai bine pozitionat ti-ar rezolva problema. Vezi la Dedeman, Brico Depot, sau ceva Practiker o sa gasesti variante multiple de chedere. 

De intrat apa nu ar trebui sa intre, cu atat mai putin praf. Incearca sa vezi daca poti pune chederul pe capac. Am un sentiment ca ar tine mai bine.


  • 0

#3 ALH

ALH

    Profesionist

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 338 posts
  • Gender:Male
  • Location:Tg Jiu
  • Nume real:Alin
  • Telefon:0721505155
  • Marca ATV:Linhai Aniversary 300 4X4 & CF Moto X6
  • Numar ATV:GJ 12 ALH & GJ 13 ALH

Posted 23 May 2016 - 12:19 PM

Daca te referi strict la acest model de cutie de la Kolpin atunci intr-adevar ai o problema de etanseitate. Detin acelasi model si sunt pe cale sau cel putin asa sper, de a remedia acest neajuns. Am ales un cheder auto adeziv de tip E. Se gaseste in magazinele de bricolaj si costa in jur de 4 lei / metru. Am decis sa il aplic pe interiorul capacului insa din lipsa de timp inca nu am reusit sa-l montez. Te anunt de rezultat de indata ce il voi aplica.

Attached Files


  • 0




Vanzari ATV ATV Linhai ATV CF Moto