Jump to content



Photo

Salonul Moto Budapesta 20-22 Martie 2015


  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1 robert_kiran

robert_kiran

    ATV-ist convins

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 646 posts
  • Gender:Male
  • Location:Maracineni-Arges
  • Nume real:Roland
  • Telefon:0744------
  • Marca ATV:TGB Blade 1000
  • Numar ATV:De Suceava

Posted 08 March 2015 - 09:40 AM

 

Anul acesta vreau sa vad (din nou) salonul moto de la Budapesta. In acest scop am rezervat o camera la hotel de pe data de 19 martie pana pe data de 22 martie. Am mai fost si in alti ani, este super nu se compara cu SMAEB. Detalii aici: http://motorshow.hu/en/home

Voi pleca cu masina mea personala. Daca mai sunt doritori, am 4 locuri libere.

Bun. Plecarea va fi pe data de 19 martie ora 6-00 din Campulung Muscel. Traseul va fi: Campulung-Pitesti-Valcea pe langa Sibiu (autostrada) Sebes-Deva-Arad-Mako-Budapesta (hotel Achat). Voi merge pe autostrazi (reducerea timpului) desi stiu ca pentru asta trebuie sa platesc vignieta in Ungaria. Intoarcerea va fi duminica 22 martie in jurul orei 7-00 din Budapesta (de la Hotel Achat), pe acelasi traseu. Nu voi face abateri de la traseu sau timp.

Daca sunt forumisti care vor sa mearga, dar nu ma abat de la traseu sau orar sunt bineveniti, cum am spus mai am locuri libere in Logan. A, si am uitat un mic amanunt. Pretul este ... GRATIS. Adica nu va costa nimic, atata timp cat nu ma abat de la traseu sau timp (asta referitor la transport). O data ajunsi in Budapesta, putem face un program comun (vizitare salon, vizitare oras) sau fiecare face ce doreste ... Trebuie sa va aranjati cazarea pe cont propriu.

 


Edited by robert_kiran, 08 March 2015 - 09:50 AM.

  • 1

#2 CHRYS

CHRYS

    R. ADMINISTRATOR

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5,621 posts
  • Gender:Male
  • Location:BRASOV
  • Nume real:CHRYS
  • Telefon:0724xxxxxx
  • Marca ATV:YAMAHA GRIZZLY SPECIAL EDITION
  • Numar ATV:BV

Posted 08 March 2015 - 01:39 PM

Deci cine doreste ,cine pofteste ..............calatorie Mokka........mai mult de atat nu se poate !snitch.gif


  • 1

#3 robert_kiran

robert_kiran

    ATV-ist convins

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 646 posts
  • Gender:Male
  • Location:Maracineni-Arges
  • Nume real:Roland
  • Telefon:0744------
  • Marca ATV:TGB Blade 1000
  • Numar ATV:De Suceava

Posted 18 March 2015 - 06:50 PM

Sa inteleg ca nu vrea nimeni .....


  • 0

#4 iusau

iusau

    Super MEMBRU

  • Super MEMBRU
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,498 posts
  • Gender:Male
  • Nume real:Iuliu Sauca
  • Telefon:Nokia
  • Marca ATV:Can-Am Outlander 1000 XTP
  • Numar ATV:Preferential

Posted 18 March 2015 - 10:22 PM

Hotel ieftin si bun la periferia Budapestei: http://www.oekotel.c...s/budapest.html

E la iesirea catre Viena, langa parcul comercial incluzand Ikea.

 

Este o doamna pe acolo ce vorbeste si romaneste.

Daca ajungeti noaptea tarziu, va puteti intelege sa va lase cheia in cutia postala cu un cod unic.

 

Nu se fumeaza in hotel.


Edited by iusau, 18 March 2015 - 10:22 PM.

