Jump to content



Photo

Ceva Legat De Legislatie......


  • This topic is locked This topic is locked
2 replies to this topic

#1 dj_cipik

dj_cipik

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 1 posts
  • Gender:Male
  • Location:Vatra Dornei/Cluj
  • Nume real:Ciprian
  • Telefon:0744278059
  • Marca ATV:quad
  • Numar ATV:1

Posted 29 August 2007 - 05:25 PM

salutare.....sunt un nou membru al acestui forum pe care l-am gasit atunci cand imi cautam un atv pt buzunarul meu....am citit cateva din discutiile de aici dar tot nu m-am lamurit....totusi, un atv neinmatriculabil se poate inscrie la primarie, intr-o comuna sa zicem, si se poate circula pe o raza de 30km?
eu am primit cadou un atv, micut, dar faptul ca inca nu am permis m-a pus sa caut informatii de peste tot....mie nu mi s-a cerut permis pt acesta, desi are peste 49 cm3 ci doar cunostinte de legislatie...eu un fel de atestat, ma rog.....si mi-au dat numere de carutza...daca ma poate ajuta cineva, as fi recunoscator....aici sau pe mail.
dj_cipik
  • 0

#2 cavaleru

cavaleru

    Avansat

  • Members
  • PipPip
  • 126 posts
  • Gender:Male
  • Nume real:Dobre Cristian
  • Telefon:722905025
  • Marca ATV:Linhai?
  • Numar ATV:b-00-ooo

Posted 30 August 2007 - 08:04 AM

QUOTE (dj_cipik @ Aug 29 2007, 06:25 PM) <{POST_SNAPBACK}>
salutare.....sunt un nou membru al acestui forum pe care l-am gasit atunci cand imi cautam un atv pt buzunarul meu....am citit cateva din discutiile de aici dar tot nu m-am lamurit....totusi, un atv neinmatriculabil se poate inscrie la primarie, intr-o comuna sa zicem, si se poate circula pe o raza de 30km?
eu am primit cadou un atv, micut, dar faptul ca inca nu am permis m-a pus sa caut informatii de peste tot....mie nu mi s-a cerut permis pt acesta, desi are peste 49 cm3 ci doar cunostinte de legislatie...eu un fel de atestat, ma rog.....si mi-au dat numere de carutza...daca ma poate ajuta cineva, as fi recunoscator....aici sau pe mail.
dj_cipik



il inscrii la primarie, ti se dau numere galbene, si ca sa il conduci trebuie facut un curs de legislatie.

vehiculele inscrise la primarie pot circula pe o raza de 30km in jurul localitatii.

dar nu te amendeaza nimeni daca depasesti cei 30km. pe forumul motociclistilor erau niste scuteristi toti cu numere de primarie care s-au dus in bulgaria smile.gif.
  • 0

#3 Laurentiu Argint

Laurentiu Argint

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 191 posts
  • Nume real:George Patrascu
  • Telefon:0722.145665
  • Marca ATV:-
  • Numar ATV:-

Posted 30 August 2007 - 11:32 AM

Se mai tine cont de faptul ca pentru a fi inmatriculat de primarie capacitatea motorului nu trebuie sa depaseasca 50cc?
  • 0




Vanzari ATV ATV Linhai ATV CF Moto