Jump to content



Photo

Cf Moto 520L Galben


  • Please log in to reply
74 replies to this topic

#1 Ukrainman

Ukrainman

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 22 posts
  • Gender:Male
  • Nume real:Trofimov Emil
  • Telefon:0773743363
  • Marca ATV:CF Moto 520L
  • Numar ATV:GL-11-ZRK

Posted 10 May 2018 - 07:01 PM

Salutare tuturor,

 

In sfarsit a venit si ziua cea mare, a prezentarii, pe care de luni de zile o gandisem in mii de feluri si acum...parca totul e de la zero.

Emotii n-ar trebui sa am tinand cont de cei aproape 50 de ani din care 30 de marinarie, dar totusi ele exista, nu poti trece prin viata asa... ca Voda prin loboda. Sunt momente cand gasesti semnificatii la orice pas trebuie doar sa ai ochii larg deschisi si inima curata. Nascut fiind in Delta, intr-un colt de rai la varsarea bratului Sfintu Gheorghe in mare am avut intotdeauna viziunea largului si a libertatii depline. Apoi viata m-a purtat pe neinchipuite carari, cu mii si mii de mile marine spre Tulcea si mai apoi Galati ducandu-mi gandurile mai departe.

De ce ATV? Din dor de coline si dealuri dobrogene in cautare de noi orizonturi si mai apoi dintr-o frustrare cu gust amar numita Husqvarna410 cu zeci si zeci de clasice intrebari: de ce nu merge. Iaca...nu merge! Noroc ca cealalta motocicleta chiar merge perfect si mi-e mila de ea s-o bag pe sleauri si diguri deeeeci... atv-ul chiar imi pare singura varianta tinand cont de faptul ca cei doi copii ar trebui si ei sa aibe sansa descoperirii  lumii de dincolo de facebook.

Oi fi gandit bine sau au fost doar ganduri de tinerete a unei inimi inca ce bate si vibreaza la tot ce-i frumos.

V-am citit postarile din scoarta in scoarta, am incercat sa fiu cat mai avizat daca pot spune asa, totusi pragul de nebunie a fost atins cumva, nu am incalecat niciodata un atv. Nu am nici cea mai mica idee daca chiar voi face fatza sau cat de greu ar putea fi. Va voi tine la curent cu orice traire, poate in felul acesta voi trezi in cineva dorintza de a trece de barierele varstei.

Minunea galbena e cumparata prin Authentic Spirit Bucuresti si multumesc dealer-ului de convingerea de care a dat dovada in achizitionarea acestui model, eu fiind ferm setat pe un 450L camo daca s-ar fi gasit pe stoc. N-am fost niciodata un expert in ale negocierilor, mi-am zis in barba sura ca in definitiv...bigger is better! Asa ca a ramas 520-ul ba chiar si galben ca o dulce razbunare. 

A fost achitat ieri si astept cumintel vestea cea mare ca va fi trimis la Galati, parca mi-e si frica sa intreb cat dureaza livrarea, n-as vrea sa pozez in El Desperado. Apoi daca toate vor fi bune si la locul lor, inmatricularea si...iavash iavash spre Dobrogea unde isi va face veacul.

Va multumesc inca odata tuturor celor ce animati acest forum, muuuulte nopti in larg si  departe de tara mi le-am petrecut citind si visand.

P.S. Probabil ca si eu  mi-am adus indirect aportul in aceasta comunitate, lucrand de 20 de ani la o companie de transport maritim ca principal partener al chinezilor este foarte probabil ca multe din bijuteriile voaste au trecut oceanele in drum sper voi bine aranjate!

Keep in contact, yo Ukrainman!


  • 0

#2 Alinneacsu

Alinneacsu

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 5 posts
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Nume real:Alin Neacsu
  • Telefon:0758088017
  • Marca ATV:CF Moto 550
  • Numar ATV:IF 92 NAT

Posted 10 May 2018 - 07:22 PM

Am trăit fiecare cuvânt ca proprie experienta. Genial scris! Calități de narator uimitoare!

