Jump to content



Photo

Chinese Power


  • This topic is locked This topic is locked
36 replies to this topic

#21 Senzoor

Senzoor

    Avansat

  • Members
  • PipPip
  • 87 posts
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Nume real:Paul Belciu
  • Telefon:0741237901
  • Marca ATV:Linhai Muddy Black 300
  • Numar ATV:B-69-VDI

Posted 16 March 2008 - 01:17 PM

Asta era si impresia mea la inceput. Parea greoi..dupa vreo 200 de km si-a dat drumu'. Oricum, in rodaj e bine sa nu ii dai mai mult de 55.
  • 0

#22 Slayer

Slayer

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 222 posts
  • Gender:Male
  • Location:Cluj
  • Nume real:Horia
  • Telefon:0749-329095
  • Marca ATV:Polaris RZR 800 Dragon Fire
  • Numar ATV:1

Posted 17 March 2008 - 07:41 AM

Cred ca e destul sa desfaci surubelul de la acceleratie. Probail e limitat numai de acolo. smile.gif
Numai 6 l/100, he he he, o sa vezi cand il bagi la "munca" tongue.gif
Oricum dupa 3-400 de km isi mai da drumu motoru. smile.gif
  • 0

#23 karloss

karloss

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 7 posts
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Nume real:carol
  • Telefon:0745561155
  • Marca ATV:linhai 300 muddy

Posted 17 March 2008 - 09:16 AM

daca ii scot sitele din toba o sa sune mai frumos dar o sa si polueze mai mult....cumva pierd si garantia ?? dry.gif
  • 0

#24 Senzoor

Senzoor

    Avansat

  • Members
  • PipPip
  • 87 posts
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Nume real:Paul Belciu
  • Telefon:0741237901
  • Marca ATV:Linhai Muddy Black 300
  • Numar ATV:B-69-VDI

Posted 17 March 2008 - 11:00 AM

Nu pierzi nici o garantie, oricum nu vad ce garantie sa ai la toba sau ce ti s-ar putea strica. Dar gandeste-te bine..o sa fie mult mai galagios si de multe ori nu e in avantajul tau.
  • 0

#25 Slayer

Slayer

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 222 posts
  • Gender:Male
  • Location:Cluj
  • Nume real:Horia
  • Telefon:0749-329095
  • Marca ATV:Polaris RZR 800 Dragon Fire
  • Numar ATV:1

Posted 17 March 2008 - 09:19 PM

QUOTE (karloss @ Mar 17 2008, 09:16 AM) <{POST_SNAPBACK}>
daca ii scot sitele din toba o sa sune mai frumos dar o sa si polueze mai mult....cumva pierd si garantia ?? dry.gif


Da si inca ceva ... testat si de mine si de altii cu cat scoti mai multe din toba... nush de ce dar creste consumul de numa... fara vre-o diferenta semnificativa de putere.. wink.gif asa ca mai bine lasa-le... si oricum suna destul de mult cat sa te saturi de zgomot dupa o zi intreaga ... smile.gif

Edited by Slayer, 17 March 2008 - 09:20 PM.

  • 0

#26 karloss

karloss

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 7 posts
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Nume real:carol
  • Telefon:0745561155
  • Marca ATV:linhai 300 muddy

Posted 06 April 2008 - 10:19 AM

in mers aud un un scartait de undeva din spate...de unde poate fi ??..............de la discul de la frana,suspensie sau cardan.........a da.... mai vroiam sa va intreb cat v-a costat prima revizie...cea de 100 km
  • 0

#27 Slayer

Slayer

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 222 posts
  • Gender:Male
  • Location:Cluj
  • Nume real:Horia
  • Telefon:0749-329095
  • Marca ATV:Polaris RZR 800 Dragon Fire
  • Numar ATV:1

Posted 06 April 2008 - 07:42 PM

2 ore de manopera in garajul unui prieten wink.gif
  • 0

#28 karloss

karloss

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 7 posts
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Nume real:carol
  • Telefon:0745561155
  • Marca ATV:linhai 300 muddy

Posted 14 April 2008 - 09:17 AM

gata....a fost 2 milioane...........dupa 102 km mi-au strans suruburile de la roti si de la suspensii,mi-au spus ca e lovit scutul pe dedesupt si ca uleiul a dat pe-afara si a murdarit motorul...........si-a mai dat drumul.......am prins 67 pe asfalt cu el..mersi
  • 0

