Jump to content



Photo

De Unde Sa Cumpar ?


  • This topic is locked This topic is locked
22 replies to this topic

#1 petzah

petzah

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 5 posts
  • Nume real:Petrut Zah
  • Telefon:0743906115
  • Marca ATV:cf moto
  • Numar ATV:-

Posted 14 August 2016 - 11:05 AM

Va salut ! 

Sunt nou pe forum , as dori sa achizitionez un CFMOTO Cforce 550 fara EPS si nu stiu la ce firma sa apelez ... As vrea sa imi dati niste sfaturi/pareri . Ca optiuni ar fi : ATVRom , Authentic-Spirit si cf moto romania care banuiesc ca este site-ul lor oficial ... 

Pretul cu TVA peste tot este 5990 Euro . Ati beneficiat de vreoun discount la vreouna din aceste firme ? As avea sanse sa obtin si eu unul ?

 

Va multumesc !


Edited by Sumi, 31 January 2018 - 10:11 AM.

  • 0

#2 seby2000

seby2000

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 13 posts
  • Gender:Male
  • Nume real:berar sebastian
  • Telefon:Iphone 6 plus
  • Marca ATV:cf moto 550
  • Numar ATV:CJ 17 FTF

Posted 15 August 2016 - 09:04 AM

salut am eu un cf moto 550 fara eps de vanzare 1200 km pret 5500 eur


Attached File  IMG_0860.JPG   166.86KB   1 downloadsAttached File  IMG_0884.JPG   157.81KB   1 downloads


atv-ul este achizitionat de la authentic spirit din cluj napoca este in garantie 2 ani cu reviziile la zii 


Attached File  IMG_0883 (1).JPG   136.17KB   1 downloads


  • 0

#3 pitesti

pitesti

    Aventurier fricos

  • Moderatori
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3,754 posts
  • Gender:Male
  • Location:Pitesti
  • Nume real:Marius
  • Telefon:0732
  • Marca ATV:CF MOTO 500A
  • Numar ATV:primul

Posted 15 August 2016 - 10:07 AM

Salut,
Dealerii oficiali sunt: Atvrom, Authentic Spirit, Motoboom si, mai nou intrat pe piata, Asp Group (www.aspshop.ro). De ultimii eu nu stiu prea multe. Sunt din Cehia si au intrat in mai multe tari.
Primii trei (ordinea ti-o alegi tu) sunt traditionali si cei mai seriosi. Fiecare din ei au plusuri si minusuri, nu sunt perfecti. Decizia este doar a ta.

Edit: in privinta www.cfmotoromanaia.ro acesta nu este site-ul oficial. Eu stiu al cui este dar, ca si invatatura pentru toti cei care cititi aici, niciun site care nu are datele de contact trecute cat mai clar si cat mai vizibil si cat mai verificabile, nu este de incredere.
  • 0

#4 petzah

petzah

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 5 posts
  • Nume real:Petrut Zah
  • Telefon:0743906115
  • Marca ATV:cf moto
  • Numar ATV:-

Posted 15 August 2016 - 11:41 AM

@seby2000 prefer sa il iau nou , eventual pe firma si ies la un pret asemanator ... EPS-ul nu ma incanta asa de tare , as vrea fara ... multumesc oricum pentru oferta , apreciez !


@pitesti Multumesc pentru raspuns , tind spre Authentic Spirit .. dar vom vedea 


  • 0

#5 iustin1789

iustin1789

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 6 posts
  • Nume real:Iustin Chivu
  • Telefon:0747010187
  • Marca ATV:CF Moto

Posted 16 October 2016 - 03:46 PM

Puteti incerca si la noul dealer din Ploiesti, Casa Auto Mecca, in incinta dealerului Hyundai
  • 0

#6 atvatv

atvatv

    Avansat

  • Members
  • PipPip
  • 67 posts
  • Gender:Male
  • Location:PLOIESTI
  • Nume real:adrian ion
  • Telefon:0723587061
  • Marca ATV:CAN AM OUTLEANDER 400 XT 20
  • Numar ATV:Provizoriu

Posted 03 November 2016 - 12:57 PM

La banii astia iti ofer un CAN AM OUTLENDER 4OO XT MAX BOMBARDIER 2014 varianta lunga pt.doua pers. adus acum doua saptamini din Germania cumparat direct din sowroom de la CAN AM si care nu sufera comparatie din toate punctele de vedere cu modelul  ales de tne. Parerea mea. Multumesc.


