Jump to content



Photo

Cumpar Atv 4X4


  • This topic is locked This topic is locked
10 replies to this topic

#1 seby_dumi

seby_dumi

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 297 posts
  • Gender:Male
  • Location:Bacau
  • Nume real:Sebastian Dumitrasc
  • Telefon:0722436009
  • Marca ATV:CF 520L, CF X10

Posted 16 February 2015 - 01:29 PM

Buna tuturor, doresc sa cumpar un 4x4 , entry level, buget maxim 8000 ron. Un sfat mi-ar fi util, tinand cont ca sunt oarecum incepator in acest domeniu. Posed doua jucarii de 110 si 125 cu care se da fiul meu, si as dori si ceva oarecum mai "serios", sa ma sustina si pe mine in plimbarile cu acesta (are 9 ani si-i place sportul asta!)...


  • 0

#2 pitesti

pitesti

    Aventurier fricos

  • Moderatori
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3,754 posts
  • Gender:Male
  • Location:Pitesti
  • Nume real:Marius
  • Telefon:0732
  • Marca ATV:CF MOTO 500A
  • Numar ATV:primul

Posted 16 February 2015 - 02:07 PM

Salut,

 

vezi aici (cam asta iti trebuie): http://atvforum.ro/i...10/#entry118069


  • 2

#3 Horia14

Horia14

    Super ATV-ist

  • Super MEMBRU
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,715 posts
  • Gender:Male
  • Location:Medias
  • Nume real:Horia Lapadat
  • Telefon:0749331783
  • Marca ATV:CAN AM 1000 XTP
  • Numar ATV:SB 12 CJH

Posted 16 February 2015 - 02:18 PM

Ai scris deja un nume în profilul tău, LINHAI.

La suma asta poți să iei un Aniversary sau un Worker la mâna a doua aflat într-o stare tehnică bună sau un Dragon Fly într-una acceptabilă. Cu puțină pricepere și cu ceva investiții care pot să fie făcute după achiziția dragonului, acesta va ajunge să fie cel puțin atât de bun pentru însoțirea fiului tău în plimbări și uneori chiar mai mult.

sugestie este cea a colegului de forum Pitești și probabil că în urma unor negocieri poți să ajungi la o sumă acceptabilă pentru ambele părți.


  • 1

#4 seby_dumi

seby_dumi

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 297 posts
  • Gender:Male
  • Location:Bacau
  • Nume real:Sebastian Dumitrasc
  • Telefon:0722436009
  • Marca ATV:CF 520L, CF X10

Posted 17 February 2015 - 03:28 PM

Multumesc Marius! Am luat legatura si maine ma duc sa-l vad, si sa-l iau, eventual, chiar daca s-a mai suplimentat! Va tin la curent...


  • 0

#5 seby_dumi

seby_dumi

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 297 posts
  • Gender:Male
  • Location:Bacau
  • Nume real:Sebastian Dumitrasc
  • Telefon:0722436009
  • Marca ATV:CF 520L, CF X10

Posted 17 February 2015 - 03:31 PM

Horia, ai dreptate. Am scris Linhai nu pentru ca sunt vreoun fan, dar e cam ce-mi pot permite! Am doi baieti, si doar unul e atras de ATV-uri, celalalt are alte preferinte, cam tot asa de costisitoare!...


  • 1

#6 seby_dumi

seby_dumi

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 297 posts
  • Gender:Male
  • Location:Bacau
  • Nume real:Sebastian Dumitrasc
  • Telefon:0722436009
  • Marca ATV:CF 520L, CF X10

Posted 13 May 2015 - 08:14 PM

Buna tuturor, 
 
asa cum se vede din avatar, l-am achizitionat. Nu sunt omul care sa stea prea mult pe ganduri! E un Worker din 2010, cu 2090 km la bord, dupa spusele proprietarului, insa am indoieli mari, in sensul ca multe componente sunt fabricate in ...2008! Oricum, n-are importanta! De functionat functioneaza perfect, si asta e important!
Are toate actele, mai putin asigurarea, dar, neplimbandu-ma pe soselele patriei, nu ma deranjeaza. Locuiesc in mediu rural, sa zicem, (Magura, Bacau) iar coclaurii sunt extrem de aproape de locuinta. Drept urmare, am facut doar 110 km in aceste aproape 3 luni de cand il am. Iesirile cu el si cu colegul mai mic al fiului sunt pe distante scurte, neandaznind sa ma aventurez prea departe din cauza problemelor la chinezul de 125, stiut fiind ca e riscant!
La Worker i-am schimbat toate uleiurile, bujia si filtrul de aer. Ar mai fi de gresat tot ce se poate gresa, insa cand va fi timp, adica in week-end-uri. Cam atat, deocamdata...
Daca am postat gresit tot in acest topic, imi cer scuze administratorilor...