  • 0

#5 robert_kiran

robert_kiran

    ATV-ist convins

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 646 posts
  • Gender:Male
  • Location:Maracineni-Arges
  • Nume real:Roland
  • Telefon:0744------
  • Marca ATV:TGB Blade 1000
  • Numar ATV:De Suceava

Posted 19 March 2015 - 08:22 PM

Gata. Am ajuns. Dupa 11 ore de condus, 800 km (vreo 50 km rataceala in Ungaria) am ajuns la Budapesta.

Iusau eu deja aveam rezervare la Achat. Dar e bine de stiut informatia ta pe viitor.

Attached File  DSCF0012.JPG   151.05KB   0 downloadsAttached File  DSCF0015.JPG   214.22KB   0 downloads

Maine merg la expozitie. O sa pun poze si de acolo. Sper sa fie si ATV-uri.

 


  • 0

#6 robert_kiran

robert_kiran

    ATV-ist convins

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 646 posts
  • Gender:Male
  • Location:Maracineni-Arges
  • Nume real:Roland
  • Telefon:0744------
  • Marca ATV:TGB Blade 1000
  • Numar ATV:De Suceava

Posted 20 March 2015 - 10:02 PM

Se pare ca, criza a ajuns si in Ungaria. Salonul moto de la Budapesta de anul acesta a fost sub asteptari. Azi l-am vizitat. Dezamagire totala. Anul trecut nu am fost la Budapesta, insa am fost acum doi ani. Si pot spune ca fata de acum doi ani, salonul acesta este mult mai slab. Pe scurt: motociclete putine si tate goale din belsug. Atv-uri mai deloc: un stand cu ATV-uri Hydrodrive (de fapt Linhai) si la standul suzuki un ATV. Atat. Da, exact asa a fost anul acesta.

Deci sa incep cu un paradox. Standul Yamaha nu avea decat o singura motocicleta. Da, am scris bine, o singura motocicleta.

Alt paradox. Standul BMW nu exista. Deci un salon fara BMW nu e salon.

Parti bune: standul Honda cu multe motoare. A fost singurul stand calumea. Ceva moto pe la Suzuki, si Kawasaki. Vreo doua trei moto pe la Aprilia. Cateva moto la Harley Dvidson. Cateva custom-uri. La un stand (de fapt singurul stand de ATV-uri) mi-am vazut ATV-ul. Tot Linhai dar sub alta denumire: Hydrodrive. In rest acelasi Linhai Dragonfly. Si cam asta a fost. Frumos nu?

In schimb fete cu (si fara) sutien din belsug. Poate din cauza asta au scumpit biletul (3500 forinti).

Un lucru e clar: la anul in sar din schema. Anul viitor voi merge doar la Intermot si Eicma. Anul acesta am cheltuit cam mult cu Budapesta (hotel, masina etc). Si nu a meritat.

Attached File  DSCF0830.JPG   150.75KB   0 downloadsAttached File  DSCF0836.JPG   138.01KB   0 downloadsAttached File  DSCF0814.JPG   153.38KB   0 downloadsAttached File  DSCF0846.JPG   179.34KB   0 downloadsAttached File  DSCF0823.JPG   157.09KB   0 downloads


  • 0

#7 CHRYS

CHRYS

    R. ADMINISTRATOR

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5,621 posts
  • Gender:Male
  • Location:BRASOV
  • Nume real:CHRYS
  • Telefon:0724xxxxxx
  • Marca ATV:YAMAHA GRIZZLY SPECIAL EDITION
  • Numar ATV:BV

Posted 20 March 2015 - 11:17 PM

Pacat , dar macar sa inteleg ca ai reusit sa vezi fete de toti banii. (forinti)


  • 0

#8 robert_kiran

robert_kiran

    ATV-ist convins

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 646 posts
  • Gender:Male
  • Location:Maracineni-Arges
  • Nume real:Roland
  • Telefon:0744------
  • Marca ATV:TGB Blade 1000
  • Numar ATV:De Suceava

Posted 20 March 2015 - 11:50 PM

Chrys, daca aveam cu 10-15 ani mai putin, poate ca iti dadeam dreptate. Da, am vazut fete ... dar as fi vrut sa vad motoare. Vad ca acest salon (Budapesta) incepe sa semene mult cu cel al nostru de la Bucuresti. Oare om fi reusit sa ii "stricam" pe unguri? Acum doi-trei ani salonul lor era net superior celui de la Bucuresti. Acum vad ca incepe sa semene. In afara de Honda, toti au fost mult mai slabi ca in alti ani (cateva moto pe ici pe colo). Parca nici aglomeratia din alti ani nu mai era. Insa am ramas masca la standul yamaha cand am vazut doar o motocicleta. Eu unul nu inteleg de ce au mai participat. Macar cei de la BMW nu au venit deloc ...


