Jump to content



Photo

Cf Moto Cforce 550 Eps


  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1 JohnnyW

JohnnyW

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 3 posts
  • Gender:Male
  • Nume real:Gabriel-Ionut Gabor
  • Telefon:0752186969
  • Marca ATV:CF MOTO CFORCE 550

Posted 21 January 2017 - 02:40 PM

Salutare tuturor,

Numele meu este Ionut, sunt din Tg Mures, din septembrie 2015 sunt posesorul unui CForce 550 nou de la Motoboom cu care am reusit sa fac vreo 1300Km. Mi-am dorit un KQ 750 inmatriculabil, dar din pricina bugetului si ofertelor de pe piata am optat pt achizitia de mai sus. Ca o concluzie dupa 1300km pot sa spun:

- plusuri: aspect vizual, accesoriile din echiparea standard, putere suficienta pentru un incepator asa cum eram si sunt si acum(acum daca as avea 10CP in plus nu m-as suparasnitch.gif ).

- minusuri: defectele aparute destul de timpuriu, minore ce-i drept dar parca nu te astepti la asa ceva de la o scula noua si as enumera: suruburi coloana directie slabite si mancate (le-am inlocuit cu altele de duritate mai mare), suport teava esapament rupt(l-am intarit si sudat la loc pe cadru), semering pompa de apa defect(inlocuit in garantie la Motoboom).

In rest vom mai vedea...

Attached Files


  • 0

#2 CHRYS

CHRYS

    R. ADMINISTRATOR

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5,621 posts
  • Gender:Male
  • Location:BRASOV
  • Nume real:CHRYS
  • Telefon:0724xxxxxx
  • Marca ATV:YAMAHA GRIZZLY SPECIAL EDITION
  • Numar ATV:BV

Posted 21 January 2017 - 04:25 PM

Bine ai venit Gabriel ,insotit de o prezentare completa si cu imagini mici, mici ,mici......

Daca reusesti sa repostezi la alta dimensiune sa vedem si noi ceva ar fi perfect !


  • 0

#3 apriliacluj

apriliacluj

    MEDALIA de AUR

  • Moderatori
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5,095 posts
  • Gender:Male
  • Location:Cluj Napoca
  • Interests:MY SON, MY HAYABUSA, MY WAY
  • Nume real:BUB
  • Telefon:0744xxxxxx
  • Marca ATV:Suzuki KingQuad 750
  • Numar ATV:CJxxBUB

Posted 23 January 2017 - 09:11 AM

Johnny / Ionut / Gabriel / Gabor, ( :) ) bine ai venit in comunitate!

cum a mentionat si Chrys, ar fi binevenite niste poze mai mari, sigur ai asa ceva in acei 1300km parcursi!

te mai asteptam cu diverse impresii, excursii, povestiri

numa' bine!

 

PS: sa folosim Ionut, cum ai scris in primul rand din prezentare?


  • 0

#4 JohnnyW

JohnnyW

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 3 posts
  • Gender:Male
  • Nume real:Gabriel-Ionut Gabor
  • Telefon:0752186969
  • Marca ATV:CF MOTO CFORCE 550

Posted 23 January 2017 - 01:22 PM

Salutare,

Pentru mine Ionut este in regula. Prietenii imi mai zic si Johnny. De Gabriel ma stie lumea numai in 08 noiembrie cand trebuie sa dau de baut, de parca n-ar fii destui Sf. Ioni in timpul anuluisnitch.gif .

Imi cer scuze ca am atasat pozele fara sa verific dimensiunea. Atasez niste poze noi de pe la diferite iesiri.

Eu fac mai mult plimbari prin padure, pescuit, poze, chestii soft. Bineinteles ca l-am si incercat prin baltoace, pante abrupte etc., dar a fost mai mult de cunoastere a jucariei, sa stiu cand si ce pot face cu el. Din punct de vedere al performantelor nu am ce sa-i reprosez. Este o scula care chiar te duce unde vrea "muschiu" tau.

Pana acuma am stat la caldura, dar maine as vrea sa sarbatoresc Unirea cu o plimbare, deci cred ca il voi scoate din garaj ca deja am mancarimi la degetul marescooter.gif .

Sa auzim de bine. 

 

Attached Files


  • 1




Vanzari ATV ATV Linhai ATV CF Moto