Jump to content



Photo

Cf Moto Goes 500 Problema


  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1 Mugurel1995

Mugurel1995

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 19 posts
  • Nume real:Mugurel
  • Telefon:0723774941
  • Marca ATV:Cf Moto
  • Numar ATV:IF 95 ARG

Posted 07 February 2020 - 12:32 AM

Salut am un Goes 500 ,2012 fab. 4400km rulati , am schimbat recent variatorul original cu unul original de cf moto 500 si nu mai imi trage ca celalalt nu mai are forta de plecare atat de mare , se tureaza maxim 6800 de turatii dar in schimb viteza e la.fel 95km/h , cu cel.vechi era mult mai brusc si se tura mai bine pleca mai repede avea forta mai.mare si ajungea mai repede la.95km/h . Ce ma sfatuiti ?
Astea ca piese sunt identice cf moto , mai vreau sa precizez ca variatorul.vechi era cel.din fabrica si asta l-am achizitionat de nou care l-am pus acum , plus de asta i-am.mai.adaugat un filtru sport si l-am dat pe.cel.vechi original.al.lui jos.
  • 0

#2 pitesti

pitesti

    Aventurier fricos

  • Moderatori
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3,754 posts
  • Gender:Male
  • Location:Pitesti
  • Nume real:Marius
  • Telefon:0732
  • Marca ATV:CF MOTO 500A
  • Numar ATV:primul

Posted 08 February 2020 - 08:22 AM

Cu siguranta variatorul original are alte role față de cel de CF pe care l-ai pus, de aceea simti aceste diferente.
  • 0

#3 Mugurel1995

Mugurel1995

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 19 posts
  • Nume real:Mugurel
  • Telefon:0723774941
  • Marca ATV:Cf Moto
  • Numar ATV:IF 95 ARG

Posted 08 February 2020 - 11:06 AM

Si pot sa ii iau rolele din variatorul vechi sa le pun in cel nou ?
  • 0

#4 Liviu Linhai

Liviu Linhai

    Avansat

  • Members
  • PipPip
  • 56 posts
  • Gender:Male
  • Nume real:Eusebiu
  • Telefon:Liviu
  • Marca ATV:TGB 1000 LT

Posted 08 February 2020 - 02:55 PM

Salut,

Din punctu lmeu de vedere , puterea vine de la role. Cantareste rolele si diferenta de greutate se reflecta in puterea atv-ului Filtru nu cred ca te ajuta prea mult la putere

P.S.

Piesele originale, din fabrica, de la ATV sau oricare autoturism sunt facute sa reziste mai mult si sa corespunda standardului de putere pentru acel produs. Ce vei cumpara de acum incolo, chiar si pe original nu v-a mai avea aceiasi calitate. Succes!


  • 0




Vanzari ATV ATV Linhai ATV CF Moto