Jump to content



Photo

Bataie Motor Cf Moto 500A


  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1 Cristian1980

Cristian1980

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 2 posts
  • Nume real:cristian ciuguianu
  • Telefon:0748293597
  • Marca ATV:linhai

Posted 04 September 2018 - 05:35 PM

Salutare. De curand am cumparat un cf moto 500A fabricatie 2008 si am cateva probleme cu el. Una din ele este ca pe masura ce se incalzeste motorul devine zgomotos. Cand este rece functioneaza silentios dar cand este cald se aude o bataie, un zornait,insa nu stiu sigur de unde se aude. Poate fi din motor sau transmisie etc. Aveti ceva idei? Sai a mai avut cineva aceasta problema?
  • 0

#2 CHRYS

CHRYS

    R. ADMINISTRATOR

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5,620 posts
  • Gender:Male
  • Location:BRASOV
  • Nume real:CHRYS
  • Telefon:0724xxxxxx
  • Marca ATV:YAMAHA GRIZZLY SPECIAL EDITION
  • Numar ATV:BV

Posted 04 September 2018 - 08:46 PM

Salutare Cristian,   

 

acesta este topicul tau de prezentare..Pana sa ajungi la partea cu problemele de care te confrunti , ar fi fost frumos sa te prezinti.

Spune-ne cateva cuvinte despre ATV-ul tau, care banuiesc ca este CF si nu linhai cum scrie in avatarul tau, apoi ne spui cateva cuvinte despre tine, din ce parte a tarii esti, si altele care te ar putea caracteriza, iar mai apoi in caz ca intampini probleme vom discuta si despre acestea.

 

Daca nu faci cum ti-am recomandat, am putea crede ca doresti sa obtii doar raspunsuri la intrebarile tale si nu sa devii membru a unei comunitati.

 

Multumesc pentru intelegere.


  • 0

#3 Nicusor12345

Nicusor12345

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 16 posts
  • Nume real:Iacob
  • Telefon:0784224664
  • Marca ATV:Cf moto
  • Numar ATV:B.1.sal

Posted 04 September 2018 - 10:18 PM

Buna
O problemă asemănătoare am avut și eu,la mine sa rezolvat,am schimbat lanțul de la distribuție.
  • 0




Vanzari ATV ATV Linhai ATV CF Moto