Jump to content



Photo

Linhai 300 Muddy 4x4


  • This topic is locked This topic is locked
1 reply to this topic

#1 alx

alx

    Avansat

  • Members
  • PipPip
  • 90 posts
  • Gender:Male
  • Nume real:Alex POPESCU
  • Telefon:numai in privat
  • Marca ATV:Linhai LC7 Muddy 4x4

Posted 16 August 2007 - 10:30 AM

Azi am facut si eu plata la al meu chinezoi.

Sper sa nu ma dezamageasca ca mai puneam putin si luam un matiz cu banii astia...

Sfaturi de inceput? In afara de echipament de protectie, ca oricum imi iau casca si manusi, urmand protectie coloana, cotiere, genunchiere, etc.

Sa cumpar deja bujie (am inteles ca-s proaste asta standard)?

Sunt suruburi de strans?
  • 0

#2 cavaleru

cavaleru

    Avansat

  • Members
  • PipPip
  • 126 posts
  • Gender:Male
  • Nume real:Dobre Cristian
  • Telefon:722905025
  • Marca ATV:Linhai?
  • Numar ATV:b-00-ooo

Posted 16 August 2007 - 01:46 PM

QUOTE (alx @ Aug 16 2007, 11:30 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Azi am facut si eu plata la al meu chinezoi.

Sper sa nu ma dezamageasca ca mai puneam putin si luam un matiz cu banii astia...

Sfaturi de inceput? In afara de echipament de protectie, ca oricum imi iau casca si manusi, urmand protectie coloana, cotiere, genunchiere, etc.

Sa cumpar deja bujie (am inteles ca-s proaste asta standard)?

Sunt suruburi de strans?


la echipament de protectie poti sa iti cumperi armura plasa e foarte buna si vara si iarna ca o poti lua pe sub geaca sau pulover :)contine protectii pt umar, spate, piept, cot si brat, genunchierele sa nu fie prea mari sa le probezi si sa alergi un pic cu ele sa vezi cum se comporta cand te misti, eu port pe scuter unele mari care acopera si tibia in totalitate. un echipament bun care mi se pare indispensabil pt off-road sunt cizmele de motocross, excelente in cazu in care ajungi cu picioru sub rotile ATV-ului. dejavantaul lor este pretul >600ron sad.gif

bujia standard nu e proasta dar nu e performanta. majoritatea recomanda NKG iridium (sper ca am scris corect)

cel mai bine e sa verifici toate suruburile si sa gresezi tot ce insemana mecanisme in miscare mai ales rulmenti. eventual foloseste o vaselina rezistenta la apa Yacco in cazul in care o sa abuzezi de el pe off-road wink.gif

P.S. de protecti am vb din experienta, despre mecanica am scris ce am retinut dp forum.

inca nu am ATV. dar visez zilnic la el.

Edited by cavaleru, 16 August 2007 - 01:48 PM.

  • 0




Vanzari ATV ATV Linhai ATV CF Moto