#29 oakyz

oakyz

    ATV-ist convins

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 677 posts
  • Gender:Male
  • Location:Targoviste
  • Nume real:Laurentiu
  • Telefon:0
  • Marca ATV:Linhai 4x4 Aniversar
  • Numar ATV:DB-20-AKY

Posted 14 April 2008 - 10:30 AM

102 km pt revizie ? blink.gif Eu am facut 200km in regim ... de vara biggrin.gif dupa care l`am bagat direct la off road greu azi ma duc sa ii fac revizia la 320km... Oricum sunt ff nemultumit de puterea la modelul aniversar fata de muddy care la inceput am crezut ca este doar parerea mea. Am vaz ca muddy la 640km in H trage mult mai bine decat al meu la 300...asa ca o sa ma interesez la service de unde e diferenta si daca pierd garantia daca modific toba. Poate are cineva idee de unde e diferenta asta de putere intre cele 2 modele (inafara de ambreiaj care nu are nici o treaba cu puterea efectiva)
  • 0

#30 oakyz

oakyz

    ATV-ist convins

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 677 posts
  • Gender:Male
  • Location:Targoviste
  • Nume real:Laurentiu
  • Telefon:0
  • Marca ATV:Linhai 4x4 Aniversar
  • Numar ATV:DB-20-AKY

Posted 14 April 2008 - 10:31 AM

QUOTE (karloss @ Apr 6 2008, 09:19 AM) <{POST_SNAPBACK}>
in mers aud un un scartait de undeva din spate...de unde poate fi ??..............de la discul de la frana,suspensie sau cardan.........a da.... mai vroiam sa va intreb cat v-a costat prima revizie...cea de 100 km



hysterical.gif La Linhai totul scartie .... articulatiile de la cardan, suspensia .... dar daca mai strangi suruburile din cand in cand si mai gresezi pe unde e nevoie nu o sa ai probleme.
  • 0

#31 levantica

levantica

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 26 posts
  • Nume real:levantica
  • Telefon:0721869751
  • Marca ATV:LINHAI 300
  • Numar ATV:1

Posted 14 April 2008 - 07:44 PM

QUOTE (oakyz @ Apr 14 2008, 11:31 AM) <{POST_SNAPBACK}>
hysterical.gif La Linhai totul scartie .... articulatiile de la cardan, suspensia .... dar daca mai strangi suruburile din cand in cand si mai gresezi pe unde e nevoie nu o sa ai probleme.

pai, oricum depinde unde folosesti ATv--ul ca daca mergi numai off road e clar ca or sa apara problemele, eu incerc sa le combin
dupa parerea voastra e naspa sa "umbli la servici cu el" si sa faci 15 km zilnic?
  • 0

#32 levantica

levantica

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 26 posts
  • Nume real:levantica
  • Telefon:0721869751
  • Marca ATV:LINHAI 300
  • Numar ATV:1

Posted 14 April 2008 - 07:44 PM

QUOTE (oakyz @ Apr 14 2008, 11:31 AM) <{POST_SNAPBACK}>
hysterical.gif La Linhai totul scartie .... articulatiile de la cardan, suspensia .... dar daca mai strangi suruburile din cand in cand si mai gresezi pe unde e nevoie nu o sa ai probleme.

pai, oricum depinde unde folosesti ATv--ul ca daca mergi numai off road e clar ca or sa apara problemele, eu incerc sa le combin
dupa parerea voastra e naspa sa "umbli la servici cu el" si sa faci 15 km zilnic?
  • 0

#33 oakyz

oakyz

    ATV-ist convins

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 677 posts
  • Gender:Male
  • Location:Targoviste
  • Nume real:Laurentiu
  • Telefon:0
  • Marca ATV:Linhai 4x4 Aniversar
  • Numar ATV:DB-20-AKY

Posted 14 April 2008 - 11:11 PM

QUOTE (levantica @ Apr 14 2008, 07:44 PM) <{POST_SNAPBACK}>
pai, oricum depinde unde folosesti ATv--ul ca daca mergi numai off road e clar ca or sa apara problemele, eu incerc sa le combin
dupa parerea voastra e naspa sa "umbli la servici cu el" si sa faci 15 km zilnic?



