Jump to content



Photo

Ce Asigurator Casco folosim


  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1 Armadilo

Armadilo

    Mechanix

  • Super MEMBRU
  • PipPipPipPipPip
  • 996 posts
  • Gender:Male
  • Location:ATV-Service Bucuresti
  • Interests:Service ATV in Bucuresti - Militari
    Piese Linhai, Suzuki, Yamaha, Kawasaki, etc. Accesorii Proarmor, Kimpex, Powermadd, etc. Uleiuri Motul, BelRay, Motorex, etc.
    Service mobil, si transport ATV indiferent de locatia acestuia, tractare cu un alt ATV pana la cel mai apropiat drum accesibil, si transportul ATV-ului pe platforma daca este cazul.

    Bulevardul Timisoara 104E
    0727.888.500
    Yahoo! ID: atvservice

    www.atv-service.ro
  • Nume real:Andi
  • Telefon:0727.888.500
  • Marca ATV:Yamaha Raptor 660R
  • Numar ATV:Galben

Posted 21 September 2006 - 11:19 AM

Avand in vedere ca ne iubim agregatele, pe care totusi le exploatam excesiv uneori, cred ca majoritatea au luat in consideratie o asigurare CASCO.
Eu unul am facut o asigurare pe un an la CarpaticaAsig, dupa ce am alergat pe la o gramada de asiguratori si de brokeri. Unii habar nu aveau ce a aia ATV, altii imi cereau niste sume fabuloase, unii au cerut chiar 800EUR prima de asigurare.
Una peste alta la Carpatica mi-au cerut la o suma asigurata de 6600EUR o prima de asigurare de 237EUR, si ce e cel mai important nu au franchize decat la dauna totala si la furt total, dar mici, 10% sau maxim 15%.
De plata daunelor si de promptitudine nu stiu inca nimic, dar aflu curand, ca am reusit sa imi pocnesc agregatul. Revin cu detalii.
  • 0

#2 kky

kky

    KKY

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 400 posts
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:ATV
  • Nume real:Radu
  • Telefon:0720.53.53.55
  • Marca ATV:Yamaha Grizzly 700 EPS SE
  • Numar ATV:B-10-KKY

Posted 25 September 2006 - 06:37 AM

La ASIBAN, pentru un LINHAI 300 2X4 , prima de asigurare este de 300 Euro/an bineinteles nu au FRANCIZA.
  • 0

#3 hhhhh

hhhhh

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 48 posts
  • Gender:Male
  • Location:Sighetu Marmatiei
  • Nume real:Horia Scubli
  • Telefon:0722 630963
  • Marca ATV:Linhai 260 worker
  • Numar ATV:MM 05 YVD

Posted 25 September 2006 - 10:14 AM

Am sa incerc sa gasesc ceva la Allianz mai ieftin( sotia este directoare acolo) si am sa postez pentru toti peste 8 zile, cand voi reveni acasa( m-a prajesc in Montenegro acum) biggrin.gif
  • 0

#4 Forte

Forte

    Super ATV-ist

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,611 posts
  • Gender:Male
  • Location:Constanta
  • Nume real:DMR
  • Telefon:0723/337007
  • Marca ATV:Linhai/Suzuki/Yamaha
  • Numar ATV:CT-xx-FRT

Posted 23 October 2006 - 11:46 AM

QUOTE (hhhhh @ Sep 25 2006, 11:14 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Am sa incerc sa gasesc ceva la Allianz mai ieftin( sotia este directoare acolo) si am sa postez pentru toti peste 8 zile, cand voi reveni acasa( m-a prajesc in Montenegro acum) biggrin.gif



Cum ramane cu Allianz?
  • 0

#5 Alone

Alone

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 10 posts
  • Location:Constanta
  • Interests:Ceva mai nou decat nou
  • Nume real:Bogdan
  • Telefon:788955898
  • Marca ATV:Linhai
  • Numar ATV:CT-01-JET

Posted 21 November 2006 - 12:14 AM

QUOTE (Forte @ Oct 23 2006, 11:46 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Cum ramane cu Allianz?


Allianz? Eu ii consider the best , dar asta pana in 2007 porma nu numai la ATV-uri o sa fie o problema casco-ul ci si la masini. Mai precis o sa ne convina mai mult sa reparam daunele mici din banii nostri de buzunar decat sa mergem la CASCO. pentru ca anul urmator cand te duci sa prelungesti contractu ori nu te mai accepta din cauza daunelor foarte mari ..ori te pune sa platesti de 10 ori mai mare suma ca primul an ..sa fie ei asigurati, sa nu mai vorbim de partea ne acoperita de casco 20 % parca pentru ATV-uri la alianz.

Si inca o firma care mai inghite cam orice la ATV-uri carpatica asig, cel putin stiu un prieten care a "paralizat" compania asta smile.gif.

Oricum recomand sa mergeti sa va interesati pana in 2007.
  • 0




Vanzari ATV ATV Linhai ATV CF Moto