Jump to content



Photo

Rugaminte Catre Toata Lumea!


  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1 d-rive

d-rive

    deleted

  • Banned
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3,064 posts
  • Gender:Male
  • Location:CO
  • Interests:atv&atv
  • Nume real:Suzuki
  • Telefon:0000000000
  • Marca ATV:Suzuki
  • Numar ATV:10

Posted 23 January 2011 - 03:53 PM

In ultima vreme au fost foarte multe atacuri de genul asta.
Eu unul stau calare pe ei si-i desfiintez cum ii prind dar unii mai scapa, nu pot sta pe forum tot timpul.

Asadar, va rog sa veniti in ajutorul moderatorilor si sa folositi cu incredere functia REPORT.
Deasemenea, multumesc celor care pana acum au facut lucrul asta.

Le sterg posturile, topicurile, ii banez dar mai mult nu avem ce sa facem, noi, moderatorii. Cred ca cel care are domeniul ar putea face mai multe sa ne protejeze forumul.
  • 0

#2 undercover

undercover

    pasionat

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,053 posts
  • Gender:Male
  • Location:constanta
  • Interests:atv-4x4
  • Nume real:IOAN.M
  • Telefon:0766469431
  • Marca ATV:linhai 4x4 , kingquad 750
  • Numar ATV:atv

Posted 23 January 2011 - 04:04 PM

am observat si eu treaba asta , mai ales in ultima luna .
  • 0

#3 dyanyta68

dyanyta68

    ATV-ist veteran

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,150 posts
  • Gender:Female
  • Location:URICANI-HD
  • Interests:ATV PASIUNE
  • Nume real:diana
  • Telefon:FARA FIR
  • Marca ATV:POLARIS SPORTSMAN 550 EPS-EFI
  • Numar ATV:DYA 79

Posted 23 January 2011 - 04:53 PM

sant de acord, cosider ca santem o comunitate pe care o viziteaza si alte persoana care nu sant membrii ai acestui forum hi.gif
  • 0

#4 gospodarul

gospodarul

    ATV-ist convins

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 551 posts
  • Gender:Male
  • Location:TG. NEAMT
  • Nume real:precupeanu constantin
  • Telefon:0744/289664
  • Marca ATV:suzuki kingquad
  • Numar ATV:B 57 XCE

Posted 23 January 2011 - 08:54 PM

Eu mi-am facut datoria cat de repede am putut. Si asa voi proceda de fiecare data. Nu au ce cauta mizeriile aici. blue_bandana.gif


" DRIVE FAST, BUT DRIVE SAFE! "

Edited by gospodarul, 23 January 2011 - 08:54 PM.

  • 0

#5 sorinok

sorinok

    ATV-ist veteran

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,529 posts
  • Gender:Male
  • Location:sibiu
  • Nume real:Sorin
  • Telefon:0749.........
  • Marca ATV:de la prieteni

Posted 25 January 2011 - 10:57 PM

Ma declar si eu la datorie.
  • 0

#6 maocj

maocj

    Avansat

  • Members
  • PipPip
  • 92 posts
  • Nume real:Marius Pop
  • Telefon:0744696346
  • Marca ATV:kawasaki bf 750
  • Numar ATV:gilau 125

Posted 25 January 2011 - 11:21 PM

Facem sa fie bine.
  • 0

#7 d-rive

d-rive

    deleted

  • Banned
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3,064 posts
  • Gender:Male
  • Location:CO
  • Interests:atv&atv
  • Nume real:Suzuki
  • Telefon:0000000000
  • Marca ATV:Suzuki
  • Numar ATV:10

Posted 26 January 2011 - 08:45 AM

Nu doar noi suntem atacati, cam toate forumurile patesc chestia asta.
Ar trebui banate ip-urile externe cu exceptia celor care au deja cont.
  • 0

#8 kky

kky

    KKY

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 400 posts
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:ATV
  • Nume real:Radu
  • Telefon:0720.53.53.55
  • Marca ATV:Yamaha Grizzly 700 EPS SE
  • Numar ATV:B-10-KKY

Posted 26 January 2011 - 09:22 AM

multumesc de ajutor tuturor, se cauta o solutie si sper sa o rezolv cat de curand.
  • 0

#9 Smeagol

Smeagol

    A.R.F.O.S Club

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,618 posts
  • Gender:Male
  • Location:bucuresti
  • Interests:pierdut chef de munca....il declar nul
  • Nume real:mihnea
  • Telefon:mai nou....rezervat
  • Marca ATV:KQ 700 Xcc special
  • Numar ATV:galbejit....si nu am nevoie de ITP

