Jump to content



Photo

Procedura Inmatriculare Remorca.


  • This topic is locked This topic is locked
23 replies to this topic

#21 Alinf

Alinf

    ATV-ist convins

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 523 posts
  • Gender:Male
  • Location:Romania,Craiova
  • Nume real:Alin
  • Telefon:Telekom
  • Marca ATV:CanAm Outlander L Max DPS 570
  • Numar ATV:DJ33ELF

Posted 15 March 2010 - 05:24 PM

Am facut rost si de stampila fostului proprietar pe fisa de inmatriculare impreuna cu copia certificatului de inmatriculare si actu constitutiv(din care reiese ca poate sa faca comert cu alte autovehicule fara sa plateasca nimic).Dar nu este de ajuns, mai trebuie sa le duc un act prin care sa reiese ca Y este dealer-ul celor de la Rodea.
Ce parere aveti de asta? sincer imi vine sa ma pun cu ciocanu pe a remorca si sa-mi bag ceva in ea de tara,de rahat in care traim.

Edited by Alinf, 15 March 2010 - 05:25 PM.

  • 0

#22 Richelieu

Richelieu

    Membru Arfos

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,466 posts
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Nume real:Mircea Muntean
  • Telefon:724031626
  • Marca ATV:Suzuki KingQuad 700

Posted 15 March 2010 - 05:29 PM

Cacat cu perje.(scuzati vocabularul...dar la adresa astora nu se poate altfel) Du-te si scuipa-i. Fa-le scandal. Asta e deja culmea nesimtirii si tupeului.

Daca viitoare iti vor cere stampila pe timbru...ca-n reclama aia. Ameninta-i ca daca iti mai cer multe, vei veni cu dovezi din teritoriu ca nicaieri altundeva nu se mai cer toate aberatiile alea si ca ii vei da in judecata pentru recuperarea prejudiciului creat de timpul pierdut.
  • 0

#23 d-rive

d-rive

    deleted

  • Banned
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3,064 posts
  • Gender:Male
  • Location:CO
  • Interests:atv&atv
  • Nume real:Suzuki
  • Telefon:0000000000
  • Marca ATV:Suzuki
  • Numar ATV:10

Posted 15 March 2010 - 06:52 PM

Aline, bag seama ca ai multa rabdare... de felul tau asa...
  • 0

#24 Alinf

Alinf

    ATV-ist convins

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 523 posts
  • Gender:Male
  • Location:Romania,Craiova
  • Nume real:Alin
  • Telefon:Telekom
  • Marca ATV:CanAm Outlander L Max DPS 570
  • Numar ATV:DJ33ELF

Posted 15 March 2010 - 08:13 PM

QUOTE (richelieu @ Mar 15 2010, 05:29 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Cacat cu perje.(scuzati vocabularul...dar la adresa astora nu se poate altfel) Du-te si scuipa-i. Fa-le scandal. Asta e deja culmea nesimtirii si tupeului.

Daca viitoare iti vor cere stampila pe timbru...ca-n reclama aia. Ameninta-i ca daca iti mai cer multe, vei veni cu dovezi din teritoriu ca nicaieri altundeva nu se mai cer toate aberatiile alea si ca ii vei da in judecata pentru recuperarea prejudiciului creat de timpul pierdut.


Nu mai stiu ce sa fac, incerc totusi pe cale amiabila sa rezolv.Daca nu se poate o sa recurg si la alte metode.Am vorbit si cu doamna de la Rodea si sper sa ma ajute.
Partea proasta e ca dealerul care a luat remorca de la Rodea este Moto Profil din Ploiesti si de care nimeni nu mai da.

QUOTE (d-rive @ Mar 15 2010, 06:52 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Aline, bag seama ca ai multa rabdare... de felul tau asa...


Da ai dreptate, cateodata ma mir si eu...pana izbucnesc odata smile.gif
  • 0




Vanzari ATV ATV Linhai ATV CF Moto