Jump to content



Photo

Cfmoto 500a


  • This topic is locked This topic is locked
100 replies to this topic

#21 kvs

kvs

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 14 posts
  • Nume real:Kris
  • Telefon:Zapp
  • Marca ATV:Linhai

Posted 16 September 2007 - 09:59 AM

QUOTE (quadzila @ Sep 16 2007, 02:08 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Omule, nu mai da exemple tampite, daca faci test drive macar pune-ti o casca in cap in poze, vad baietii astia de-si iau bashane si cred ca asa se conduce un ATV. Macar voi care vindeti atv-uri sa nu fiti teribilisti. Si BTW, cand conduci un ATV este obligatoriu sa porti casca, "unde-i lege nu-i tocmeala" pe de o parte, iar pe de alta, chiar iti poate salva viata .... asta numai daca ti la ea ...


CASCA NU E OBLIGATORIE - E RECOMANDATA
  • 0

#22 renegade

renegade

    Avansat

  • Members
  • PipPip
  • 85 posts
  • Gender:Male
  • Location:Otopeni/Ilfov
  • Nume real:Radu
  • Telefon:intrebati veti afla!
  • Marca ATV:O jumatate de ATV/BMW R1100RT

Posted 16 September 2007 - 10:08 AM

Mi se pare ca aici era un topic legat de CF MOTO 500A, nu? Speram sa mai aflam cate ceva despre acest model. Ce zic importatorii?
  • 0

#23 deanone

deanone

    Avansat

  • Members
  • PipPip
  • 112 posts
  • Gender:Male
  • Location:IS
  • Nume real:JE
  • Telefon:0
  • Marca ATV:PISICA MIAU MIAU
  • Numar ATV:ESTE

Posted 16 September 2007 - 10:41 PM

POZE CF MOTO

Attached Files


Edited by deanone, 16 September 2007 - 10:57 PM.

  • 0

#24 SPV13R

SPV13R

    ATV-ist veteran

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,537 posts
  • Location:Bucuresti - Brasov
  • Nume real:stanescu petru
  • Telefon:745383430
  • Marca ATV:SUZUKI/YAMAHA/CFMOTO
  • Numar ATV:B-XX-XEB

Posted 18 September 2007 - 07:13 PM

Daca sunteti interesati, in week end este o expozitie de pescuit si vanatoare, iar BeX motors va asteapta sa ii vizitati standul la Sala Polivalenta
  • 0

#25 SPV13R

SPV13R

    ATV-ist veteran

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,537 posts
  • Location:Bucuresti - Brasov
  • Nume real:stanescu petru
  • Telefon:745383430
  • Marca ATV:SUZUKI/YAMAHA/CFMOTO
  • Numar ATV:B-XX-XEB

Posted 18 September 2007 - 07:21 PM

QUOTE (quadzila @ Sep 16 2007, 02:16 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Vezi ca ori ai gresit ori esti de pe alta lume: 500 ron inseamna 5 mil, da-l doamne iarta-ma de filtru de ulei ca nici KN daca era si nu costa atat. Iar pe de alta parte o revizie nu are de ce sa treaca de 350 ron cu totul... ca sa nu mai zic de filtrul de ulei care e 300000 lei nu de ron ... mai taie ... hehe


Am lipsit mult, scuze, intr-adevar pretul la filtru este 50 ron, si asta pt ca recomand folosirea filtrului Suzuki.
Bineinteles ca daca doriti filtru man de 30 ron si ulei de 60 ron 3 litri, nici o problema, atv nu se va strica in garantie dar nici viata lunga nu va avea.
Doriti o revizie minima, cred ca pot scadea pe la jumate, sau chiar mai mult fara probleme, dar nu va recomand.

Cum doriti superstition.gif
  • 0

#26 berzelius

berzelius

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 156 posts
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Nume real:razvan
  • Telefon:720505050
  • Marca ATV:CF MOTO 500 A
  • Numar ATV:B 86 TSC

Posted 29 September 2007 - 01:51 PM

L-am vazut si eu astazi in magazin, mi-a placut mult cum arata, insa ma intereseaza mai mult functionalitatea decat cum arata. Nu scrie nimeni nimic de rau de el? Asta este cam suspect, ori este imbatabil ori nu sunt multe in uz.

