Jump to content



Photo

Despre inmatricularea ATV-ului


  • This topic is locked This topic is locked
206 replies to this topic

#1 DEXTER

DEXTER

    Avansat

  • Members
  • PipPip
  • 148 posts
  • Gender:Male
  • Location:cluj
  • Nume real:Bogdan Gavra
  • Telefon:741374761
  • Marca ATV:Lc 6
  • Numar ATV:CJ-10-SEW

Posted 11 September 2007 - 03:02 PM

salutare , vreau si eu sa imi fac un uppgrade. ideea este ca vreau sa imi iau de afara un yamaha grizzly 660 si as vrea sa il inmatriculez la primarie , cu numere galbene daca stiti.
intrebarea este ....se poate? sau nu . Cu numere galbene se pot inmatricula numai intr-o anumita cilindree? sau nu conteaza..? pls help tongue.gif
oricum , numai in offroad il folosesc , dar sa pot circula cu el macar pana la iesirea din oras
  • 0

#2 Forte

Forte

    Super ATV-ist

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,611 posts
  • Gender:Male
  • Location:Constanta
  • Nume real:DMR
  • Telefon:0723/337007
  • Marca ATV:Linhai/Suzuki/Yamaha
  • Numar ATV:CT-xx-FRT

Posted 11 September 2007 - 04:28 PM

In Cta la primarie iti cere obligatoriu carte de identitate! La RAR obtii cartea doar daca ATV-ul are CoC!
In schimb, in Poiana Brasov ... am vazut un centru de inchiriere ATV-uri dotat cu Yamaha Valvorine ... neimatriculabile, dar inregistrate la primarie!
  • 0

#3 DEXTER

DEXTER

    Avansat

  • Members
  • PipPip
  • 148 posts
  • Gender:Male
  • Location:cluj
  • Nume real:Bogdan Gavra
  • Telefon:741374761
  • Marca ATV:Lc 6
  • Numar ATV:CJ-10-SEW

Posted 11 September 2007 - 04:50 PM

aha , am crezut ca peste o anume cilindree , nu se mai pot inmatricula la primarie
  • 0

#4 revo

revo

    ATV-ist veteran

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,484 posts
  • Gender:Male
  • Location:atv land
  • Interests:motoarele
  • Nume real:atv REVO - lution
  • Telefon:pm
  • Marca ATV:S U Z U K I KQ750 EPS

Posted 12 September 2007 - 05:53 AM

deocamdata la Primariile de pe la tara nu se cere mare lucru.
  • 0

#5 DEXTER

DEXTER

    Avansat

  • Members
  • PipPip
  • 148 posts
  • Gender:Male
  • Location:cluj
  • Nume real:Bogdan Gavra
  • Telefon:741374761
  • Marca ATV:Lc 6
  • Numar ATV:CJ-10-SEW

Posted 12 September 2007 - 09:01 AM

QUOTE (revo @ Sep 12 2007, 06:53 AM) <{POST_SNAPBACK}>
deocamdata la Primariile de pe la tara nu se cere mare lucru.

REVO , la tara ...este vorba de cluj . destul de stricti astia pe aici smile.gif
  • 0

#6 petre

petre

    Profesionist

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 404 posts
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Nume real:Petre
  • Telefon:745145416
  • Marca ATV:New Force 500

Posted 13 September 2007 - 09:55 AM

QUOTE (Forte @ Sep 11 2007, 05:28 PM) <{POST_SNAPBACK}>
In Cta la primarie iti cere obligatoriu carte de identitate! La RAR obtii cartea doar daca ATV-ul are CoC!
In schimb, in Poiana Brasov ... am vazut un centru de inchiriere ATV-uri dotat cu Yamaha Valvorine ... neimatriculabile, dar inregistrate la primarie!


La orice primarie iti trebuie negatie de la RAR ! Cu acea negatie inlocuiesti cartea de identitate !
  • 0

#7 winner

winner

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 49 posts
  • Location:Iasi
  • Nume real:Ciprian
  • Telefon:788
  • Marca ATV:Linhai ATN 300 4X4
  • Numar ATV:Inmatriculat

Posted 10 October 2007 - 10:58 PM

Te duci la cea mai apropiata comuna de langa Cluj cu o sticla de wisky si nu-ti mai trebuie nimic.
Asta ca sa nu te complici in oras cu negatie,etc,etc.
Am doua scutere inmatriculate asa.
  • 0

#8 siven01

siven01

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 28 posts
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti / Bran
  • Nume real:silviu
  • Telefon:747082745
  • Marca ATV:nici unul inca
  • Numar ATV:B20run

Posted 06 August 2008 - 09:32 AM

Asta am gasit pe net referitor legislatie in domeniu .


