Jump to content

Photo

Atv Goes 520 (Cf Moto)

• Please log in to reply
25 replies to this topic

#21 Mugurel1995

Mugurel1995

Incepator

• Members
  • Pip
  • 15 posts
  • Nume real:Mugurel
  • Telefon:0723774941
  • Marca ATV:Cf Moto
  • Numar ATV:IF 95 ARG

Posted 15 April 2019 - 10:35 AM

A fost o intrebare de curiozitate , nu te ambala ca dai rateuri cvalro. Si daca dam prioritate la legalitate cu ce trebuie si ea la randul ei ne intelege in anumite circumstante . Depinde si dezona si de baietii si de cine esti. In fine treaba asta e mai complicata ca mecanica la un atv pe care nu o cunosc dar daca vreau o aflu imediat.
  • 0

#22 danutlupu

danutlupu

ATV-ist convins

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 549 posts
  • Interests:noroi si ravene
  • Nume real:Da, e real !
  • Telefon:Samsung
  • Marca ATV:Bomba 650 xt max
  • Numar ATV:Bafta !

Posted 15 April 2019 - 11:16 AM

Mugurele nu asculta ce spun toti de pe forum, ca e multa invidie pe aici cand vine vorba de un motor mai mare. Asa ca ia si da prioritate la legalitate cu ce trebuie, ca o sa te inteleaga ea in anumite circumstante. Adica fratele meu, vroiam sa spun atat: pune mana pe niste chei si da afara motorul ala mic ca se gasesc motoare mai mari de 800 sau 1000 si e pacat de atv-ul ala sa-l lasi cu unu de 500. Asa cum ai zis si tu, sunt pe youtube tutoriale garla, afli imediat mecanica.

• 0

#23 Sergiu

Sergiu

ATV-ist convins

• Super MEMBRU
  • PipPipPipPipPip
  • 503 posts
  • Nume real:Sergiu
  • Telefon:-
  • Marca ATV:ATV Can Am & SSV CF Moto
  • Numar ATV:NT-ATV

Posted 15 April 2019 - 06:57 PM

Si daca tot schimbi motorul, schimba si cadrul ca sa nu-l desparta in doua motorul cel nou ... biggrin.png

... acum mai in gluma, mai in serios, Mugurel, nu e chiar asa simplu sa schimbi motorul si impreuna cu el trebuie schimbate /adaptate multe altele ca "stea / tina impreuna". Mult mai repede si mai ieftin schimbi ATV-ul cu ceva mai mare. 

Cvalro .. e "caine batran" cu experienta si mai are ocazia ca din cand in cand sa puna cheia pe motoare cat o garsoniera de mare ... 

Edited by Sergiu, 15 April 2019 - 07:00 PM.

• 0

#24 Mugurel1995

Mugurel1995

Incepator

• Members
  • Pip
  • 15 posts

Posted 15 April 2019 - 09:59 PM

De nu ii sudez in spate o remorca si ii pun motor de mercedes din ala de 5.000 cmc sa vedem ce mai zic baietii astia :))) , vezi ca daca iti pui ambitia faci mare inventie din orice, banii si ambitia conteaza ca poti sa pui si motor de nava spatiala si sa adaugi si 2 aripi daca e nevoie . Nu imi permit sincer sa ma pun sa desurubez dar nu e problema isi permit altii sa imi desurubeze :))) . Baietii glumesc , a fost o curiozitate de-a mea despre asa ceva ,dar nu puneam in aplicare nici la pastele cailor , de unde m-a scos atv-u asta a ramas polarisu scramble de 1000 si pe unde a intrat bombardierele alea de 15 mii a intrat si asta fara durere de cap si ce crede-ti , la sfert de pret :)))
  • 0

#25 cvalro

cvalro

ATV-ist veteran

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,030 posts
  • Nume real:Cojocaru Valentin
  • Telefon:0740161513
  • Marca ATV:CF Moto X8
  • Numar ATV:BC 15 KKK

Posted 16 April 2019 - 07:05 AM

Am inteles in sfirsit ideea ta.
Acum chiar ca imi pare rau ca l-am dat pe al meu CF 500, nu am realizat ca poate sa bata la cur tot ce misca de la polaris, canam in sus.
Dupa vreo 2 ani sper sa ne mai auzim pe aici si sa ne poveste s ti cum ai participat la Hunt the Wolf, la extrem
  • 1

#26 Mugurel1995

Mugurel1995

Incepator

• Members
  • Pip
  • 15 posts

Posted 16 April 2019 - 01:19 PM

Nu le mai da autorizatia ca a murit o fata .
Pacat ca nu se mai tine ca ma duceam cu el sa le dau lectii la aia pe acolo . Mai ales daca te aveam si pe tine cu mine, nu mai imi era frica de nimic .
  • 0

Vanzari ATV ATV Linhai ATV CF Moto