In cat timp or veni piesele la comanda? Eu imi caut ATV de 1 an si nu stui ce sa fac. Am vrut sa iau linhai 4x4 dar toata lumea mi-a spus ca sunt grav de proaste si ca arunc banii pe el asa ca am mai studiat. Dar totusi vreu unul si imi doresc sa fie mare inmatriculabil si 4x4. Asta mi-a placut dar nu sunt lamurit cum sta la fiabilitate, partea mecanica in special, ca ce plastice are el casante le facem din ceva daca s-or sparge.

Mai astept impresii de la cine are

Multumesc
  • 0

#27 mike1323

mike1323

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 158 posts
  • Gender:Male
  • Location:bucuresti
  • Interests:VIATA E PREA SCURTA CA SA TE PRIVEZI DE PLACERI !!!HAVE FUN!!!
  • Nume real:munteanu mihail
  • Telefon:722239258
  • Marca ATV:KING QUAD
  • Numar ATV:B 29 SFE

Posted 30 September 2007 - 08:39 PM

eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeehhhhhh!!!nu vreau sa fac anti reclama la el,dar azi tare dezamagit am fost de cf-500!!!si il iubeam f mult!!!are niste sisteme de cuplare 4x4 ca la masinutele alea mici chinezesti cu care ma jucam cand eram mic!!!nu mia venit sa cred cand am vazut!!!imi pare rau ca nu am facut poze!!!un sistem de cuplare de 3 lei!!!PACAT!!!
  • 0

#28 renegade

renegade

    Avansat

  • Members
  • PipPip
  • 85 posts
  • Gender:Male
  • Location:Otopeni/Ilfov
  • Nume real:Radu
  • Telefon:intrebati veti afla!
  • Marca ATV:O jumatate de ATV/BMW R1100RT

Posted 30 September 2007 - 11:45 PM

Adica sa inteleg ca alea de pe Linhai sunt mai bune? Sau ca nu sunt fiabile? Poti sa dezvolti putin?
Tu ai ceva autoritate aici si nu ar strica sa termini ideea. Merci!
  • 0

#29 berzelius

berzelius

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 156 posts
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Nume real:razvan
  • Telefon:720505050
  • Marca ATV:CF MOTO 500 A
  • Numar ATV:B 86 TSC

Posted 01 October 2007 - 10:00 PM

Asteptam mai multi dezvoltarea ideii. Eu am fost si azi in magazin si m-am uitat la el. Ma gandesc serios.Dar nu ma grabesc. Acum stim cu totii ca trebuie sa existe si parti slabe dar sa vedem cat de grave sunt.
  • 0

#30 mike1323

mike1323

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 158 posts
  • Gender:Male
  • Location:bucuresti
  • Interests:VIATA E PREA SCURTA CA SA TE PRIVEZI DE PLACERI !!!HAVE FUN!!!
  • Nume real:munteanu mihail
  • Telefon:722239258
  • Marca ATV:KING QUAD
  • Numar ATV:B 29 SFE

Posted 01 October 2007 - 10:48 PM

cf 500 este modelul de atv chinezesc care imi place cel mai mult!!!mie mi s-a parut firav sistemul de cuplare 4x4!!!am avut ocazia sa il vad desfacut si ma asteptam la ceva mai bine conceput!!!asta nu inseamna ca nu recomand cu caldura achizitzionarea lui!!!la cat de bine arata,cred ca se poate trece cu vederea sistemul ala care oricum e f usor de remediat!!!succes celor care vor sa il achizitzioneze!!!
  • 0

#31 berzelius

berzelius

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 156 posts
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Nume real:razvan
  • Telefon:720505050
  • Marca ATV:CF MOTO 500 A
  • Numar ATV:B 86 TSC

Posted 02 October 2007 - 07:30 AM

Multumim mult, te rog daca poti sa-mi spui sistemul care l-ai vazut desfacut era defect sau l-ai vazut doar desfacut si ti-a parut firav. Daca nu era defect de ce era desfacut. Adica ideea mea este sa-mi dau seama ce cade la ele mai des pentru ca de cazut cade este evident, si avioanele se mai defecteaza din cand in cand, dar incerc sa aflu daca este grav ce se poate intampla. Eu vreau sa-l iau, maine ma duc iar la magazin sa-l mai studiez. Multumesc mult
  • 0

#32 petre

petre

    Profesionist

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 404 posts
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Nume real:Petre
  • Telefon:745145416
  • Marca ATV:New Force 500

