Jump to content



Photo

Trasee Sighisoara - Danes


  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1 adrian75

adrian75

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 12 posts
  • Gender:Male
  • Nume real:Adrian Ghergulescu
  • Telefon:0744103911
  • Marca ATV:CF Moto 1000

Posted 02 August 2017 - 09:40 AM

Buna ziua. Intrucat saptamana viitoare voi merge la Danes, Sighisoara ma gandesc sa iau si ATV-ul cu mine sa fac ceva plimbari. Ma poate ajuta cineva cu informatii despre trasee in zona? Intrucat voi fi si cu copilul m-ar interesa mai mult trasee mai usoare, de plimbare intrucat nu as vrea sa il sperii cu abordari de trasee dure. Multumesc mult si o zi frumoasa sa aveti.


  • 0

#2 Horia14

Horia14

    Super ATV-ist

  • Super MEMBRU
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,715 posts
  • Gender:Male
  • Location:Medias
  • Nume real:Horia Lapadat
  • Telefon:0749331783
  • Marca ATV:CAN AM 1000 XTP
  • Numar ATV:SB 12 CJH

Posted 02 August 2017 - 10:01 AM

Salut,

Unde vei sta ?

În sat, la Pensiune (Centrul Ecvestru) sau la Han ?


  • 0

#3 adrian75

adrian75

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 12 posts
  • Gender:Male
  • Nume real:Adrian Ghergulescu
  • Telefon:0744103911
  • Marca ATV:CF Moto 1000

Posted 02 August 2017 - 10:02 AM

La Centrul Ecvestru.


  • 0

#4 Horia14

Horia14

    Super ATV-ist

  • Super MEMBRU
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,715 posts
  • Gender:Male
  • Location:Medias
  • Nume real:Horia Lapadat
  • Telefon:0749331783
  • Marca ATV:CAN AM 1000 XTP
  • Numar ATV:SB 12 CJH

Posted 02 August 2017 - 03:16 PM

Propunerea mea ar fi să mergi pe șosea până la intrarea spre Braite (întreabă de Hula Daneș) iar de acolo să mergi pe un drum forestier ce străbate această poiană și după asta prin pădure.

Recomand să intri pe pagini care mai conțin informații despre „Colonele Transilvaniei”, o pagină web pe care găseai inițial descrierea tuturor traseelor de bicicletă cu harta mare/generală și cu traseele descrise foarte fain.

Cu siguranță că vei găsi informații care-ți vor fi utile pentru a parcurge eventual două trasee.

Al doilea ar fi cel dintre valea Crișului și valea Mălâncrav.


  • 0

#5 adrian75

adrian75

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 12 posts
  • Gender:Male
  • Nume real:Adrian Ghergulescu
  • Telefon:0744103911
  • Marca ATV:CF Moto 1000

Posted 02 August 2017 - 03:38 PM

Propunerea mea ar fi să mergi pe șosea până la intrarea spre Braite (întreabă de Hula Daneș) iar de acolo să mergi pe un drum forestier ce străbate această poiană și după asta prin pădure.

Recomand să intri pe pagini care mai conțin informații despre „Colonele Transilvaniei”, o pagină web pe care găseai inițial descrierea tuturor traseelor de bicicletă cu harta mare/generală și cu traseele descrise foarte fain.

Cu siguranță că vei găsi informații care-ți vor fi utile pentru a parcurge eventual două trasee.

Al doilea ar fi cel dintre valea Crișului și valea Mălâncrav.

Multumesc frumos Horia pentru raspuns. Am sa incerc sa ma documentez cat mai bine. O zi frumoasa.


  • 0

#6 adrian75

adrian75

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 12 posts
  • Gender:Male
  • Nume real:Adrian Ghergulescu
  • Telefon:0744103911
  • Marca ATV:CF Moto 1000

Posted 02 August 2017 - 06:30 PM

Propunerea mea ar fi să mergi pe șosea până la intrarea spre Braite (întreabă de Hula Daneș) iar de acolo să mergi pe un drum forestier ce străbate această poiană și după asta prin pădure.

Recomand să intri pe pagini care mai conțin informații despre „Colonele Transilvaniei”, o pagină web pe care găseai inițial descrierea tuturor traseelor de bicicletă cu harta mare/generală și cu traseele descrise foarte fain.

Cu siguranță că vei găsi informații care-ți vor fi utile pentru a parcurge eventual două trasee.

Al doilea ar fi cel dintre valea Crișului și valea Mălâncrav.

Ma poti ajuta cu un track intre Cris si Malancrav? Multumesc mult.


  • 0

#7 Horia14

Horia14

    Super ATV-ist

  • Super MEMBRU
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,715 posts
  • Gender:Male
  • Location:Medias
  • Nume real:Horia Lapadat
  • Telefon:0749331783
  • Marca ATV:CAN AM 1000 XTP
  • Numar ATV:SB 12 CJH

Posted 02 August 2017 - 10:26 PM

Da, există trasee între cele două sate doar că nu se mai încadrează la categoria pe care ai descris-o, cea de plimbare neutră pe forestiere, ea conținând și tronsoane pe care nu știu dacă este indicat să te bagi în varianta dorită de tine.

Există în schimb variante mai lungi care ocolesc acele porțiuni de care vorbesc însă necesită mai mult timp, iar cu plecare din locul cazării tale nu știu dacă este bine să le parcurgi.


  • 0




Vanzari ATV ATV Linhai ATV CF Moto