  • 0

#7 dr.crinel

dr.crinel

    Super Doctor

  • Super MEMBRU
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,600 posts
  • Gender:Male
  • Location:Zalau - Salaj
  • Nume real:Crinel-Silviu
  • Telefon:Aifon
  • Marca ATV:Cf Moto X8 CF820 LE EPS
  • Numar ATV:SJ-xx-VET

Posted 03 November 2016 - 09:11 PM

Sectiunea de vanzari este in alta parte!
Rog a nu se amesteca topicurile!
Multumesc!
  • 0

#8 ATVio

ATVio

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 177 posts
  • Gender:Male
  • Location:Prahova County, RO
  • Interests:ATV, plimbari īn natură , MTB- mai exact downhill.
    Bikes (cross), OFFROAD, SUVs.
  • Nume real:Viorel
  • Telefon:Īn caz de urgență!
  • Marca ATV:Outlander 450 PRO
  • Numar ATV:stand/by

Posted 13 January 2017 - 02:33 AM

Salut ! Dupa ce am vandut vechiul Kymco si am stat fara ATV cam 3 ani de ceva vreme ma tot gandesc sa imi achizitionez un alt ATV nou, nu SH, si ma bate gandul intre un Can-Am Outlander 450 Pro, sau un Polaris Sportsman 570. Dilema ar fi nu pe care sa il aleg, ci de unde sa il iau , din ce am gasit pe net , cam 2 "firme"  se lauda ca aduc Polaris în RO (cineva numit aspgroup, si/sau polarisdealers.ro), si despre Can-Am, cred ca atvrom importa dar nu sunt sigur. Totusi prefer sa iau de la reprezentanță, nu de pe la un magazin in care vând biciclete trotinete scootere si 2-3 ATV-uri ....

Doresc o lamurire in aceasta privință !

 

Multumesc anticipat !


  • 0

#9 pitesti

pitesti

    Aventurier fricos

  • Moderatori
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3,754 posts
  • Gender:Male
  • Location:Pitesti
  • Nume real:Marius
  • Telefon:0732
  • Marca ATV:CF MOTO 500A
  • Numar ATV:primul

Posted 13 January 2017 - 07:41 AM

Repet ceea ce am scris cateva postari mai sus:

"Salut,
Dealerii oficiali sunt: Atvrom, Authentic Spirit, Motoboom si, mai nou intrat pe piata, Asp Group (www.aspshop.ro). De ultimii eu nu stiu prea multe. Sunt din Cehia si au intrat in mai multe tari.
Primii trei (ordinea ti-o alegi tu) sunt traditionali si cei mai seriosi. Fiecare din ei au plusuri si minusuri, nu sunt perfecti. Decizia este doar a ta."

Vezi la sectiunea vanzari ca Atvrom chiar a pus zilele acestea ceva promotii destul de bune.
  • 0

#10 pretorian

pretorian

    ATV-ist convins

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 704 posts
  • Gender:Male
  • Location:Berceni City
  • Interests:umblatu' pe coclauri
  • Nume real:Cristi
  • Telefon:0744961681
  • Marca ATV:Can Am 1000R MAX LTD
  • Numar ATV:B-131-DSC

Posted 13 January 2017 - 01:39 PM

Sa nu uitam de Euronautica , care este importatorul oficial can am  in Romania.thumbsup.gif


  • 0

#11 ATVio

ATVio

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 177 posts
  • Gender:Male
  • Location:Prahova County, RO
  • Interests:ATV, plimbari īn natură , MTB- mai exact downhill.
    Bikes (cross), OFFROAD, SUVs.
  • Nume real:Viorel
  • Telefon:Īn caz de urgență!
  • Marca ATV:Outlander 450 PRO
  • Numar ATV:stand/by

Posted 13 January 2017 - 01:47 PM

Daca ar fi sa ne luam dupa sectiunea dealer/importator/distribuitor, de aici de pe forum, pentru polaris, se lauda alții ca ar fi importator. (Polarisdealers)
Și de Euronautica ce sa mai zic, ca nici nu ma gandeam ca ei ar fi official in romania, deoarece pe site-urile can am, si bombardier ro, toate adresele si contactele sunt de la atvrom.
  • 0

#12 pitesti

pitesti

    Aventurier fricos

  • Moderatori
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3,754 posts
  • Gender:Male
  • Location:Pitesti
  • Nume real:Marius
  • Telefon:0732
  • Marca ATV:CF MOTO 500A
  • Numar ATV:primul

Posted 13 January 2017 - 02:59 PM

Daca ne certi ca ti-am spus si noi cat ne pricepem, o sa ne fie rusine si nu mai zicem nimic. Daca vrei sa discutam, o putem face, dar daca vrei sa iti raspundem pe placul tau sa stii ca nu ne pricepem.
  • 1

#13 ATVio

ATVio

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 177 posts
  • Gender:Male
  • Location:Prahova County, RO
  • Interests:ATV, plimbari īn natură , MTB- mai exact downhill.
    Bikes (cross), OFFROAD, SUVs.
  • Nume real:Viorel
  • Telefon:Īn caz de urgență!
  • Marca ATV:Outlander 450 PRO
  • Numar ATV:stand/by

Posted 13 January 2017 - 03:22 PM

Daca ne certi ca ti-am spus si noi cat ne pricepem, o sa ne fie rusine si nu mai zicem nimic. Daca vrei sa discutam, o putem face, dar daca vrei sa iti raspundem pe placul tau sa stii ca nu ne pricepem.