Posted 02 October 2007 - 10:47 AM

Eu am condus unul si am fost incantat de el.Ca parti slabe pot sa-ti spun ca lungimea pe care o are te dezavantajeaza la pasajele dificile pentru ca asta aduce si o greutate mare si un unghi de trecere mai slab , insa e foarte confortabil si ai o gramada de spatiu pe el. Daca nu ai remorca pentru el , nu ai pretentii de trial si 1 euro pentru fiecare 10km parcursi pentru revizii e foarte bun ! Am subliniat de lipsa remorcii pentru ca spre deosebire de linhai are o viteza de croaziera decenta , 80km/h, ceea ce conteaza cand ai de facut 150-200km pana la munte sau unde vrei sa mergi cu el.Pe mine asta m-a incantat cel mai tare insa costurile de intretinere m-i sau parut cam mari .
  • 0

#33 mike1323

mike1323

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 158 posts
  • Gender:Male
  • Location:bucuresti
  • Interests:VIATA E PREA SCURTA CA SA TE PRIVEZI DE PLACERI !!!HAVE FUN!!!
  • Nume real:munteanu mihail
  • Telefon:722239258
  • Marca ATV:KING QUAD
  • Numar ATV:B 29 SFE

Posted 02 October 2007 - 05:47 PM

a venit unul la reparat din cauza ca nu mai cupla 4x4.sa desfacut sistemul de cuplare4x4(ocazie cu care lam vazut si eu)si nu se stricase nimic!sa dovedit a fi o mufa care era pusa gresit si nu facea atingere cum trebuia.sistemul mi s-a parut firav in schimb foarte accesibil si usor de remediat!
  • 0

#34 SPV13R

SPV13R

    ATV-ist veteran

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,537 posts
  • Location:Bucuresti - Brasov
  • Nume real:stanescu petru
  • Telefon:745383430
  • Marca ATV:SUZUKI/YAMAHA/CFMOTO
  • Numar ATV:B-XX-XEB

Posted 02 October 2007 - 08:50 PM

QUOTE (mike1323 @ Oct 2 2007, 06:47 PM) <{POST_SNAPBACK}>
a venit unul la reparat din cauza ca nu mai cupla 4x4.sa desfacut sistemul de cuplare4x4(ocazie cu care lam vazut si eu)si nu se stricase nimic!sa dovedit a fi o mufa care era pusa gresit si nu facea atingere cum trebuia.sistemul mi s-a parut firav in schimb foarte accesibil si usor de remediat!


Pana acum nu au fost probleme la sistemul de cuplare 4x4.
ce a mai facut probleme este comanda la buton de pe ghidon, dar inlocuirea se face repede si este garantie fara probleme.

Alte probleme generale nu am avut la ele.

Referitor la revizii, pretul postat de mine poate fi coborat, dar asta e recomandarea mea, si la kingquad costurile sunt la fel pt ca sunt aceleasi lucruri si calitatea are acelasi pret.
  • 0

#35 berzelius

berzelius

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 156 posts
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Nume real:razvan
  • Telefon:720505050
  • Marca ATV:CF MOTO 500 A
  • Numar ATV:B 86 TSC

Posted 02 October 2007 - 10:23 PM

Deci: Multumesc mult. Am 1 euro pentru 10 km facuti, am si sevice moto si service auto si nu imi fac probleme. Nu sunt fan hard enduro vreu sa ma dau pe drumuri forestiere usor amenajate, deci pana aici este ce imi doresc. Cat priveste un buton, il dam dracu de buton prost punem altul bun si daca este garantie si daca nu este un buton putem sa rezolvam si noaptea in somn, sa nu crape dracu motor sau c.v. sau grup sau sa ia foc instalatie electrica, acolo sunt probleme, un buton nu ne poate strica ziua cat ar fi el de al draq.

spv13r cum scazi pretul la revizii? te uiti la fata lu' client? nu este profii asta, poti face discount in functie de un eventual parc service-at sau un discount pentru un mare numar de km pentru un client care a batut record de km si iti face o vanzare mare la filtre, sper ca despre asta era vorba.

Poti sa-mi faci o oferta buna pentru unul nou? Daca da o astept. eu maine ma duc pe la magazinul unde l-am vazut prima data sa vorbesc cu oamenii.

