Jump to content



Photo

Cfmoto Vs "premium"

cfmoto comparation can am polaris

  • This topic is locked This topic is locked
32 replies to this topic

#1 all3xx

all3xx

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 23 posts
  • Gender:Male
  • Location:Corbu, Constanta
  • Nume real:Alexandru
  • Telefon:0720000XXX
  • Marca ATV:Can Am Maverick X3 X DS

Posted 11 April 2018 - 04:35 AM

Salutare si bine v-am gasit.

Sunt pe punctul de a-mi cumpara un side by side.

De 3 zile cred ca am vazut mai tot ce inseamna review uri pentru UTV/SSV uri pentru a intelege cat mai bine diferentele dar marea majoritate a review urilor (in special video) sunt viciate de interese de marketing....fiecare brand isi lauda produsele prin intermediul diferitelor persoane "impartiale"

 

 

M-am tot uitat la:

  • CFMoto Z8 Zforce 800 dar daca ma decid la acest brand voi lua Zforce 1000 care va aparea in maxim 1 luna in Romania
  • Polaris RZR XP 1000 EPS
  • Can am Maverick X3 

Chiar daca aspectul financiar este unul dintre criterii, nu este si cel mai important in alegere. Raportul pret/calitate este mai important.

 

Diferenta de pret de 70% peste CFmoto este justificata de altceva in afara de tara de asamblare si brand? 

 

Mi-ar fi foarte de ajutor daca as primi raspunsuri de la cei care au avut experiente si cu "premium" dar si cu CFmoto.

 

Lasand deoparte diferenta de putere CP, este cu mult mai diferit in conditii de offroad un "premium":

Fiabilitatea este semnificativ mai buna?

Are mai putine probleme cu piesele?

Tinand cont ca Zforce va avea 80CP, vor fi situatii in care sa nu fie suficient?

 

De exemplu, cel putin in cazul autoturismelor, un premium nemtesc mi-a facut  mai multe probleme si am fost mai nemultumit de el decat un ford pe care il am acum.

 

Multumesc anticipat pentru raspunsuri.

 

 

 

 


  • 0

#2 apriliacluj

apriliacluj

    MEDALIA de AUR

  • Moderatori
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5,094 posts
  • Gender:Male
  • Location:Cluj Napoca
  • Interests:MY SON, MY HAYABUSA, MY WAY
  • Nume real:BUB
  • Telefon:0744xxxxxx
  • Marca ATV:Suzuki KingQuad 750
  • Numar ATV:CJxxBUB

Posted 11 April 2018 - 07:10 AM

sa facem o paralela, ne ceri sfaturi in privinta alegerii unui Kia, vs Bembeu sau Haudi, daca tot ai mentionat de masini premium nemtesti....

 

dar cum e forum si putem discuta despre orice, ti-as recomanda cu caldura un Yamaha

https://www.atvrom.r...1000r-ss-eps-17


  • 1

#3 all3xx

all3xx

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 23 posts
  • Gender:Male
  • Location:Corbu, Constanta
  • Nume real:Alexandru
  • Telefon:0720000XXX
  • Marca ATV:Can Am Maverick X3 X DS

Posted 11 April 2018 - 07:26 AM

As fi fost curios daca se aplica si la side by side. Cum spuneam, am avut bmw, consideram ca premium si a tot facut probleme. Acum ford si merge brici fara a renunta la puterr sau confort cu doar la brand si putina piele pe bord. A costat cam cu 40% mai putin decat un premium cu dotari similare. De atunci pentru mine expresia este premium deci trebuie sa fie scump nu este o justificare pentru a plati in plus.
Multumesc pentru recomandari. Ma documentez
  • 0

#4 Sergiu

Sergiu

    ATV-ist convins

  • Super MEMBRU
  • PipPipPipPipPip
  • 669 posts
  • Gender:Male
  • Location:Piatra Neamt
  • Nume real:Sergiu
  • Telefon:-
  • Marca ATV:ATV Can Am & SSV CF Moto
  • Numar ATV:NT-ATV

Posted 11 April 2018 - 08:07 AM

Sunt diferente notabile intre CF Z800/1000 si RZR sau Maverick

 

Ca posesor de SxS CF Moto Z800 iti recomand sa mergi pe Can-Am Maverick X3 daca:

- bugetul iti permite

- intetionezi sa faci un off-road mai sportiv si agresiv 

- doresti un plus de confort si manevrabilitate dat de suspensia superioara

- auto-blocat (ViscoLock)

- franare mai eficienta 

- doresti un plus de siguganta dat de modul de proiectare si materialul utilizat in constructia roll-cage-ului.