Scuze daca m-ai inteles gresit, dar nu am reproșat nimic nimanui, dar m-am documentat un pic si nu vad nimic clar pe internet cine ar fi importator oficial la marcile de mai sus ! Am dat si telefon la ASP shop si sustin ca ei au luat distributia Polaris pe RO. cât despre Euronautica se pare ca ei ar fi official ptr Bombardier Can-Am.


  • 0

#14 Adi Radu

Adi Radu

    ATV-ist veteran

  • Super MEMBRU
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,094 posts
  • Gender:Male
  • Location:Sighisoara/ Tg Mures /Bucuresti /Romania
  • Interests:Unde se termina asfaltul incepe distractia!
  • Nume real:Adi Radu
  • Telefon:0747511555
  • Marca ATV:UTV Cf Moto 600/Outlander 650 XT/ Outlander L 570 DPS
  • Numar ATV:Urmeaza /MS26MFA/

Posted 13 January 2017 - 03:29 PM

Eu iti recomand motoboom . Ei aveau cel mai bun pret . Si ca un sfat prietenesc  alege Outlander 570 . Nu vei regreta ! 450 suna ca un CeFaci Moto . In saptamanile ce urmeaza voi prezenta si eu un 570 dar pt moment nu e in ograda sa imi spun parerile !

Legat de Polaris .. e in continuare putin exotic la noi . Sa nu vb de mecanici specializati in polaris , stocuri de piese si consumabile la noi in tara etc ..

 

Succes !


Scuze daca m-ai inteles gresit, dar nu am reproșat nimic nimanui, dar m-am documentat un pic si nu vad nimic clar pe internet cine ar fi importator oficial la marcile de mai sus ! Am dat si telefon la ASP shop si sustin ca ei au luat distributia Polaris pe RO. cât despre Euronautica se pare ca ei ar fi official ptr Bombardier Can-Am.

Can amul este adus oficial de catre Aeronautica dar daca verifici preturile lor te vei speria ! ceilalti iau de la dealeri din europa cantitati mari ( 10 20 unitati o data ) au pret bun si fiecare zice ca este dealer si el este cel mai cel .. In esenta nu iti doresc sa ai nevoie de garantie ! Sunt multi pe aici care imi pot confirma asta !


  • 1

#15 ATVio

ATVio

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 177 posts
  • Gender:Male
  • Location:Prahova County, RO
  • Interests:ATV, plimbari īn natură , MTB- mai exact downhill.
    Bikes (cross), OFFROAD, SUVs.
  • Nume real:Viorel
  • Telefon:Īn caz de urgență!
  • Marca ATV:Outlander 450 PRO
  • Numar ATV:stand/by

Posted 13 January 2017 - 03:34 PM

Eu iti recomand motoboom . Ei aveau cel mai bun pret . Si ca un sfat prietenesc  alege Outlander 570 . Nu vei regreta ! 450 suna ca un CeFaci Moto . In saptamanile ce urmeaza coi prezenta si eu un 570 dar pt moment nu e in ograda sa imi spun parerile !

Legat de Polaris .. e in continuare putin exotic la noi . Sa nu vb de mecanici specializati in polaris , stocuri de piese si consumabile la noi in tara etc ..

 

Succes !

Da, am vazut ca pe partea de Polaris, nici stocuri la ATV propriuzis nu au, am sunat sa cer ceva preturi, si inca nu au un raspuns pe tema asta. Ma uitam la Outlander si imi cam făcea cu ochiul , dar nu am avut deloc experiente pe un Can-Am pana acum, si nu stiu cum stau cu fiabilitatea , service-ul piesele etc. dar pare mai popular pe la noi.  570 -ul e interesant ca am vazut ca ar fi V-twin, ceea ce pare un mare plus.