Posted 31 January 2011 - 06:07 PM

ca sa nu mai cauti peste tot s-ar putea adauga o rubrica speciala pentru cei noi veniti....the rookie salut biggrin.gif , in care cei noi veniti sa se prezinte si daca nu le vine prea greu sa salute comunitatea

nu poti posta in alta parte decat daca treci de faza asta care iti da drepturi depline....marea majorite isi fac cont doar pentru o postare, cea cu reclama, si de multe ori nici macar nu stiu pe unde o posteaza (total la intamplare)
  • 0

#10 maocj

maocj

    Avansat

  • Members
  • PipPip
  • 92 posts
  • Nume real:Marius Pop
  • Telefon:0744696346
  • Marca ATV:kawasaki bf 750
  • Numar ATV:gilau 125

Posted 31 January 2011 - 06:16 PM

Corect!
  • 0

#11 dyanyta68

dyanyta68

    ATV-ist veteran

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,150 posts
  • Gender:Female
  • Location:URICANI-HD
  • Interests:ATV PASIUNE
  • Nume real:diana
  • Telefon:FARA FIR
  • Marca ATV:POLARIS SPORTSMAN 550 EPS-EFI
  • Numar ATV:DYA 79

Posted 31 January 2011 - 07:22 PM

este o idee buna ce spune smeagol, pentru ca am vazut ca sant multe persoane care vor doar sa sicaneze pe unii membrii chiar daca nu se cunosc, consider ca respectul reciproc da dovada de bun simt indiferent de varsta sau experienta thumbup.gif
  • 0

#12 Auras40

Auras40

    ATV-ist veteran

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,265 posts
  • Gender:Male
  • Location:Tg Mures
  • Nume real:Auras Lirca
  • Telefon:0742132098
  • Marca ATV:can am,z8
  • Numar ATV:I love my ATV

Posted 01 February 2011 - 08:13 PM

Parerea mea este ca ar trebui ca cei mai vechi, care sunt cu luatul peste picior, sa fie mai maleabili si mai binevoitori cu cei noi care intra pe forum. Sa-i indrume unde sa-si scrie pasul sau ce vor sa spuna, chiar daca gresesc si poate in asa fel, se va lasa mai degraba o impresie de buna vointa si intrajutorare, decat una de marginalizare sau altceva.De asemenea, cred ca nu o sa mai fie nevoie de "ordonante de urgenta" si nici cei interesati de vreo problema nu vor mai folosi telefonul sau p.m-ul evitand gandul ca vor fi luati peste picior. Eu gasesc ca forumul este ceva de ajutor si de conversatie intre oameni cu aceasi pasiune si nu un loc in care asteptam la colt pe careva cu vreo greseala pentru a profita sa nu ne mai oprim din mistouri, caterinca si alte alea. tabletalk.gif
  • 0

#13 dyanyta68

dyanyta68

    ATV-ist veteran

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,150 posts
  • Gender:Female
  • Location:URICANI-HD
  • Interests:ATV PASIUNE
  • Nume real:diana
  • Telefon:FARA FIR
  • Marca ATV:POLARIS SPORTSMAN 550 EPS-EFI
  • Numar ATV:DYA 79

Posted 01 February 2011 - 10:12 PM

QUOTE (Auras40 @ Feb 1 2011, 08:13 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Parerea mea este ca ar trebui ca cei mai vechi, care sunt cu luatul peste picior, sa fie mai maleabili si mai binevoitori cu cei noi care intra pe forum. Sa-i indrume unde sa-si scrie pasul sau ce vor sa spuna, chiar daca gresesc si poate in asa fel, se va lasa mai degraba o impresie de buna vointa si intrajutorare, decat una de marginalizare sau altceva.De asemenea, cred ca nu o sa mai fie nevoie de "ordonante de urgenta" si nici cei interesati de vreo problema nu vor mai folosi telefonul sau p.m-ul evitand gandul ca vor fi luati peste picior. Eu gasesc ca forumul este ceva de ajutor si de conversatie intre oameni cu aceasi pasiune si nu un loc in care asteptam la colt pe careva cu vreo greseala pentru a profita sa nu ne mai oprim din mistouri, caterinca si alte alea. tabletalk.gif

de acord cu tine, si eu am patito in mai multe randuri, si ca sa nu dau replica mai bine am tacut, stii vorba, TACEREA E O VORBA INTELEAPTA.
  • 0

#14 d-rive

d-rive

    deleted

  • Banned
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3,064 posts
  • Gender:Male
  • Location:CO
  • Interests:atv&amp;atv
  • Nume real:Suzuki
  • Telefon:0000000000
  • Marca ATV:Suzuki
  • Numar ATV:10

Posted 01 February 2011 - 11:20 PM

@Auras, suntem offtopic.