- lista mai mare de accesorii disponibile de la producator si terti

 

A aparut recent varianta de 60" latime Maverick Sport care e mai OK pentru genul de trasee de la noi din tara. https://www.atvrom.r...rick-sport-2019 si in aceasi gama cu CF Moto - RZR

Cred ca urmeaza sa apara pentru Europa si varianta cu ABS, diferential spate deschis, inmatriculabil. 

 

La capitolul fiabilitate nu pot da sfaturi ca nu am detinut acest model de la Can Am. Am doar ATV-ul Outlander si pot sa iti spun ca unele lucruri sunt facute mai cu cap si mai trainic la Can-Am decat la CF Moto sau TGB. O parte din diferenta de $ se reflecta in R&D si calitatea materialelor utilizata. O alta buna parte se regaseste si in marketing ... 

 

Z800/1000 e copiat in mare parte ca si frame dupa RZR-ul 800.

 

La noi in tara sunt mai populare RZR-urile, si gasesti suficienti dealeri si posesori de asemenea modele. Nu sunt perfecte dar variantele de 1000 sunt peste Z800/1000 ca si constructie, suspensie .. Pentru RZR este o piata bine dezvoltata de piese si accesorii aftermarket.

 

Vezi ca weekendul viitor e SMAEB la Bucuresti unde cu siguranta vor fi afisate si ceva UTV-uri. Mergi si uita-te atent la fiecare, in special la partea de suspensie si sasiu si vei vedea diferentele.

 

Sunt diferente notabile intre CF Z800/1000 si RZR sau Maverick

 

  • 2

#5 all3xx

all3xx

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 23 posts
  • Gender:Male
  • Location:Corbu, Constanta
  • Nume real:Alexandru
  • Telefon:0720000XXX
  • Marca ATV:Can Am Maverick X3 X DS

Posted 11 April 2018 - 10:42 AM

Multumesc Sergiu pentru sfat.

Ti-am urmarit postarile de cand ti-ai cumparat CF ul si parerea ta este de mare ajutor.

Exact asta si cautam. Cineva care detine CF si stie cum se comporta si daca simte minusuri.

Scriai ca ai simtit ceva lipsa de putere pana sa ii rupi limba aceea de limitare. Dupa aceea ai mai intalnit situatii in care sa simti ca ai avea nevoie de mai mult?

 

Ieri am aflat si eu de SMAEB si sigur voi merge acolo inainte de a lua decizia finala....poate am noroc si de un discount cu ocazia expozitiei.

Am inteles ca cei de la Polaris au toate modelele in stoc si le vor expune. Sper sa vina si Can am cu ceva.


  • 0

#6 pitesti

pitesti

    Aventurier fricos

  • Moderatori
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3,754 posts
  • Gender:Male
  • Location:Pitesti
  • Nume real:Marius
  • Telefon:0732
  • Marca ATV:CF MOTO 500A
  • Numar ATV:primul

Posted 11 April 2018 - 01:46 PM

Si eu as recomanda sa te uiti in alta parte, nu spre CF. Sunt destul de scumpe pentru ce ofera dar, sunt desul de ieftine daca bugetul este un factor principal de decizie. 


  • 1

#7 Sergiu

Sergiu

    ATV-ist convins

  • Super MEMBRU
  • PipPipPipPipPip
  • 669 posts
  • Gender:Male
  • Location:Piatra Neamt
  • Nume real:Sergiu
  • Telefon:-
  • Marca ATV:ATV Can Am & SSV CF Moto
  • Numar ATV:NT-ATV

Posted 11 April 2018 - 08:27 PM

Dupa delimitare si modificarile facute la variatoare situatia s-a imbunatatit drastic.

 

As putea numara pe degetele de la o mana situatiile in care mi-as fi dorit mai multa putere.

