Jump to content



Photo

Sfat Privind Buggy


  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1 DirtyDeeds

DirtyDeeds

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 1 posts
  • Gender:Male
  • Nume real:Dragos
  • Telefon:0749217123
  • Marca ATV:Dinli Centhor 700

Posted 14 May 2013 - 01:08 PM

Avand in vedere ca acesta este primul post, cel mai indicat ar fi probabil sa ma prezint.
Ma numesc Dragos si sunt posesorul unui Dinli Centhor 700, cu care cutreier campiile si padurile din jurul comunei Nuci (Codrii Vlasiei). O zona de altfel foarte frumoasa si aproape de Bucuresti, asa ca cine e pe aproape poate da o fuga sa vada despre ce e vorba.

Mi-a intrat recent in cap idea achizitionarii unui buggy, insa m-am lovit de 2 dileme, asa ca mi-am facut cont ca sa cer si parerea voastra.

Cele doua dileme sunt urmatoarele:
1. Din pacate nu stiu nici un loc de unde se poate inchiria buggy, asa ca nu prea am cum sa testez unul. Si nu stiu ce ar fi mai indicat: sa mai achizitionez un ATV (pentru a ma "da" impreuna cu fratele meu) sau un buggy, pentru un alt fel de senzatii. Din experienta voastra ce ar fi mai indicat?
Din ce am vazut pe youtube de ce sunt in stare (ca idee ma gandeam la un buggy 4x4 de 500cc) nu ar fi nici o problema sa se tina dupa ATV avand in vedere pe unde merg cu el.
Mai mult de atat, mi se pare ca ar fi mai distractiv pe drumurile de tara neumblate de pe acolo. Sincer mi se pare ca distractia cu ATV-ul incepe abi cand il bag prin padure (unde sunt drumuri facute deja de tractoare si unde prinde viteza fara probleme) insa in rest plimbarea cu el e destul de fara sare si piper sa zic asa.

2. Spre deosebire de ATV-uri, vad ca buggy-urile nu prea au "prins" pe plaiurile mioritice. Nu sunt nici foarte multi dealeri (sau cel putin cei pe care i-am gasit la o cautare pe net nu par sa aduca cam ce as dori) si nici forumuri dedicate.
In mare observ ca sunt 2 tip-uri care se vand pe la noi ca SH:

  • 0

#2 valentinos99

valentinos99

    Profesionist

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 596 posts
  • Gender:Male
  • Location:bucuresti underground mab
  • Interests:ATV-URI SI DISTRACTIE :)))
  • Nume real:black man
  • Telefon:Samsung galaxy
  • Marca ATV:CF MOTO
  • Numar ATV:NEGRU- POLITIE 100% LEGAL CU ITP SI RCA

Posted 15 May 2013 - 06:07 AM

Eu as alege tot atv-ul ,il prefer decat utv sau buggy. Spune-mi unde se afla comuna Nuci ,la cati km de buc si cam ce trasee sunt acolo( noroaie,dealuri)?Daca e ceva interesant poate organizam o iesire cu baietii acolo.

Edited by valentinos99, 15 May 2013 - 06:08 AM.

  • 0

#3 vic09092000

vic09092000

    Profesionist

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 352 posts
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti & Valea Prahovei
  • Nume real:Octavian
  • Telefon:0724
  • Marca ATV:CF Moto X6

Posted 15 May 2013 - 01:39 PM

ma bate si pe mine gandul pt un double-side. fi-miu face 4 ani si nu mai pot sa-l pacalesc prea mult ca ma duc la serviciu sau ca am nu stiu ce treaba smile.gif
dar as vrea tot ceva asemanator ATV-urilor. adica sa nu fie prea mare (prea lat) ca nu mai pot sa intru pe cararile de munte...

un buggy adevarat la momentul asta este ArcticCat WildCat 1000 dar este mult prea scump si nici nu o sa gasesti sh pt ca e prea nou.
  • 0




Vanzari ATV ATV Linhai ATV CF Moto