Asteptam cu drag primele aventuri.
  • 0

#3 cleoclod

cleoclod

    Profesionist

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 410 posts
  • Gender:Male
  • Location:BACAU
  • Interests:Sanatate,nutritie si sport
  • Nume real:claudiu
  • Telefon:0761137712
  • Marca ATV:BOMBARDIER OUTLANDER 810 R ESP ,2010 CAN-AM OUTLANDER 800 R XT MAX 2009 CF MOTO 520 L EPS

Posted 10 May 2018 - 07:32 PM

Frumoasa introducere Emil , abia asteptam sa-ti ajunga si sa pui foto cu tine si atv-ul....Succes


  • 0

#4 pitesti

pitesti

    Aventurier fricos

  • Moderatori
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3,754 posts
  • Gender:Male
  • Location:Pitesti
  • Nume real:Marius
  • Telefon:0732
  • Marca ATV:CF MOTO 500A
  • Numar ATV:primul

Posted 10 May 2018 - 07:42 PM

Bine ai venit!
Frumos ai venit!
Iti multumim ca ai venit!
:)
  • 0

#5 grimm

grimm

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 260 posts
  • Gender:Male
  • Location:Cluj
  • Nume real:AArpad
  • Telefon:0742XXXXXX
  • Marca ATV:CF Moto 820 LE
  • Numar ATV:urmeaza

Posted 10 May 2018 - 08:23 PM

o descriere frumoasa, o intrare frumoasa !!

de-abia asteptam descrierile facute dupa cate-o tura cu Cf ul..

Bine Ai Venit


  • 0

#6 adirpe1709

adirpe1709

    Profesionist

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 418 posts
  • Gender:Male
  • Location:MARU, Jud. CARAS SEVERIN
  • Nume real:adrian
  • Telefon:0740311xxx
  • Marca ATV:king quad 700 , Can am Outlander max 650 cc
  • Numar ATV:144 , 002

Posted 10 May 2018 - 08:35 PM

Frumos, aspteptam pozele cu jucaria scooter.gif


  • 0

#7 Andrei HD

Andrei HD

    ATV-ist convins

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 826 posts
  • Gender:Male
  • Location:TIMISOARA - VATA
  • Nume real:Andrei
  • Telefon:0721/...,...
  • Marca ATV:CF MOTO 820 LE
  • Numar ATV:HD 14 XLX

Posted 10 May 2018 - 08:44 PM

Bine ai venit!

Sa te bucuri de viitoarea jucarie.
  • 0

#8 Ukrainman

Ukrainman

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 22 posts
  • Gender:Male
  • Nume real:Trofimov Emil
  • Telefon:0773743363
  • Marca ATV:CF Moto 520L
  • Numar ATV:GL-11-ZRK

Posted 10 May 2018 - 09:09 PM

Vai ce primire frumoasa, stacheta e sus si sper sa nu dezamagesc! In definitiv maretia naturii cere timp si trairi, nu poti trece in viteza peste toate si asa viata asta ne impinge continuu! Recunosc, am avut sansa sa ma nasc, sa copilaresc in locuri minunate apoi navigand am avut sansa sa cunosc multi oameni si fascinatia culturii locurilor prin care am fost. Singura constanta au fost oamenii, in sensul in care i-am perceput eu in naivitatea mea, crezand ca toti plecam cu un bagaj de bunatate. Poate nu intotdeauna a fost asa dar tare mi-a fost dor de ai nostri, acei oameni ce mi-au luminat drumul in viata.


  • 0

#9 CHRYS

CHRYS

    R. ADMINISTRATOR

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5,620 posts
  • Gender:Male
  • Location:BRASOV
  • Nume real:CHRYS
  • Telefon:0724xxxxxx
  • Marca ATV:YAMAHA GRIZZLY SPECIAL EDITION
  • Numar ATV:BV

Posted 10 May 2018 - 11:42 PM

Din pacate vad ca sunt printre ultimii care au apucat sa te salute in semn de bine venit. 

Minunata si interesanta istorioara ta de mai sus. 

Ma bucur ca te-ai decis sa te alaturi comunitatii noastre !


  • 0

#10 Sergiu

Sergiu

    ATV-ist convins

  • Super MEMBRU
  • PipPipPipPipPip
  • 669 posts
  • Gender:Male
  • Location:Piatra Neamt
  • Nume real:Sergiu
  • Telefon:-
  • Marca ATV:ATV Can Am & SSV CF Moto
  • Numar ATV:NT-ATV

Posted 11 May 2018 - 06:34 AM

Buna venit. Frumoasa introducere.

Acum asteptam una similara si la prezentarea tractorasului cand il vei primi :) precum si de la iesirile pe care le vei face.