Ceea ce ofera acum, in varianta curenta de echipare imi este suficient pentru stilul meu de off-road. Dar ma pot declara in categoria soft-mediu off-roader, nu hard / extrem sau circuit-viteza prin padure. 

 

Poate vei simti ca ai nevoie de mai multa putere in situatii precum:

- vrei sa pui cauciucuri considerabil mai mari (eu am acum Maxxis V2 28" vs 26" cat e stoc si le duce bine), dar daca vrei sa treci spre 29-30 si eventual modele mai grele atunci vei resimti impactul si in putere. 

- trase frecvente cu noroaie adanci si vascoase

- in zapada mare si apoasa

- pe urcari foarte abrupte unde trebuie sa ii dai tare tare. 

- daca mergi permanent in 2 mai corpolenti si cu ceva bagaj si esti cu talpa mai grea

- daca iti place ca la fiecare plecare sa te bage in scaun (si sa schimbi curele)

- daca iti place viteza si te dai tip "off-road rally" 

 

In rest pentru 90+% pentru modul cum "ma dau" puterea pe care mi-o oferta imi este suficienta. Am kit de AFR+ EFI Tunning + Filtru Sport + Toba Sport luate dar neutilizate in prezent care mi-ar mai da ceva putere (6-8 caluti) dar sincer nu am mai simtit nevoia sa le utilizez din cauza inconvenientul fonic creat de toba sport.

 

Acum daca ar fi sa aleg as da banii aia pe alte elemente de upgrade, cum ar fi suspensia. 

 

La roll-cage deja am inceput sa lucrez ca sa il fac mai solid si mai sigur. Centurile de siguranta le-am upgradat deja. 

 

Daca va fi primul tau ATV SxS atunci poate fi o buna varianta de inceput dar daca esti cu experienta si te regasesti frecvent in situatiile enumerate anterior, atunci orienteaza-te spre ceva de la Can-Am sau Polaris vis-a-vis de putere motor. Desigur sunt si celelalte elemente de luat in considerare expuse in postul anterior. 

 

O asemenea jucarie costa mult dpvd al tehnologiei inglobate in comparatie cu ce autoturism de strada ai putea cumpara. Dar asta in special din cauza volumului si a competitiei scazute pe acest segment. O varianta similara de echipare de la Can Am sau Polaris te sare de 20K nou, dar nu e diferenta doar de brand in banii astia ... 


Edited by Sergiu, 11 April 2018 - 08:29 PM.

  • 0

#8 Sergiu

Sergiu

    ATV-ist convins

  • Super MEMBRU
  • PipPipPipPipPip
  • 669 posts
  • Gender:Male
  • Location:Piatra Neamt
  • Nume real:Sergiu
  • Telefon:-
  • Marca ATV:ATV Can Am & SSV CF Moto
  • Numar ATV:NT-ATV

Posted 11 April 2018 - 08:37 PM

Uite un exemplu poate mult prea extrem, dar unde sasiul, roll-cage-ul, centurile poate au facut diferenta intre viata si moarte.

Sincer nu cred ca ar fi avut sanse intr-un CF. Daca vrei sa incerci asemenea urcari in forta cu posibilitatea aceluiasi rezultat, atunci pentru siguranta ta, nu iti lua CF Moto :)

 

Link: https://www.youtube....h?v=qFzyvUxRfyE

 

De pe un ATV mai sari, in SxS-ul te duci cu el unde ti-o fi norocul si priponul. 


  • 1

#9 all3xx

all3xx

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 23 posts
  • Gender:Male
  • Location:Corbu, Constanta
  • Nume real:Alexandru
  • Telefon:0720000XXX
  • Marca ATV:Can Am Maverick X3 X DS

Posted 12 April 2018 - 03:31 AM

Sunt hotarat in mare parte sa merg pe Can am ori Polaris dupa ce mi-ati scris mai sus dar tot astept SMAEB sa vada ochii ce inseamna fiecare tinand cont ca nu am mai avut contact cu nici o masinuta de acest gen pana acum.

 

Il cumpar si pentru plimbari peisagistice....cel putin asa mi-am convins sotia ca este foarte util SxS ul :) ...dar in mintea mea este si ceva offroad cu adrenalina.