Aaaa, uitasem, pretul a fost de 10000 lei, cu cutie, troliu 3000 lbs si lama de zapada home made (extrem de utila, in cazul meu). Fara toate acestea ar fi cerut 8000 lei, insa le-am acceptat... Si, bineanteles, este 4x4... Consider ca este exact ce am nevoie, nefiind impatimit al sporturilor extreme, ci doar plimbari usoare. Nu va vedea noroaie si pante extreme, detestant chinul de a-l trata cu exigenta. Am vazut cat e de incomod sa-l tot tratezi cu apa la spalare...
  • 0

#7 Angel1981

Angel1981

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 10 posts
  • Gender:Male
  • Location:Bucecea-Botosani
  • Nume real:Angel
  • Telefon:0742129944
  • Marca ATV:Yamaha Grizzly
  • Numar ATV:BT0216

Posted 14 May 2015 - 05:09 AM

Salut, sa te bucuri de el, si eu am inceput acum un an jumate cu atv-urile dupa ce am inchiriat in Poiana Brasov ceva cu niste prieteni si mi-a placu asa mult ca la 2 saptamani mi-am si luat unul din pacate nu intelegeam cum e cu atv-urile si imi luasem o chinezarie de 250, dupa vreo cateva luni l-am dat si mi-am luat un polaris scramble cu care rupeam dealurile pana am vazut ce inseamna 4x4 ca ala era 2x4 si acum mi-am luat un yamaha grizzly dupa ceva eforturi financiare de care ma bucur in orice clipa cand ies. weekenduri insorite va doresc


  • 0

#8 seby_dumi

seby_dumi

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 297 posts
  • Gender:Male
  • Location:Bacau
  • Nume real:Sebastian Dumitrasc
  • Telefon:0722436009
  • Marca ATV:CF 520L, CF X10

Posted 14 May 2015 - 07:59 AM

Multumesc, Angel! Si tie la fel!

Sunt genul care isi cumpara exact ce are nevoie, nu am nevoie de X6 sa merg la cumparaturi! Dealtfel, nici masina personala nu mai am, am vandut-u dupa ce am tinut-o in garaj vreo 5 ani, in care am facut 2000 km (am auto de serviciu de folosinta full)!. Unii poate blameaza Linhai-ul, insa eu, in putinii kilometri parcursi, sunt multumit de cum s-a comportat! Sper sa nu ma dezamageasca...


  • 0

#9 dr.crinel

dr.crinel

    Super Doctor

  • Super MEMBRU
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,600 posts
  • Gender:Male
  • Location:Zalau - Salaj
  • Nume real:Crinel-Silviu
  • Telefon:Aifon
  • Marca ATV:Cf Moto X8 CF820 LE EPS
  • Numar ATV:SJ-xx-VET

Posted 14 May 2015 - 08:18 AM

Cei care blameaza Linhai-ul probabil l-au vandut si nu si-au cumparat altceva. Majoritatea au inceput cu Linhai apoi in funtie de nevoi, daca a fost nevoie au trecut la o categorie superioara. Acuma de dezamagit...nu ai cum sa fi sigur, ca ne dezamagesc oamenii dapoi niste fiare :)

Plimbari frumoase si te asteptam in categoria ATV-ul meu cu o prezentare si poze daca acest topic si-a atind scopul ;)
  • 0

#10 seby_dumi

seby_dumi

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 297 posts
  • Gender:Male
  • Location:Bacau
  • Nume real:Sebastian Dumitrasc
  • Telefon:0722436009
  • Marca ATV:CF 520L, CF X10

Posted 14 May 2015 - 09:01 AM

OK doctore!

Isi va face niste selfie-uri cat de curand si le voi posta unde trebuie... Toate cele bune!innocent.gif


  • 0

#11 CHRYS

CHRYS

    R. ADMINISTRATOR

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5,621 posts
  • Gender:Male
  • Location:BRASOV
  • Nume real:CHRYS
  • Telefon:0724xxxxxx
  • Marca ATV:YAMAHA GRIZZLY SPECIAL EDITION
  • Numar ATV:BV

Posted 14 May 2015 - 05:57 PM

Topicul acesta consider ca si-a atins scopul . Drept urmare il voi inchide.

Sebi, te astept la rubrica ATV-ul meu cu "sefiurile" ........ATV-ului.


  • 0




Vanzari ATV ATV Linhai ATV CF Moto