ROMÂNIA
JUDEŢUL BACĂU
ORAŞ SLĂNIC MOLDOVA
CONSILIUL LOCAL ANEXA nr. 2
LA HCL nr. 40/26.04.2007



R E G U L A M E N T
privind înregistrarea şi radierea vehiculelor cu tracţiune
animală, a utilajelor neomologabile RAR şi neînmatriculate de Serviciul specializat din cadrul Instituţiei Prefectului – jud. Bacău, precum şi a utilajelor agricole, din oraşul Slănic Moldova


1. Activitatea de înregistrare sau radiere a vehiculelor cu tracţiune animală, a utilajelor neomologabile RAR şi neînmatriculate de Serviciul specializat din cadrul Instituţiei Prefectului – jud. Bacău, precum şi a utilajelor agricole din oraşul Slănic Moldova se va desfăşura în cadrul Compartimentului Agricol şi Serviciul Impozite şi Taxe Locale, din cadrul Aparatului de specialitate al Primarului oraşului Slănic Moldova.
2. Sunt considerate utilaje neomologabile RAR şi neînmatriculate de Serviciul specializat din cadrul Instituţiei Prefectului – jud. Bacău, acele utilaje necuprinse în OUG nr. 195/2002, republicată, privind circulaţia pe drumurile publice, respectiv Ordine ale Ministerului/lor de resort, astfel: remorcile, utilajele cu propulsie proprie sau trase, de tip: buldozer, excavator, buldoexcavator, remorci, utilaje agricole, vehicule cu tracţiune animală, precum şi orice alt vehicul/utilaj, considerat neomologabil de către RAR.
3. Înregistrarea vehiculelor se va realiza în urma completării fişei de înregistrare, conform modelului prevăzut în anexa nr. 2.1.
4. Radierea vehiculelor se va realiza în urma completării fişei de radiere, conform modelului prevăzut în anexa nr. 2.2.
5. În urma înregistrării vehiculelor/utilajelor prevăzute în art. 2, se va emite certificatul de înregistrare care pe lângă numărul atribuit, (compus din abrevierea denumirii judeţului, un număr de înregistrare şi denumirea localităţii) va conţine şi datele din fişa de înregistrare.
6. Taxa aferentă operaţiunilor de înregistrare şi radiere, după caz, este în cuantum de 5 lei/ operaţiune, la care se va adăuga valoarea de achiziţionare a plăcuţelor de înregistrare şi se va achita la Serviciul Taxe şi Impozite din cadrul Primăriei Slănic Moldova.
7. Certificatul de înregistrare nu este transmisibil, deţinătorul vehiculului fiind obligat la înstrăinarea acestuia să procedeze la radierea sa în termen de 30 de zile.
8. Persoana care solicită înregistrarea este obligată să achite ( sau să facă dovada achitării la Serviciul Taxe şi Impozite din cadrul Primăriei Slănic Moldova) contravaloarea plăcuţei de înregistrare Serviciului de Taxe şi Impozite din cadrul Primăriei Slănic Moldova.
9. Persoana care a intrat în posesia unui vehicul înregistrat pe numele fostului deţinător este obligat să solicite o nouă înregistrare.
10. Radierea se poate solicita de proprietarul vehiculului/ utilajului la organul emitent, sau din oficiu, fiind condiţionată de restituirea numerelor de înregistrare şi a certificatului de înregistrare.
11. Titularul certificatului de înregistrare este obligat să declare organului emitent schimbarea domiciliului/ reşedinţă, precum şi modificarea sau înlocuirea unor elemente înscrise în certificatul de înregistrare, înainte de repunerea vehiculului în circulaţie.
12. Pierderea, furtul sau distrugerea certificatului de înregistrare trebuie declarată organului emitent în termen de 48 ore de la constatarea faptului.
13. Personalul desemnat să efectueze operaţiunile de verificare şi control, înregistrare sau radiere va fi nominalizat prin Dispoziţia Primarului oraşului Slănic Moldova.