Nu stiu ce ar putea sa fie "naspa" dar eu mi`am luat atv pt offroad chiar nu ma vad plimbandu`ma prin oras cu el... plus ca au fost gandite pt mers offroad nu mers pe asfalt la cum au unghiul de fuga pe fata o sa tocesti cauciucurile ff repede dar fiecare face ce crede.
  • 0

#34 karloss

karloss

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 7 posts
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Nume real:carol
  • Telefon:0745561155
  • Marca ATV:linhai 300 muddy

Posted 15 April 2008 - 09:43 PM

yo spre exemplu ma plimb cu el doar in week-end...........sambata sau duminica.........am mers cu el pe drum de tara primii 35km(nu era inmatriculat)si dupa aceea a, iesti cu el si pe asfalt.......nu am condus eu evident avand in vedere ce varsta am.........dupa aceea am descoperit un traseu de 5 km dus-intors pe un drum de camp........nu i-am dat mai mult de 60 deoarece nu avem posibilitatea dar la 85-90 km abia am auzit scartaitul acela,avand in vedere faptul ca merg la turatii foarte mari..........imi puteti recomanda un dealer de cauciucuri din acelea de asfalt deoarece acestea au ridurile prea mari pentru ce drumuri parcurg eu iar pana se tocesc......................
  • 0

#35 omega

omega

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 175 posts
  • Gender:Male
  • Location:bucuresti
  • Nume real:herea gabriel
  • Telefon:0722505253
  • Marca ATV:LINHAI cam rar 800
  • Numar ATV:b 69 fpp

Posted 07 July 2008 - 02:55 PM

merge tata atv-ul in oras ca apa la vale !
masina are 2 t si ma enervez la fiecare semafor de cate un tiampit/a cu atv-ul nu am nici o apasare oricum in 90 % din cazuri esti primul la semafor.
O mica invide ramane insa, au unii niste cestii din alea mici de se numesc scutere, parca ba ai naibii parca-s invizibili..baazz....dar este cu mult mai periculor decat un atv...care pana una alta impune respect in trafic data fiind si curiozitatea soferilor care sunt foarte amabili..pe aceasta cale multumim!
Intre noi fiind acum ...le este cam teama sa nu pui vreo tava daia de tractor pe luciul usilor dumnealor...mama ce-as mai face-o cu unii !!!
Am 15 ani se sofat si nu detest deocamdata decat prostia si inconstienta unora care chiar daca sunt calare pe doua roti de trotineta ..inota pe langa rechini de 2 3 tone..numai sa stranute si-l trimite in lumea viselor....sau invers tupeul unora care se considera inchisi in masina si nu-ti respecta drepturile legale si iti taie fata sau te obliga sa pui "calul "in cap sa-i feresti ...
THIS IS JUNGE ! Legea este ... eu cand te iei de viata mea.

sa va verificati bullbarull dupa fiecare evenimet...sa tina la urmatorul ...hahaha ! hysterical.gif A sa u uitati lopetile acelea mici de noroi, 0,5 m atat de utile pentru atv...va zic eu ..nici tabla nu scapa neperforata !! partytime.gif hysterical.gif

UPS I DID IT AGAIN !!

Edited by omega, 07 July 2008 - 02:58 PM.

  • 0

#36 omega

omega

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 175 posts
  • Gender:Male
  • Location:bucuresti
  • Nume real:herea gabriel
  • Telefon:0722505253
  • Marca ATV:LINHAI cam rar 800
  • Numar ATV:b 69 fpp

Posted 07 July 2008 - 03:06 PM

QUOTE (oakyz @ Apr 15 2008, 12:11 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Nu stiu ce ar putea sa fie "naspa" dar eu mi`am luat atv pt offroad chiar nu ma vad plimbandu`ma prin oras cu el... plus ca au fost gandite pt mers offroad nu mers pe asfalt la cum au unghiul de fuga pe fata o sa tocesti cauciucurile ff repede dar fiecare face ce crede.


okzy, zici tu ca au fost gandite pentru of roade iar unghiul de fuga toceste cauciucul ..mai draga :
1. mergi la un service si fa-ti unghiul de fuga.
2. tocirea unui cauciuc nu este ceva atat de dureros...mie-mi place, stii, cateodata sa iasa si fum din ele !! MAMA LOR !

mai bine futi o masina 8 km dus si 14 intors vreo 3 ore....Ei bine eu nu am rabdarea ta, auzi :sa pierzi atat timp ....
Apropo ! Ai remorca ?
  • 0

#37 omega

omega

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 175 posts
  • Gender:Male
  • Location:bucuresti
  • Nume real:herea gabriel
  • Telefon:0722505253
  • Marca ATV:LINHAI cam rar 800
  • Numar ATV:b 69 fpp

Posted 07 July 2008 - 03:08 PM

Okzy ! A nu ai ! Atunci de ce ti-ai luat tata atv? sa mergi cu el prin oras ? hysterical.gif
  • 0




Vanzari ATV ATV Linhai ATV CF Moto