Jump to content



Photo

Intrebare


  • This topic is locked This topic is locked
5 replies to this topic

#1 winner

winner

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 49 posts
  • Location:Iasi
  • Nume real:Ciprian
  • Telefon:788
  • Marca ATV:Linhai ATN 300 4X4
  • Numar ATV:Inmatriculat

Posted 10 September 2007 - 07:54 PM

Exista posibilitatea ca in urma spalarii ATV-ului (Linhai 300 4X4) la spalatorie cu turbojetul sa intre apa la ambreaj si acesta sa patineze?
Problema se manifesta in felul urmator:pe drum drept zboara,in schimb la o panta putin abrupta simt cum patineaza din mers in treapta H.
Are 1200 de km si nu e forjat.L-am spalat ascum cateva zile in spalatorie. Inainte de spalare nu facea asa.

Multumesc.
  • 0

#2 sorin

sorin

    Profesionist

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 462 posts
  • Gender:Male
  • Location:Craiova
  • Nume real:Sorin
  • Telefon:mobil
  • Marca ATV:Yamaha Grizzly 700 EPS
  • Numar ATV:DJ-XX-URS

Posted 10 September 2007 - 08:02 PM

Daca intra apa, si e foarte probabil sa intre, e normal sa patineze putin, dar se usuca in cateva minute.
Daca iti patineaza cand e fortat foarte tare, iar e normal, dar daca patineaza la pante usoare, atunci nu e OK.
  • 0

#3 winner

winner

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 49 posts
  • Location:Iasi
  • Nume real:Ciprian
  • Telefon:788
  • Marca ATV:Linhai ATN 300 4X4
  • Numar ATV:Inmatriculat

Posted 10 September 2007 - 08:08 PM

Spalarea a avut loc acum 3 zile.Deci daca e asa cum spui tu trebuia sa se usuce pana acum.
Pe loc drept scartie din roti.
Daca merg in viteza si urc o panta usoara si accelerez putin atunci patineaza in mers.
  • 0

#4 costache

costache

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 3 posts
  • Nume real:efedc
  • Telefon:745751703
  • Marca ATV:LINHAI

Posted 18 September 2007 - 11:38 AM

QUOTE (winner @ Sep 10 2007, 08:54 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Exista posibilitatea ca in urma spalarii ATV-ului (Linhai 300 4X4) la spalatorie cu turbojetul sa intre apa la ambreaj si acesta sa patineze?
Problema se manifesta in felul urmator:pe drum drept zboara,in schimb la o panta putin abrupta simt cum patineaza din mers in treapta H.
Are 1200 de km si nu e forjat.L-am spalat ascum cateva zile in spalatorie. Inainte de spalare nu facea asa.

Multumesc.



as vrea sa-mi cumapar un atv ca al tau, esti multumit de el? ti-a facut probleme pana acuma?
merci
  • 0

#5 winner

winner

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 49 posts
  • Location:Iasi
  • Nume real:Ciprian
  • Telefon:788
  • Marca ATV:Linhai ATN 300 4X4
  • Numar ATV:Inmatriculat

Posted 18 September 2007 - 11:11 PM

Am detectat problema.Era de la un semering care scapa ulei peste ambreaj,acest lucru facandu-l sa patineze.
Faza tare cand am plecat din service cu ATV-ul.Nu au strans bine surubul care strange fulia de la ambreaj si dupa 500m distanta fata de service,fulia a cedat si a iesit prin carcasa de plastic care protejeaza ambreajul.Normal ca m-am intors si le-am bagat o tona de carne in frigider.
Mi-au schimbat fulia si carcasa pe loc.
  • 0

#6 winner

winner

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 49 posts
  • Location:Iasi
  • Nume real:Ciprian
  • Telefon:788
  • Marca ATV:Linhai ATN 300 4X4
  • Numar ATV:Inmatriculat

Posted 18 September 2007 - 11:17 PM

QUOTE (costache @ Sep 18 2007, 12:38 PM) <{POST_SNAPBACK}>
as vrea sa-mi cumapar un atv ca al tau, esti multumit de el? ti-a facut probleme pana acuma?
merci


Ca sa-ti faci o parere despre cum sta treaba cu Linhaiul iti spun cam asa:
-Linhaiul este precum Loganul. Deci e bunisor si nu prea.Daca ai noroc merge o viata.Am vazut cazuri.Mai cade o bucsa,un ambreaj dar nu-i mare bai.Suparator e sa ramai agatat pe undeva.Pentru o plimbare pe saptamana merita investitia.
-Sincer in primavara am sa-l schimb pe un KQ sau un Bombardier caci am inceput sa vreau performante mai mari.In rest Linhaiul e super OK.
Totalul problemelor avute la el pana acum nu au necesitat mai mult de doua ore in total pentru repatatii in service.Cat despre bani pe reparatii nu am dat decat de bere la mecanici caci in rest e in garantie.

Edited by winner, 18 September 2007 - 11:18 PM.

  • 0




Vanzari ATV ATV Linhai ATV CF Moto