Locuiesc in Corbu, Constanta si am de explorat si ceva zone cu nisip afanat ori mlastinoase.

 

Cei de la Polaris au spus ca vor veni la SMAEB cu toate modelele iar Can am spun ca vor aduce 

  • X3 X rs 2018;
  • X3 MAX X rs 2018;
  • X3 X mr 2018;
  • X3 X rc 2018;
  • X3 X ds 2017;
  • Traxter Pro HD 10 2018;
  • Maverick Trail 1000 2018.

Cred ca va fi si CFmoto acolo...nu mi-au raspuns inca.

Vedem...


  • 0

#10 pitesti

pitesti

    Aventurier fricos

  • Moderatori
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3,754 posts
  • Gender:Male
  • Location:Pitesti
  • Nume real:Marius
  • Telefon:0732
  • Marca ATV:CF MOTO 500A
  • Numar ATV:primul

Posted 12 April 2018 - 07:00 AM

Cu siguranta o sa fie si Cf Moto. Este important sa le vezi si sa le atingi pe toate, mai ales sa stai in ele. Asa o sa iti poti da seama in mod obiectiv de ce sunt atatea diferente intre ele si, mai ales, daca merita un pret sau altul.
Acum o intrebare: de ce SSV si nu ATV?
  • 0

#11 apriliacluj

apriliacluj

    MEDALIA de AUR

  • Moderatori
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5,094 posts
  • Gender:Male
  • Location:Cluj Napoca
  • Interests:MY SON, MY HAYABUSA, MY WAY
  • Nume real:BUB
  • Telefon:0744xxxxxx
  • Marca ATV:Suzuki KingQuad 750
  • Numar ATV:CJxxBUB

Posted 12 April 2018 - 07:02 AM

si chiar nu te intereseaza Yamaha?? ...nu ca as avea ceva de castigat, doar intreb, ca de aia e forum ;)


  • 0

#12 all3xx

all3xx

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 23 posts
  • Gender:Male
  • Location:Corbu, Constanta
  • Nume real:Alexandru
  • Telefon:0720000XXX
  • Marca ATV:Can Am Maverick X3 X DS

Posted 12 April 2018 - 07:11 AM

  • Mi se pare ca ofera siguranta mai mare SSV ul pentru mine
  • Pe multe trasee voi merge ori cu sotia ori cu prichindelul si vor avea vedere din linia 1 dar si siguranta pentru cel mic care va sta prins in centuri si nu risca sa cada din spatele meu.
  • La primul contact cu Off Road ma atrage mai tare SSV....nu stiu de ce.

Am vazut ca sunt mult mai multi utilizatori de ATV pe forum si in Romania...ma gandesc ca nu e doar din cauza costului mai redus? De ce altceva as vrea ATV mai mult decat SSV?  

 

apriliacluj - m-am uitat si  la yamaha. nu vreau schimbator de viteze, fie el si padele usor accesibile la volan. Nu am gasit nici o specificatie despre putere la ele. Prin Romania am gasit doar Solicita pret pe siteuri ceea ce imi pare ca il importa cineva asa, cand si cand, fara a avea o relatie permanenta cu producatorul/distribuitorul si nu stiu cum ar sta cu serviceul.


  • 0

#13 apriliacluj

apriliacluj

    MEDALIA de AUR

  • Moderatori
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5,094 posts
  • Gender:Male
  • Location:Cluj Napoca
  • Interests:MY SON, MY HAYABUSA, MY WAY
  • Nume real:BUB
  • Telefon:0744xxxxxx
  • Marca ATV:Suzuki KingQuad 750
  • Numar ATV:CJxxBUB

Posted 12 April 2018 - 08:22 AM

 

 

apriliacluj - m-am uitat si  la yamaha. nu vreau schimbator de viteze, fie el si padele usor accesibile la volan. Nu am gasit nici o specificatie despre putere la ele. Prin Romania am gasit doar Solicita pret pe siteuri ceea ce imi pare ca il importa cineva asa, cand si cand, fara a avea o relatie permanenta cu producatorul/distribuitorul si nu stiu cum ar sta cu serviceul.

