Jump to content



Photo

New Kid On The Block


  • This topic is locked This topic is locked
5 replies to this topic

#1 GIL

GIL

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 4 posts
  • Nume real:BG
  • Telefon:744566881
  • Marca ATV:Loncin
  • Numar ATV:B 75 MBG

Posted 17 September 2007 - 08:29 PM

Va salut in sfarsit cu o intarziere de cateva luni, de care mi-e si mie rusine. Dar, vorba proverbului, mai bine mai tarziu decat mai devreme smile.gif
Aveti mai jos pozne cu atevelul meu Loncin de 200 (cre' ca motor Yamaha) cu care m-am dat o gramada vara asta, dar nu atat de mult precum mi-as fi dorit. Despre el numai de bine, nu s-a stricat nimic pana acum in afara de becurile care se scutura de la vibratii, astfel incat ma face sa-i pun pe LED macar pozitia si stopul pe frana.
Imi place tare mult off-road desi am saptamani intregi cand merg zilnic cu el la serviciu prin Bucuresti. Astazi am avut din nou ocazia sa ma felicit ca am lasat masina acasa, cu el ma strecor incomparabil mai bine decat cu masina.
Pozele sunt de la mare, ca si filmuletul de altfel. Remorca am cumparat-o de la Buzau si e OK.
Din pacate, primul meu post e si cel in care se vede prima cazatura, sper si ultima. Sa nu radeti (prea tare smile.gif ). Noroc ca nu am patit nimic si mai ales ca nu a venit peste mine: filmuletz

Pozne:

Attached Files


  • 0

#2 slyby

slyby

    Avansat

  • Members
  • PipPip
  • 97 posts
  • Gender:Male
  • Location:SB
  • Nume real:sly
  • Telefon:0o0
  • Marca ATV:Linhai Worker 300 4X4

Posted 18 September 2007 - 08:47 AM

QUOTE (GIL @ Sep 17 2007, 09:29 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Va salut in sfarsit cu o intarziere de cateva luni, de care mi-e si mie rusine. Dar, vorba proverbului, mai bine mai tarziu decat mai devreme smile.gif
Aveti mai jos pozne cu atevelul meu Loncin de 200 (cre' ca motor Yamaha) cu care m-am dat o gramada vara asta, dar nu atat de mult precum mi-as fi dorit. Despre el numai de bine, nu s-a stricat nimic pana acum in afara de becurile care se scutura de la vibratii, astfel incat ma face sa-i pun pe LED macar pozitia si stopul pe frana.
Imi place tare mult off-road desi am saptamani intregi cand merg zilnic cu el la serviciu prin Bucuresti. Astazi am avut din nou ocazia sa ma felicit ca am lasat masina acasa, cu el ma strecor incomparabil mai bine decat cu masina.
Pozele sunt de la mare, ca si filmuletul de altfel. Remorca am cumparat-o de la Buzau si e OK.
Din pacate, primul meu post e si cel in care se vede prima cazatura, sper si ultima. Sa nu radeti (prea tare smile.gif ). Noroc ca nu am patit nimic si mai ales ca nu a venit peste mine: filmuletz

Pozne:




Sa te bucuri de el!!! partytime.gif
Cat te-a costat remorca ?
N-are site firma ?
  • 0

#3 GIL

GIL

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 4 posts
  • Nume real:BG
  • Telefon:744566881
  • Marca ATV:Loncin
  • Numar ATV:B 75 MBG

Posted 18 September 2007 - 06:05 PM

Mercic! Remorca o fo 3.200 lei prin iulie, de la atvicstrim.ro (0722903903) fin'ca era mai ieftina cu fro suta de neuro decat pe la firmele din Bucuresti. Ulterior am vazut aceeasi remorca/platforma la Selgros cu 3.000 dar fara rampe. Acuma vezi si tu...
  • 0

#4 sebastian

sebastian

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 37 posts
  • Gender:Male
  • Location:bucuresti
  • Nume real:sebi
  • Telefon:722533031
  • Marca ATV:Bashan
  • Numar ATV:B92GIV

Posted 20 September 2007 - 09:02 AM

atv-urile noastre sunt c-am aceleasi gen - banuiesc k si acelasi producator. recomand sa urmaresti postul de aici al meu( am si eu shrek mobil ) si vezi c-am ce ar trebui sa verifici pe al el inainte de un drum pe munte de 50km. bafta si sa auzim de bine;)
  • 0

#5 GIL

GIL

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 4 posts
  • Nume real:BG
  • Telefon:744566881
  • Marca ATV:Loncin
  • Numar ATV:B 75 MBG

Posted 20 September 2007 - 06:19 PM

Nu stiu cum e cu unul de 700, dar strang ban pe ban si odata si odata voi afla cum e sa am unul. Pana atunci, imi da si Loncin-ul o gramada de senzatii smile.gif

@sebastian: in adevar, avem modele aproape identice. al meu are motorul un pic mai mic si ambreiajul manual, nu automat, caci am vrut eu musai sa fie manual. Lucru de care continuu sa fiu indragostit, caci altfel nu aveam sanse sa fac uili cum fac acum. Prima data a fost din greseala: am vazut cerul instantaneu cand am incercat sa fac o liniuta la stop cu sotia, care conducea masina. Era cat pe ce sa ma adune de pe jos, finca nu mi-am inchipuit ca, daca accelerez sanatos si dau mai sportiv drumul la ambreiaj, un ATV de 200 poate sa ma calareasca el pe mine. Bine macar ca, la fel ca si la cazatura, primesc astfel de avertismente sa ma cumintesc inainte de cartonasul galben sau, Doamne fereste, rosu. ohmy.gif
  • 0

#6 RALLYMAN

RALLYMAN

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 281 posts
  • Location:Constanta
  • Nume real:George
  • Telefon:722422705
  • Marca ATV:PEIDU CM200ST-2A
  • Numar ATV:CT 97 NLF

Posted 20 September 2007 - 09:27 PM

Sa-l stapinesti sanatos !!!
Vezi ca ai PM ...
  • 0




Vanzari ATV ATV Linhai ATV CF Moto