Jump to content



Photo

Pot Sa Inmatriculez?


  • This topic is locked This topic is locked
3 replies to this topic

#1 Bogdanyamaha

Bogdanyamaha

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 3 posts
  • Gender:Male
  • Nume real:blaga bogdan
  • Telefon:0746
  • Marca ATV:Yamaha Raptor 700R SE

Posted 10 March 2015 - 12:31 AM

Salutare colegi, bine v'am gasit ! Sunt nedumerit de unele chestii, am gasit in Spania la o cunoatinta un Yamaha Raptor 700R SE , la un pret ok, si anul lui de fab. Este ok(2010), el imi zice ca are carte de identitate la el, de unde imi pot da seama daca il pot inmatricula cu numere negre sau nu? De ce acte mai am nevoie? El zi e ca in spania e inmatriculat, poate acolo sunt alte legi si eu aici nu il pot inmatricula.. Aveti idee? De unde imi pot da seama daca e model inmatriculabil sau nu ? Daca are carte de identitate il pot inmatricula cu numere negre? Ajutati'ma va rog ! Va multumesc, o seara faina ! Am atasat cateva poze, insa nu stiu ce le-am facut de nu mai sunt clare..:))

Attached Files


  • 0

#2 Adi Radu

Adi Radu

    ATV-ist veteran

  • Super MEMBRU
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,094 posts
  • Gender:Male
  • Location:Sighisoara/ Tg Mures /Bucuresti /Romania
  • Interests:Unde se termina asfaltul incepe distractia!
  • Nume real:Adi Radu
  • Telefon:0747511555
  • Marca ATV:UTV Cf Moto 600/Outlander 650 XT/ Outlander L 570 DPS
  • Numar ATV:Urmeaza /MS26MFA/

Posted 10 March 2015 - 01:25 PM

ceri copie dupa acte si mergi cu ele la serviciul inmatriculari . Le expui problema astfel: am cumparat un atv  , am actele astea ( originalele insotesc atv in drumul lui spre romania ) se poate inmatricula ? . Posibil sa iti ceara sa le traduci  sau te trimit la RAR sa te consulti cu ei !


  • 0

#3 MMarius

MMarius

    Profesionist

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 434 posts
  • Gender:Male
  • Location:Germania - Ulm/Romania - Arad
  • Nume real:Ionut Marius
  • Telefon:Samsung
  • Marca ATV:Honda TRX 700XX / Yamaha Raptor YFM 700R SE 2016 Model
  • Numar ATV:JO 56

Posted 10 March 2015 - 04:50 PM

Poti sa incerci si varianta lui Adi Radu.

 

Acum cateva luni am vandut la un prieten masina mea care era inmatriculata pe Spania.

A avut nevoie de:

-copie dupa buletinul meu romanesc,

-copie dupa (buletin) actul de identitate din Spania (N.I.E.), daca vanzatoru e spaniol ai nevoie de copie dupa (buletin) actul de identitate (D.N.I),  (straini au actul de identitate numit N.I.E si spanioli D.N.I.)

- Permisu de circulatie (talon) in spaniola: (permiso de circulacion)

 

Nu mai stiu daca a avut nevoie si de cartea de inspecii tecnice. in spaniola: Tarjeta inspecion tecnica de vehiculos.

- actele tale............

 

Atasez si cateva poze sa vezi cum arata acele documente in caz ca nu stii. (talon, carte inspectii tecnice).

 

Bafta!

 

P.S. Nu a trebuit sa traduca nici un act.

Attached Files


Edited by MMarius, 10 March 2015 - 04:52 PM.

  • 0

#4 Bogdanyamaha

Bogdanyamaha

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 3 posts
  • Gender:Male
  • Nume real:blaga bogdan
  • Telefon:0746
  • Marca ATV:Yamaha Raptor 700R SE

Posted 11 March 2015 - 11:32 AM

Va multumesc, o sa cer copie dupa buletin si tot ce trebuie! O sa revin cu un reply !

Pana la urma daca are carte il pot inscrie sau nu ? Copie dupa buletin o sa iau.. Ma intereseaza daca il pot inscrie daca are carte:)?
 
  • 0




Vanzari ATV ATV Linhai ATV CF Moto