 

Mai avem un marinar asemenea-ti printre noi :)


  • 0

#11 apriliacluj

apriliacluj

    MEDALIA de AUR

  • Moderatori
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5,094 posts
  • Gender:Male
  • Location:Cluj Napoca
  • Interests:MY SON, MY HAYABUSA, MY WAY
  • Nume real:BUB
  • Telefon:0744xxxxxx
  • Marca ATV:Suzuki KingQuad 750
  • Numar ATV:CJxxBUB

Posted 11 May 2018 - 07:16 AM

 

 

bine ai venit in comunitate!

sa ai parte de ape line si coclauri cat mai intortocheate! thumbsup.gif

 

 

 

..... ca sunt printre ultimii care au apucat sa te salute in semn de bine venit. 

lasa Chrys, te-am depasit, sunt eu ala intarziatu' ;)


  • 0

#12 cvalro

cvalro

    ATV-ist veteran

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,207 posts
  • Gender:Male
  • Nume real:Cojocaru Valentin
  • Telefon:0740161513
  • Marca ATV:ex CF Moto X8
  • Numar ATV:primarie

Posted 11 May 2018 - 08:35 AM

Salutari de la un coleg de breasla. Abia astept sa ma otepenizez si sa deshid sezonul 2018. Poate ne intilnim vreodata.
  • 0

#13 Ukrainman

Ukrainman

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 22 posts
  • Gender:Male
  • Nume real:Trofimov Emil
  • Telefon:0773743363
  • Marca ATV:CF Moto 520L
  • Numar ATV:GL-11-ZRK

Posted 11 May 2018 - 09:24 AM

Am trăit fiecare cuvânt ca proprie experienta. Genial scris! Calități de narator uimitoare!

Asteptam cu drag primele aventuri.

Multumesc de aprecieri, e ceea ce-am simtit pe moment,sper ca va folosi cuiva.


  • 0

#14 Ukrainman

Ukrainman

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 22 posts
  • Gender:Male
  • Nume real:Trofimov Emil
  • Telefon:0773743363
  • Marca ATV:CF Moto 520L
  • Numar ATV:GL-11-ZRK

Posted 11 May 2018 - 09:31 AM

Salutari de la un coleg de breasla. Abia astept sa ma otepenizez si sa deshid sezonul 2018. Poate ne intilnim vreodata.

Deasemeni, ce sa zic...pana in august poate ajung sa prind oarece experienta desi iesirile vor fi de genul contemplativ, parca prinde bine in rastimpuri o ancorare in realitatea pamanteana.


  • 0

#15 Ukrainman

Ukrainman

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 22 posts
  • Gender:Male
  • Nume real:Trofimov Emil
  • Telefon:0773743363
  • Marca ATV:CF Moto 520L
  • Numar ATV:GL-11-ZRK

Posted 11 May 2018 - 09:47 AM

Din pacate vad ca sunt printre ultimii care au apucat sa te salute in semn de bine venit. 

Minunata si interesanta istorioara ta de mai sus. 

Ma bucur ca te-ai decis sa te alaturi comunitatii noastre !

Va multumesc inca odata tuturor pentru incurajari, ma alatur voua cu mare placere si incredere pe viitor, revin la ideea de novice in ale atv-urilor si daca ma poate crede cineva nu este doar un moft pe care mi l-am putut permite ci pur si simplu am simtit nevoia sa deschid alte orizonturi.

Daca cineva din administratori imi poate modifica numarul de telefon...s-a strecurat o mica greseala, e un zero bagat de aiurea ca greseala de tastare deeeci corect este 077374...fara acel zero suplimentar.


  • 0

#16 CHRYS

CHRYS

    R. ADMINISTRATOR

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5,620 posts
  • Gender:Male
  • Location:BRASOV
  • Nume real:CHRYS
  • Telefon:0724xxxxxx
  • Marca ATV:YAMAHA GRIZZLY SPECIAL EDITION
  • Numar ATV:BV

Posted 11 May 2018 - 10:47 AM

Ti-am rezolvat acel zero in plus.......sper ca acuma este corect.

Faptul ca esti incepator in ale ATV-urilor parca chiar nu mai are importanta pe langa ablitatile tale de narator. thumbsup.gif

 

Poti linistit sa ne "intoxici" linistit cu povestioare iar dupa aceea si cu imagini.


  • 0

#17 Ukrainman

Ukrainman

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 22 posts
  • Gender:Male
  • Nume real:Trofimov Emil
  • Telefon:0773743363
  • Marca ATV:CF Moto 520L
  • Numar ATV:GL-11-ZRK

Posted 11 May 2018 - 04:25 PM

Vineeeeeeee! Chiar vineeee!

Ce frumoasa-i viata...luni un telefon de control urmare a altui telefon de reconctrol la concurenta...aveti un 450? Nooooo...au venit caldurile, s-au vandut!