Edited by robert_kiran, 20 March 2015 - 11:50 PM.

  • 0

#9 CHRYS

CHRYS

    R. ADMINISTRATOR

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5,621 posts
  • Gender:Male
  • Location:BRASOV
  • Nume real:CHRYS
  • Telefon:0724xxxxxx
  • Marca ATV:YAMAHA GRIZZLY SPECIAL EDITION
  • Numar ATV:BV

Posted 21 March 2015 - 12:07 AM

Roland , poate nu mai am nici eu chiar 20 de ani dar ce este frumos si lui dumnezeu ii place.

Ti-am spus asta in consolare pentru timpul si banii cheltuiti nu in ideia ca un salon auto-moto ar trebui sa prezinte

mai multi metri patrati de "piele goala"si silicoane decat produsele care ar fi trebuit de fapt prezentate.


  • 0

#10 pitesti

pitesti

    Aventurier fricos

  • Moderatori
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3,754 posts
  • Gender:Male
  • Location:Pitesti
  • Nume real:Marius
  • Telefon:0732
  • Marca ATV:CF MOTO 500A
  • Numar ATV:primul

Posted 21 March 2015 - 07:00 AM

Hai sa privim partea frumoasa a lucrurilor. Au o tara frumoasa si trebuie vizitata. Daca motociclete nu au, cel putin Budapesta iti poate incanta sufletul. Chiar daca este frig afara.

 

Mergi la plimbare. Merita.


  • 0

#11 robert_kiran

robert_kiran

    ATV-ist convins

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 646 posts
  • Gender:Male
  • Location:Maracineni-Arges
  • Nume real:Roland
  • Telefon:0744------
  • Marca ATV:TGB Blade 1000
  • Numar ATV:De Suceava

Posted 21 March 2015 - 07:37 AM

Exact asta am sa fac astazi. Am o zi intreaga libera. O dedic vizitarii Budapestei. Vreau sa vad cat mai mult din Budapesta. Afara e cald (e un soare frumos, sunt 13 grade, nu e frig deloc). Asta ca macar sa nu imi para rau de excursie.


  • 0

#12 pitesti

pitesti

    Aventurier fricos

  • Moderatori
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3,754 posts
  • Gender:Male
  • Location:Pitesti
  • Nume real:Marius
  • Telefon:0732
  • Marca ATV:CF MOTO 500A
  • Numar ATV:primul

Posted 21 March 2015 - 07:55 AM

daca imi permiti un sfat: controleaza-ti tonalitatea vocii. Cand intri in vorba cu ei, incearca sa vorbesti in soapta. Altfel o sa creada ca strigi la ei si iti vor intoarce spatele. Iar tu nu vei putea intelege de ce, iar ei nu te vor putea intelege pe tine. 

 

Banuiesc ca stii de ce iti fac aceasta recomandare, nu? innocent.gif


  • 0

#13 robert_kiran

robert_kiran

    ATV-ist convins

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 646 posts
  • Gender:Male
  • Location:Maracineni-Arges
  • Nume real:Roland
  • Telefon:0744------
  • Marca ATV:TGB Blade 1000
  • Numar ATV:De Suceava

Posted 21 March 2015 - 07:07 PM

Yes of course. Stiu foarte bine. Insa tonalitatea vocii mele cand vorbesc in engleza e mai redusa. Asa ca nu tip la ei.


  • 0




Vanzari ATV ATV Linhai ATV CF Moto