PREŞEDINTE DE ŞEDINŢĂ, Contrasemnează pentru legalitate,
CONSILIER, SECRETAR ORAŞ,
___________________ cons. jur. Dănilă Florin
  • 0

#9 siven01

siven01

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 28 posts
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti / Bran
  • Nume real:silviu
  • Telefon:747082745
  • Marca ATV:nici unul inca
  • Numar ATV:B20run

Posted 06 August 2008 - 09:52 AM

QUOTE (siven01 @ Aug 6 2008, 10:32 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Asta am gasit pe net referitor legislatie in domeniu .


ROMÂNIA
JUDEŢUL BACĂU
ORAŞ SLĂNIC MOLDOVA
CONSILIUL LOCAL ANEXA nr. 2
LA HCL nr. 40/26.04.2007



R E G U L A M E N T
privind înregistrarea şi radierea vehiculelor cu tracţiune
animală, a utilajelor neomologabile RAR şi neînmatriculate de Serviciul specializat din cadrul Instituţiei Prefectului – jud. Bacău, precum şi a utilajelor agricole, din oraşul Slănic Moldova


1. Activitatea de înregistrare sau radiere a vehiculelor cu tracţiune animală, a utilajelor neomologabile RAR şi neînmatriculate de Serviciul specializat din cadrul Instituţiei Prefectului – jud. Bacău, precum şi a utilajelor agricole din oraşul Slănic Moldova se va desfăşura în cadrul Compartimentului Agricol şi Serviciul Impozite şi Taxe Locale, din cadrul Aparatului de specialitate al Primarului oraşului Slănic Moldova.
2. Sunt considerate utilaje neomologabile RAR şi neînmatriculate de Serviciul specializat din cadrul Instituţiei Prefectului – jud. Bacău, acele utilaje necuprinse în OUG nr. 195/2002, republicată, privind circulaţia pe drumurile publice, respectiv Ordine ale Ministerului/lor de resort, astfel: remorcile, utilajele cu propulsie proprie sau trase, de tip: buldozer, excavator, buldoexcavator, remorci, utilaje agricole, vehicule cu tracţiune animală, precum şi orice alt vehicul/utilaj, considerat neomologabil de către RAR.
3. Înregistrarea vehiculelor se va realiza în urma completării fişei de înregistrare, conform modelului prevăzut în anexa nr. 2.1.
4. Radierea vehiculelor se va realiza în urma completării fişei de radiere, conform modelului prevăzut în anexa nr. 2.2.
5. În urma înregistrării vehiculelor/utilajelor prevăzute în art. 2, se va emite certificatul de înregistrare care pe lângă numărul atribuit, (compus din abrevierea denumirii judeţului, un număr de înregistrare şi denumirea localităţii) va conţine şi datele din fişa de înregistrare.
6. Taxa aferentă operaţiunilor de înregistrare şi radiere, după caz, este în cuantum de 5 lei/ operaţiune, la care se va adăuga valoarea de achiziţionare a plăcuţelor de înregistrare şi se va achita la Serviciul Taxe şi Impozite din cadrul Primăriei Slănic Moldova.
7. Certificatul de înregistrare nu este transmisibil, deţinătorul vehiculului fiind obligat la înstrăinarea acestuia să procedeze la radierea sa în termen de 30 de zile.
8. Persoana care solicită înregistrarea este obligată să achite ( sau să facă dovada achitării la Serviciul Taxe şi Impozite din cadrul Primăriei Slănic Moldova) contravaloarea plăcuţei de înregistrare Serviciului de Taxe şi Impozite din cadrul Primăriei Slănic Moldova.
9. Persoana care a intrat în posesia unui vehicul înregistrat pe numele fostului deţinător este obligat să solicite o nouă înregistrare.
10. Radierea se poate solicita de proprietarul vehiculului/ utilajului la organul emitent, sau din oficiu, fiind condiţionată de restituirea numerelor de înregistrare şi a certificatului de înregistrare.
11. Titularul certificatului de înregistrare este obligat să declare organului emitent schimbarea domiciliului/ reşedinţă, precum şi modificarea sau înlocuirea unor elemente înscrise în certificatul de înregistrare, înainte de repunerea vehiculului în circulaţie.
12. Pierderea, furtul sau distrugerea certificatului de înregistrare trebuie declarată organului emitent în termen de 48 ore de la constatarea faptului.
13. Personalul desemnat să efectueze operaţiunile de verificare şi control, înregistrare sau radiere va fi nominalizat prin Dispoziţia Primarului oraşului Slănic Moldova.