 

https://suchen.mobil...4a-55517639322d

 

http://motoland.ro/s...y-side/leisure/


service-ul apartine de Yamaha Romania, deci e OK thumbsup.gif

preturi gasesti si in RO si in DE

specificatii gasesti iarasi in linkurile date de mine

 

nu vreau sa te influentez in vreun fel, si nici nu am vreun interes, cum am spus e forum si ne impartasim parerile...

eu daca as cumpara un side-by-side, sigur Yamaha ar fi


  • 0

#14 all3xx

all3xx

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 23 posts
  • Gender:Male
  • Location:Corbu, Constanta
  • Nume real:Alexandru
  • Telefon:0720000XXX
  • Marca ATV:Can Am Maverick X3 X DS

Posted 12 April 2018 - 09:01 AM

Multumesc pentru linkuri. 

Da, acum pare interesant Yamaha. Nu-mi place totusi faptul ca trebuie sa schimb eu vitezele. Asta ar fi ok la curse de viteza dar daca urc pe undeva...nu stiu...nu am experienta cu asta. 

Ai experienta cu Yamaha ? ATV, Side by side, moto?

Vad ca sunt reprezentati in Romania si Yamaha si sigur ii voi gasi si pe ei la expozitie. Merita o discutie si acolo.

Sa vad cum fac cu preturile ca amplecat de la buget de 14.000 dar daca tot sunt la moda rectificarile bugetare am urcat pana la maxim maxim 20.0000 EUR cu tot cu TVA uri.


  • 0

#15 apriliacluj

apriliacluj

    MEDALIA de AUR

  • Moderatori
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5,094 posts
  • Gender:Male
  • Location:Cluj Napoca
  • Interests:MY SON, MY HAYABUSA, MY WAY
  • Nume real:BUB
  • Telefon:0744xxxxxx
  • Marca ATV:Suzuki KingQuad 750
  • Numar ATV:CJxxBUB

Posted 12 April 2018 - 09:09 AM

Multumesc pentru linkuri. 

Da, acum pare interesant Yamaha. 

thumbsup.gif

 

 

. Nu-mi place totusi faptul ca trebuie sa schimb eu vitezele. Asta ar fi ok la curse de viteza dar daca urc pe undeva...nu stiu...nu am experienta cu asta. 

e ca la jocuri video, simplu, sa nu-ti faci probleme din cauza asta!

 

 

 

Vad ca sunt reprezentati in Romania si Yamaha si sigur ii voi gasi si pe ei la expozitie. Merita o discutie si acolo.

da! thumbsup.gif

 

 

 

Ai experienta cu Yamaha ? ATV, Side by side, moto?

 

da

dar nu are relevanta experienta mea in decizia ta!

 

 

spor si succes la cumparaturi!!


  • 1

#16 CHRYS

CHRYS

    R. ADMINISTRATOR

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5,620 posts
  • Gender:Male
  • Location:BRASOV
  • Nume real:CHRYS
  • Telefon:0724xxxxxx
  • Marca ATV:YAMAHA GRIZZLY SPECIAL EDITION
  • Numar ATV:BV

Posted 12 April 2018 - 11:28 PM

si chiar nu te intereseaza Yamaha?? ...

 

eu daca as cumpara un side-by-side, sigur Yamaha ar fi

Ce imi mai place cand lauzi aceasta marca. thumbsup.gif


  • 0

#17 pitesti

pitesti

    Aventurier fricos

  • Moderatori
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3,754 posts
  • Gender:Male
  • Location:Pitesti
  • Nume real:Marius
  • Telefon:0732
  • Marca ATV:CF MOTO 500A
  • Numar ATV:primul

Posted 13 April 2018 - 05:33 AM

Are el o pasiune pentru japoneze. :)
  • 0

#18 apriliacluj

apriliacluj

    MEDALIA de AUR

  • Moderatori
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5,094 posts
  • Gender:Male
  • Location:Cluj Napoca
  • Interests:MY SON, MY HAYABUSA, MY WAY
  • Nume real:BUB
  • Telefon:0744xxxxxx
  • Marca ATV:Suzuki KingQuad 750
  • Numar ATV:CJxxBUB

Posted 13 April 2018 - 07:17 AM

 

Ce imi mai place cand lauzi aceasta marca. thumbsup.gif

ce-i bun, si la Dumnezeu place! 