Inca o data multumesc pentru ajutor.
  • 0

#36 Paul

Paul

    Profesionist

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 441 posts
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:1
  • Nume real:Paul
  • Telefon:0729934401
  • Marca ATV: Arctic Cat rosu ca focul
  • Numar ATV:B-11-WKW

Posted 03 October 2007 - 11:38 AM

berzilius,hai sa ne cuplam si sa luam de la acelash dealer pentru a ni se face un discount mai consistent.....
  • 0

#37 cavaleru

cavaleru

    Avansat

  • Members
  • PipPip
  • 126 posts
  • Gender:Male
  • Nume real:Dobre Cristian
  • Telefon:722905025
  • Marca ATV:Linhai?
  • Numar ATV:b-00-ooo

Posted 03 October 2007 - 12:52 PM

QUOTE (berzelius @ Oct 2 2007, 11:23 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Deci: Multumesc mult. Am 1 euro pentru 10 km facuti, am si sevice moto si service auto si nu imi fac probleme. Nu sunt fan hard enduro vreu sa ma dau pe drumuri forestiere usor amenajate, deci pana aici este ce imi doresc. Cat priveste un buton, il dam dracu de buton prost punem altul bun si daca este garantie si daca nu este un buton putem sa rezolvam si noaptea in somn, sa nu crape dracu motor sau c.v. sau grup sau sa ia foc instalatie electrica, acolo sunt probleme, un buton nu ne poate strica ziua cat ar fi el de al draq.

spv13r cum scazi pretul la revizii? te uiti la fata lu' client? nu este profii asta, poti face discount in functie de un eventual parc service-at sau un discount pentru un mare numar de km pentru un client care a batut record de km si iti face o vanzare mare la filtre, sper ca despre asta era vorba.

Poti sa-mi faci o oferta buna pentru unul nou? Daca da o astept. eu maine ma duc pe la magazinul unde l-am vazut prima data sa vorbesc cu oamenii.

Inca o data multumesc pentru ajutor.



probabil; ca pune un ulei de calitate mai slaba, cred ca asa poate scadea costul reviziei
  • 0

#38 mike1323

mike1323

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 158 posts
  • Gender:Male
  • Location:bucuresti
  • Interests:VIATA E PREA SCURTA CA SA TE PRIVEZI DE PLACERI !!!HAVE FUN!!!
  • Nume real:munteanu mihail
  • Telefon:722239258
  • Marca ATV:KING QUAD
  • Numar ATV:B 29 SFE

Posted 03 October 2007 - 03:53 PM

QUOTE (cavaleru @ Oct 3 2007, 01:52 PM) <{POST_SNAPBACK}>
probabil; ca pune un ulei de calitate mai slaba, cred ca asa poate scadea costul reviziei
Ce castigatzi din rautatzile astea mici si gratuite???
  • 0

#39 budy

budy

    ATV-ist convins

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 532 posts
  • Gender:Male
  • Location:SINAIA SI BUCURESTI
  • Nume real: LUCIAN
  • Telefon:0723359171
  • Marca ATV:nu mai am momentan
  • Numar ATV:fara

Posted 03 October 2007 - 05:24 PM

Fratilor va faceti griji degeaba de revizie mai bine ganditiva cat va costa casco,ca fara casco nu cred ca mere nono.gif
  • 0

#40 deanone

deanone

    Avansat

  • Members
  • PipPip
  • 112 posts
  • Gender:Male
  • Location:IS
  • Nume real:JE
  • Telefon:0
  • Marca ATV:PISICA MIAU MIAU
  • Numar ATV:ESTE

Posted 03 October 2007 - 09:15 PM

Nu stiu ce pret o sa primiti de la dealer ,dar eu va spun preturi cu update la zi inclusiv promotii pretul a mai scazut de la intrarea lui pe piata de la 6500 la 6200 ,iar acum e o promotie cu 5700 mai au 2 buc rosu si camuflage am fost chiar astazi si am vazut.Diferenta dintre modele este ca la 6200 primesti :jante aluminiu,troliu cf,spatar spate,aparatori ,cauciucuri off road ,iar la 5700 mimic din cele mentionate mai sus .Eu am mers pentru a face un test drive hotarator si m-a taiat in spate de abia am putut sa ma sui in masina ,dar tot am ajuns pana acolo si am stat un pic sprijinit de el thumbsup.gif salutari!!!
  • 0




Vanzari ATV ATV Linhai ATV CF Moto