PREŞEDINTE DE ŞEDINŢĂ, Contrasemnează pentru legalitate,
CONSILIER, SECRETAR ORAŞ,
___________________ cons. jur. Dănilă Florin



si alta primarie :


Înregistrarea vehiculelor pentru care nu există obligativitatea înmatriculării
Nr. 57 - August 2007



Proprietarii de mopede trebuie să-şi înregistreze vehiculele la Primărie.

Având în vedere modificările survenite în legislaţia privind înregistrarea vehiculelor nesupuse înmatriculării, Consiliul Local Timişoara a modificat HCL 250/11.11.2003 privind înregistrarea vehiculelor care circulă ocazional pe drumurile publice, pentru care nu există obligativitatea înmatriculării. Astfel, prin HCL 269/2007, se stabileşte că tramvaiele, troleibuzele, mopedele, maşinile şi utilajele autopropulsate utilizate în lucrări de construcţii, agricole, forestiere, tractoarele care nu se supun înmatriculării, precum si vehiculele cu tracţiune animală, ai căror proprietari au domiciliul, reşedinţa sau sediul în Municipiul Timişoara, se înregistrează de consiliile locale, care ţin şi evidenţa acestora.

Înregistrarea şi radierea acestor vehicule se face de către Biroul Transport din cadrul Serviciului Reglementări Transporturi Urbane al Direcţiei Drumuri şi Transporturi din cadrul Primăriei Municipiului Timişoara, care ţine evidenţa vehiculelor supuse înregistrării. La data înregistrării vehiculului, Biroul Transport eliberează un certificat de înregistrare, două plăcuţe cu număr unic de înregistrare pentru tramvaie, troleibuze, maşini şi utilaje autopropulsate utilizate în lucrări de construcţii, agricole, forestiere, tractoare care nu se supun înmatriculării, precum şi vehiculele cu tracţiune animală şi o plăcuţă pentru mopede.

Înregistrarea vehiculelor se face pe baza următoarelor documente:

actul de proprietate a vehiculului, în original şi copie (factura, contract de vânzare-cumpărare). În cazul vehiculelor cu tracţiune animală, în lipsa actului de proprietate deţinătorul va da o declaraţie pe propria răspundere din care să rezulte că vehiculul cu tracţiune animală ce face obiectul înregistrării face parte din patrimoniul propriu şi precizarea modalităţii de dobândire a acestuia;
dovada efectuării inspecţiei tehnice potrivit legii, excepţie făcând vehiculele cu tracţiune animală. Inspecţia tehnică periodică se va efectua la staţii autorizate şi dotate corespunzător. În cazul mopedelor se va obţine carte de identitate cu folie de securizare eliberată de Regia Autonomă "Registrul Auto Român”;
cerere de înregistrare a vehiculului;
actul de identitate al solicitantului, în original şi copie, în cazul persoanelor fizice sau certificatul de înmatriculare de la Registrul Comerţului în cazul persoanelor juridice, în original şi copie;
act justificativ din care să rezulte sarcina maximă autorizată, serie motor, serie şasiu, culoare, precum si numărul de inventar al vehiculului;
dovada de plată a contravalorii certificatului de înregistrare, precum şi a plăcuţelor cu numerele de înregistrare, 55 lei/vehicul;
certificat de atestare fiscală a plăţii impozitelor şi taxelor prevăzute de lege către bugetul local;
Plăcuţele cu numărul de înregistrare şi certificatul de înregistrare se eliberează personal solicitantului sau persoanei împuternicite de solicitant.
  • 0

#10 Dan.ct

Dan.ct

    Membru

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 608 posts
  • Gender:Male
  • Location:Constanța
  • Nume real:Dan
  • Telefon:mobil
  • Marca ATV:Quad 250
  • Numar ATV:galben

