Jump to content



Photo

Can Am Outlander Max 1000T Xt-P


  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1 Claudiu88

Claudiu88

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 8 posts
  • Nume real:Claudiu
  • Telefon:0726390509
  • Marca ATV:Brb can am 1000 xtp
  • Numar ATV:1

Posted 31 August 2019 - 08:16 AM

Salutare, sunt noul membru de pe forum 😁 și noul proprietar al unui can am 1000, după multe așteptări și încurcături, ca prima data mi-au adus un can am 1000R (nu s-a înțeles bine când am comandat) iar după alte 5 zile (in care atv ul a stat in garaj și nu aveam voie sa ma ating de el 😕 , mi-a venit in sfârșit atv ul care trebuie cel cu T3B
Hobby-ul asta frumos îl practic de prin 2011, tot pe un Brb dar de 400, dar anul asta am zis sa trec la un motor mai mare
Pana acum mi se pare demențial atv ul, deși când l-am schimbat cu cel neinmatriculabil toți mi-au zis sa nu L schimb ca asta vine limitat, are mai putini cai,(la astea 2 chesti nu-mi pare rău, are destula forța la cei 82 Hp, iar viteza e limitată la 105, iar este Ok ) in schimb are abs și alt sistem de tracțiune fata, care o sa ma încurce in off road, dacă vreun coleg are ceva mai multa experiența cu sistemele astea poate îmi zice și mie, cel mai mult ma interesează cât de tare te poate incurca diferențialul de pe fata când îți frânează roata care patineaza, abs ul pana acum( o singura ieșire am făcut) își face treaba, si chiar oprește atv ul mult mai repede și ma refer la coborâre nu pe drum drept, in schimb sistemul de tracțiune nu am avut cum să-l încerc, e greu să-l fac sa patineze pe uscat 😂
Ultima poza, e cu primul atv care nu era inmatriculabil și ma uitat ca prostul la el 5 zile pana mi l-au schimbat

Attached Files


Edited by Claudiu88, 31 August 2019 - 08:18 AM.

  • 0

#2 schummy

schummy

    Profesionist

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 439 posts
  • Gender:Male
  • Nume real:Claudiu
  • Telefon:0765401389
  • Marca ATV:CAN AM RENEGADE XXC , BRUTE FORCE 750i

Posted 31 August 2019 - 01:34 PM

Să ai parte de el Clau.. Ai ales o scula foarte frumoasa, puternica și bună.
Mulți km fără intervenții.
Are un cunoscut Renegade și într-adevăr la plecare în forță îți taie puțin gazul.. Dar stai liniștit că zboară. .
Nu-ți fa griji 😉 când o să rămâi implantat și nu o să mai poți ieși, probabil o să fii singur sau cu cineva care are atv asemănător.( ceilalți au rămas mult în urmă) 😉.
În schimb ABS-ul in opinia mea ajuta foarte mult.
Să ai noroc de el.
  • 0

#3 CHRYS

CHRYS

    R. ADMINISTRATOR

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5,620 posts
  • Gender:Male
  • Location:BRASOV
  • Nume real:CHRYS
  • Telefon:0724xxxxxx
  • Marca ATV:YAMAHA GRIZZLY SPECIAL EDITION
  • Numar ATV:BV

Posted 31 August 2019 - 02:39 PM

Felicitari Claudiu pentru achizitie ! Un ATV foarte frumos si potent !

 

O recomandare : Nu mai costrui acele fraze kilometrice sarind de la o idee la alta fara nici o legatura intre ele.

Sunt greu de citit .

 

Multumesc.


  • 0

#4 executivul

executivul

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 21 posts
  • Gender:Male
  • Nume real:Mircea
  • Telefon:0741212223
  • Marca ATV:CF Moto

Posted 31 August 2019 - 06:04 PM

Sa-l stapanesti sanatos si sa te poarte cu bine!
O.T. poti sa-mi spui ce masa maxima autorizata ai la Q7 si la remorca si cu ce categorie le conduci? Sunt intr-o mica dilema cu ce pot tracta. Mersi
  • 0

#5 Claudiu88

Claudiu88

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 8 posts
  • Nume real:Claudiu
  • Telefon:0726390509
  • Marca ATV:Brb can am 1000 xtp
  • Numar ATV:1

Posted 31 August 2019 - 06:46 PM

Salut, q7 are 3150 kg parca, și remorca 750 kg
M-a oprit și pe mine odată la fetesti și vroia sa îmi facă dosar, ca ansamblu depășea 3500 kg și aveam doar categoria B
Acum s-a schimbat legea și cu cat. B poți sa conduci pana la 4250 kg, cu condiția sa nu depășească remorca 750 kg, dacă ai remorca mai grea și ansamblu nu depășește 4250 kg, te duci la o scoala de șoferi, și se face un curs pt un atestat (fără examen fără nimic) și îl trece după aia in permis
  • 0

#6 Claudiu88

Claudiu88

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 8 posts
  • Nume real:Claudiu
  • Telefon:0726390509
  • Marca ATV:Brb can am 1000 xtp
  • Numar ATV:1

Posted 01 September 2019 - 12:17 AM

Și a apărut și prima problema🤦‍♂️, in pierde antigel pe la furtunul de la supraplin, și pierde doar când balansezi atv ul, dacă mergi cu el pe drept nu pierde

Attached Files


  • 0




Vanzari ATV ATV Linhai ATV CF Moto