Nu cred ca cineva care a fost cuviincios si respectuos a fost luat peste picior.
Apoi, hai sa diferentiem gluma de luarea in bascalie sau la misto.

Eu unul, am avut telefonul, e-mailul, messengerul si PM-ul de aici deschis oricui si nu cred ca e cineva care sa imi poata reprosa ceva. Am raspuns tuturor in limita timpului pe care-l am.


Daca ar fi sa spun tot ce ma deranjeaza pe mine pe forum sau in filmuletele care sunt puse uneori... cu colegi care fac varza pajisti neoprindu-se din cerculete si lor asta li se pare fun, cu alti colegi care dau peste cap un ecosistem cu balacirea inutila in apa in locul unei traversari civilizate a unui curs de rau si multe, multe altele... Dar imi vad lungul nasului si nu ma bag unde nu-mi fierbe oala si cum spuneam, incerc in masura posibilitatilor sa ajut pe toata lumea.

Uneori chiar imi pare rau ca suntem prea blanzi cu unii care ar merita sa aiba dreptul doar sa citeasca forumul.
Cred ca nu e cazul sa reamintesc un caz celebru de curand care l-am banat pe 99999 de ani... ii dadusem "n" sanse si "omul" a crezut ca nu o sa i se intample niciodata nimic, dar nu a fost asa, a "gresit" foarte tare fata de un coleg cu niste chestii gratuite intr-un moment nepotrivit si asta e, picatura care a umplut paharul.
Parerea mea e ca e uneori suntem chiar blanzi.

Am modificat posturi si v-am rugat de nenumarate ori sa nu mai citati inutil, integral postul anterior. Nu m-a luat nimeni in seama si imi pare rau ca e asa.
Oare v-ati gandit vreodata ce fel e sa citesti (asa cum o fac mai multi colegi de-ai nostri pasionati) forumul de pe telefon cu ditamai cearsaful de mesaje inutile?
Credeti ca rugamintea moderatorilor e doar ca sa fie forumul mai frumos?

In fine, eu unul nu am nimic a reprosa nimanui si orice sugestie cu caracter constructiv e binevenita si apreciez foarte mult pe cei ce observa, ajuta la bunul mers al lucrurilor.

Huh, ce-am mai scris biggrin.gif
  • 0

#15 Auras40

Auras40

    ATV-ist veteran

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,265 posts
  • Gender:Male
  • Location:Tg Mures
  • Nume real:Auras Lirca
  • Telefon:0742132098
  • Marca ATV:can am,z8
  • Numar ATV:I love my ATV

Posted 02 February 2011 - 03:08 PM

@ d-rive, sunt sigur ca mai inteles. hi.gif
  • 0

#16 d-rive

d-rive

    deleted

  • Banned
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3,064 posts
  • Gender:Male
  • Location:CO
  • Interests:atv&amp;atv
  • Nume real:Suzuki
  • Telefon:0000000000
  • Marca ATV:Suzuki
  • Numar ATV:10

Posted 02 February 2011 - 03:45 PM

Absolut smile.gif
  • 0

#17 Richelieu

Richelieu

    Membru Arfos

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,466 posts
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Nume real:Mircea Muntean
  • Telefon:724031626
  • Marca ATV:Suzuki KingQuad 700

Posted 02 February 2011 - 04:09 PM

Personal, am mutat posturi, am unit topicuri deschise aiurea....am facut ordine...si n-am facut misto de nimeni.
Dar atunci cand cineva maltrateaza in vreun fel limba romana, nu ma pot abtine si iau la misto instinctiv pe cineva. Pana la urma, cunoasterea si mai ales utilizarea limbii oficiale a acestei tari, este o obligatie nu un drept, iar prin neindeplinirea acestei obligatii, ma indreptatesti pe mine sa te iau la misto. Asta pana la urma, tine de bun simt personal, nu de vreo regula a forumului sau ...stiu eu. Cand vii pe un forum, lasi "obijnuintele" personale acasa. Trebuie sa te exprimi in asa fel, incat sa fii inteles de catre oricine. Deci, din acest punct de vedere, voi fi neiertator, iar prima reactie va fi aceea de a face misto.
  • 0

#18 gospodarul

gospodarul

    ATV-ist convins

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 551 posts
  • Gender:Male
  • Location:TG. NEAMT
  • Nume real:precupeanu constantin
  • Telefon:0744/289664
  • Marca ATV:suzuki kingquad
  • Numar ATV:B 57 XCE

Posted 02 February 2011 - 05:41 PM

@ auras Personal, nu cred ca ca cei mai vechi ii "deranjeaza" pe ultimii veniti sau ca moderatorii " si-au depasit atributiile" .