Posted 06 August 2008 - 10:35 AM

Silviu, acum te intreb ca poate stii... si daca la primaria respectiva te refuza ? se poate ca sa aiba undeva o lege sa-i acopere cumva ? ca stiu ca astia de la primarie trebuie sa te tina in evidenta, orice carucior cu propulsie ai avea...
  • 0

#11 siven01

siven01

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 28 posts
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti / Bran
  • Nume real:silviu
  • Telefon:747082745
  • Marca ATV:nici unul inca
  • Numar ATV:B20run

Posted 06 August 2008 - 11:01 AM

QUOTE (Dan.ct @ Aug 6 2008, 11:35 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Silviu, acum te intreb ca poate stii... si daca la primaria respectiva te refuza ? se poate ca sa aiba undeva o lege sa-i acopere cumva ? ca stiu ca astia de la primarie trebuie sa te tina in evidenta, orice carucior cu propulsie ai avea...

Din ce am citit pe net , cred ca : fiecare primarie este obligata sa reglementeze inregistrarea mopedelor, maşinilor şi utilajelor autopropulsate sau tractate şi a tractoarelor utilizate în lucrări de construcţii, agricole, forestiere care nu se supun înmatriculării

Deci la fiecare primarie trebuie sa existe o HCL ( hotarare a consiliului local )
Si ca sa fiu cinstit in 3 sau 4 HCL uri citite nu am vazut nimic despre cei 30Km zona in care se poate circula
Si cel mai interesant ar fi de ahlat unde se publica HCL urile locale . Fiindca daca ai in mana hotararea de consiliu , trebuie mers cu ea la primarie si nu mai au ce face .

Edited by siven01, 06 August 2008 - 11:04 AM.

  • 0

#12 Dan.ct

Dan.ct

    Membru

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 608 posts
  • Gender:Male
  • Location:Constanța
  • Nume real:Dan
  • Telefon:mobil
  • Marca ATV:Quad 250
  • Numar ATV:galben

Posted 06 August 2008 - 11:16 AM

pai uite aici la constanta ce regulament au cei de la inmatriculari:

Atribuţii privind nregistrarea vehiculelor pentru care nu exista obligaţia nmatriculării

- aplicarea hotărrilor Consiliului Local Municipal Constanta cu privire la nregistrarea vehiculelor pentru care nu exista obligaţia nmatriculării;
- planificarea, organizarea, conducerea si executarea activităţilor specifice nregistrării vehiculelor ce nu fac obiectul inmatricularii;
- primeşte, verifica, tine evidenta si analizează documentele naintate de persoanele fizice si juridice prin care acestea solicita inregistrarea vehiculelor care nu fac obiectul inmatricularii si informează ierarhic situaţia acestora;
- intocmeste, redactează si actualizează legislaţia referitoare la inregistrarea vehiculelor care nu fac obiectul inmatricularii;
- intocmeste si asigura aducerea la cunoştinţa opiniei publice a documentelor necesare derulării procesului nregistrării vehiculelor care nu fac obiectul inmatricularii;
- verifica si pune in concordanta cu evidentele proprii documentele naintate de solicitanţi in vederea nregistrării vehiculelor care nu fac obiectul inmatricularii;
- deschide, tine evidenta si actualizează Registrul cu evidenta vehiculelor cărora li s-au atribuit numere de nregistrare;
- eliberează certificate de nregistrare pentru vehiculele nregistrate;
- primeşte, verifica, tine evidenta si soluţionează sesizările, cererile si propunerile cetăţenilor referitoare la inregistrarea vehiculelor care nu fac obiectul inmatricularii;
- tine evidenta documentelor primite si, ori de cate ori este nevoie, executa inventarierea si indosarierea acestora;
- intocmeste documentaţiile necesare tipăririi, gestiunii si distribuirii certificatelor de nregistrare necesare nregistrării vehiculelor care nu fac obiectul nmatriculării;
- gestionează, distribuie si asigura evidenta modului de eliberare si achitare a contravalorii certificatelor de nregistrare a vehiculelor care nu fac obiectul nmatriculării;
- primeşte cererile si documentaţia legala cu privire la radierea din circulaţie a vehiculelor care nu fac obiectul nmatriculării;
- intocmeste referate care stau la baza Dispoziţiilor de Primar privind anularea certificatelor de nregistrare atribuite vehiculelor care nu fac obiectul nmatriculării;
- tine evidenta computerizata a vehiculelor care nu fac obiectul nmatriculării;
- elaborează proiecte referitoare la actualizarea legislaţiei privind nregistrarea vehiculelor care nu fac obiectul nmatriculări;


si totusi pe langa toate astea ei isi rezerva dreptul de a face inmatricularea o selectie, ala da, ala nu.. se bazeaza cel mai probabil pe culoarea ochilor ranting.gif
  • 0