 

Are el o pasiune pentru japoneze. smile.png

mie-mi spui....

Rei-Ayana-1.jpg


  • 0

#19 all3xx

all3xx

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 23 posts
  • Gender:Male
  • Location:Corbu, Constanta
  • Nume real:Alexandru
  • Telefon:0720000XXX
  • Marca ATV:Can Am Maverick X3 X DS

Posted 24 April 2018 - 07:12 AM

A trecut si SMAEB. O buna ocazie sa vad ce inseamna CFMoto, Polaris si Can Am.

Acum vad lucrurile cam asa:

 

CFMoto Zforce 1000 - o varianta buna daca vrei side by side si sa nu platesti foarte mult. Daca esti si pana in 1.75m este si mai bine. Eu am 1.80 si parca eram la limita cu spatiul . Portbagajul este suficient de mare, compabil cu cel de la RZR Mi-a placut ca si ansamblu. Troliu, acoperis,  incluse in varianta standard, ceea ce mi-a placut. Cred ca la 11.000 - 12.000 EUR este pretul lui corect tinand cont ca oricum side by side urile, toate marcile, sunt supraevaluate.

 

Polaris RZR 1000- Nu trebuie sa ai ani de experienta offroad sa observi ca este peste CFMoto. Spatiul interior bine organizat, portbagaj marisor pe care il poti folosi fara sa mai cumperi cutie separata.. Totusi in videoclipuri si poze mi-a placut mai mult. Bordul, scaunele, si restul plasticelor din interior mi-au placut cam slabe calitativ, uratele. Pozitie confortabila, incapeam lejer eu si fratele meu  ( aprox 1.80 - 93kg fiecare).  Pozitia totusi era mai dreapta, aveai un feeling de masinuta utilitara mai mult decat sport. Oricum, mi-au parut bine construite si cred ca Polaris isi merita renumele. Daca nu mai am rabdare sau nu gasesc repede inca 2000 EUR Voi lua Polaris RZR 1000 XP ESP.

 

Can Am  Maverick X3- Mai bine nu il vedeam...ma face sa cheltuiesc mai mult decat planificasem. Aspect deosebit, mi-a placut mai mult decat ce am vazut prin poze/youtube. Interior cu materiale de calitate, se observa o atentie mai mare in alegerea si finisarea materialelor. Spatiu mai mult decat imi trebuie, in interior, portbagaj lipsa (trebuie cumparata separat cutie) scaune situate ceva mai jos decat brandurile anterioare, confortabile. In interior simti ca esti intr-o masina sport. Mi-a placut. Este posibil sa fie un mic dezavantaj atunci cand cobori prin vai tinand cont ca pozitia scaunului nu este la fel de sus ca si celelalte. Oricum, daca nu mai fac rost repede de 2000 EUR cred ca voi trece la Polaris tinand cont ca si acela mi-a placut si as putea sa ii acept cateva plastice mai uratele pentru 2000 EUR mai putin .

 

Yamaha nu a avut side by side. 


Edited by all3xx, 24 April 2018 - 07:22 AM.

  • 0

#20 pitesti

pitesti

    Aventurier fricos

  • Moderatori
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3,754 posts
  • Gender:Male
  • Location:Pitesti
  • Nume real:Marius
  • Telefon:0732
  • Marca ATV:CF MOTO 500A
  • Numar ATV:primul

Posted 24 April 2018 - 09:25 AM

Daca ai bani de Polaris, mergi pe Polaris. Daca mai ai 2.000 euro pentru Can-Am, vezi ce poti pune suplimentar la Polaris de banii astia. Eu cred ca iti este suficient Polarisul. Dar si Can-Am iti rapeste inima, doar ca, peste cei 2.000 euro mai trebuie sa mai bagi in diverse (casca, ceva echipament bun si impermeabil, incaltaminte impermeabila, totul x 2, adica si pentru sotie).

Eu asa o gandesc. thumbsup.gif

 

PS: La revanzare, Can-Am se misca mai bine. Eu nu cumpar nimic cu gandul la revanzare, cumpar pentrru mine dar, sa te gandesti putin si la asta.


  • 0





Also tagged with one or more of these keywords: cfmoto, comparation, can am, polaris

Vanzari ATV ATV Linhai ATV CF Moto