Sunt membru al acestui forum de cand unii dintre ei nu erau inca inscrisi aici sau nu se inrolasera fenomenului atv. Am accesat site-ul de mii de ori (poate zeci) in acest rastimp, mai mult ca observator, preferand sa postez doar atunci cand am ceva de spus, si pot sa afirm cu mana pe inima ca nu am vazut incepator luat peste picior sau sicanat. Sunt total de acord cu richi ca, in momentul in care vezi ca un incepator incepe sa "tortureze" limba romana prin scris si exprimare, sa intervii, chiar si un pic ironic, pentru a ii arata ca aici isi desfasoara activitatea o comunitate ai carei membri respecta anumite standarde de comunicare si de bun-simt. Cred ca nu strica nimanui sa aiba o exprimare si o scriere corecta. Maine-poimaine se duce respectivul la un interviu, scrie un cv, face o cerere de angajare sau mai stiu eu ce, si te minunezi in ce hal poate arata un astfel de document. Exemplele pot continua. In privinta moderatorilor, nu pot decat sa ii felicit.Cred ca daca ar lasa topicurile originale, cum sunt postate de catre autori si nu ar interveni pe ici, pe colo, sa le puna in ordine, ne-am ingrozi cum ar arata forumul. O "matura" in curte nu strica! Putina caterinca nici atat! thumbsup.gif


" DRIVE FAST, BUT DRIVE SAFE! "

Edited by gospodarul, 02 February 2011 - 05:42 PM.

  • 0

#19 Auras40

Auras40

    ATV-ist veteran

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,265 posts
  • Gender:Male
  • Location:Tg Mures
  • Nume real:Auras Lirca
  • Telefon:0742132098
  • Marca ATV:can am,z8
  • Numar ATV:I love my ATV

Posted 02 February 2011 - 06:26 PM

si mie mi-ar place sa se vorbeasca si sa se scrie corect,nu ma intelegeti gresit, dar daca crezi ca e mai bine cu misto-ul care este rautacios de cele mai multe ori si duce de fiecare data la offtopic, decat cu vorba buna sau cu un sfat,nu stiu ce sa zic.

@ gospodarul-se poate interpreta, nu m-am referit la moderatori sau la cei vechi, era vorba de uni dintre cei mai vechi care abea asteapta sa surprinda o greseala, si gata sa dus topicul, nu mai vorbesc de problema de care se discuta(este continuata la telefon).


a-ti fi curiosi cat vorbesc pe telefon despre una si alta si mi-ar place sa le dicut pe toate pe acest forum ca sa intervina cat mai multi , dar nu cu misto-uri. asta este doleanta mea. o fi mare o fi mica, las la aprecierea voastra.
  • 0

#20 d-rive

d-rive

    deleted

  • Banned
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3,064 posts
  • Gender:Male
  • Location:CO
  • Interests:atv&amp;atv
  • Nume real:Suzuki
  • Telefon:0000000000
  • Marca ATV:Suzuki
  • Numar ATV:10

Posted 02 February 2011 - 07:55 PM

Auras, primesc si eu telefoane si solicitari de pareri pe mesageria privata de pe forum si de fiecare data, am grija sa spui interlocutorului ca tocmai pentru asta a fost facut forumul. Pentru discutii diverse, chiar si altele decat teme atevistice.

Ce am observat eu.
S-a dus vremea forumurilor unde se discuta strict si sec pe subiect. Inerent, o mai dam si pe coclauri ca asa e domeniul asta atv, fiecare isi face propria trasa biggrin.gif NU mergi neaparat pe urmele celui de mai inainte.

Oricum, s-a inteles solicitarea ta si o sa tinem cont de ea.

Aici, pe forum, din punctul meu de vedere, nu prea are voie sa se supere nimeni. Cine se supara, ii taiem nasul si il punem sa dea de baut la toti biggrin.gif
  • 0




Vanzari ATV ATV Linhai ATV CF Moto