#13 Dan.ct

Dan.ct

    Membru

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 608 posts
  • Gender:Male
  • Location:Constanța
  • Nume real:Dan
  • Telefon:mobil
  • Marca ATV:Quad 250
  • Numar ATV:galben

Posted 06 August 2008 - 11:36 AM

e cam clar cum sta treaba la noi la primarie insa astia sunt incapatanati tare tare de tot.. sad.gif

Attached Files


  • 0

#14 xfil3s

xfil3s

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 265 posts
  • Gender:Male
  • Location:Constanta
  • Nume real: florin salam
  • Telefon:077777777
  • Marca ATV:Linhai 300 cc 4x4
  • Numar ATV:ct 99 xxx

Posted 06 August 2008 - 08:07 PM

nu merge pdf-ul ala ....
  • 0

#15 Dan.ct

Dan.ct

    Membru

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 608 posts
  • Gender:Male
  • Location:Constanța
  • Nume real:Dan
  • Telefon:mobil
  • Marca ATV:Quad 250
  • Numar ATV:galben

Posted 06 August 2008 - 10:41 PM

cu scuzele de rigoare documentul poate fii citit / vizualizat aici:

http://www.primaria-...aPopulatiei.pdf


inca odata scuze ! o seara buna tuturor
  • 0

#16 gaby72ro

gaby72ro

    Super ATV-ist

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,522 posts
  • Gender:Male
  • Location:CONSTANTA
  • Nume real:Constantin Gabriel
  • Telefon:0744518543
  • Marca ATV:ex KINGQUAD 700
  • Numar ATV:s-a dat...

Posted 09 August 2008 - 11:12 AM

DANE, TI-AM SPUS CA LA PRIMARIA CONSTANTA NU TINE....POATE DUPA CE PLEACA MAZARE SI GASCA LUI DE SPAGARI.....
  • 0

#17 xfil3s

xfil3s

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 265 posts
  • Gender:Male
  • Location:Constanta
  • Nume real: florin salam
  • Telefon:077777777
  • Marca ATV:Linhai 300 cc 4x4
  • Numar ATV:ct 99 xxx

Posted 09 August 2008 - 10:40 PM

cum mai gaby mazare si ai lui spagari? smile.gif eu nu cred .... sunt cei mai cinstiti tongue.gif
  • 0

#18 gaby72ro

gaby72ro

    Super ATV-ist

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,522 posts
  • Gender:Male
  • Location:CONSTANTA
  • Nume real:Constantin Gabriel
  • Telefon:0744518543
  • Marca ATV:ex KINGQUAD 700
  • Numar ATV:s-a dat...

Posted 11 August 2008 - 07:56 AM

cinstiti??? cred ca ai vreo manevra pe acolo de le tii partea..... hysterical.gif
  • 0

#19 xfil3s

xfil3s

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 265 posts
  • Gender:Male
  • Location:Constanta
  • Nume real: florin salam
  • Telefon:077777777
  • Marca ATV:Linhai 300 cc 4x4
  • Numar ATV:ct 99 xxx

Posted 11 August 2008 - 09:58 AM

mwauhwahuwa , uitasem sa pun ghilimelele smile.gif ... e cert am si ceva pe acolo smile.gif
  • 0

#20 gaby72ro

gaby72ro

    Super ATV-ist

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,522 posts
  • Gender:Male
  • Location:CONSTANTA
  • Nume real:Constantin Gabriel
  • Telefon:0744518543
  • Marca ATV:ex KINGQUAD 700
  • Numar ATV:s-a dat...

Posted 11 August 2008 - 10:47 AM

pai si atunci de ce nu ii dai un sfat lui dan cum sa inmatriculeze si el utilajul???? hysterical.gif
  • 0




Vanzari ATV ATV Linhai ATV CF Moto