Instantaneu imi revine in minte o melodie de prin anii 90...au venit caldurile se dezbraca fetele, pentru noi si pentru voooooi!!! Tineretea altora ca eu deja aveam responsabilitati pe vremea aia dar ....inima mon cher? Offff vroiam un 450...astrele erau deja nealiniate dar stati nu dezarmati am  un 520 la oferta cu un bemol ca-i gablen. In zona prin Galati era o vorba veche....ma tem ca-i galghen...cand mai calcai in ceva! Pare-se ca ca am calcat apasat ca mi-a convenit, era galben ca scarba aia de Husqvarna ce dulce zabunare si culmea, o Husqvarna cumparata de la un popa...nu ne-o fi iubind pe noi marinarii!

Daaaa,520 dar no way ptr 450...noooo iunie cel mai optimistic pronostic si mai muuult undeva pe la mijloc. Sintagma marinareasca...bigger is better si accept.

Amuuu chiar vine, adineauri m-a sunat baiatul de la Authentic Spirit sa-mi spuna ca negasint o varianta de weekend de transport va veni chiar el sa mi-l aduca in Galati! Do you believe? Si culmea trebuia sa trec Dunarea maine sa stropesc cativa pomisori prin curte...Dobroge tara saraca,bate vant si piatra seaca!

Deci sa  vedeti cum e viata, cred ca tipa aia de dimineta pe teve lungana si cu bretonu´ de kko ar fi invidioasa ...de noi astia care navigam dupa stele nu mai spun.

Luni astrele erau dezorientate sau reorienate mai tarziu. Vine marti...e Belgia...tot amintiri, deh..batranetea(dealtfel era un film) astrele tot nealiniate...duduile de la banca au metabolismul lent ma fac sa-mi aduc aminte ca revolutia s-a facut cu cantec....Ada Milea: hai sa dam topoare la popoare, sa sculpteze fiecare-n fiecare...care are capul tare sa ramana in picioare. Deci totu-i cu cantec! Telefoane de adeziune, dom´le am o varsta, parol, voi plalti maine se rezolva.No problem, se rezolva ramane pe maine.

Miercuri transferu´ ,astrele erau aliniate dar nu prea caci eu aveam decat o hartie in mana...ati palatit. Deci nu ghidoane sau alte chestii palpabile...hartii! Eeeei n-oi fi injurat in biserica chiar asa... Mai tarziu confirmarea de plata...aici sunt banii dumneavoastra! Ce fain...macar stiam ca-s undeva!

Joi, liniste...astrele erau acolo in legea lor...doar nu jucam in filmull Desperados.

Vineri un telefon...yihaaa baietii meeei ma anuntza ca vineeeeee sambata in weekend, ce fain...do you believe? Nu impuscati pianistul daca va suna a reclama dar daca tot am primit atatea adeziuni va rog sa ma credeti, astrele se aliniara si vineri si chiar nu stiu ce-o fi spus aia de dimineta...ce parascovenie!

Maine e ziua cea mare...maaaine merg la insuratoooaare si toootul imi va fi la fel...Vank deci totul e cu cantec! Si apropos de insuratoare, aviz amatorilor de supa calda...daca aveti ganduri de duca pe coclauri ...vorba modoveneasca: baga di´ sama! Uitasem sa multumesc sotiei mele pentru superbul suport...nebunia nu e de un singur fel, ea se manifesta!


  • 0

#18 pitesti

pitesti

    Aventurier fricos

  • Moderatori
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3,754 posts
  • Gender:Male
  • Location:Pitesti
  • Nume real:Marius
  • Telefon:0732
  • Marca ATV:CF MOTO 500A
  • Numar ATV:primul

Posted 13 May 2018 - 07:55 AM

Pana nu vedem poze, nu te credem. :)
Adica nu credem ca e galben.
  • 0

#19 apriliacluj

apriliacluj

    MEDALIA de AUR

  • Moderatori
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5,094 posts
  • Gender:Male
  • Location:Cluj Napoca
  • Interests:MY SON, MY HAYABUSA, MY WAY
  • Nume real:BUB
  • Telefon:0744xxxxxx
  • Marca ATV:Suzuki KingQuad 750
  • Numar ATV:CJxxBUB

Posted 14 May 2018 - 07:20 AM

 

azi e luni..., cum stam colegu??


  • 0

#20 dbdd

dbdd

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 200 posts
  • Gender:Male
  • Location:Cluj-Napoca
  • Nume real:Alin Oros
  • Telefon:0736xxxxxx
  • Marca ATV:Can Am Outlander 1000R Max Xtp 2019

Posted 14 May 2018 - 01:01 PM

Bine ai venit in frumoasa noastra comunitate, deocamdata ca talentat narator:), urmand sa primesti si statutul de atevist dupa ce vedem poze cu impricinatul


Edited by pitesti, 14 May 2018 - 03:17 PM.

  • 0




Vanzari ATV ATV Linhai ATV CF Moto