Jump to content

Photo

Can Outlander 570 Dps -2019

• Please log in to reply
62 replies to this topic

#61 ppekst

ppekst

Incepator

• Members
  • Pip
  • 38 posts
  • Nume real:costi
  • Telefon:iphone
  • Marca ATV:Outlander 570

Posted 20 June 2019 - 10:32 AM

va multumesc pentru lamurire baieti!

in carte scrie ca la 50 de ore trebuie sa apara mesajul in bord "maintenance required"  . nu mi-a aparatu nimic.

ceva dubios?

• 0

#62 cleoclod

cleoclod

Profesionist

• Members
  • PipPipPipPip
  • 353 posts
  • Interests:Sanatate,nutritie si sport
  • Nume real:claudiu
  • Telefon:0761137712
  • Marca ATV:CAN-AM OUTLANDER 800 R XT MAX 2009 CF MOTO 520 L EPS

Posted 20 June 2019 - 08:18 PM

Tu mergi la service oricum si nu te ingrijora , nu este chiar asa batuta in cuie treaba cu garantia , Am intrebat la una din revizii pe mecanic.....ce se intampla daca depasesc timpul sau km pentru garantie ?.....si el a spus ...Nimic, doar nu sunt nebun sa iti scriu in carte ca ai depasit si astfel tu sa pierzi garantia , iar eu sa nu mai fac revizii la atv-ul tau  ... snitch.gif snitch.gif

• 0

#63 ppekst

ppekst

Incepator

• Members
  • Pip
  • 38 posts
  • Nume real:costi
  • Telefon:iphone
  • Marca ATV:Outlander 570

Posted Yesterday, 11:54 AM

salut. 

Am facut revizia intru-un final revizia la 50 de ore si nu a fost nicio problema ca dapasisem cu 4 ore.

Partea amuzanta este ca s-a creat o mica confuzie. Acum cateva saptamani fusesem cu un prieten care si-a cumparat un atv identic cu al meu.

Cand m-am prezentat pt revizia cu atv ul meu, mecanicul a crezut ca este prima revizie la 25 de ore. S-au apucat baietii sa schimbe si uleiul la grup si cutie.:)

Sincer,nu m-am suparat, pana la urma nu este un rau facut. si sa zicem ca nici buzunarul n-a fost afectat:)

as mai avea o intrebare pt un prieten ,daca aveti idee cati litri de ulei se pune intr-un polaris 2016 sportsman 570.

Va multumesc pt toate informatiile pe care mi-i le dati!

drumuri bune si stay safe!

• 0

Vanzari ATV ATV Linhai ATV CF Moto