Eu trecand de la kymco acum, sper ca Outlander va fi cel putin lafel de longeviv, ca si parte de motor/transmisie cum a fost Kymco in aprox 6 ani cat l-am avut, si prin cate am trecut cu el (pklimbari tractari munca la țară etc)


  • 0

#16 pitesti

pitesti

    Aventurier fricos

  • Moderatori
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3,754 posts
  • Gender:Male
  • Location:Pitesti
  • Nume real:Marius
  • Telefon:0732
  • Marca ATV:CF MOTO 500A
  • Numar ATV:primul

Posted 13 January 2017 - 05:12 PM

Kymco este cu mult sub nivelul CAN-AM. Peste CAN-AM nu mai este nimic, asa ca nu poti fi dezamagit. Iar fiabilitatea lor este destul de renumita. 

 

In privinta dealerilor, este normal sa se autoaprecieze. Este o piata destul de ingusta si nu ofera multe posibilitati de expansiune. Cei mai dinamici sunt cei de la Authentic Spirit care organizeaza si iesiri dar si concurs tematic la un nivel destul de ridicat. Atvrom este specializat pe vanzari, Motoboom pe seriozitate, ASP da din coate sa intre pe piata din Romania, cei de la Polaris Dealers adica American Power Sport (citez: " - Importator oficial exclusiv Romania, Bulgaria si Republica Moldova") par destul de restrictivi, etc.

 

Baga cercetare cat poti. Apoi decizi si te bucuri de achizitie.


  • 1

#17 ATVio

ATVio

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 177 posts
  • Gender:Male
  • Location:Prahova County, RO
  • Interests:ATV, plimbari īn natură , MTB- mai exact downhill.
    Bikes (cross), OFFROAD, SUVs.
  • Nume real:Viorel
  • Telefon:Īn caz de urgență!
  • Marca ATV:Outlander 450 PRO
  • Numar ATV:stand/by

Posted 13 January 2017 - 10:50 PM

Așa am sa fac, mersi ptr micile sfaturi, am sa iau in considerare:)
  • 0

#18 ATVio

ATVio

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 177 posts
  • Gender:Male
  • Location:Prahova County, RO
  • Interests:ATV, plimbari īn natură , MTB- mai exact downhill.
    Bikes (cross), OFFROAD, SUVs.
  • Nume real:Viorel
  • Telefon:Īn caz de urgență!
  • Marca ATV:Outlander 450 PRO
  • Numar ATV:stand/by

Posted 14 January 2017 - 05:11 PM

Am facut  ceva cercetari online si am gasit o oferta care personal consider ca mi se potriveste (si ca buget si ca necesitate) http://www.atv-bomba...-l-450-pro/7205

Acum daca l-aș lua, ținând cont ca nu am nevoie de capacitate mare, cum ar fi 570-ul , ma gandesc ca e Vtwin, mentenanta poate sa ajunga sa fie mai scumpa, lafel si piesele etc. plus ca deja ma gandesc la capacitate/asigurare, taxe etc. În plus nu il voi avea timp de el pe toata perioada anului, deci va fi ceva ocazional/recreational. Singurul meu FIX ar fi ca vreau ceva de calitate, dupa cum am mai spus mai sus , deci se merită? cat de cat ?


  • 0

#19 pitesti

pitesti

    Aventurier fricos

  • Moderatori
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3,754 posts
  • Gender:Male
  • Location:Pitesti
  • Nume real:Marius
  • Telefon:0732
  • Marca ATV:CF MOTO 500A
  • Numar ATV:primul

Posted 14 January 2017 - 05:37 PM

Da, merita. Can-am este cea mai buna marca.
Oferta pe care ai gasit-o este a Atvrom. Ti-am spus asta ca info. Cred ca este o oferta buna.
  • 0

#20 ATVio

ATVio

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 177 posts
  • Gender:Male
  • Location:Prahova County, RO
  • Interests:ATV, plimbari īn natură , MTB- mai exact downhill.
    Bikes (cross), OFFROAD, SUVs.
  • Nume real:Viorel
  • Telefon:Īn caz de urgență!
  • Marca ATV:Outlander 450 PRO
  • Numar ATV:stand/by

Posted 14 January 2017 - 05:58 PM

Am vazut si eu acum in datele de contact ca sunt cele ale Atvrom :) dar e bine oricum. Acum trebuie sa ma mai interesez un pic cum e cu garantia si service-ul daca voi cumpara de la ei. (întreb lucrurile astea, ptr ca in perioada cand am avut kymco cei care erau pe atunci importatorii, nu asigurau si service, dar aveau ei pe un bătrânel undeva in Chitila care repara la el in garaj.... nu prea era mare "service" dar facea treaba bunicică) Acum daca trec la Can-am sper ca nu ii voi face revizii prin curți dubioase pe la unu-altu...


  • 0




Vanzari ATV ATV Linhai ATV CF Moto